atarionline.pl Gra "TONY" - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • 1: CommentAuthorrafaldudek
    • CommentTime8 Feb 2024
     
    okladka nie daje mi spokoju w sumie pudelko wazne bo ludzie kupuja oczami... choc Atarowcy raczej sercem, no ale okladka tez wazna... moze takie cus?
    • 2:
       
      CommentAuthorJacques
    • CommentTime8 Feb 2024 zmieniony
     
    A na C64 ma być takie jak niżej i generalnie nie mogą być takie same?




    Tylko znów TONY/FOMY ;-)
    • 3: CommentAuthorbartgo
    • CommentTime8 Feb 2024
     
    A może na pudełku nawiązać strojem bardziej do oryginalnego podróżnika i Jego epoki w Polsce, niż do Indiany Jonesa - pamiętacie charakterystyczne kamizelki i swetry?...
    • 4:
       
      CommentAuthorPeri Noid
    • CommentTime8 Feb 2024
     
    Jakby pomieszanie młodego Patricka Swayze z Harrisonem Fordem.
    • 5: CommentAuthorKonstantyn
    • CommentTime8 Feb 2024
     
    Mi się projekt okładki podoba, nawet bardzo, poza tym pierwszym screenem z Harrisonem Swayze, jak zauważył Peri Noid. Kajko byłby ok. PS Co Wam się z Kajkiem nie podoba? Wg mnie to świetny pomysł, nie ma co udziwniać, bo można przelepszyć. Mógłby być ewentualnie Mirmił albo Gargamel tudzież Tytus. :-D
    • 6: CommentAuthorMADRAFi
    • CommentTime8 Feb 2024
     
    a co jest zlego w uzyciu takiej grafiki na pudelku ?

    • 7: CommentAuthorKonstantyn
    • CommentTime8 Feb 2024
     
    Madrafi - no właśnie. Pudełko jest kompletne już, ja bym tak zostawił, zamiast indiany ta okładka i gitara.
    • 8: CommentAuthorVidol
    • CommentTime8 Feb 2024
     
    Przypadkowo takie coś znalazłem.
    • 9: CommentAuthorj_g
    • CommentTime8 Feb 2024
     
    Za żadne skarby Montezumy obecnej ilustracji pudełkowej nie zmieniać. Toż to dosłownie ten sam co w grze biega (albo bliźniak).

    Można wiedzieć kto jest autorem? Wielki szacun za warsztat.

    O ile to ludzką ręką/myszką robione, a nie jakieś AI. W dzisiejszych czasach to już nie wiadomo czy taką ewentualność wypada tylko podejrzewać, czy już brać za oczywistą oczywistość.
    • 10: CommentAuthorrafaldudek
    • CommentTime8 Feb 2024
     
    @Vidol o dzieki wyslalem koderowi
    • 11: CommentAuthorrafaldudek
    • CommentTime8 Feb 2024
     
    dodam jeszcze pierwszy bardzo pierwszy projekt pudelka co jeszcze mysalem ze sie da zalatwic pozwolenie by tyt. byl Tony Halik
    • 12: CommentAuthorrafaldudek
    • CommentTime8 Feb 2024
     
    i klejny. 2 zaraz po Haliku projekt, chcialem by bylo skromnie przez co mialo wygladac bogato ...
    • 13: CommentAuthorrafaldudek
    • CommentTime8 Feb 2024
     
    a odnosnie komiksu, tak bedzie czescia instrukji... mysle ze ladny dodatek
    • 14: CommentAuthorrafaldudek
    • CommentTime8 Feb 2024
     
    @bartgo ten klon Indego i Patricka Swayze to moja mordka jak mialem chyba 17 lat, ze starego zdjecia :D hehehe tylko wdzianko inne :D ale fakt nie ide juz w ta strone z pudelkiem
    • 15: CommentAuthorrafaldudek
    • CommentTime8 Feb 2024
     
    Jeśli chodzi o ewolucję postaci duszka Tonego w grze, planuję stworzyć zestawienie wszystkich wersji, które do tej pory stworzyłem. To jest opowieść o mojej nauce pixel art, co może wyjaśnić powody, dla których postać różni się od tej przedstawionej w komiksie. Komiks powstał jednocześnie z pomysłem na grę i moją nauką rysowania w pixelach. Początkowo efekt był marny, ponieważ postać była banalna. Chciałem osiągnąć coś oryginalnego, uznając, że kapelusz będzie rozpoznawalnym elementem, tworzącym markę i nadającym postaci oryginalność. Być może to różnica między komiksem, choć komiks do intro w pełnej wersji gry już zmieniłem, a teraz kapelusz Tonego jest zadowalający. Nawiasem mówiąc, nawiązanie to do Kajka, jak to ujął klasyk: "bo ja, panie władzo, lubię zap******", czyli lubię ten komiks pana Janusza Christy. To moje małe prywatne upodobanie.
    • 16: CommentAuthorrafaldudek
    • CommentTime9 Feb 2024
     
    New version with fix for issue with dying forever when jumping over the edge of screen into death (on spikes).
    Thanks to people who discovered it and shared on Atarionline.pl !
    • 17: CommentAuthorrafaldudek
    • CommentTime9 Feb 2024
     
    i to samo w atr
    • 18: CommentAuthorrafaldudek
    • CommentTime9 Feb 2024
     
    oficjalna strona to tam beda najnowsze wersje, wszystko w jednym miejscu, zapraszam

    ->link<-
    • 19:
       
      CommentAuthorMq
    • CommentTime9 Feb 2024
     
    A ta wersja v6 to ona ma nieśmiertelność przypadkowo...

    A tak poza tym, to gratulacje, gra wygląda super, ale też bardzo przyjemnie się w nią gra, fajne sterowanie, wygodnie i miło:-)

    Jeśli chodzi o uwagi ogólne, to niektóre miejsca są dość trudne, ale ja nie jestem wytrawnym graczem, więc to raczej subiektywne odczucie. Natomiast nie lubię nieuczciwych miejsc, a takich jest kilka w grze: chodzi mi o miejsca gdzie wchodzi się do planszy i praktycznie od razu ginie. Np. takim miejscem jest tam gdzie takie bloki skalne duże opuszczają się na łańcuchach i nas zgniatają. W jednym miejscu wchodzi się do planszy i stoi pod takim blokiem od razu, praktycznie jak się tego nie nauczy na pamięć, to ciężko jest na to zareagować zaraz po wejściu do planszy nie wiedząc o tym. Generalnie uważam, że w grach (wszelkich) powinno być zawsze tak, że jak się przechodzi z planszy do planszy, to staje się w miejscu bezpiecznym na tyle, żeby można było ze spokojem zastanowić się co zrobić, albo przynajmniej zauważyć, że trzeba uciekać, czy tam się schować.
    • 20: CommentAuthorKonop
    • CommentTime9 Feb 2024
     
    Czy planowane jest oficjalne wsparcie dla NTSC? Obecnie program doświadcza kilku artefaktów wizualnych: spowolnienia pracy, przekładającego się na utratę płynności oraz mrugania głównego bohatera. To ostatnie jak mniemam jest efektem ubocznym zastosowanego podejścia do renderingu.
  1.  
    Próbowałem uruchomić na moich czytniku tony v6.xex na Atari 65XE ale pojawia mi się tylko scroll ASCII.
    • 22: CommentAuthorrafaldudek
    • CommentTime9 Feb 2024
     
    New version. Added fade out, fade in between sequences, fixed pixel bugs and added skip with Start key as requested

    ->link<-
    • 23: CommentAuthorMADRAFi
    • CommentTime10 Feb 2024
     
    Jeszcze zdarzaja sie bledy w kasowaniu latajacych sprite przy dotknieciu przez Tonego. Kasuje jakby tylko ta czesc ktora byla pod graczem, czesc ktora zostala poza kapeluszem zostaje do momentu przesuniecia postaci.
    • 24: CommentAuthorrafaldudek
    • CommentTime10 Feb 2024
     
    tak Vladek zmienia to bo faktycznie czasem smieci zostaja
    • 25: CommentAuthorVLX
    • CommentTime10 Feb 2024
     
    Również jestem za pozostawieniem aktualnej okładki, tej, którą Madrafi wskazał w poście #6. Jest śliczna i według mnie najlepiej oddaje klimat gry. Tym bardziej, że nawet na stronie www gry jest ta sama postać.
    • 26:
       
      CommentAuthorpopmilo
    • CommentTime10 Feb 2024
     
    Cześć wszystkim :)

    @Mq życie nie jest sprawiedliwe :)
    Podoba mi się to. Ma Cię to frustrować i sprawić, że spróbujesz jeszcze raz ostrożniej. To jest jak pułapka w filmach o Indianie Jonesie.

    @Konop sprawimy, że gra będzie działać także na ntsc. Może z mniej poruszającymi się wrogami, ale zadziała.

    @gsgalezowski Spróbuję to naprawić...

    @madrafi Możesz pokazać gdzie są te błędy?

    ps.przepraszam za błędy w moim języku polskim, jestem trochę zardzewiały, ponieważ nie używam go regularnie przez ostatnie 30 lat, ale Google pomaga :)
    • 27: CommentAuthortebe
    • CommentTime10 Feb 2024
     
    będą animowane pochodnie ?
    • 28:
       
      CommentAuthorMq
    • CommentTime10 Feb 2024
     
    @popmilo dobra robota, gratuluję. Jeśli te niespodziewane pułapki są celowe, to w porządku. Myślałem, że to niedopracowane szczegóły, więc zgłosiłem, ale jeśli to jest przemyślane i ma tak być, to niech tak będzie:-)
    • 29: CommentAuthorMADRAFi
    • CommentTime10 Feb 2024 zmieniony
     
    Nie zawsze sie to pokazuje, prawdopodobnie zalezy od pozycji sprite i gracza.
    Nie jest to tez zwiazane z tym konkretnym miejscem gry. Pojawiaja sie w roznych miejscach.
    • 30:
       
      CommentAuthorpopmilo
    • CommentTime10 Feb 2024
     
    @Madrafi Myślę, że już to naprawiłem. Wypróbuj tę nową wersję.
  2.  
    Vladimir a można zapytać jakiego używasz regularnie? :)

    >ps.przepraszam za błędy w moim języku polskim, jestem trochę >zardzewiały, ponieważ nie używam go regularnie przez >ostatnie 30 lat, ale Google pomaga :)
    • 32: CommentAuthortebe
    • CommentTime10 Feb 2024
     
  3.  
    Hvala ;)
    • 34: CommentAuthorMADRAFi
    • CommentTime10 Feb 2024 zmieniony
     
    Prawie poprawione. udalo mi sie zlapac 1 pixel
    • 35:
       
      CommentAuthorpopmilo
    • CommentTime11 Feb 2024
     
    @krzysztofk Српски :)
    Moja mama jest Polką z małej miejscowości niedaleko Tarnowa.

    @Madrafi Zmuszasz mnie do pracy w niedzielę ;)
    • 36: CommentAuthorrbej1977
    • CommentTime11 Feb 2024
     
    W Polsce zmuszanie ludzi do pracy w niedzielę jest na porządku dziennym.
    • 37: CommentAuthorMADRAFi
    • CommentTime11 Feb 2024
     
    @popmilo, było zrobić raz a dobrze :)
    a tak serio to daj sobie odpocząć :)
    • 38:
       
      CommentAuthorpopmilo
    • CommentTime11 Feb 2024
     
    To była tylko jedna linijka kodu. Dzięki Tobie wiedziałem gdzie szukać :)
    • 39: CommentAuthorMADRAFi
    • CommentTime11 Feb 2024
     
    teraz jest git, nie widze błędów w kasowaniu sprite'ów
    • 40:
       
      CommentAuthorSantyago
    • CommentTime11 Feb 2024
     
    śledzę ten wątek od początku i wręcz nie mogę się doczekać pudełka w swoich łapkach... nawet dwóch - jedno do grania, drugie na wystawkę :) super produkcja chłopaki
    • 41:
       
      CommentAuthorDracon
    • CommentTime11 Feb 2024
     
    Nie mogę znaleźć info.... Najpierw demo, później wersja pełna ale tylko jako zakup ? Czy będzie też puszczona później wersja darmowa, tak jak zacnie robi to np. Mq ? ;)
    • 42: CommentAuthorrafaldudek
    • CommentTime11 Feb 2024
     
    @Dracon obecnie cala para idzie w to by gre ukonczyc, wersja pudelkowa to choc minimala zaplata za nasza prace, co do wers demo jest, a pelna czy bedzie free?.. mysle ze musze to obgadac z koderem i muzykiem bo sam nie moge decydowac o pracy 3 ludzi. Zreszta piracka wersja wyjdzie po godzinie od premiery jak to zwykle bywa - Moje stanowisko jest takie ze po wers. pudelkowej bedzie wers. cyfrowa /jak ci sie gra podoba wyslij nam na piwo czy cos w tym rodzaju, to bedzie wers cyfrowa bez calej masy dodatkow z pudelka. Trzeba zrozumiec ze robienie TONY to czas po godzinach pracy, nasze rodziny troszke na tym cierpia wiec choc minimalny zarobek na prezenty dla dzieciakow i kwiaty dla zony ze wytrzymaly nasze nocne siedzenie nad gra.
  4.  
    Sprawdzałem wersję xex 9 na Atari 65XE z SIDE i nadal się nie uruchamia. Zmieniło się tyle, że teraz nie ma ciemnego ekranu tylko ciągły scroll ASCII
    • 44:
       
      CommentAuthorDracon
    • CommentTime13 Feb 2024 zmieniony
     
    @rafaldudek
    Zrobisz jak uważasz, ale ja miałem na myśli taką politykę wydawniczą:

    Mq:

    Jak zwykle wersja kartridżowa to gadżet, a sama gra w pełnej wersji będzie dostępna do ściągnięcia za free.

    :)
    Rozumiem, że zrobienie takiej dopracowanej gierki to masa czasu i wysiłku ale z drugiej strony trzeba się liczyć z tym, że to już nie "czasy Avalonu, Mirage", itp. kiedy gierki dla A8 sprzedawały się prawie jak "świeże bułeczki" (w latach 1991-1994). ;)

    A tak z ciekawości: czy wyżej widoczna "TONY OKLADKA NOWA.jpg" wygenerowałeś na A.I., czy to Twoja praca?
    • 45: CommentAuthorVLX
    • CommentTime13 Feb 2024
     
    Wersja pudełkowa, jak dla mnie, "must have". Najlepiej z tą okładką z małym chłopaczkiem w wielkim kapeluszu. Nie myślałem, że zobaczę zrzucenie Starquake z tronu.
  5.  
    A jak już o Tonym, to pozwolę sobie polecić ciekawą książkę o życiu pana Mieczysława Sędzimira - "Tony Halik. Tu byłem.". Mnie mega zaskoczyła - jego życie miało jasne i ciemniejsze strony. Gorąco polecam!
    • 47: CommentAuthorrafaldudek
    • CommentTime13 Feb 2024
     
    @VLX ja pracuje juz 16 lat w takiej jednaj firmie reklamowej na zadupiu w Dublinie, myslalem ze to moja praca (ten gagatek) bo mam w swoim zasobie tysiace grafik i sie okazuje ze to Borsuk mi podeslal AI, ja to musialem przerabiac dlatego mialem to na warstwach w photoshopie, z oryginalu AI zostalo pewnie z 70% pamietam ze przerysowywalem to bo takie bledy byly ze szok, dlatego zmieniam pudelko na takie co ja sam rysuje, jest czas ale juz dzis zrobilem pudelko dla c64 i amigi, a jakie bedzie dla Atari? oby to co zrobilem jako pierwsze, ale nie kazdy lubi taki styl.. jest czas, jakie bedzie pudelko to juz decyzja Jurka Dudka z Retronics i moja ze wskazaniem niego bo On chyba bardziej rozumie rynek Atari, a robimy to by wam sie to podobalo i aby pudelko ladnie wygladalo w waszych kolekcjach, moze kupicie wspierajac nasza prace
    • 48:
       
      CommentAuthorDracon
    • CommentTime14 Feb 2024 zmieniony
     
    @rafaldudek
    Nie odpowiedziałeś chyba na moją sugestię.
    Tylko... coś mi się kojarzy... Retronics wydał parę lat temu gierkę Gorgha, taką labiryntówkę z postącią a'la Indiana Jones. Wyróżniała się nowatorskim, nietypowym jak na A8 sposobem (dynamicznego) oświetlenia. Zdaje się, że nie stała się zbyt popularna, bo można ją było tylko kupić a nie ew. zgrać bezpłatnie i summa summarum została dość szybko zapomniana. Do tego miała chyba jakieś problemy techniczne po premierze i nie wiem czy je wyeliminowano. :o
    Poprawcie mnie, jeśli coś przeinaczyłem ale takie mi się coś wydaje, że było z ww. grą, której nazwy akurat nie pamiętam.

    Acha, pytałem o tę właśnie okładkę, wygląda mi na 90% robotę A.I., jest po prostu jakby "za ładna". :P
    Trochę nie rozumiem Twoich wyjaśnień @rafaldudek, czy to chodzi o tę właśnie okładkę, ten projekt???
    z oryginalu AI zostalo pewnie z 70% pamietam ze przerysowywalem to bo takie bledy byly ze szok, dlatego zmieniam pudelko na takie co ja sam rysuje, jest czas ale juz dzis zrobilem pudelko dla c64 i amigi, a jakie bedzie dla Atari? oby to co zrobilem jako pierwsze, ale nie kazdy lubi taki styl.
    • 49: CommentAuthorAdam
    • CommentTime14 Feb 2024
     
    @Dracon:
    Chodzi Ci o "The Rescue Expedition". Ogólnie wszystko się zgadza, chociaż można dyskutować, czy faktycznie stała się "dość szybko zapomniana" z powodu braku darmowej pełnej wersji (bo czy jest wiele innych gier opublikowanych w tym samym roku, które są dzisiaj lepiej pamiętane?). "Problemy techniczne po premierze" - to słabo kojarzę.
    • 50: CommentAuthorAdam
    • CommentTime14 Feb 2024
     
    A dyskusje przy "Tonym" i pewne rozbieżności między wizjami ("narysowany realistycznie mały chłopiec w kapeluszu z dużym rondem" versus "komiksowy Kajko w kapeluszu z małym rondem" versus "miks Indiany Jonesa i młodego Rafała Dudka" ;) ) przypominają mi drobne zamieszanie z wizerunkiem bohatera właśnie w "The Rescue Expedition".

    Najpierw protagonistą miała być postać w stylu Indiany Jonesa, w kapeluszu i kurtce, z biczem i "sztywnym" plecakiem, można zobaczyć to we wstępnej zajawkowej nowince na AtariOnline tutaj: ->link<-
    I taka postać już została na okładce wydanego pudełka.

    Potem koncepcja się zmieniła. W samej grze bohater stał się bardziej stylizowany, mniej realistycznie narysowany, nie ma nakrycia głowy, bicz jest, ale zniknął plecak. Nie przypomina już za bardzo Indiany Jonesa.

    A na obrazku w "The Rescue Expedition" wyświetlanym przed rozgrywką widać jeszcze inną postać wyglądającą jak zwykły turysta z innym plecakiem, w t-shircie, bez widocznego kapelusza i bicza.