atarionline.pl "Trax" - nowa gra na małe Atari - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • 1:
       
      CommentAuthorshanti77
    • CommentTime29 Oct 2022
     
    • 2:
       
      CommentAuthorPeri Noid
    • CommentTime29 Oct 2022
     
    Baaaaardzo miodne... Będzie na carcie?
    • 3: CommentAuthorBelzebub
    • CommentTime29 Oct 2022 zmieniony
     
    Ja ciesz nie mogę ale to jest super! :) to będzie na małe Atari? Z tym dźwiękiem i muzyką?!?
    • 4: CommentAuthorAdam
    • CommentTime29 Oct 2022
     
    Muzyka nie pochodzi z tej gry, w opisie filmiku jest podany link.
    • 5: CommentAuthoremkay
    • CommentTime29 Oct 2022 zmieniony
     
    @Belzebub
    The Videos always show something weird.
    While people like to hear real music, they forget about it , if they create a POKEY tune. A lot is possible , for real.

    The "style" of the "replay tune" can be captured.
    But I know only one person who takes care about it .
    It's me ;)
    • 6:
       
      CommentAuthorshanti77
    • CommentTime29 Oct 2022 zmieniony
     
    Tym razem #8 miejsce na ABBUC'u , ale gra powstawała w pośpiechu i ma też troszkę błędów. To wersja z ABBUC'a bez poprawek (pare błędów znalazłem już po wysłaniu gry na konkurs).
    • 7:
       
      CommentAuthorPeri Noid
    • CommentTime29 Oct 2022
     
    Poczekam na wersję pełną :-) Jak dla mnie - wygrałeś :-)
    • 8: CommentAuthorDope
    • CommentTime30 Oct 2022
     
    Jak byście potrzebowali kretyna do testów, który przechodzi gry tak jak się nie powinno to chętnie się zgłoszę. ;)
    • 9: CommentAuthorBelzebub
    • CommentTime30 Oct 2022
     
    @Adam tak myślałem ;) ale przydałaby się fajna muzyka grająca podczas gry

    @emkey ok, wierzę ;)

    @shanti77 dla mnie też wygrałeś, kawał dobrej roboty

    @Dope hehe dobre :D
    • 10:
       
      CommentAuthortdc
    • CommentTime30 Oct 2022
     
    He, he - coś mi to przypomina!;)))

    Ale super, masz świetne wyczucie w robieniu gier na Atari;)
    • 11:
       
      CommentAuthorshanti77
    • CommentTime31 Oct 2022
     
    Zapętlenie gry

    • 12:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime31 Oct 2022
     
    Mnie tam ten błąd z dźwiękiem nie zraża, gra mi się podoba.
    • 13: CommentAuthoremkay
    • CommentTime1 Nov 2022 zmieniony
     
    @KAZ the game looks great and smooth in playability.

    At Atariage I very often had discussions with the trolls there. Got insulted by them.... more than once...;)
    The double scanline mode is the solution to have any game running on the small Atari, and it allows to give a lot colors to the screen.
    A lot colors and smooth playability is worth much more than some more pixels on the screen.

    So thanks to the coder to approve this.
    Atariage really is no place for developers.
    Too much trolls there, and the Admins were feeding them.
    • 14:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime1 Nov 2022
     
    Emkay - I cannot confirm your Atari Age experience. I met many interesting and nice people there and nothing bad happened to me on forum, also from the admins. And the fact that interlocutors have different opinions and sometimes you can't convince them to something - is a human thing: D
    • 15:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime1 Nov 2022
     
    Wracając do tematu - wersja z filmiku WIP#2, z grafiką Odyńca - miażdży wyglądem. Nie mogę się doczekać.
    • 16: CommentAuthoremkay
    • CommentTime1 Nov 2022
     
    @Kaz
    Well, similar to a lot of those people, you don't know what is possible , using the Atari...
    But, you are open minded, which is a good thing.
    At Atariape , people don't really want to push the Atari. There are a lot C64 freaks, fearing some truth.
    As long as you talk like they want you to talk to them, everything is fine for them.
    "Trax" is nothing that is fitting to their world....
    Think about it.
  1.  
    to kiedy Kaz compo ?? :)
    • 18: CommentAuthordhor
    • CommentTime2 Nov 2022
     
    Ta gra zasługuje na kapitalną jak nie lepszą obsługę muzyczną :) Tatqoo, Makary, Lisu, Miker, może jakiś mix tematów muzycznych dla poszczególnych leveli? :) No i efekty dźwiękowe by się przydały... współczesne... :)
    • 19:
       
      CommentAuthorJacques
    • CommentTime2 Nov 2022
     
    Jakiś atarowski cover muzyki z Chaos Engine byłby bardzo na miejscu :-)
    • 20: CommentAuthordhor
    • CommentTime2 Nov 2022
     
    @Jacques cover to akurat małe piwo... Aranżacja w oparciu o dynamikę i elementy krajobrazu, to jest coś :)
    • 21: CommentAuthorplinius
    • CommentTime2 Nov 2022 zmieniony
     
    Niesamowita ilość kolorów, gra wygląda świetnie. Prawie jak z 16 bitowego komputera

    @shanti77

    Dlaczego projekt poboczny? Czy Bloody Planet będzie na tym poziomie graficznym? Może powinno być odwrotnie i to Bloody Planet powinno być projektem pobocznym dla Trax. Nie rozumiem ograniczeń pamięciowych, przecież można zrobić doczytywanie następnych poziomów z dyskietki, lub wydać na carcie.

    Co do samej gry to jedynie można by poprawić system strzelania, albo dodać możliwość znajdowania innych broni o szerszym promieniu rozchodzenia pocisków. Edit - Właśnie widzę, że są lepsze bronie, także nieaktualna już moja propozycja

    Jak dopracujesz tę grę to to będzie perełka
    • 22:
       
      CommentAuthorJacques
    • CommentTime2 Nov 2022
     
    No i trzeba dodać, że Chaos Engine, do której nawiązuje Trax, to gra równie kultowa i dobra jak Alien Breed (jak nie lepsza) :-)
    • 23: CommentAuthorplinius
    • CommentTime2 Nov 2022
     
    Chaos Engine moim zdaniem był lepszy graficznie i był pierwszy, w Alien Breed nie wszystko mi się podobało, ale miał świetnie zrobione przewijanie ekranu. Nie wiem czy Chaos Engine był na Atari ST i nie wiem jak na tym komputerze wyglądał, bo ja go widziałem gdy już miałem Amigę 500
    • 24: CommentAuthorurborg
    • CommentTime2 Nov 2022
     
    Chaos Engine na Atari ST wyglądał całkiem nieźle i działał poprawnie, tylko scroling ekranu był nie do końca płynny.
    • 25:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime2 Nov 2022
     
    Takie moje skojarzenie, posłuchajcie od początku a konkretnie 0:19




    Gra Trax zapowiada się nieźle o ile autor nie zapomni o jakimkolwiek tle dźwiękowym podczas rozgrywki oprócz efektów, niech będzie cokolwiek - wszystko jest lepsze niż cisza podczas rozgrywki.
    Już w tym momencie gra ma fajny klimat, fajnie się strzela, idzie wymijać wrogie strzały i jest jak powinno. Puki co to nie mogę przejść udostępnionego etapu, wybijam i zbieram wszystko- widocznie tak autor chciał .
    Grafika czytelna i ciekawa, niczego bym nie zmieniał, jak każdy level w grze utrzyma bądź przebije poziom designu pierwszego etapu to już moge pogratulować.
    Jeżeli jest możliwość to chętnie wezmę udział w testach tej gry.

    PS. strona tytułowa jest zawodowa, nie zdradza że mamy do czynienia z tak ładną i fajną grą i niech tak zostanie. :D
    • 26:
       
      CommentAuthorshanti77
    • CommentTime2 Nov 2022 zmieniony
     
    @pilinius szukałem jakiegoś pomysłu na grę na ABBUC'a, a że tworzyłem już silnik do Bloody Planet i w pewnym momencie również edytor do niego, to pomyślałem że fajnie byłoby to jakoś wykorzystać. Dodatkowo mógłbym pewne rzeczy sprawdzić, przetestować edytor i rożne pomysły (np. czy da się wykorzystać prio=0 w grze i te mityczne 23 kolory w linii ;). Tak powstał pomysł żeby zrobić klona Chaos Engine. BP było pisane od początku pod rozszerzoną pamięć, więc musiałem wszystko przerobić i uprościć, żeby zmieściło się w 64KB (Konkurs rządzi się swoimi prawami, grę musi odpalić jak największa liczba osób i powinna się zmieścić na dwóch dyskietkach 130KB ;). Zasady gry są proste, trzeba po prostu przejść całą mapę po drodze odblokowując maszyny i zbierając monety. Dodajemy do tego multiplekser pocisków, szczątkowe AI i już można grać (pociski bardzo łatwo można rozmnożyć, dodatkowo efekt migotania jest minimalny).
    Gdyby gra nie wyszła to jej żywot zakończyłby się na konkursie, a ja wróciłbym po prostu do BP.

    @Irata w grze wystawionej na abbuc'a masz 5 poziomów, powyżej jest film na którym bez problemu zapętlam grę. Żeby otworzyć wyjście na pierwszym poziomie trzeba zniszczyć dwa posągi, jest tam też ukryty klucz ,który otwiera pomieszczenie obok wyjścia. Widzę ,że obecnie do gier trzeba dodawać samouczki ;)
    • 27: CommentAuthormono
    • CommentTime2 Nov 2022 zmieniony
     
    @shanti77: I udało się uzyskać 23 mityczne kolory? :> Zdaje się że na panelu na dole jest ich całkiem sporo, więc podejrzewałbym że tam jest prio0; a w samej grze?

    Edit: Wygląda to przepięknie, więc następcy będą mieli spory orzech do zgryzienia jak przebić Twoje produkcje :)
    • 28: CommentAuthortebe
    • CommentTime2 Nov 2022
     
    następcy i tak będą pisać w BASIC-u :)
    • 29:
       
      CommentAuthorMq
    • CommentTime3 Nov 2022 zmieniony
     
    @mono, niczyich produkcji nie trzeba przebijać. Wystarczy trzymać je wszystkie na przyzwoitym poziomie i nie robić słabych rzeczy. Ja nie mam poczucia pisząc grę, że muszę kogoś z obecnie piszących prześcigać. Natomiast wypadało by każdorazowo trzymać poziom wyższy niż całość produkcji gier z lat 80-tych, bo umówmy się, że mamy już trzecią dekadę kolejnego tysiąclecia.

    Co do samej gry: @shanti, wersja obecna rozwojowa wygląda przecudownie. Liczę na to, że przyłożysz się również do grywalności. Moim zdaniem wersja abbucowa otrzymała słuszne miejsce. Pograłem w nią trochę i dla mnie osobiście grywalność jest tam słaba. Trudno jest trafić w przeciwnika, trzeba ciągle biegać i gonić się z nimi w kółko, więc każdy pojedynek wygląda identycznie, a główna rozgrywka odbywa się właśnie na tych pojedynkach, bo samo przechodzenie planszy, to jedna prosta ścieżka i nie ma nic w sumie poza tymi pojedynkami. Uważam, że w takiej wersji jak to zostało pokazane na abbuca, to tej grze baaaardzo dużo brakuje do Bosconiana czy też The Last Squadron. Trzymam kciuki za rozwój tej gry do ostatecznej wersji, która dorówna jakością samej rozgrywki do wcześniejszych super-produkcji shantiego.
    • 30:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime3 Nov 2022
     
    @ shanti77 ty się nie dziw, ja do tej pory nie jestem pewien czy w to grałem na Atari. ;)

    ... a że te kolumny można niszczyć to faktycznie jakieś info by się zdało. może w instrukcji jak grę wydasz.

    Jest tam miejsca na jakieś skromne tło muzyczne ?

    Ostatnio sporo kombinuje z muzyką na A8 i nie tylko, może coś potrzebujesz do tej gry ?
    • 31: CommentAuthorodyniec1
    • CommentTime20 Apr 2023
     
    wieści z frontu. powoli powstaje muzyka, grafika, nowe etapy. Shanti udoskonala edytor leveli i dodaje ficzery do gry, optymalizuje. tymczasem zobaczcie jak prawdopodobnie będzie wyglądał sklep :)
    • 32:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime20 Apr 2023
     
    za kolorowe ;)
    no nie ma się czego czepić, choć ciekaw jestem czy nie lepiej tło by wypadło w jakimś odcieniu szarości - tak lekko odwraca uwagę.
    • 33:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime20 Apr 2023
     
    Piękne i jest klimat "Chaos Engine"!
    • 34: CommentAuthorPecet
    • CommentTime21 Apr 2023
     
    Jak na Amigę, to dupy nie urywa, na atari też będzie?;)
    Trochę szkoda, że nie mogę mieć ponownie nastu lat i odkrywać takie perełki.
    • 35: CommentAuthorgorgh
    • CommentTime21 Apr 2023
     

    Irata4:

    za kolorowe ;)
    no nie ma się czego czepić, choć ciekaw jestem czy nie lepiej tło by wypadło w jakimś odcieniu szarości - tak lekko odwraca uwagę.
    • 36: CommentAuthormono
    • CommentTime21 Apr 2023
     
    Śliczne!
    • 37: CommentAuthortebe
    • CommentTime21 Apr 2023
     
    cycuśne :)
    • 38: CommentAuthorodyniec1
    • CommentTime24 Apr 2023
     
    Shanti wrzucił fragment rozgrywki na kolejnym levelu:
    • 39:
       
      CommentAuthorpirx
    • CommentTime24 Apr 2023
     
    matko y horo curko, to moze byc najmiodniejsza grafa evar
    • 40:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime24 Apr 2023
     
    Tak, grafika miażdzy - brawo Odyniec. Shanti w końcu ma grafika, na jakiego zasługują jego doskonałe silniki gier.
    • 41: CommentAuthorbartek65xe
    • CommentTime24 Apr 2023
     
    będzie kolejny hit ! prezentuje się wybitnie !
    • 42: CommentAuthorAdam
    • CommentTime24 Apr 2023
     
    Coraz lepiej się zapowiada, gratuluję!
    • 43: CommentAuthorPecet
    • CommentTime25 Apr 2023
     
    Wygląda na to, że poprawiono dwie największe bolączki gry - dolny panel, który nie pasował do całości, a teraz wygląda świetnie. Druga rzecz to dynamika gry - wydaje mi się teraz trochę szybsza.
    Niesamowity duet.
    • 44:
       
      CommentAuthorJacques
    • CommentTime25 Apr 2023
     
    Dynamika wygląda raczej tak samo, natomiast graficznie pięknie(j) :-)
    • 45:
       
      CommentAuthorshanti77
    • CommentTime4 Jun 2023
     
    Fragmenty rozgrywki :
    • 46: CommentAuthorrosomak
    • CommentTime4 Jun 2023
     
    Zaj@fajnie wygląda
    • 47:
       
      CommentAuthorpirx
    • CommentTime4 Jun 2023
     
    omadko, ale grafa
    • 48:
       
      CommentAuthoramarok
    • CommentTime4 Jun 2023
     
    Pierwsza klasa, pokłony dla mistrza!
    • 49: CommentAuthorilmenit
    • CommentTime5 Jun 2023
     
    Wygląda jak gra z 16 bitowców.
    • 50:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime5 Jun 2023
     
    Piękne!