atarionline.pl Gra" Dratewka the Shoemaker" - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • 1:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime8 Nov 2022 zmieniony
     
    Sprawdzając ostatnio sugestię Scalaka, że w naszej grze "Dratewka the Shoemaker" jest wątek romantyczny, znalazłem przypadkiem takie oto dziełko filmowe, dość zabawne (występuje m.in. Joanna Kołaczkowska z kabaretu Hrabi). Jest to alternatywna historia o Szewczyku Dratewce i królu Kraku (tutaj: królowej Henryce Krak) :)



    A, żeby nie było, że nietematycznie o Atari to przypomnę, że "Dratewka the Shoemaker" dorobił się solucji i recenzji Tenchiego:

    ->link<-

    Tenchi:

    Mapka w załączniku. XX oznacza normalne pole, na którym nie wykonuje się żadnej akcji. A cyferki to kolejno:
    00 - miejsce startu, rag (użyj na 15), shoes (użyj na 18)
    01 - berries (użyj na 11)
    02 - mushrooms (użyj na 13)
    03 - stone (podpucha)
    04 - key (użyj na 10)
    05 - fish (podpucha)
    06 - bag (użyj na 00)
    07 - knife (użyj na 15 po zabiciu smoka)
    08 - spade (użyj na 12)
    09 - bucket (użyj na 16)
    10 - axe (użyj na 17)
    11 - wool (użyj na 15)
    12 - sulphur (użyj na 15)
    13 - money (użyj na 14)
    14 - barrel (użyj na 15)
    15 - sheep (użyj na 15), dragonskin (użyj na 00)
    16 - tar (użyj na 15)
    17 - sticks (użyj na 15)
    18 - prize (użyj na 18)

    Co mogę rzec od siebie... Chyba tylko tyle, że autorzy gry dokonali cudu. Z reguły nie lubię tekstówek i w nie nie grywam - odstraszają mnie składniowe kombinacje ze słownikiem w pobliżu (na wszelki wypadek gdyby zabrakło słownictwa) no i brak grafiki. W tym wypadku jednak skusiłbym się na poświęcenie jej tych kilku godzin nawet gdyby w ogóle nie zawierała małych obrazków w lokacjach. Gra zawdzięcza to przejrzystemu systemowi komend. Żadnych udziwnień i łamańców językowych, tylko kilka prostych poleceń, które bez problemu pozwalają zapanować nad sytuacją. Wielkie brawa panowie! Być może niektórym gra wyda się przez to nieco uboga i banalna, ale mi akurat w to graj - wolę walczyć z zagadkami wymyślonymi przez autorów, niż z interfejsem użytkownika (o ile można mówić o czymś takim w przypadku tekstówek).

    (...) łaziłem i kombinowałem od 18 aż do teraz (mamy 21:52). Ale to fakt że bawiłem się wyśmienicie, właśnie głównie ze względu na jej prostotę, o czym napisałem szerzej powyżej.

    V jak vocabulary i wszystko już jest na swoim miejscu. Wielka szkoda że tylko bardzo nieliczne stare produkcje to posiadały. Ale to też i znaczy, że ten gatunek gier nie dość że nie wymarł, to jeszcze rozwija się i to w bardzo dobrym kierunku. :) Gdybym miał być bezczelny, to powiedziałbym że czekam na kolejną taką intrygującą pozycję od was. I kto wie czy nawet nie byłbym skłonny czegoś na nią wyłożyć, wbrew mojej polityce nie płacenia za dzisiejsze produkcje na sprzęty retro... Mówię całkiem serio. Zmieniliście mój tok myślenia udowadniając mi, że w dobrze napisane tekstówki też da się fajowo pograć. A moje zdanie zmienić niełatwo... Dlatego tym bardziej doceniam świetnie wykonaną pracę.


    ->link<-

    A tu gameplay od Highretrogamelandera:

    • 2: CommentAuthorodislaw
    • CommentTime9 Nov 2022
     
    ...i jeszcze zakończenie
    • 3:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime9 Nov 2022
     
    Odislaw - zapomniałem, że u Ciebie można sprawdzić zakończenie gry. To już teraz mamy pewność, że jest wątek romantyczny :)