atarionline.pl Atari w walizce - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • 1:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime10 Mar 2010 zmieniony
     
    Prosze bardzo, Atari z walizeczki w telewizji (trzeba przeczekac reklame i 49 minut programu):

    ->link<-

    PS. Przy okazji pytanie - jak to scaignac do pliku? Chcialem potem wyciac tylko ten fragment o Atari.
    • 2: CommentAuthortEDDYbOAR
    • CommentTime10 Mar 2010
     
    353MB. zaraz będe miał go zholowanego.

    Użyj Firefox'a i wtyczki clipta :)
    • 3:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime10 Mar 2010
     
    Wolalbym rozwiazanie niezalezne od przegladarki, bo uzywam Opery, a tylko od swieta IE, FF-a nie stwierdzono :).
    • 4: CommentAuthortEDDYbOAR
    • CommentTime10 Mar 2010
     
    ja też używam opery, ale firefox jest niezastąpiony przy debugowaniu stron :)

    jak chcesz zaraz wystawie ci ten plik na moim serwerku to sobie ściągniesz
    • 5:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime10 Mar 2010
     
    Chetnie, poprosze.
    • 6: CommentAuthortEDDYbOAR
    • CommentTime10 Mar 2010
     
    Obcięta wersja tutaj -> ->link<-
    • 7:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime10 Mar 2010
     
    Dzieki, fajnie to zrobiles!

    Wrzucilem tez na YT, bo tam wiecej osob ma szanse sie na to natknac.

    • 8:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime11 Mar 2010
     
    Pytanie - jaki interfejs jest tam zamontowany? Bo gosc mowi "Compact Flash card" czyli mogloby byc SIO2IDE z CF, ale moze on ma na mysli ogolnie "compact flash card" czyli jakakolwiek karta pamieci flash, wiec mogloby byc tez SIO2SD.

    Ktos rozpoznaje po menu?
    • 9: CommentAuthortytus
    • CommentTime11 Mar 2010
     
    jesli to sio2sd, to gosc ma jakis fajny program do wczytywania plikow
    • 10:
       
      CommentAuthortdc
    • CommentTime12 Mar 2010
     
    Może sobie sam napisał.


    Co do filmu to wiele osób dziś może na nim zobaczyć jak wygląda rozpakowywanie programów na Atari;) Ci byli zaskoczeni i chyba nie wiedzieli co się dzieje;)
    • 11: CommentAuthortEDDYbOAR
    • CommentTime12 Mar 2010
     
    Kaz: to stany więc obstawiam, że interfejs to myIDE od Pana Atari - banalnie prosty do wykonania idealny do zamknięcia w środku.

    Zobacz na momenty kiedy naciska RESET i widać ekran.
    Sekwencja jest dłuższa od standardowego zimnego startu.
    Czyli jest dodatkowy układ podpięty do HALT, który czeka na gotowość napędu.
    • 12: CommentAuthorurborg
    • CommentTime12 Mar 2010 zmieniony
     
    Moim zdaniem jest to na 100% karta Compact Flash. Dwa razy gość to powtarza. Gdyby powiedział ogólnie "flash card" wtedy można by przypuszczać że może chodzić o SD. Moim zdaniem Atari ma wbudowany w środku interfejs SIO2IDE z przejściówką na CF. Gość mówi, że karta CF jest podpięta do "złącza do twardego dysku" więc raczej na bank jest to SIO2IDE a nie SIO2SD. Zgodnie z tym co mówi ma tam zapisane około 600 gier. Podejrzewam, że podpięte ma cztery dyski 16 MB pod cztery emulowane stacje dysków (choć może to wszystko mieści mu się na jednym 16 MB dysku). Do tego napisał sobie wybieraczkę obsługiwaną joystickiem która ładuje się automatycznie po wystartowaniu komputera. Walizka moim zdaniem sporo za duża, ale widocznie taką miał pod ręką, a Atari w walizce to już co innego (sprawia to wrażenie sprzętu przenośnego), niż tylko Atari z wbudowanymi grami :) Podejrzewam że zasilanie trzeba podpiąć z sieci, bo widać że z walizki wystają mu jakieś dwa kable, więc nie jest to w pełni mobilne Atari, ale pomysł jest OK.

    a może i myIDE - nie znam tego interfejsu.
    • 13: CommentAuthormarekp
    • CommentTime12 Mar 2010
     
    Mam w planach zrobienie takiej atari-walizki. Znalazłem odpowiednią walizkę, przetestowałem już rozmieszczenie elementów atari, lcdka, akumulatorów (ma to być model w pełni mobilny). Tyle, że ja chcę zrobić takie coś "pełną gębą" - pięknie, solidnie zabudowane na stałe. Nie tak jak u tego gościa.
    A to wymaga jeszcze sporo pracy i czasu, więc za szybko (jeśli w ogóle) poszpanować moją atari-walizką nie będę mógł...
    • 14:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime12 Mar 2010
     
    Znalazłem odpowiednią walizkę,


    A jaka? Bo ja tez szukalem, ale wszystkie dotychczas mialy jakis feler.

    akumulatorów (ma to być model w pełni mobilny).


    I tez poprosze o namiary jesli znalazles.
    • 15:
       
      CommentAuthorlarek
    • CommentTime12 Mar 2010
     
    Ani SIO2SD z CF, ani SIO2SD. Uważam, że tEDDYbOAR ma rację i to jest MyIDE. Szybkość wczytywania gier na to wskazuje. Ewentualnie to jakiś inny rasowy twardziel na karcie pamięci.
    • 16: CommentAuthorurborg
    • CommentTime12 Mar 2010
     
    Też mis ię wydaje żetEDDYbOAR trafił w dziesiątkę Tym bardziej ze jak wyczytałem w internecie do interfejsu dostepny jest open source'owy "development kit" umożliwiający m.in. stworzenie własnego menu.
    • 17: CommentAuthormarekp
    • CommentTime12 Mar 2010
     
    @Kaz: Całość (w częściach) we wstępnej fazie alfa mam w piwnicy. Przez weekend postaram się do tego dogrzebać i podam Ci więcej szczegółów (zdjęć).
    Ale:
    Pożyczyłem na chwilę z firmy akumulator żelowy 6V. Nie pomnę parametrów, ale był to zwykły, standardowy jakich wile na rynku. Pasował na płasko.
    Atari na nim się uruchomiło i działało (nie zjarało się). Jak długo by działało - nie sprawdzałem. Tak samo jak nie doszedłem jeszcze do etapu jak ten akumulator ładować. Ale uznałem, że taka ładowarka na pewno jest gdzieś do kupienia ;-)
    Mam jednak większą zagwozdkę. Monitor LCD od "nadgryzionego jabłka" (który ma wejście video, obraz na nim wygląda przyzwoicie i po zdjęciu plastików wejdzie do górnej części walizki) jest zasilany 20V. Jakoś ten "drobny" problem będę musiał rozwiązać... (3 akumulatory?)
    Tak więc moje poprzednie stwierdzenie: "Mam w planach" powinno dać Ci do zrozumienia, że nie będę zbyt pomocny przy tworzeniu takiego sprzętu ;-)
    No chyba, że w końcu nad tym naprawdę usiądę - wtedy chętnie podzielę się swoim doświadczeniem :-)
    • 18: CommentAuthors2325
    • CommentTime22 Aug 2010
     
    Okazało się że przenośne Atari można mieć niewielkim kosztem, gdyż emulator XFormer ma na tyle małe wymagania że dobrze działa choćby na laptopie z 33MHz procesorem, a taki można kupić za grosze na Allegro. Nie wiem jak jest z dźwiękiem bo w tej mojej Toshibie jest tylko PC Speaker który odzywa się tylko jako stukanie klawiatury w Atari Basicu.
    • 19: CommentAuthorpajero
    • CommentTime22 Aug 2010
     

    tytus:

    jesli to sio2sd, to gosc ma jakis fajny program do wczytywania plikow


    To jest PicoDos, pozwala plikom 8+3 nadać długie nazwy. Jest obsługa z joysticka. Pamiętajcie, by pod emulcem wyłączyć AutoFire, bo będzie Wam wczytywało zawsze pierwszy plik z listy :)
    • 20: CommentAuthor0xF
    • CommentTime23 Aug 2010
     
    s2325: jeśli chodzi o jakość emulacji XFormera, to zwykło się mówić, że "emuluje popsute Atari". Może warto dołożyć parę złotych na 150MHz i mieć nowoczesny emulator.
    • 21: CommentAuthors2325
    • CommentTime23 Aug 2010
     
    mam kilka laptopów o różnych osiągach ale sprawdzałem ile wystarcza do emulacji mojego pierwszego komputera