atarionline.pl Silly Venture 2023 SE - Staying faithful to ATARI's roots! - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • 1:
       
      CommentAuthorgreymsb
    • CommentTime28 Jan 2023 zmieniony
     
    Najwyższy czas zaprezentować nowe logo SV...



    ...którego autorem niezmiennie od 2000 roku jest mOOnie / MSB oraz ogłosić termin letniej edycji naszej imprezy!

    SV2023SE odbędzie się w dniach od 17-go do 20-go sierpnia 2023 (czwartek-niedziela).

    Ponieważ wiele osób pyta mnie o nową miejscówkę, postanowiłem na szybko złożyć proste video, aby ją zaprezentować:



    Dodam jeszcze kilka słów odnośnie nowego miejsca:

    - nowa miejscówka znajduje się zaledwie 1km od Gedanusa!
    - 1km do starówki!
    - bufet na miejscu!
    - darmowe piwo bez limitów!
    - mały sleeping room!
    - pizzeria i kawiarnia na parterze budynku!
    - strefa dla palących
    - darmowy parking!
    - sklep "Biedronka" 120m od party-place!

    Więcej szczegółów niebawem :)

    Bezpośredni link do wydarzenia na FB: ->link<-
    • 2:
       
      CommentAuthorjhusak
    • CommentTime28 Jan 2023
     
    Komputer siem sempsuł :D Czeba rencznie.
    • 3:
       
      CommentAuthorgreymsb
    • CommentTime28 Jan 2023 zmieniony
     
    @jhusak: coś w ten deseń :D no i w klimacie hippie ;)

    Jeszcze odnośnie letniej edycji i nowej miejscówki... termin początkowo był tydzień wcześniej, natomiast pokrywał się z Jarmarkiem Św. Dominika, co oznaczałoby wysokie ceny noclegów w tym okresie i brak możliwości jakiejkolwiek negocjacji (bo tradycyjnie zrobię wszystko co w mojej mocy, aby załatwić dla Was zniżki).

    Na party place jest możliwość nocowania dla małej grupki osób, ale myślę jeszcze o możliwości wynajęcia dodatkowej sali do spania. Zobaczymy jakie będzie zainteresowanie z Waszej strony taką opcją.

    Parking znajduje się bezpośrednio przy party-place i jest całkowicie bezpłatny.

    Aby nie robić zbytniego zamieszania z nową miejscówką, wybrałem tę, która jest najbliżej Gedanusa i starówki - oznacza to, że osoby które korzystały wcześniej z noclegów w okolicy mogą zrobić to ponownie, ponieważ lokalizacja jest bardzo zbliżona :) No i część z Was chciała, aby by nowe miejsce było "bez zadęcia" - i tak będzie! Myślę, że je pokochacie. No i tak jak w edycji zimowej - piwo będzie bezpłatne i bez limitów, zresztą tak samo jak kawa i herbata. Można też wnosić swoje napoje wyskokowe :)

    Więcej o samym obiekcie napiszę w poniedziałek - ma równie ciekawą historię :)
    • 4:
       
      CommentAuthormaly_swd
    • CommentTime28 Jan 2023
     
    Chciałem się wpisać ->link<- ale widzę że jeszcze nie Wieczór:)
    • 5:
       
      CommentAuthorgreymsb
    • CommentTime28 Jan 2023
     
    @maly_swd: rozmawiałem z wiecz0rem. myślałem że jak zawsze postawimy najpierw jakąś zajawkę strony, ale Bartek chce zaprezentować gotową stronę. prace w toku :) póki co zachęcam do zapisywania się do listy obecności na "FB" :)
    • 6:
       
      CommentAuthormaly_swd
    • CommentTime28 Jan 2023
     
    Ja już się wszędzie zapisałem.
    • 7:
       
      CommentAuthorgreymsb
    • CommentTime28 Jan 2023
     
    @maly_swd: oki, super :)
    • 8:
       
      CommentAuthorAlex
    • CommentTime30 Jan 2023
     
    @greymsb - brzmi idealnie :) Fajna oldscholowa miejscówka, piwo, blisko centrum.
    • 9:
       
      CommentAuthorgreymsb
    • CommentTime31 Jan 2023 zmieniony
     
    @Alex: uwierz mi, że ta miejscówka jest mega klimatyczna :) Zresztą patrząc nawet na ilość odsłon na YT i polubień zaledwie 3 dni po publikacji video, jestem przekonany, że to miejsce przypadnie Wam do gustu także w "realu" :) No i mamy wszystko to, co w edycji zimowej (m.in. piwo za free).

    A teraz nieco zmieniając temat...

    Kolega PPs przygotował aż 4 konwersje logo SV2022SE w wersji dla Atari XL/XE w formacie *.g2f dla osób, które chciałyby użyć go w swoich pracach.

    Link do download'u archiwum: ->link<-
    • 10:
       
      CommentAuthorgreymsb
    • CommentTime1 Feb 2023
     
    Wielu z Was (w tym ja sam, nie ukrywam) polubiło noclegi w Domu Muzyka - późnym wieczorem mam dostać info o możliwych zniżkach i dostępności pokoi.
    • 11:
       
      CommentAuthormaly_swd
    • CommentTime1 Feb 2023
     
    Daj...daj..daj...
    • 12:
       
      CommentAuthorgreymsb
    • CommentTime1 Feb 2023 zmieniony
     
    W dalszym ciągu czekam na info z Domu Muzyka. Jak tylko dostanę, to niezwłocznie je wrzucę :)

    Czas powrócić do samego party-place... jak już wspomniałem, miejsce ma dość ciekawą historię... :) No i na pewno ma klimat :) Gdzie odbywać będzie się letnia i (z dużym prawdopodobieństwem) także zimowa edycja "Silly Venture"? Otóż w...

    Królewskiej Fabryce Karabinów :) Dlatego miejscówka nie tylko jest ciekawa, ale (jak zwrócił mi uwagę kolega Sebaloz) - wystrzałowa :D



    W sieci jest bardzo dużo materiałów związanych z historią tego miejsca, oto jeden z opisów:

    "Królewska Fabryka Karabinów" - zabytkowy zespół budynków poprzemysłowych z XIX wieku w Gdańsku, dawna pruska fabryka broni ręcznej.

    Fabryka Karabinów znajduje się w Śródmieściu Gdańska, na Dolnym Mieście. Do rejestru zabytków wpisane jest 11 obiektów pod tym adresem, m.in.: hala, kotłownia, magazyn, dom, budynek biurowy, lecznica, odlewnia.

    Produkcję broni w tym miejscu rozpoczęto w 1839 r., początkowo przez prywatnych przedsiębiorców. W 1843 r. zamontowano w zakładzie maszynę parową o mocy 16 KM. W 1853 r. fabryka została sprzedana państwu pruskiemu z powodu bankructwa właścicieli. Od tego momentu zespół przemysłowy zaczął nabierać kształtu, w jakim przetrwał do dziś."


    169 lat Fabryki Karabinów
    - od produkcji broni po serwowanie jedzenia
    : ->link<-
    • 13:
       
      CommentAuthorgalu
    • CommentTime3 Feb 2023 zmieniony
     
    @greymsb: Co to za muzyka w pierwszym filmiku "venue walk" (tytuł)?
    • 14: CommentAuthorsolo/ng
    • CommentTime3 Feb 2023
     
    Miejscówka wyglada spoko! Dobry pomysl prezentacja na wideuo.
    • 15:
       
      CommentAuthorgreymsb
    • CommentTime3 Feb 2023 zmieniony
     
    @galu: autorem muzyki jest Jochen Hippel a.k.a. Mad Max / The Exceptions (Atari ST) - nomen omen, Gość specjalny na Silly Venture 2019. Ten kawałek w całości (ponieważ dla potrzeb video przyciąłem go i był krótszy) jest m.in. w tej muzycznej kolekcji (tytuł: "Demo Music 2", zaczyna się od 9:22):



    @solo/ng: dzięki :)
    • 16:
       
      CommentAuthorgalu
    • CommentTime3 Feb 2023
     
    @greymsb: Oryginał to na pewno

    a pytanie zadałem bo HIPSid to remiksy (w większości autorstwa gwEma) a nie oryginalne wersje Mad Maxa - szukałem kiedyś pierwotnej wersji tego Demo Music 2 i nie znalazłem :)
    • 17:
       
      CommentAuthorgreymsb
    • CommentTime3 Feb 2023 zmieniony
     
    @galu: postaram się dowiedzieć u źródła :) ale dzięki za podsłanie oryginału z YT! :) Bomba :D
    • 18:
       
      CommentAuthorgreymsb
    • CommentTime23 Feb 2023 zmieniony
     
    Mamy przyjemność zaprezentować Wam pierwszą invitkę na letnią edycję Silly Venture 2023SE (17-20 sierpnia 2023, GDAŃSK)! Platforma: standardowe Atari XL/XE, z przynajmniej 48kb RAM'u.

    video:



    pouet: ->link<-

    Życzymy miłego odbioru! :)
    • 19:
       
      CommentAuthorgreymsb
    • CommentTime27 Mar 2023
     
    Bardzo bym prosił osoby zainteresowane noclegiem na miejscu o kontakt w wiadomości prywatnej. Chciałbym wiedzieć ile osób jest zainteresowanych taką opcją.
    • 20:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime3 Apr 2023
     
    Greyu - trzymaj się, życzę powrotu do zdrowia!
    • 21: CommentAuthorszeryf
    • CommentTime3 Apr 2023
     
    +1, tak jest, zdrówka, Atari poczeka!
    • 22:
       
      CommentAuthormaly_swd
    • CommentTime3 Apr 2023
     
    Zdrówka.
    Ps. Coś tam kiedyś wspominał o SV2k72 to chyba stulecie Atari. Więc musi dotrzymać słowa
    • 23:
       
      CommentAuthorgreymsb
    • CommentTime4 Apr 2023 zmieniony
     
    Dzisiaj widzę już o wiele lepiej... dziękuję za całą masę wiadomości od Was, telefonów... wiem na kogo mogę liczyć i że scenowy friendship to nie tylko puste słowa (a przynajmniej w zdecydowanej większości).
    • 24:
       
      CommentAuthorPecus
    • CommentTime4 Apr 2023
     
    Ja staram się by moje słowa były puste ;)
    Ale jak coś trzeba to pomogę.
    • 25: CommentAuthorEagle
    • CommentTime9 Apr 2023 zmieniony
     
    Reksio - Atari 7800 - Revision 2023

    • 26: CommentAuthoras...
    • CommentTime9 Apr 2023
     
    Fajna invitka :)
    • 27:
       
      CommentAuthorgreymsb
    • CommentTime5 May 2023 zmieniony
     
    Co prawda życie spłatało mi figla 1-go kwietnia, ale od tygodnia już się rehabilituję ;) Żadne plany nie uległy zmianie. Staram się wszystkie najważniejsze rzeczy związane z eventem pchać cały czas do przodu.

    Przypomnieliśmy o SV na kilku eventach odbywających się w tym roku, w tym m.in. na:

    FOREVER "21: ROBOT" (Słowacja)




    REVISION (Niemcy)




    GRAWITACJA 2023



    Udało nam się zaprezentować także dwie invitki na Revision w Saarbrücken:

    Invitro na Atari 7800

    YouTube:



    Pouet.net:

    ->link<-

    Invitro na Atari XL/XE

    YouTube:



    Pouet.net:

    ->link<-

    Wszystkie invitki znajdziecie także na profilu SV na Demozoo:

    ->link<-

    Życzymy miłego odbioru!!!

    p.s. Powstaje finalna wersja invitki na Atari XL/XE. Jak tylko się pojawi to Was o tym poinformujemy :)
    • 28:
       
      CommentAuthormaly_swd
    • CommentTime5 May 2023
     
    Jesteśmy z Tobą. Widzimy się na SV.
    • 29:
       
      CommentAuthorgreymsb
    • CommentTime5 May 2023
     
    @maly_swd: bardzo dziękuję! to dodaje mi energii do działania, w tym ciężkim dla mnie okresie ;) Do zo!
    • 30:
       
      CommentAuthorgreymsb
    • CommentTime6 Jul 2023 zmieniony
     
    Do letniej edycji Silly Venture coraz bliżej (17-20 sierpnia), dlatego czas na garść newsów dotyczących naszego wydarzenia. W ostatni weekend czerwca na Decrunch party (Wrocław) Xeen z grupy AGENDA wystawił małe intro na Atari XL/XE, będące zaproszeniem na letnią edycję Silly Venture 2023:



    POUET.NET: ->link<-

    Obecnie trwają prace nad kolejną prodką na A8, która zostanie zaprezentowana w najbliższy weekend.

    Wszystkie dotychczasowe zaproszenia znajdują się na serwisie DEMOZOO - bezpośredni link:

    ->link<-

    Na prośbę części z Was dodaliśmy muzykę na oficjalnej stronie SV2023SE - co prawda chcieliśmy od tego odejść, uznając że taki "ficzer" jest mocno przestarzały, ale skoro chcieliście, aby pozostał - spełniamy Wasze oczekiwania:) (przycisk PLAY znajduje się w prawym górnym rogu).

    Autor muzyki: SeaBrush/MSB
    Wokale dodał: Skipp/Nah-Kolor

    Link do oficjalnej strony SV2023SE: ->link<-

    Przy okazji chcielibyśmy prosić, aby osoby które planują pojawić się na SV w sierpniu, o wpisywanie się na listę obecności:

    ->link<-

    Z góry dziękuję! :)
    • 31:
       
      CommentAuthorgreymsb
    • CommentTime7 Jul 2023
     
    Miło mi poinformować, że największy na świecie klub zrzeszający miłośników 8-bitowego "ATARI":



    ...jednogłośnie zdecydował o wsparciu SV licznymi nagrodami oraz uczestnictwie w letniej edycji SV2023SE!
    • 32:
       
      CommentAuthorgreymsb
    • CommentTime7 Jul 2023 zmieniony
     
    Swoje nagrody przekazują także organizatorzy...



    Będą to:

    - 10 sztuk książki "Byłem Geekiem w PRL'u" (Książka na 400 stronach w ponad milionie znaków oraz kilkuset zdjęciach i ilustracjach przedstawia obraz tej fantastycznej (mimo wszystko) rzeczywistości w szarości Polski Ludowej. Pejzaż książek, komiksów, słuchowisk, seriali, filmów, gadżetów, zabawek czy gier, dostęp do których wymagał szczęścia, samozaparcia, czasu, kasy oraz wysiłku, a najczęściej był po prostu nierealny.

    - półroczne prenumeraty magazynu "PSX Extreme"

    ...a dla fanów C-64, którzy zdecydują się wystawić prace na Atari:

    - 10 szt. albumu "C64 - Polskie Piksele w Grach" (fascynująca wyprawa w gamedevową przeszłość, w czasy trudnych początków, niespodziewanych wyzwań i niesamowitych rozwiązań. Pozycja nie tylko dla tych, którzy pamiętają te czasy, ale też dla osób ciekawych "jak to drzewiej gry się w Polsce robiło")

    Serdecznie dziękujemy!
    • 33:
       
      CommentAuthorgreymsb
    • CommentTime7 Jul 2023 zmieniony
     
    W przyszłym tygodniu postaramy się zaprezentować zdjęcia z nowego miejsca oraz nowe video :)

    ...a już w ten weekend nowa prodka związana z naszą imprezą (na Atari XL/XE) :)
    • 34:
       
      CommentAuthorgreymsb
    • CommentTime9 Jul 2023 zmieniony
     


    Na kończącym się właśnie atarowskim party Sommarhack w Szwecji zostało zaprezentowane kolejne zaproszenie na Atari XL/XE związane z letnią edycją naszej imprezy! Przygotowała je grupa Desire - za kod odpowiada Heaven, za grafikę Alien, natomiast o oprawę muzyczną zadbał Miker, który mistrzowsko "przeniósł" kultowy utwór Mad Max'a z Atari ST! (chapeau bas, Michale!).



    Video na serwisie YouTube:



    POUET.NET:

    ->link<-

    Życzymy miłego odbioru!
    • 35:
       
      CommentAuthorgreymsb
    • CommentTime10 Jul 2023 zmieniony
     


    Na ten moment mamy zadeklarowane 3 prace w kategorii Atari XL/XE DEMO Compo, 1 pracę w kategorii Atari XL/XE GAME Compo oraz 2 w ATARI ST/STE DEMO compo i 1 pracę w kategorii Atari ST GAME Compo.

    Więcej info do końca tygodnia.
    • 36:
       
      CommentAuthorgreymsb
    • CommentTime11 Jul 2023 zmieniony
     
    Co do gier na Atari XL/XE to zapowiada się jednak więcej niż 2 prace (3-4).
    • 37:
       
      CommentAuthorgreymsb
    • CommentTime12 Jul 2023 zmieniony
     
    Jedną z rzeczy, która znajdzie się w welcome pack'u na letniej edycji SV będzie specjalna edycja magazynu ABBUC (Silly Venture Edition, 64 strony, wybrane artykuły z numerów 151, 152 oraz 153) - z uwagi na międzynarodowy charakter SV (spodziewamy się Gości m.in. z Hiszpanii, Wielkiej Brytanii, Finlandii oraz USA) - magazyn będzie w języku angielskim. Otrzyma go każdy uczestnik SV.
    • 38:
       
      CommentAuthorgreymsb
    • CommentTime21 Jul 2023 zmieniony
     
    Zachęcam do zamawiania koszulek SV2023SE! Na Wasze wypełnione formularze czekamy do 31-go lipca (poniedziałek).

    Do wyboru są 4 kolory (czarny, granatowy, szary i żółty). Logotypy z rękawów "Atari" i "Gdańsk" przeniesiono na tył.



    Projekt autorstwa mOOnie / Mystic Bytes

    CENA: 95 PLN

    Kupując koszulkę wspierasz budżet imprezy związany z pokryciem części kosztów. Czasu zostało niewiele, ale wierzę, że nam się uda!

    Z góry dziękujemy!

    Zainteresowanych prosimy o wypełnienie formularza znajdującego się pod linkiem: ->link<-

    Istnieje możliwość odbioru osobistego w miejscu imprezy lub wysyłka pocztą. Jeśli ktoś nie otrzymał/nie odebrał poprzedniej koszulki itp. - nie martw się i zgłoś nam ten fakt. Na pewno nic nie zginęło :)

    Przepraszamy za opóźnienia.
    • 39: CommentAuthorArti
    • CommentTime22 Jul 2023
     
    * z uwagi na międzynarodowy charakter SV (spodziewamy się Gości m.in. z Hiszpanii, Wielkiej Brytanii, Finlandii oraz USA)

    Hej Grej. Z Norwegii też będą ;) Nie zapominaj:)
    • 40:
       
      CommentAuthorgreymsb
    • CommentTime23 Jul 2023
     
    @Arti: spoko spoko, pamiętam ;)
    • 41:
       
      CommentAuthorgreymsb
    • CommentTime24 Jul 2023 zmieniony
     
    Jesteśmy w trakcie tworzenia harmonogramu SV2023SE, ale już teraz możemy Wam zdradzić jeden z jego punktów - za muzyczną konsoletą pojawi się Skipp/Nah-Kolor z mocną dawką electro, breakbeat & drum'n'bass! Stali bywalcy parties na pewno znają dorobek Skipp'a - tym razem, specjalnie dla SV2023 zostanie on wzbogacony o atarowski wątek! :)



    Podziękowania dla mOOniego/MSB za plakat!
    • 42:
       
      CommentAuthorgreymsb
    • CommentTime25 Jul 2023
     
    Do puli nagród SV2023SE dołącza dobrze znany wydawca z Polski - firma Retronics!



    Serdecznie dziękujemy!
    • 43:
       
      CommentAuthorgreymsb
    • CommentTime27 Jul 2023 zmieniony
     
    Słuchajcie, na chwilę obecną najwięcej deklaracji prac jest na Atari XL/XE oraz Atari ST/STe. Niestety najmniej deklaracji prac jest dla Atari 2600... trochę byłoby szkoda, bo nagrodami są m.in. bardzo fajne oryginalne gry (homebrew, ale nie tylko).

    Pamiętajcie, że nagrody przyznajemy nawet gdy w danej kategorii jest tylko jedna praca (kategorie: MSX, GAME i DEMO) - myślę że warto podjąć rękawicę :)
    • 44:
       
      CommentAuthormaly_swd
    • CommentTime27 Jul 2023
     
    Ja już na walizkach siedzę i czekam na wyjazd :)
    • 45:
       
      CommentAuthorgreymsb
    • CommentTime27 Jul 2023
     
    @maly_swd: super :)

    Dodam, że tak naprawdę każdy uczestnik będzie w pewien sposób nagrodzony :) A wyjaśni to zawartość Welcome Pack'a :)
    • 46:
       
      CommentAuthorgreymsb
    • CommentTime31 Jul 2023 zmieniony
     
    Właśnie zakończyło się party EVOKE w Niemczech, gdzie reklamowana była letnia edycja Silly Venture 2023.

    Schlampf'owi udało się zrobić zdjęcie:



    A korzystając z okazji chciałbym przypomnieć, że jutro (31 lipca, poniedziałek) mija deadline na zamawianie koszulek. Do wyboru są cztery kolory (czarny, granatowy, szary i żółty). Logotypy z rękawów "Atari" i "Gdańsk" przeniesiono na tył.

    Oczywiście będą dodatkowe sztuki dostępne na party-place, ale bez gwarancji co do dostępności danego koloru i/lub rozmiaru, dlatego lepiej nie ryzykować i zarezerwować sobie konkretną koszulkę już dzisiaj!

    Zainteresowanych prosimy o wypełnienie formularza znajdującego się pod linkiem: ->link<-

    Do zobaczenia już niebawem! <3 :)
    • 47:
       
      CommentAuthorAlex
    • CommentTime31 Jul 2023
     
    A propos welcome packa, czy jest szansa, że zamiast buteleczki na "na różne różności" cytując Puchatka, będzie buteleczka z czymś? :D
    • 48:
       
      CommentAuthorgreymsb
    • CommentTime31 Jul 2023
     
    @Alex: Wiesz co, myślałem wczoraj o tym ;) zobaczę ile ich zostało :D
    • 49:
       
      CommentAuthorgreymsb
    • CommentTime31 Jul 2023 zmieniony
     
    Chciałbym przypomnieć, że zostało kilka godzin na zamawianie koszulek SV2023SE.



    Do wyboru są cztery kolory: czarny, granatowy, szary i żółty. Logotypy z rękawów "Atari" oraz "Gdańsk" przeniesiono na tył.

    Oczywiście będą dodatkowe sztuki dostępne na party-place, ale bez gwarancji co do dostępności danego koloru i/lub rozmiaru, dlatego lepiej nie ryzykować i zarezerwować sobie konkretną koszulkę już teraz!

    KOSZULKI SV2023SE FORMULARZ - ZAMÓWIENIA: ->link<-

    Do zobaczenia niebawem! <3 :)

    Mam też prośbę, aby osoby które planują wystawić pracę w konkursie przesłały taką informację na mail'a:

    atari(at)sillyventure.eu

    Taka wiadomość nigdzie nie będzie rozpowszechniana (kto i co), jest ona tylko i wyłącznie dla nas. Muszę zamówić już statuetki, dlatego ta informacja będzie dla mnie bardzo cenna! (kategoria, platforma). Prośba także do osób, które mają już gotowe prace, aby nie czekały do ostatniej chwili

    Z góry dziękuję!
    • 50:
       
      CommentAuthorgreymsb
    • CommentTime1 Aug 2023 zmieniony
     


    Na czyjąś prośbę (nie mogę zdradzić kogo, ponieważ ta osoba jest autorem jednej z prac) zdecydowałem się dodać także kategorię Atari Jaguar 256b Intro Compo. Póki co są 2 deklaracje prac w tej kategorii. Zachęcam co spróbowania swoich sił! Co prawda GRUBE compo na Jaguara szykuje się na zimowe SV z uwagi na 30-tą rocznicę tej konsoli (już w tym momencie mamy 5 deklaracji w kategorii DEMO!), to jednak 256b intro compo może być małą rozgrzewką ;) W przypadku powodzenia tej kategorii pozostanie ona także na edycji zimowej.

    Do dzieła!