atarionline.pl STRUMIEŃ z KUCHNI, edycja #3 - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • 1: CommentAuthorpin
    • CommentTime15 Sep 2022
     
    CZOŁEM!!

    Jeśli nic nie stanie na przeszkodzie to już w tę sobotę o godzinie 18:00 (lub w tej okolicy) startujemy z trzecią edycją "spontanicznego" strumienia z kuchni. Są wstępne założenia co do treści, lecz i tak pewnie podążymy w nieznaną nam stronę więc tylko orientacyjnie powiedzieć mogę, że wydaje mi się iż:

    * będzie trochę filmików z nowego playera filmów Kuby Husaka dla carta SIDE
    * Trochę nowych produkcji demoscenowych
    * Trochę starych produkcji demoscenowych
    * być może będziemy ględzić coś na temat komputera SHARP (jak żona wypuści Hellboi'a z domu i jeśli komputer raczy zadziałać)
    * być może też kris3d wygłosi orędzie o nadchodzących wydarzeniach ;)
    * ... a ja postaram się zbyt wiele nie gadać, bo gadam głupoty ;)
    * Będzie też Oswald - ale nie wiem, czy będzie chciał Wam coś powiedzieć :D

    * Co ma być, to będzie generalnie.

    EOL.
    • 2:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime15 Sep 2022
     
    Dodane do kalendarza AOL.
    • 3: CommentAuthorpin
    • CommentTime15 Sep 2022
     
    dzięki!
    • 4:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime16 Sep 2022 zmieniony
     
    @pin to teraz ten stream 24h z Numenem ? w przerwach daj chociaż Near - oglądalność gwarantowana albo zwrot biletów ;) ;) ;).

    No nie, nie, tym razem będą naprawdę nieznane/mało znane demka - serio, sam niektóre wybierałem więc warto ;) - oj będzie się działo !!!
    • 5: CommentAuthorpin
    • CommentTime16 Sep 2022
     
    Jeśli chodzi o komputer SHARP, to postaramy się odpalić dwie maszyny: SHARP MZ 700 i 800. Demek na to prawie nie ma, ale są jakieś hardcore'owe gierki. Trzeba to zobaczyć ;)

    aaaa, no i wizytację zapowiedziała Meśka.
    • 6:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime16 Sep 2022
     
    odpalicie, odpalicie, podpalta lepiej Commodore- ponoć dym i ogień że hej, uważaj tylko by ci się kita nie zajęła. ;)
    • 7: CommentAuthoras...
    • CommentTime17 Sep 2022
     
    Kiedyś na "gryll compo" w Crackowie, rozpałki było za dużo .... :P
    • 8: CommentAuthorpin
    • CommentTime17 Sep 2022
     
    jakby komuś kiedyś przyszło do głowy montować coś w OBS i opóźniać ścieżki audio obeesowym opóźniaczem to uprzejmie donoszę, że straciłem na diagnostyce zniekształceń audio pół dnia i część nocy i już nawet miałem odwoływać stream. Wszystkie opóźnienia trzeba robić poza OBS a w OBS wszystko ma być na 0ms. Masakra.... człowiek uczy się całe życie i umiera głupim.
    • 9: CommentAuthorpin
    • CommentTime17 Sep 2022
     
    .... i ciekawostka. W przypadku dźwięku z filmików odtwarzanych na AVG i SIDE w torze audio z "gniazda monitorowego" jest znacznie więcej zniekształceń w wysokich częstotliwościach w porównaniu do bezpośredniego wyjścia dźwięku z pokeya (np. z klasycznego stereo).
    • 10: CommentAuthoras...
    • CommentTime17 Sep 2022 zmieniony
     
    .
    • 11: CommentAuthoroswaldb
    • CommentTime17 Sep 2022
     
    Znalazłeś problem, gratuluję. Tylko jakim cudem wcześniej to działało?
    • 12: CommentAuthorpin
    • CommentTime17 Sep 2022
     
    w OBS? Czasem wystarczy aktualizacja do nowej wersji i pojawia się jakiś problem. Druga sprawa, to program ten nie jest wzorem stabilności ogólnie.
    • 13:
       
      CommentAuthorjhusak
    • CommentTime17 Sep 2022 zmieniony
     

    pin:

    .... i ciekawostka. W przypadku dźwięku z filmików odtwarzanych na AVG i SIDE w torze audio z "gniazda monitorowego" jest znacznie więcej zniekształceń w wysokich częstotliwościach w porównaniu do bezpośredniego wyjścia dźwięku z pokeya (np. z klasycznego stereo).


    To dość zrozumiałe; żeby tego nie było, trzeba samplować na dużo większej częstotliwości, tak z 10 razy. A tu mamy de facto z pokeya sygnał o częstotliwości 1.79MHz, który tylko dlatego dobrze brzmi, że mamy filtr w uszach (no i we wzmacniaczu analogowym). Na wyjściu wzmacniaczy klasy D (cyfrowych) mamy z tego powodu dławiki, mimo że w cewce głośnika też je niby mamy. A takie cyfrowe jak wejdzie na wejście audio bez filtrów, to zniekształcenia są co najmniej słyszalne.

    Wystarczył by STROMY filtr po 16 khz i efekt by się zmniejszył znacząco (niestety wraz z przytłumieniem wysokich tak czy inaczej)
    • 14: CommentAuthorpin
    • CommentTime17 Sep 2022
     
    .. nie zrozumieliśmy się do końca. Chodzi o to, że wygląda na to że w oryginalnym torze audio na płycie głównej Atari przybywa w tym przypadku zakłóceń. Porównywałem to naprzemiennie słuchając tego co wychodzi z gniazda monitorowego i bezpośrednio ze starego pokey - stereo i z tego drugiego wspomnianych zakłóceń nie ma.

    A co do samego streamu, to jeśli nic się nie pokutwasi to o godzinie 18:00 zaczynamy z tego miejsca:



    :)
    • 15:
       
      CommentAuthorCyprian
    • CommentTime17 Sep 2022
     
    taki jest urok starego sprzętu że coś tu pierdzi tam stęka.
    O ile w Altirze jest możliwość dodania artefaktów do obrazu to w przypadku dźwięku niestety nie ma takiej opcji. A przydało by się trochę piardów z toru wideo.
    • 16: CommentAuthorpin
    • CommentTime17 Sep 2022
     

    Cyprian:

    A przydało by się trochę piardów z toru wideo.


    ... ależ nie ma problemu. Pierdzenie rozpoczynamy o 18:00 :)
    • 17:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime17 Sep 2022
     
    PRZYBYWAJCIE!, STRUMIEŃ JUŻ PŁYNIE !!!!
    • 18:
       
      CommentAuthorPeri Noid
    • CommentTime17 Sep 2022
     
    Idem, idem.