atarionline.pl Pojedynek na Atari XL/XE - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • 1: CommentAuthorPrzemo
    • CommentTime25 Aug 2022 zmieniony
     
    Jestem fanem Atari od dość długiego czasu i chciałbym dodać swoją pierwszą cegiełkę do społeczności w postaci gry o nazwie Pojedynek.

    Program zawiera mechanikę, której nie widziałem w innej grze. Co prawda istnieją takie gry jak International Karate czy Barbarian ale nie skupiają się, aż tak bardzo na parowaniu (no i są ładniejsze =D). Gra opiera się na pojedynku dwóch szermierzy. Atak odbywa się poprzez cięcie z góry lub pchnięcie. Ataki można wykonać z opóźnieniem w celu zmylenia przeciwnika. Uniknąć atak można wykonując odskok, który uchroni nas przed cięciem jak i pchnięciem ale ma chwilę opóźnienia. Można także wykonać jeden z dwóch bloków. Każdy z nich chroni nas przed odpowiednim atakiem ale jeśli zrobimy go w ostatniej chwili to przełamie gardę przeciwnika i umożliwi nam kontratak. Gra umożliwia przerwanie każdego ruchu w dowolnym momencie dynamicznie reagując na manewry przeciwnika.

    Program pełni funkcję dema i ma na celu zapoznanie się z Waszą opinią, czy Wam się podoba i czy warto kontynuować projekt. Na pewno znajdzie się dużo rzeczy, które można by poprawić. Mam także trochę pomysłów na dalszy rozwój: atak z dołu, żeby były w sumie 3, różnice między atakami (np. pchnięcie jest szybsze ale bardziej narażone na kontrę) no i kampania, żeby nie było suchej mechaniki. Program jest napisany w assemblerze i musiałem dodać prosty timer bo działał jakby emulator był w trybie turbo więc jest dużo zapasu. A nawet jeśli zabraknie zasobów to jest z czego odchudzać. Grafikę i muzykę robiłem sam, więc proszę o wyrozumiałość.

    Gra posiada 4 poziomy trudności i tryb dla 2 graczy. Komputerowy przecinik bardziej ma na celu pokazanie mechaniki rozgrywki niż symulowanie ludzkiego gracza. Zamieszczam tu grę w formacie XEX.

    Sterowanie może być trochę złożone dlatego opiszę tutaj (opis też jest w samej grze):
    Poruszanie się: Przybliżasz i oddalasz się za pomocą prawo lub lewo.
    Atak z góry (cięcie): Wciśnij fire i górę. Gdy postać uniesie miecz, puść górę do momentu wykonania cięcia.
    Atak z frontu (pchnięcie): Wciśnij fire i przód. Gdy postać cofnie miecz, puść przód do momentu wykonania pchnięcia.
    Unik: Wciśnij fire i tył, aż do momentu wykonania uniku.
    Blok: Wciśnij góra lub góra i przód, aby wykonać blok. Gdy wykonasz go w ostatniej chwili to przebijesz gardę przecinika.
    Przebita garda: W tym stanie nic nie możesz zrobić. Aby ponownie przyjąć posturę puść wszystkie przyciski joysticka.

    Przemo