atarionline.pl Problem z Another World na Atari XL/XE - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • 1: CommentAuthorBelzebub
    • CommentTime10 Apr 2022 zmieniony
     
    Siemanko
    Ostatnio przeglądając gry na swoim Atari 800XE natrafiłem na grę Another World
    Byłem zaskoczony że jest taka gra na małe Atari, więc pamiętając ten tytuł z mojego pierwszego PC, zacząłem sobie grać.
    Gra wygląda naprawdę bardzo fajnie ale niestety w drugiej planszy (tam gdzie pełzają te robaki) natrafiłem na dziwny problem
    Przy drugim podejściu moja postać się jakby rozdwaja i uszkadza co uniemożliwia mi dalszą grę
    Wie ktoś o co kaman? Czy ta gra jest poprostu nieukończona czy mam może jakąś zepsutą wersję?
    Grę pobrałem z bazy AOL
    • 2:
       
      CommentAuthorpirx
    • CommentTime10 Apr 2022
     
    chyba lepszej nie ma - autorom nie udało się gry dokończyć...
    • 3: CommentAuthorBelzebub
    • CommentTime10 Apr 2022 zmieniony
     
    Wielka szkoda bo potencjał był
    • 4:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime10 Apr 2022
     
    Zaraz zaraz. Gra jest niedokończona, ale nie w tym miejscu się kończy. Da się przejść te robaki, a zakłócenia chłopka tego nie uniemożliwiają. Dalej da się pościgać z lwem, potem uciec i trafić do klatki, rozbujać ją, spaść. Tam dopiero ta niedokończona gra się, nomen omen, kończy... :D
    • 5:
       
      CommentAuthorDracon
    • CommentTime10 Apr 2022
     
    Autor, Robert Drąg stracił zainteresowanie a może nikt mu tego nie chciał wydać... W każdym razie ta "sensacja" na giełdzie po czasie okazała się swoistą "wydmuszką" delikatnie pisząc...
    • 6: CommentAuthorBelzebub
    • CommentTime11 Apr 2022
     
    @KAZ może jakoś się da, u mnie główna postać tak się wysypuje że nie widać gdzie się kończy a gdzie zaczyna, często też zawiesza się sam ruch postaci albo w ogóle nie reaguje na polecenia.
    Także nie wiem jakim cudem można przejść dalej?

    @Dracon nie wiem czym by się okazała gdyby była ukończona ale to co do tej pory widziałem było moim zdaniem lepsze niż 80% Polskich gier na małe Atari z lat 90 i miało potencjał.
    • 7:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime11 Apr 2022 zmieniony
     

    Belzebub:

    u mnie główna postać tak się wysypuje że nie widać gdzie się kończy a gdzie zaczyna,


    Sprawdziłem, że u mnie przy pierwszych uruchomieniach te zakłócenia są minimalne. Po kolejnych zginięciach bohatera faktycznie coś się zaczyna bardziej rozjeżdżać. Wygląda jakby program nie kasował poprzedniej pozycji grafiki bohatera.

    No to może musisz przechodzić plansze bezbłędnie albo za każdym razem restartować grę?

    PS. I też zgadzam się z Tobą, że ta gra to jest coś fajnego, a nie "wydmuszka". Mimo wszystko, jeden poziom gry jest. Jest potencjał, by zrobić kolejne części.
    • 8: CommentAuthorGRooBY
    • CommentTime11 Apr 2022
     
    Tak, tez miałem/mam ten sam problem. Ale może autor się zdecyduje się dokończyć :) ale to by był tytuł na A8 :D
    • 9: CommentAuthorBelzebub
    • CommentTime11 Apr 2022 zmieniony
     
    @KAZ u mnie to wygląda jeszcze gorzej
    A w pewnym momencie postać jak i przeciwnicy całkiem znikają i nie da się sterować

    Tak czy inaczej wielka szkoda że nie ukończono gry
    • 10:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime11 Apr 2022
     
    A jaki masz komputer (model, os, ram)?
    • 11:
       
      CommentAuthorDracon
    • CommentTime11 Apr 2022
     
    "Wydmuszka" w sensie, że dawała nadzieję, na coś skończonego i nietypowego (jak na A8), a skończyło się na jednym poziomie. Byłoby OK, gdyby jeszcze autor na czołówce napisał "demo" albo "preview".
    • 12: CommentAuthorBelzebub
    • CommentTime11 Apr 2022 zmieniony
     
    @KAZ
    Atari 800 XE z 64kb RAM
    • 13: CommentAuthorVidol
    • CommentTime12 Apr 2022
     
    taka ciekawostka:
    ->link<- :)
    • 14: CommentAuthorBelzebub
    • CommentTime12 Apr 2022
     
    @Vidol
    My to gadu gadu o Another World a tu proszę jaki zbieg okoliczności ;)
    • 15:
       
      CommentAuthorDracon
    • CommentTime12 Apr 2022
     
    Jak patrzę na facjatę twórcy to dziwnie podobna do głównego bohatera tej gry, hehehe.