atarionline.pl Pismo "Razem" i wkładka "Mikro" - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • 1:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime25 Mar 2022 zmieniony
     
    Jak już pisałem w wątku o przeglądzie prasy komputerowej, kolega uicroBee specjalnie zakupił czasopismo "Razem", które zawierało wkładkę "Mikro":

    uicroBee:

    Właśnie zapłaciłem za 73(!) numery RAZEM, ponoć wszystkie zawierające kącik MIKRO - specjalnie pod tym kątem wyselekcjonowane przez sprzedawcę. Na pewno nie mam mocy przerobowych aby zeskanować wszystkie numery w całości. Raczej zeskanuję tylko okładki (aby było widać który to numer) i strony MIKRO.


    I sukcesywnie skanuje bardzo fajnym skanerem A3, ze względu na nietypowy, nieco duży rozmiar pisma. Wielkie to zaangażowanie i poświęcenie czasu, dzięki Adamie!

    uicroBee:

    Pisma przyszły w ub. tygodniu i zostałem zaskoczony ich formatem, niestety większym od A4. Skończyło się zakupem nowego skanera A3 :) W sumie przymierzałem się do tego już od jakiegoś czasu bo miałem już wcześniej parę materiałów A4 i przez te Razem(y) w końcu się zdecydowałem. W każdym razie, dziś go zainstalowałem i zeskanowałem testowo pierwszy numer. Szczęśliwie w tej kupionej stercie Razem, jest numer z inauguracją tego kącika Mikro. Jest to numer z 11 sierpnia 1985, a więc jeszcze przed ukazaniem się pierwszego "małego", czarno-białego Bajtka.


    uicroBee:

    Założyłem że skanuję przednią (...) okładkę i strony z działem Mikro. Jeżeli Mikro jest tylko na jednej stronie, to skanuję też sąsiednią stronę, aby przy przeglądaniu .pdfa w trybie dwustronicowym, na ekranie wyświetlane było to samo co przy czytaniu wersji papierowej. (...) Mikro ma czasem dwie, a czasem
    jedną stronę.


    I na zachętę wspomniany pierwszy numer "Mikro" z "Razem" oraz fragment o Atari w jednym z dalszych numerów (jak widać, autorem tekstu jest Adam Stawowy, współautor książki "Atari Basic" pod redakcją Wiesława Miguta):
    • 2:
       
      CommentAuthorjhusak
    • CommentTime25 Mar 2022
     
    Fajne :) I fajne są te błędy w druku: Komputer ZXBO i ZXB1.
    • 3:
       
      CommentAuthorpirx
    • CommentTime25 Mar 2022
     
    skanuj ostatnią stronę!!! ("osobno") :)))
    • 4:
       
      CommentAuthorjhusak
    • CommentTime25 Mar 2022
     
    Ars amandi…
    • 5: CommentAuthoruicr0Bee
    • CommentTime25 Mar 2022 zmieniony
     
    Cześć, widzę koledzy koneserzy :-)
    Spokojnie, ostatnią stronę skanuję. Kaz akurat zamówił dla AOL .pdfy "lekkie", czyli tylko ze stronami dot. (mikro)komputerów, ale w innym miejscu wystawię osobny zestaw plików z "Osobno".
    Na Ars amandi nie mam jednak czasu. A i pewnie po tylu latach treść nie byłaby już taka emocjonująca.

    Lecę już z rocznikiem 1987. Do usłychu.
    --
    µicr0Bee
    • 6:
       
      CommentAuthorjhusak
    • CommentTime25 Mar 2022
     
    Dzięki RAZEM jestem Aikidoką :) Był tam chyba na ostatniej stronie taki artykulik - Aikido - sztuka walki bez walki - ziarno zostało zasiane i wyrosło :)
    • 7: CommentAuthoruicr0Bee
    • CommentTime25 Mar 2022 zmieniony
     
    Na razie widziałem kilka wzmianek o ju-jitsu. Jak zauważę o aikido to mogę zeskanować. I jak ktoś jeszcze coś wspomina, to może dać znać, zanim skończę.
    --
    µicr0Bee
    • 8:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime25 Mar 2022
     
    Taki jeszcze link wspominkowy o "Razem":

    ->link<-
    • 9: CommentAuthoruicr0Bee
    • CommentTime27 Mar 2022 zmieniony
     
    Sześć!
    Skończyłem skanowanie (za)nabytych niedawno 74 numerów RAZEM. Skany przesłałem już do Kaza, do publikacji na AOL.
    Poprzedni właściciel wybrał dla mnie tylko te numery w których znalazł kącik MIKRO lub cokolwiek o komputerach. Czy nie przeoczył któregoś numeru, tego na 100% nie wiem. Nie wiem też czy kącik MIKRO był kontynuowany po nr 22/1988 - to ostatni jaki mam. Dlatego jeżeli ktoś ma, lub kiedyś trafi na inne numery, to proszę uprzejmie o sprawdzenie czy nie są warte zeskanowania. Lista numerów, których nie mam i nie widziałem:

    1985 [33, 35, 36, 37, 39, 40, 41, 43, 44, 45, 46, 47, 48, 51, 52(?)]

    1986 [1, 3, 5, 8, 9, 10, 12, 16, 18, 20, 22, 24, 28, 30, 32, 35, 36, 38, 41, 44, 45, 51, 52(?)]

    1987 [2, 9, 12, 16, 19, 21, 23, 25, 27, 29, 31, 32, 33, 34, 40, 42, 43, 45, 47, 49, 50, 51, 52(?)]

    1988 [1, 3, 5, 6, 7, 9, 11, 13, 14, 15, 18, 21, 23-52(?)]

    Jakby co, to po przysłaniu do mnie, chętnie zeskanuję i na życzenie odeślę. Wszytko do ustalenia.

    Jeżeli ktoś stwierdzi, że którykolwiek z powyższych numerów nie zawiera interesujących nas artykułów, to również prośba o informację.

    --
    µicr0Bee
    • 10:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime28 Mar 2022
     
    Brawo Adam, spora robota wykonana.
    • 11:
       
      CommentAuthorpirx
    • CommentTime29 Mar 2022
     
    dAwAj OsObNo :))))))))))))
    • 12: CommentAuthoruicr0Bee
    • CommentTime14 Apr 2022 zmieniony
     
    Niezależnie od tego co pojawi się na aol w bibliotece atarowca, Razem+Mikro+Osobno - na początek pierwsze numery z Mikro, z 1985,
    chomik: ->link<-
    archive.org: ->link<-
    Sukcesywnie będą dalsze roczniki do 1988.
    • 13:
       
      CommentAuthorpirx
    • CommentTime14 Apr 2022
     
    mniut
    • 14:
       
      CommentAuthorvangis
    • CommentTime15 Apr 2022
     
    Dzięki uicr0Bee świetna robota :)
    • 15: CommentAuthoruicr0Bee
    • CommentTime17 Apr 2022 zmieniony
     
    Cześć, dziś serwuję rocznik '86,
    chomik: ->link<-
    archive.org: ->link<-
    Smacznego :) Jak wszystkie przeczytacie :) to wrzucę kolejny rocznik.

    Przypominam, są to numery w których poprzedni właściciel znalazł dział Mikro.

    I ponawiam apel o weryfikację czy nie było jednak Mikro w pozostałych numerach. Lista numerów do sprawdzenia wyżej, w poście #9.
    --
    µicr0Bee
    • 16: CommentAuthoruicr0Bee
    • CommentTime3 May 2022 zmieniony
     
    I jak lektura? Czy tylko oglądacie tylną okładkę? W takim razie ciśnie się na usta klasyk "Nasza cywilizacja sypie się gruzy, a Wam tylko d..y w głowie" ;)

    A, macie, dorzucam rocznik '87,
    chomik: ->link<-
    archive.org: ->link<-

    Gdy ktoś podzieli się wrażeniami z lektury działu Mikro, wrzucę ostatni posiadany rocznik, 1988.

    I do znudzenia (:
    Przypominam, że są to numery w których poprzedni właściciel znalazł dział Mikro. To nie ja oddzielałem je od pozostałych.

    Dlatego ponawiam apel o weryfikację czy nie było jednak Mikro w pozostałych numerach. Lista numerów do sprawdzenia wyżej, w poście #9.
    • 17:
       
      CommentAuthorpirx
    • CommentTime4 May 2022
     
    czytam ile mogie, najbardziej podziwiam perełki socjalizmu z okładek. osobno jakoś mniej bawi, niż 30+ lat temu :)
    • 18: CommentAuthoruicr0Bee
    • CommentTime4 May 2022
     
    Rozpoznaję przydatne hostingi... Chomik nie każdemu odpowiada, więc równolegle archive.org: ->link<-
    • 19: CommentAuthorlzd
    • CommentTime4 May 2022
     
    Udostępniam przez torrent. Linki na archive.org. Im więcej seedów, tym szybciej.
    • 20:
       
      CommentAuthorvangis
    • CommentTime5 May 2022
     
    Dzięki uicr0Bee za rocznik 87.Jak zwykle świetna robota :)Teraz czekam na rocznik 1988.
    • 21: CommentAuthoruicr0Bee
    • CommentTime7 May 2022
     
    No to nie mogę pozwolić żebyś za długo czekał. Tam gdzie poprzednie:

    chomik: ->link<-

    archive.org: ->link<-

    Jeżeli chodzi o Razem, Osobno i Mikro, to z mojej strony wszystko. Życzę ciekawej lektury.

    P.S.
    I ostatni raz, przypominam apel z posta #9 powyżej.
    • 22:
       
      CommentAuthorvangis
    • CommentTime7 May 2022
     
    Serdeczne dzięki :) Jeśli chodzi o gazety Razem to niestety nie mam ani jednego numeru. U mnie ojciec w latach 80-tych kupował Perspektywy i Panoramę, ale tam nic nie pisali o komputerach.