atarionline.pl Gry z nieśmiertelnością - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • 1: CommentAuthorDjgap
    • CommentTime24 Mar 2022
     
    Witam wszystkich użytkowników.
    Potrzebuję pomocy w odnalezieniu paczki gier z nieśmiertelnością. Wiem że ktoś tu na forum wstawił kiedyś (nie pamiętam kto i kiedy ;) linka do bardzo fajnej paczki z ów grami, miałem tą paczkę pobraną ale niedawno karta pamięci mnie zawiodła. Z góry dziękuję.
    • 2:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime24 Mar 2022
     
    Potwierdzam, gdzieś tu jest na forum taka paczuszka, bo parę miesięcy temu ją ściągnąłem, rozpakowałem i dorzucałem pliki do archiwum gier. Nie przypomnę sobie teraz, w którym wątku, ale charakterystyczne było to, że gry miały dopisek w nazwie "god".
    • 3: CommentAuthorcaruso
    • CommentTime25 Mar 2022
     
    Co to są (jest) "ów gry"? ;-)
    • 4: CommentAuthorVidol
    • CommentTime25 Mar 2022
     
    • 5:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime25 Mar 2022
     
    Tak, to było to, tylko ktoś wrzucił tu paczkę z zebranymi już wszystkimi plikami.

    Djgap - jakbyś jeszcze raz zrobił taką zbiorczą paczkę to podziel się z nami na forum. Z góry dzięki! :)
    • 6: CommentAuthorDjgap
    • CommentTime25 Mar 2022
     
    @Vidol- to dokładnie ten link;) podziękował.
    @Kaz na samym końcu jest paczka ze wszystkimi plikami .god .
    Pozdr.
    • 7:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime25 Mar 2022
     
    Djgap - nie ma wszystkich.
    • 8: CommentAuthorDjgap
    • CommentTime25 Mar 2022
     
    Ok przez weekend popatrzę i poszukam, jak pozbieram to tu podrzucę.
  1.  
    Co znaczy, z nieśmiertelnością? Zmodowane?
    • 10: CommentAuthorjakubd
    • CommentTime25 Mar 2022
     
    Tak, dokładnie. Sam wielokrotnie poprawiałem gry wg instrukcji za pomocą programu Watson. Mam tego kolekcję pewnie, jak przelecę nowe (właśnie znalezione) dyskietki własne.
    • 11:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime26 Mar 2022 zmieniony
     

    Ojczyznianin:

    Co znaczy, z nieśmiertelnością? Zmodowane?


    Różnie, czasami z trainerami, etc. Ja proponuję dorzucić do kolekcji trzy gry, które my z Zygą w starych czasach wzbogaciliśmy o trainery/ułatwienia. Lista poniżej:
    • 12:
       
      CommentAuthorBca
    • CommentTime26 Mar 2022 zmieniony
     
    The Happy Hacker
    Umożliwiał (tzw. Poki) wpisać w bajty kasety i już ;)
    • 13:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime26 Mar 2022
     
    Pewnie tak, zresztą "Bajtki" i inne "Komputery" pełne były POKE-ów do takiego wpisania. Ale wtedy miałeś na sztywno grę z nieśmiertelnością. A małe menu przed grą oszczędzało ci różnych wersji gry - z nieśmiertelnością i bez, dlatego było lepsze.

    Ja jeszcze tak do kronik napiszę, dlaczego akurat te trzy gry zrobiliśmy z ułatwieniem. Zaczęło się chyba od "BMX Simulator", bo mieliśmy wersję na kasecie z uszkodzonym ekranem tytułowym (były jakieś błędy graficzne w napisie "BMX", pewnie źle zgrane). Co za czasy, że szybciej było grę przerobić niż znaleźć u kogoś poprawną kopię (sprzedawców na giełdzie nie liczę, bo jak nie trzeba było kupować to nie wydawaliśmy skromnego kieszonkowego). No i przy okazji tej poprawki wpadliśmy na pomysł dodania trainera. Grzebanie w grze nam się spodobało, więc do "Elektra Glide" też zrobiliśmy trainer, a przy okazji umieściliśmy napis na ekranie tytułowym "Rohar" w prawym, górnym rogu. To znaczy Zyga zrobił, ale analizowaliśmy kod wspólnie. Byliśmy z tego wtedy dumni, mieliśmy plany poprawić więcej gier i wbudować w nie trainery. Ale skończyło się na tym, że pochłonęły nas studia. Jeszcze z rozpędu zrobiliśmy ekran z helpem do "Star Raiders II". Miałem oryginał w pudełku na dyskietce, ale nie pamiętam, czy program był zabezpieczony przed kopiowaniem i trzeba było odbezpieczyć przed dodaniem ekranu.
    • 14:
       
      CommentAuthormav
    • CommentTime26 Mar 2022
     
    Elektra Glide. Ile ja się za dzieciaka w to nagrałem i nigdy nie doszedłem do "końca". Zresztą chyba lepiej, że nie dotarłem, bo bym się rozczarował :) uwielbiałem też muzykę z tej gry.
    Skąd ściągnąć Twojego "moda"?
    • 15:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime26 Mar 2022 zmieniony
     
    Z archiwum gier oczywiście: ->link<-

    Plik "Elektra Glide (v3).xex"

    Jeśli chcesz posłuchać muzyki z gry, to właśnie idealnie się składa, bo w naszej wersji można zatrzymać czas gry.
    • 16:
       
      CommentAuthormav
    • CommentTime26 Mar 2022 zmieniony
     
    Co do muzyki, to gdzieś znalazłem wyciągniętego SAPa ;) ale sam też kiedyś zgrywałem samo audio, co prawda z bruczeniem "silnika", które potem jakiś denoiserem czyściłem... :D

    co do xexa - dzięki :)