atarionline.pl Pliki wykonywalne z Quick Assemblera - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • 1: CommentAuthorKrzys
    • CommentTime12 Oct 2022
     
    Cześć,

    piszę w QA i mam taki problem. Przy flagach ustawionych na opt %0110110 program się kompiluje i wykonuje, ale plik OBJ, który powstaje, nie chce się odpalać pod DOSem razem z QA (próbowałem zmiany rozszerzeń), czyli 2.5. Ale jeśli wyciągnę go do Altirry, to ona odpala go bez problemu.

    Czy Altirra w jakiś inny sposób interpretuje nagłówek w trakcie wykonywania? A może ktoś mi jest w stanie powiedzieć, jak spod QA taki plik poprawnie wygenerować, aby z linii DOSa po prostu się wykonał?
    • 2:
       
      CommentAuthorsun
    • CommentTime12 Oct 2022 zmieniony
     
    Musisz dodać sobie na końcu RUN, bo obj'ty traktowane są tylko jako ładowalne bloki. Alitrra i ew. jakbyś to potraktował AVG to domyślnie uruchamia od adresu pod który załadował.
    Ale DOS nie.

    Org $02E0
    Dta A(ADRES_STARTOWY)
  1.  
    Uściślając, niektóre DOSy uruchamiają od 1. bloku, ale zawsze lepiej dodać RUN, aby nie mieć niespodzianek.
    • 4:
       
      CommentAuthorsun
    • CommentTime12 Oct 2022
     
    Racja, z czego tu kolega walczy w 256b :) Więc 6 bajtów na run to rozpusta :)
    • 5: CommentAuthorKrzys
    • CommentTime14 Oct 2022
     
    Dokładnie tak. Dziękuję kolegom za pomoc. A org się jeszcze zmieścił w 256:)
    • 6: CommentAuthorgorgh
    • CommentTime14 Oct 2022
     
    Krzys: na jakie party puszczasz pchełkę? Bo ja mam jedną gotową i chyba wystawię ją na SV 2022
    • 7: CommentAuthorKrzys
    • CommentTime14 Oct 2022
     
    też na SV. nie wystawiałem nigdy programów, więc robię małe rozeznanie.
    • 8:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime14 Oct 2022
     
    jest tu może K.K. - szukam kontaktu do tego człowieka.
    • 9:
       
      CommentAuthorpirx
    • CommentTime14 Oct 2022
     
    nie stać Cię :)))))))))
    • 10:
       
      CommentAuthorDracon
    • CommentTime14 Oct 2022 zmieniony
     
    @IRATA4
    Przecież już znasz jego e-mail. :P