atarionline.pl TTBASIC ? - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • 1:
       
      CommentAuthorMaW
    • CommentTime19 Mar 2010 zmieniony
     
    ^ Czy ktoś z Was wie, co to za wersja basica ?
    Z dyskietki ->link<- TB 2.0 (v3) w menu wyświetla się jako "TBASIC21"

    A offtopowo: fajne programiki są na dyskietce 2.0 (v2) (lista dostępna spod BASICa za pomocą DIR) :-)
    • 2:
       
      CommentAuthorMaW
    • CommentTime19 Mar 2010
     
    Ok, już znalazłem info - TT basic to modyfikacja TB - ale nic więcej o niej nie wiem - google wymięka :D
    • 3:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime19 Mar 2010
     
    Wedlug Atari FAQ:

    - TT-BASIC XL (disk)
    version, year : 2.11, 1985
    author/company : Frank Ostrowski, Happy Computer
    available..... : ?
    package....... : BASIC interpreter, compiler
    features...... : -
    Published in the German magazine "Happy Computer".
    Appears to be a newer version of Turbo Basic XL.


    Z czego wniosek, ze moze Andreas bedzie wiedzial wiecej.
  1.  
    Well,

    TB XL version 2.11 was never published in Happy Computer magazine, only version 1.5 was published as a type-in listing! There was also an Atari 400/800 version (version 1.4) from Happy Computer, but it was only published on the reader-diskette (it was one file appended to DOS 2.0, thus DOS.SYS has a length of 180 sectors)...

    So, version 2.11 must be a patch or hack by someone (maybe its just a typo and should be version 2.1 which is a polish hack/patch)... -Andreas Koch.
  2.  
    Ooops,
    version 2.1 could also be a czech hack/patch (think J. Richter is czech, isn`t he ?)... Boot the disk without Basic, in TT-DOS type "L" and then TBASIC21.COM and press Return. After a while you see the TB 2.1 title screen; TT-DOS and TB 2.1 were made 1988 for the turbo-tape drive...

    -Andreas Koch.
    • 6:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime20 Mar 2010
     
    Mysterious :). I think that TT could stand for TurboTape or something like that as there were more approaches to make TurboBasic XL working with cassette recorder turbo systems. Mentioned "Happy Computer" issue:

    ->link<-

    Yes, Jiri Richter seems to be Czech, he is author of Czech version Turbo 2000.

    PS. A skoro MaW kombinujesz z Turbo Basiciem to moze przyda Ci sie TurboTari?

    ->link<-
    • 7:
       
      CommentAuthorMaW
    • CommentTime20 Mar 2010 zmieniony
     
    Tak, Kaz, już próbowałem :-) - niestety, projekt jest zbyt niestabilny (albo ja używam zbyt wiele "rozszerzeń" w windowsie) i obecnie pracuję pod TB "trójokienkowo" - okno listingu zgodnego z win-1250 (CTRL+S dla pliku, CTRL+F6 dla pliku eksportu), okno importu pliku przejściowego (nazwałem go "TBL", tu robię wyłącznie F5 zamianę "\r\n" na ">\r\n>" + save) i okno a800win (gdzie po dopisaniu kolejnych zmian robię: E."H:TBL") :-)

    A edytor pod windowsem, na który padło - to Notepad2( ->link<- ), który ma schemat wyświetlania Visual Basica, co pozwala na podświetlenie wielu komend TBeja.

    //EDIT: te errory na załączonym obrazku to linie pozostałe po konwersji pliku - po wywaleniu errorem nie są dalej w TB przetwarzane

    //EDIT2: a żeby mieć przyjemność pracy jak na atarynce, używam tego: ->link<- :D