atarionline.pl Czy androidy liczą elektryczne owce, albo czy GAN może wymyślić twarz? - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • 1:
       
      CommentAuthorxorcerer
    • CommentTime10 Jan 2024
     
    Co się dzieje, gdy AI znane ze skłonności do pisania purpurowej prozy dostaje bardzo proste zadanie do wykonania? Ano pisze, a pisze tak mistycznym a tajemnym piórem, jakoby to jakowaś Okultna Dłoń kod ten zawżdy skrybowała.

    Porównać można własną Okultną Dłonią tedyż kędyż a owędyż:
    ->link<-
    • 2:
       
      CommentAuthorDracon
    • CommentTime16 Feb 2024 zmieniony
     
    Pozwoliłem sobie przekleić fragment dyskusji o grafice i A.I. stąd:
    ->link<-

    rafaldudek:

    ci to pracuja na photoshopie maja AI od jakiegos czasu, jakos nie widze w tym problemu zreszta polowe opakowan produktow co kupujecie sa wlasnie tak robione, pudelko bedzie inne

    No ale co z tego? "Cukierkową" grafikę ejaja da się wyróżnić z tłumu. Z drugiej strony dochodzi to tego, że jak jakiemuś grafikowi uda się zrobić całkiem samemu coś w tej "estetyce", to musi się nieraz tłumaczyć i pokazywać "progres" tworzenia pracy (coś jak "steps" na demoscenie), bo zaczynają mu nie wierzyć. Tu czyiś cytat w temacie:

    "Wszystkie te programy mają teraz wbudowaną funkcję timelapse. Krita, Clip Studio Paint, Paintstorm... to 3, które znam na pewno. Sztuka cyfrowa i tak ma złą reputację wśród tradycyjnych artystów. Spędziłem 30 godzin tworząc obraz ... łącząc Kritę z Blenderem, by ludzie mówili ... cytuję ... "Jasne, że jest piękny, ale zrobiłeś go na komputerze". To było wcześniej... a teraz z AI Imaging, im lepiej radzisz sobie w jednym z tych cyfrowych programów do malowania... tym bardziej będziesz oskarżany o używanie AI. Dla mnie nagranie ekranu nie zadziałałoby. 10 do 20 godzin nad jednym rysunkiem to naprawdę nudne wideo. . ale timelapse . . . jest opcją, ale do cholery, to irytujące, że musisz udowodnić, że zrobiłeś to, co zrobiłeś.
    Wiem, że wszyscy chcielibyśmy udawać, że nie przeszkadza nam bycie o to oskarżanym, ale ja bym kłamał. Moja praca na węglu jest lepsza niż cokolwiek, co kiedykolwiek zrobiłem na komputerze, ale wciąż czuję się urażony, gdy ktoś mi mówi "ale zrobiłeś to na komputerze". Powinienem powiedzieć: "Wiem, ile czasu i wysiłku w to włożyłem i tylko to się liczy". A jednak się liczy."


    A z trzeciej strony, tak po prawdzie, to właściwie nie było wiadomo czy jeśli używając A.I. autorem jest bardziej człowiek czy maszyna/algorytm? Było, bo zdaje się, że to rozstrzygnięto:
    ->link<-
    Skoro dzieła sztucznej inteligencji nie spełniają ustawowego kryterium utworu, czy komuś przysługują prawa do autorstwa i czerpania zysków? Odpowiedź jest krótka: nikomu. Dzieła te trafiają do domeny publicznej i może z nich nieodpłatnie korzystać każdy. Ani twórca oprogramowania, ani osoba posługująca się nim nie mogą ograniczać prawa do korzystania innym.
    - czyli w zasadzie nie powinno się tego sprzedawać! :P
    • 3: CommentAuthorsolo/ng
    • CommentTime16 Feb 2024
     
    Jak najbardziej mozesz sprzedawac, nie ma tutaj zadnej sprzecznosci.
    • 4:
       
      CommentAuthorDracon
    • CommentTime16 Feb 2024
     
    "Sprzedawać" ale jako kto: autor czy niby kto inny? Nowe narzędzia powodować mogą nowe pytania. ;o
    • 5: CommentAuthorsolo/ng
    • CommentTime17 Feb 2024 zmieniony
     
    Ale o co pytasz? Mozesz sprzedawac.

    iOS / Playstation OS - tez sprzedaja.

    przeciez sam napisales "Dzieła te trafiają do domeny publicznej i może z nich nieodpłatnie korzystać każdy" -> FreeBSD iOS/Playstation elo.


    ~98% grafik mozesz sprawdzac tu: hivemoderation.com
    • 6:
       
      CommentAuthorDracon
    • CommentTime21 Feb 2024 zmieniony
     
    Wyobraźcie sobie, kasować klienta za pracę z A.I. i podpisać ją jako własną... Miód malina! ;)))


    A tak btw.:
    API umożliwiające działanie modeli LLM w mgnieniu oka dzięki wyspecjalizowanemu hardware. Generuje odpowiedzi praktycznie od razu.
    ->link<-
    Można pisać po polsku lub angielsku, odpisuje w tym drugim języku. Nie potrzeba zakładać konta, itp. (póki co). "Halucynacje" też miewa, niestety.
    • 7: CommentAuthorj_g
    • CommentTime23 Feb 2024
     
    Tymczasem AI wchodzi na nowy level. Panie, panowie, oto Sora.


    PS. A dziś w radyju taki pan mówił, że takie AI jest zbyt prądożerne by się opłacało i by zaistnieć na poważnie.
    PS2. Jak już było, znacie i złota łopata, to wybaczcie.