atarionline.pl AtariOnline.pl ma już ponad milion odsłon na YT! - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • 1:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime21 Dec 2022
     
    Taka ciekawostka z ostatniej chwili - dzisiaj na kanale YouTube przekroczyliśmy swoimi niszowymi filmikami o Atari granicę miliona wyświetleń! Dokładnie było ich 1 000 008. Dziękujemy Wam za ich oglądanie, polecanie, subskrybowanie. A przede wszystkim - za ich tworzenie, bo są tacy, co pomagają nam je tworzyć. Bo jak cała zawartość AtariOnline.pl - tworzona jest przez chętnych, przez społeczność.

    Zapraszam, tych, co jeszcze nie subskrybują do subskrypcji, a także do oglądania tego, co nawrzucaliśmy o Atari przez te wszystkie lata: ->link<-
    • 2:
       
      CommentAuthorAlex
    • CommentTime22 Dec 2022 zmieniony
     
    Brawo! Okazja warta co najmniej napicia się :) Ponieważ nie było Cię na SV to liczę, że stawiasz? ;)
    • 3: CommentAuthorZenon
    • CommentTime22 Dec 2022
     
    Nie powiem że to wiedza w pigułce.
    Jest tego..... szok.
    A będzie przybywać, mniej więcej w tempie który podaje ten algorytm:
    Y=(x+4)/ax-tg(alfa) x (3^n)+wykładnik
    Musi działać. Wzór wymyśliła żona, która coś tam, coś tam pisała w BASICU, i padło pytanie: dlaczego to nie działa?
    • 4:
       
      CommentAuthorzbylu
    • CommentTime22 Dec 2022
     
    Brawo! Gratuluję :)
    • 5:
       
      CommentAuthorxorcerer
    • CommentTime22 Dec 2022
     
    Gratulacje, dostaniesz honorową plakietkę Youtube do powiedzenia na ścianę? To chyba już.
    • 6: CommentAuthorastrofor
    • CommentTime22 Dec 2022
     
    Kiedyś Skiba napisał że Kazik jest dla polskiego rocka tym czym Stalin dla związku radzieckiego, Kaz też jest takim Stalinem retro małego Atari.
    • 7:
       
      CommentAuthormav
    • CommentTime22 Dec 2022
     
    Gratulacje :)
    • 8:
       
      CommentAuthoramarok
    • CommentTime22 Dec 2022
     
    Wspaniale! Życzę kolejnych milionów.
    • 9:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime29 Dec 2023
     
    Poczyniliśmy trochę zmian wyglądu na kanale AtariOnline.pl (dzięki Kamilos!), które ułatwią docieranie do interesujących filmów, więc zapraszam do oglądania i subskrybowania (ponoć tak trzeba :D), jeśli ktoś jeszcze tego nie uczynił :)
  1.  
    @Kaz,

    Super, że udało się zrobić też filmy po angielsku. Zachęcam cały czas, ponieważ USA wie, że Polacy mają ogromną wiedzę na temat Atari 8-bit i trochę żałują, że jest mały dostęp do tego kontentu. Rozmawialiśmy o tym pewnie z 1.5 roku temu i widzę, że jest postęp. Gratulacje! Oby tak dalej!
    • 11:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime29 Dec 2023
     
    Dzięki za dobre słowo. U nas od wielu lat materiały na kanale są tytułowane w języku angielskim, a napisy, np. w materiałach o grach również - jeśli oczywiście materiał jest uniwersalny, bo jeśli jest silnie lokalny, to nie ma takie potrzeby. Jedynie materiały mówione są w języku polskim, np. ze zlotów, wywiady, etc.

    Mnie osobiście tłumaczenia na angielski są obojętne, bo uważam, że jak ktoś chce zdobyć wiedzę to musi się uczyć języków, także polskiego (jestem chyba symetrystą :D ), ale Misza już jakieś dwa lata temu zaczął nad tym pracować, żeby nasze filmy miały tłumaczenia. Testował - wówczas odpłatne - rożne systemy AI, ale wypadało to mocno średnio, o czym Ci wówczas mówiłem. Współcześnie jest już znacznie lepiej, choć dalej dalece od doskonałości i wymaga ręcznych poprawek :(. Dlatego zachęcać nas nie trzeba, tylko kto ma poprawiać te teksty, poświęcając charytatywnie wiele godzin pracy?

    No i niektóre filmy od razu są w języku angielsku, np. gdy na spotkanie z Kubą Daneckim przyszedł Thomas Cherryhomes, rozmowa w naturalny sposób zeszła na angielski.
    • 12:
       
      CommentAuthormaly_swd
    • CommentTime29 Dec 2023
     
    Dobra robota. Dużo wartościowego materiału.


    Każ a myślałeś nad kopią tego na innych serwisach np vimeo?
    Lub na innym loginie na innym koncie jako ukryte ( tak aby nie było dubli ale aby dało się szybko odtworzyć).
    • 13:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime29 Dec 2023 zmieniony
     
    Mały - nie myślałem o kopii, ale chyba Misza pomyślał, bo jeżeli się nie mylę trzyma gdzieś zapasy, przynajmniej tych najnowszych produkcji. No i razem ze Szczepanem robią jakieś AOL TV, więc chyba wymagało to zrobienia backupów wszystkich materiałów.

    Odnośnie Vimeo, praktycznie od początku AtariOnline.pl mamy równolegle YT i Vimeo (na pasku po prawej stronie są linki), ponieważ gdy zaczynałem, YouTube był kiepskim serwisem, który umożliwiał wrzucanie filmów maksymalnie 10 minutowych, a Vimeo bez ograniczeń czasowych, za to maksymalnie 500MB na tydzień - oczywiście w dostępie darmowym, nie premium. Tam wciąż mamy ciekawe materiały, który potem na YT nie przerzucałem. Ale może powinno się to kiedyś zrobić - zapisuję TO DO i dziekuję Ci za przypomnienie! :)

    EDIT, zapomniałem podać link do kanału YT: ->link<-

    EDIT2, Vimeo miało/ma jeszcze tę zaletę, że możnabyło dodać film z hasłem dostępu, a także nie robiono z filmem kompresji i przetworzenia, dzięki czemu wymagające filmy odtwarzały się poprawnie: https: //vimeo.com/aolvideo
    • 14:
       
      CommentAuthormaly_swd
    • CommentTime29 Dec 2023
     
    Dzięki za info. Nie wiedziałem że vimeo też "mamy". Coś mi teraz świta że kiedyś o tym pisałeś. Co do YT to teraz się dużo zmieniło i chyba nawet pozwalają na inny FPS niż standard. Ale fakt vimeo ma lepsza jakość.
    • 15:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime29 Dec 2023
     
    Ciesze się, że napisałeś "mamy", bo to dla mnie nie przenośnia, a hasło przewodnie :). Zawsze traktowałem te kanały jako wspólne, gdzie chętni mogą podsyłać swoje materiały o Atari i w ten sposób wspólnie trafiamy do odbiorców. Aktualnie dostęp do zarządzania kanałem ma około 7 osób, a bywało że i 12 było :)

    Jeżeli chodzi o Vimeo, to gdy YT skończył z ograniczeniami długości filmików, a Vimeo jeszcze utrzymywało limity MB, to już przestałem wrzucać tam filmy i kanał od lat nie jest aktualizowany. Może warto to zmienić, ale jak zwykle - czas, czas, czas... :)
    • 16: CommentAuthorthewasp
    • CommentTime29 Dec 2023
     
    Super! Świetny wynik.
    Gratulacje, połączone z życzeniami dalszych sukcesów!
    • 17:
       
      CommentAuthorKrystone
    • CommentTime29 Dec 2023
     
    Gratuluję! A co do Vimeo to używałem od początku istnienia... Nie wiem czy jest sens dalej.
    • 18: CommentAuthormkolodziejski
    • CommentTime29 Dec 2023 zmieniony
     
    tak, kopie są wykonywane codziennie o 24 na fizyczną macierz RAID6 a równolegle pchane różnicowo na AWS.

    Jak ktoś potrzebuje silniej to chronić, to zapraszam z propozycjami.

    @Kaz - "trzyma gdzieś zapasy, przynajmniej tych najnowszych produkcj" - WSZYSTKICH, bez wyjątku. Oczywiście kopia wykonywana tylko z tych "publicznych".
    • 19:
       
      CommentAuthormaly_swd
    • CommentTime29 Dec 2023
     
    Osobiście bardzo cenię portal AOL i jego profile na FB, YT. Jest tu masa przydatnych materiałów i co ważne dużo ludzi którzy mają niesamowita wiedzę. Mówię zawsze na to "nasza strona" - choć mój wkład w tę stronę jest praktycznie zerowy.

    Kaz i spółka - robicie kawał dobrej roboty.

    Ps. Jedyne co czasem wk... I irytuje to bezsensowne przepychanki w komentarzach (ostatnio w temacie SAVO).
    • 20:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime29 Dec 2023 zmieniony
     
    Mały - tak, mnie to też czasem irytuje. Ale z drugiej strony - jak iskrzy to znaczy, że ludziom zależy, że ścierają się poglądy i podejścia. Dzięki za dobre słowo!

    Misza - dzięki za uszczegółowienie.

    Krystone - Vimeo w ciągu lat straciło wszystkie atuty wobec YT, interfejs zmieniał się na gorsze, a jak się właśnie okazało, bo Misza przed chwilą zgrał wszystko z Vimeo i wrzucił na nasz YT, to jeszcze te materiały skompresowali i pozmieniali oryginalne parametry, przez to dla mnie to straciło jakikolwiek sens. Film wrzucany jako 50 klatek, bo tego wymagał, obecnie ma ich 25...