atarionline.pl 65XE do HDMI - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • 1: CommentAuthordan
    • CommentTime13 Feb 2023
     
    Witam wszystkich,
    szukam jakiegoś prostego rozwiązania, do podłączenia 65XE do monitora z portem HDMI/DP - chodzi mi bardziej o jakiś konwerter bez fizycznego "wkładania" rozszerzeń do Atari.

    Możecie coś polecić - co używacie?
    • 2:
       
      CommentAuthorjhusak
    • CommentTime13 Feb 2023 zmieniony
     
    proste i najtańsze rozwiązanie to tv z wejściem composite/svideo (ja tak robię dla Atari)
    Przejściówka kosztuje od niecałych 100, do ponad 1000 w zależności od ilości możliwości podłączalności.

    Jak nie masz dużych wymagań, te najtańsze rozwiązania są ok (no, chyba, że nie działają, ale wtedy zwrot :))

    Problemem jest tzw. lag, czyli czas przetwarzania takiej przejściówki - dlatego z tańszych preferuję tv, gdzie to przetwarzanie jest na poziomie 1-2 ramek; trzeba przełączyć tv w game mode.

    Z konwerterów - Meduza ma laga na poziomie kilku linii skaningowych; jeśli jest więcej, to znaczy, że tv/monitor wprowadza swoje opóźnienia.
    • 3: CommentAuthorSplawik
    • CommentTime13 Feb 2023
     
    Próbowałem sporo różnych opcji, żeby uzyskać jak najlepszy efekt, i po wielu próbach mogę się podzielić rozwiązaniem, które wydaje mi się optymalne:) Oczywiście mówię o podłączeniu do w miarę nowoczesnych monitorów, a nie CRT.

    1) Niezbędny jest dobry kabel s-video-scart, efekt jest znacznie lepszy od composite. Problem niestety jest taki, że spora część TV/monitorów nie przyjmuje sygnału s-video
    2) Natomiast z pomocą przychodzi Medusa od Lotharka, która ten sygnał akceptuje
    Po połączeniu tych dwóch opcji - efekt jest super, bez rozmazań, ghostingu, itp. Natomiast jest to rozwiązanie droższe - sama medusa to jakieś 800 PLN

    Jeśli nie zależy Ci na jakiejś super jakości to pewnie wystarczy jakiś konwerter ze scart na hdmi, ja kiedy używałem coś tego typu: ->link<-
    • 4: CommentAuthorpin
    • CommentTime13 Feb 2023
     
    Ten tani konwerter daje minimum 150ms lag i niepoprawnie robi deinterlace.
    • 5: CommentAuthorSplawik
    • CommentTime13 Feb 2023
     
    Tak, dlatego tej opcji nie polecam i się przerzuciłem na Medusę - która jak dla mnie jest ekstra sprzętem:) Miałem kilka-kilkanaście sprzętów podłączonych przez Hydrę bezpośrednio do 2 TV i największy problem miałem z Atari i C64 (bo jak coś szło przez RGB to wyglądało znośnie). Po dołączeniu medusy i zmiany kabli z composite na s-video jest efekt rewelacyjny :)

    Ten tani konwerter to proteza dla kogoś, kto chce prostego i niekosztownego rozwiązania. Oczywiście z wadami, o których piszesz
    • 6:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime13 Feb 2023
     
    "daje minimum 150ms lag" - ej to extra, fajnie się tak gra w gry, szybko wyklepujesz kombinacje ruchów a później obserwujesz poczynania postaci, musisz tylko dobrze przewidywać . ;)