atarionline.pl Atari 800XL vbxe, stereo, reset, ultimate 1mb... - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • 1: CommentAuthorRiverRaid
    • CommentTime11 Mar 2022
     
    Czy jest ktos, kto podejmnie sie rozbudowy 800xl o vbxe, stereo, reset, ultimate 1mb, sd itp...?
    • 2:
       
      CommentAuthorPeri Noid
    • CommentTime11 Mar 2022 zmieniony
     
    A masz klocki? Reset zakłada bodajże tylko autor (@kkrys?).

    PS. Dejavu?
    • 3:
       
      CommentAuthorMaW
    • CommentTime12 Mar 2022 zmieniony
     
    Reset w wersji podstawowej (przytrzymanie przycisku+beeper) jest prosty do założenia, "combo reset" z obsługą klawiszy to już tylko z montażem u Kkrys-a.
    • 4: CommentAuthorlexx
    • CommentTime13 Mar 2022
     
    Kkrys wszystko montuje, uzbroił mi całą płytę i jestem zadowolony ze współpracy. Wszystko Działa jak należy, polecam.
    • 5: CommentAuthorcori
    • CommentTime13 Mar 2022
     
    Jaki jest koszt zakupu tak rozbudowanego komputera?
    Mam możliwość "okazyjnego" zakupu komputera Atari130XE rozbudowanego tak jak w tytule tego tematu,bez vbxe.
    • 6:
       
      CommentAuthorMaW
    • CommentTime13 Mar 2022
     
    Jak ustalisz ze sprzedającym, o ile nie wpadł już w histerię cenowo-rynkową :)
    • 7: CommentAuthorcori
    • CommentTime13 Mar 2022
     
    Nie mam rozeznania w tym temacie, jedynie takie zsumowanie mogę sobie zrobić,
    opierając się na cenach poszczególnych komponentów niewlutowanych w płytę główną komputera, ale dochodzi jeszcze montaż.
    Do jakiej kwoty licytować?
    • 8: CommentAuthorpin
    • CommentTime13 Mar 2022
     
    ale po kiego grzyba ten reset, jeśli reset jest "wbudowany" w Ultimate 1MB który też jest tutaj rozważany w tym konfigu?
    • 9: CommentAuthorkkrys
    • CommentTime13 Mar 2022
     
    Potwierdzam, że jeżeli chcesz zamontować Ultimate1M to dodatkowy reset jest w zasadzie mało przydatny gdyż U1M posiada już wbudowane coś takiego.
    • 10: CommentAuthorzaxon
    • CommentTime13 Mar 2022
     
    Moge się podjąć . No ale .... u mnie to ceny i terminy są realne a nie takie jak sie chłopakom na forum wydaje ;)
    • 11:
       
      CommentAuthorjhusak
    • CommentTime13 Mar 2022 zmieniony
     
    @cori, licytuj mając na.uwadze: komputer z rozszerzeniami ma mniejszą wartość niż komputer + rozszerzenia oddzielnie. Dlatego, jeśli Ci zależy, to kupuj.

    Ostatnio 25 lutego szedł za 500 z pudełkiem i w ogóle, ale to była jakaś okazja.

    130 są najmłodsze, więc najdłużej statystycznie będą się trzymać.
    • 12:
       
      CommentAuthorMq
    • CommentTime13 Mar 2022
     
    Z tymi cenami to różnie. Powoli doszły już do nas czasy, że komputer nieruszany w oryginale robi się coraz bardziej wartościowy, a rozszerzone, to tylko cena rynkowa rozszerzeń plus komputer grzebany, więc mniej warty niż niegrzebany:-)
    • 13:
       
      CommentAuthorsun
    • CommentTime13 Mar 2022
     
    Grzebanie niestety w wielu przypadkach wymaga ingerencji w strukturę obudowy, nowe dziury itp. ;( Ale to cena za postęp technologiczny.
    • 14: CommentAuthorlexx
    • CommentTime14 Mar 2022 zmieniony
     
    Dlatego ja zbudowałem całą płytę od postaw i teraz ją przerabiam, szkoda mi było dewastować swoje oryginalne Atari. Poniżej fotka płyty i przeróbek.
    • 15:
       
      CommentAuthorjhusak
    • CommentTime14 Mar 2022 zmieniony
     
    Tak bez kartridża?

    A tak na poważnie. Pikny.
    • 16: CommentAuthorlexx
    • CommentTime14 Mar 2022
     
    Gniazdo kartridża już jest nawet 10 przyszły z Chin tylko trzeba wlutować. ;)