atarionline.pl Problem Jasia cover - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • 1:
       
      CommentAuthorkamilos78
    • CommentTime4 Sep 2022
     
    @Dracon, dzięki. Nadal czekam na dostęp i emaila od Daniela, bo chciałbym napisać coś więcej.
    • 2:
       
      CommentAuthorkamilos78
    • CommentTime7 Sep 2022
     
    Kto byłby chętny wykonać ikonkę do tej gry na PC? W tej chwili pokazuje się taka bieda-default dla aplikacji napisanych w .NET :(
    • 3:
       
      CommentAuthorpirx
    • CommentTime7 Sep 2022
     
    • 4: CommentAuthorMDW
    • CommentTime9 Sep 2022 zmieniony
     
    @kamilos78:
    Ja tak tylko na jeden post pozwolę sobie zboczyć z tematu, bo właśnie zauważyłem Twoje imię i nazwisko...
    Ty jesteś ten Kamil Nowiński, który na początku lat 90 tworzył programy dla Atari do których czasem muzykę robił Jacek Dojwa (bardzo dobry muzyk, później na demoscenie PC znany jako Falcon, działał też w zespole Husky)? Jeżeli nie to dalej nie czytaj. :)

    Pamiętam taką Twoją grę, która CHYBA nosiła tytuł “Despair Seek” (mogłem przekręcić, bo to było ponad 30 lat temu). Nigdy nie była komercyjnie wydana i krążyła tylko po giełdach i wśród piratów. Od kilkunastu lat chcę sobie tę produkcję przypomnieć (bo mam do niej dziwny sentyment) ale nigdzie jej nie ma. Nawet na party Decruch 2020 pytałem Falcona (robił tam muzykę) i współpracę z Tobą pamięta ale tej konkretnej gry nie. Nikt jej nie pamięta, nikt nie wie o co mi chodzi… Irytuje mnie to od ponad 20 lat. To jest ostatnia rzecz, która trzyma mnie na tym świecie i nie pozwala zamienić się w proch. ;) :)
    • 5:
       
      CommentAuthorDracon
    • CommentTime9 Sep 2022 zmieniony
     
    A czy przypadkiem Falcon nie robił dem z niejakim Markiem Franczakiem? ;)

    Co do wspomnień gier Kamilosa, to prosiłbym o nowoczesny rimejk "Za dużo, za mało". :)
    • 6:
       
      CommentAuthorkamilos78
    • CommentTime11 Sep 2022 zmieniony
     
    @MDW:
    Hej, tak, to ja, cały czas ten sam tylko starszy :)
    Jacek, nasz lokalny znakomity wrocławski muzyk, pisał świetną muzykę i pamiętam, że użyczył mi kompletnie za free (takie to były czasy!) jedną ze swoich muzyczek do gry, którą wtedy napisałem. Pamiętam tytuł - prawdopodbnie chodzi Ci o "Dangerous City", gdzie pomykał się jakimś samochodzikiem po planszy...
    Fakt, gra nie została nigdy wydana (próbowałem), bo umówmy się, była trochę za słaba graficznie. Krążyła po giełdach? :) Dobrze wiedzieć, ale chyba nigdzie się nie uchowała. Nie dziwię się, że nikt jej nie pamięta bo poza kilkoma kolegami z naszej lokalnej giełdy nike jej nie widział.
    Wiem, niby zagadka rozwiązana, ale pozostań z nami jeszcze na tym ziemskim padole :)
    Za tydzień będę we Wrocławiu to spróbuję odkopać swoją piwnicę - może znajdę jakieś stare dyskietki, chociaż wątpię czy coś odzyskam, bo raczej wszystko przepadło... :(
    • 7: CommentAuthorMDW
    • CommentTime23 Sep 2022
     
    @kamilos78:
    Bardzo dziękuję za odpowiedź. Chodziło właśnie o jeżdżenie samochodzikiem po planszy. Grafika w hi-res i chyba jakiś fragment podkolorowany duszkiem. Ja tę grę kupiłem u legnickiego "dystrybutora oprogramowania", który (z tego co wiem) zaopatrywał się tylko we Wrocławiu.
    • 8:
       
      CommentAuthorkamilos78
    • CommentTime20 Oct 2022
     
    No dobra, nikt nie chciał zająć się grafiką ikonki, to wrzuciłem sam znalezioną w sieci, żeby chociaż to jakoś wyglądało.
    Czekam na zielone światło od Jakuba (prv msg) i udostępniam GitHub, a w nim release v.1.0 do pobrania (exe) i... grania!
    • 9:
       
      CommentAuthorjhusak
    • CommentTime20 Oct 2022
     
    Oki, postaram się sprawdzić jak najszybciej.
    • 10:
       
      CommentAuthorDracon
    • CommentTime26 Oct 2022
     
    Zapytam z ciekawości:
    - kto zrobił angielską wersję "Problemu Jasia", sprzedawaną przez firmę A.N.G z Holandii?
    ->link<-
    • 11:
       
      CommentAuthorDracon
    • CommentTime26 Oct 2022
     

    Kamilos78:

    @Dracon, dzięki. Nadal czekam na dostęp i emaila od Daniela, bo chciałbym napisać coś więcej.

    To coś długo Ci odpisuje w tym temacie... :o A to dziwne, bo (prawie?) codziennie widać go w necie.
    • 12:
       
      CommentAuthorjhusak
    • CommentTime26 Oct 2022
     
    @Dracon, Ja. T. Mazur poprosił to zrobiłem.
    • 13:
       
      CommentAuthorkamilos78
    • CommentTime26 Oct 2022
     
    @Dracon, już odpisał, mam konto. Trwało to kilka tygodni ale mam. Teraz muszę mieć chwilę, żeby napisać coś o sobie ;)
    @jhusak - mamy zielone światło? Przypomnę, że już odpalałeś grę, bo nawet specjalnie wersję 32-bitową przygotowałem. Jeśli chcesz możemy umówić się na 15-minutowego call'a to pokażę Ci całą grę.
    Możesz też zajrzeć do kodu źródłowego.
    Druga sprawa - wersja angielska jest od jakiegoś czasu jako pomysł w 'issues' (lista 'todo'). Dobrze wiedzieć, że takowa wersja istnieje - będzie z czego pobrać grafikę.
    Jak pójdzie wersja 1.0 to w wolnej chwili dorobi się angielską.
    • 14:
       
      CommentAuthorjhusak
    • CommentTime26 Oct 2022
     
    W sumie co się czepiać, jedziesz :)
    • 15:
       
      CommentAuthorkamilos78
    • CommentTime27 Oct 2022
     
    Jakub, to przecinamy tą wstęgę :)
    Zapraszam wszystkich do publicznego repo:
    ->link<-

    Gotowy exe do pobrania z tej samej strony:
    ->link<-

    Udanej zabawy!!!
    • 16:
       
      CommentAuthorDracon
    • CommentTime27 Oct 2022 zmieniony
     
    .
    • 17: CommentAuthorDope
    • CommentTime27 Oct 2022
     
    Coś mnie zegar nie bągla.
    • 18: CommentAuthorVidol
    • CommentTime27 Oct 2022
     
    "wyrzutnik" obrazków jest za szybki, bardzo szybko można zapełnić całą linię. Z tego co pamiętam na atari aby wyleciał klocek trzeba było wcisnąć fire+prawo.
    • 19: CommentAuthorDope
    • CommentTime27 Oct 2022
     
    Nie, wystarczył sam fire, ale faktem jest, że wyrzuca puzzle szybciej.
    • 20:
       
      CommentAuthorkamilos78
    • CommentTime27 Oct 2022
     
    @Dope - wcisnąłeś pewnie spacje (pauza).
    @Vidol - zanotowane.
    • 21: CommentAuthorDope
    • CommentTime27 Oct 2022
     
    To jak wcisnę pauzę to już mi zegar zniknie na amen? Trochę takie słabe bo po odpauzowaniu nie wrócił i miałem BUM z zaskoczenia.
    • 22:
       
      CommentAuthorkamilos78
    • CommentTime27 Oct 2022
     
    No nie bardzo. Jak wciśniesz spację to jest pauza: muzyka się zatrzymuje, zegar miga co sekundę i nic nie możesz zrobić, oprócz wyłączenia pauzy. Właśnie sprawdziłem i wszystko działa jak należy.
    • 23: CommentAuthorDope
    • CommentTime28 Oct 2022
     
    No właśnie w tym rzecz. Odpauzowałem i do momentu wybuchu z braku czasu już zegara nie było.
    • 24:
       
      CommentAuthorjhusak
    • CommentTime28 Oct 2022 zmieniony
     
    @Kamilos78, Timer1tick trzeba w przypadku odpauzowania włączyć visibility timera.

    -- edit --
    Zakomitowałem - trzeba przekompilować i sprawdzić.
    • 25: CommentAuthorVidol
    • CommentTime28 Oct 2022
     
    to w czasie gry jest muzyka, bo u mnie jest tylko na planszy tytułowej ?
    • 26:
       
      CommentAuthorkamilos78
    • CommentTime28 Oct 2022 zmieniony
     
    @Dope - teraz rozumiem, odpauzowałeś gdy nie było czasu i już się nie pojawił.
    @jhusak - dzięki, zaraz patrzę, przetestuję i wydam.
    @Vidol - tak, oczywiście! Bez tego gra byłaby NUDNA!
    ---edit---
    Nowa poprawiona wersja wydana: 1.0.2 ->link<-
    • 27: CommentAuthorVidol
    • CommentTime29 Oct 2022
     
    dalej nie mam muzyki podczas gry :(
    Po ułożeniu obrazka włącza się muzyczka ze przeszedłem plansze i nic się dalej nie dzieje, jedyne co to mogę czekać aż czas się skończy i wtedy game over :(
    • 28:
       
      CommentAuthorkamilos78
    • CommentTime29 Oct 2022 zmieniony
     
    Vidol, na jakim systemie testujesz? Do tej pory nikt tego nie zgłosił, a ja sam testowałem na kilku maszynach, ale wszystkie Windows 10 lub 11.
    PS. Na pewno włączyłeś głośniki? ;)
    PS2. A co gdy zapauzujesz i odpauzujesz grę?
    • 29: CommentAuthorVidol
    • CommentTime29 Oct 2022 zmieniony
     
    Mam win7 x64, 8 GB ram.
    No właśnie, po od pauzowaniu gry muzyka się pojawiła, troche dziwne...
    Muza muzą a dlaczego nie włącza sie 2 plansza?
    • 30:
       
      CommentAuthorkamilos78
    • CommentTime29 Oct 2022
     
    A jak uruchmianasz grę? Wciskasz spację czy enter?
    Drugie pytanie: gra wywala Ci się na pierwszej planszy? Arnolda widzisz na pierwszej? Stallone powinien być.
    • 31: CommentAuthorDope
    • CommentTime29 Oct 2022 zmieniony
     
    Ok, to ja znowu o paru błędach:
    - Gdy zapauzujesz grę zanim zacznie się rozgrywka (tzn. gdy leci ten początkowy tekst) to muzyka w grze się nie włącza. (edit: nawet bez pauzowania nie włącza się teraz muzyka) (edit2: jak zapauzuję znów i odpauzuję to muzyka wraca magicznie)
    - Podczas tej rozgrywki, o której powyżej, stało się tak, że skończyłem planszę, odegrało muzykę świadczącą o pozytywnym ukończeniu etapu i tyle. Gra stoi w miejscu, timer stoi w miejscu, etap się nie zmienia. (edit: a jednak to za każdym razem tak jest)(edit2: jak włączę i wyłączę pauzę, to gra znów muzyka po zakończeniu planszy, ale kolejna się nie włącza)
    I tak bonusowo, czas powinien startować od momentu faktycznej gry a nie gdy leci początkowy napis i nie można nic zrobić, a tak się dzieje jak zapauzujesz grę podczas muzyczki zapowiadającej dany etap. :)

    Testowane na Win10 w trybie admina lub bez.

    Ok, chciałem bardzo, skończyłem Stallone z 10 razy i dalej gra nie idzie.

    Wygląda na to, że tak samo jak Vidolowi mi to działa.

    I jeszcze pytanie do twórcy oryginału Jakuba Husaka. Ta dwójka zaznaczona na screenie to wycięta została z oryginału? Nie pamiętam tych dwóch postaci na plakatach.
    • 32: CommentAuthorDope
    • CommentTime29 Oct 2022 zmieniony
     
    I kolejna ciekawa historyjka.
    Jak podczas początkowego napisu w pierwszym etapie, zapauzujesz, odpauzujesz grę i wciśniesz ctrl to wylatuje albo bomba albo "hihi" i gra się zawiesza. :)
    • 33: CommentAuthorDope
    • CommentTime29 Oct 2022
     
    I kolejne cudo. Nie wciskać ctrl po skończeniu planszy bo dzieje się tak jak na screenie i gra się wiesza. Nawet screenshota nie mogłem zrobić.

    No dobra, starczy mojego psucia. Czekam na kolejną wersję. :)
    • 34: CommentAuthorDope
    • CommentTime29 Oct 2022 zmieniony
     
    A dobra, jeszcze kilka razy zmęczyłem Sylwka i taka ciekawostki.
    1. W pierwszych dwóch puzzlach wypadł mi Joker i bomba. I co się stało? Najpierw odsłoniło obrazek cały a potem hukło i game over. :D (pierwszy screen)
    2. Zapauzuj grę w momencie końca czasu i zegar zgłupieje. (drugi screen)

    Z góry przepraszam za bycię mękołą, ale ja mam taki nawyk z czasów jak mieszkałem na wygwizdowie i miałem na Atari dwie kasety z grami w normalu, że przechodzę wszystko na każdy możliwy sposób i znajduję rzeczy o jakich programiści nie mieli pojęcia.
    • 35:
       
      CommentAuthorjhusak
    • CommentTime30 Oct 2022 zmieniony
     
    @Dope, to Patrick Swayze i .... nie wiem, Belmondo? albo Nicholson? Nie pamiętam. A gazety z tymi zdjęciami dawno nie mam chyba... Ona była z Mirage, tak mi się wydaje.

    Patrick Swayze jest, a ten drugi - nie ma.
    • 36: CommentAuthorDope
    • CommentTime30 Oct 2022 zmieniony
     
    To taka na koniec ciekawostka o oryginalnym "Problemie Jasia". Kasetę, chyba oryginalną, kupiłem w nieistniejącym już Batmarze na Ursynowie. Miałem lekkie wątpliwości bo mimo oryginalnej okładki, na drugiej stronie kasety były... gry w Turbo. Nie wiem czy ktoś wykorzystał używaną kasetę w Mirage czy może był to taki oryginał jak ze mnie saksofonista, ale oprócz Problemu Jasia miałem 12 innych gier. :) Dodam jeszcze, że tak samo było na kasecie z "Najemnik Powrót" i "Rycerz". Cała druga strona wypchana grami w Turbo.
    • 37:
       
      CommentAuthorkamilos78
    • CommentTime30 Oct 2022
     
    @Dope, dzięki za testy, bycie "mękołą" w tym przypadku jest bardzo użyteczne. Problem (nie Jasia w tym przypadku) polega na tym, że większości tym błędów nie jestem w stanie odtworzyć, a grałem w grę już "milion" razy i ukończyłem ją conajmniej kilka.
    Dodatkowo piszesz, że gra zawiesiła Ci komputer w taki sposób, że nie mogłeś zrobić nawet screenshota. To by sugerowało, że coś mocno nie tak jest z Twoim Windowsem...
    Spróbuję w wolnej chwili dorwać też Windows 7 i potestować.
    • 38: CommentAuthorDope
    • CommentTime30 Oct 2022 zmieniony
     
    Mój Windows 10 by się z Tobą zgodził, ale drugi Windows 11 na laptopie popiera pierwszego. :)

    Gra mi się zawieszała, tylko gdy robiłem coś czego nie powinienem (pauzowanie podczas zakończenie planszy i wyrzucanie wówczas puzzla, wyrzucanie puzzla po odpauzowaniu gry przy początkowym tekście) więc raczej to nie jest kwestia Windowsa. Podczas normalnego grania, nie miałem zawieszki ani razu.
    • 39:
       
      CommentAuthorkamilos78
    • CommentTime30 Oct 2022 zmieniony
     
    ok, dzięki :)
    Właśnie w tym momencie udało się nie zawiesić grę z bombą po ułożeniu planszy i pauzowaniu.
    (PS. Zawiesiła się gra, ale nie cały Windows - to trochę zmienia postać rzeczy).
    • 40:
       
      CommentAuthorkamilos78
    • CommentTime30 Oct 2022
     
    Problem Jasia v1.0.3 - ->link<-

    Bug fixes:
    Problem z pauzowaniem i próbą wyciągnięcia elementu, gdy wszystkie są już ułożone powoduje wejście do nieskończonej pętli i zawieszenie gry, oraz kilka innych. #7
    • 41:
       
      CommentAuthorkamilos78
    • CommentTime5 Mar 2023
     
    W tym wątku był monit o aktualizację hasła "Kamilos" to uprzejmie donoszę, że dzisiaj nabazgrałem coś więcej na stronie: ->link<-
    A drugą część rozmowy - tym razem o grach (Problem Jasia Cover oraz Dangerous City) mamy zaplanowaną na 22 marca. Zapraszam.