atarionline.pl Gra Czaszki wszystkie wersje z błędem na 9 levelu - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • 1: CommentAuthorjakubp1985
    • CommentTime2 Mar 2023
     
    Mam problem, mianowicie postanowiłem w końcu po latach zmierzyć się z tym tytułem i go przejść i do 9 poziomu wszystko szło elegancko niestety poziom 9 jest całkowicie skopany przez co nie da się go ukończyć(jest źle zaprojektowany co najmniej dwóch czaszek nie da się schować do sarkofagów bo nie ma jak wymanewrować no i przede wszystkim poziom nie ma drzwi wyjściowych:)
    Wszystkie wersje jakie sprawdziłem na atari online i w innych miejsach są z błędem na youtubie jest film z przejścia poprawionej wersji ale na sieci na nią nie trafiłem a autor nagrania ma wyłączone komentarze
    Podlinkował co prawda do chomika ale savestate do altirry mi nie chodzi a jak próbowałem poczitować to niestety kolejny level który się odpala bez problemów to dopiero poziom 16 jeżeli ktoś ma działającą wersję albo wie jak mógłbym zacząć grać od 10 poziomu to byłbym wdzięczny za pomoc
    • 2:
       
      CommentAuthorjhusak
    • CommentTime2 Mar 2023
     
    Przetestuj poprzednie wersje Altirry z tym savestatem, porównaj po dacie filmiku, która to może być.
    • 3: CommentAuthorjakubp1985
    • CommentTime2 Mar 2023
     
    pewnie nowsza bo ja to siedzę na rupieciu to znaczy klasyku z xp jeszcze

    jak próbuję za pomocą wskazówek z tego filmu
    zmienić sobie planszę to nie da się tych od 10 do 15 czy ja coś robię źle wpisując w adresie 11 wywala mnie do 16 poziomu a moja wiedza na temat programowania jest niestety ujemna
    • 4: CommentAuthorjakubp1985
    • CommentTime3 Mar 2023
     
    Poddaję się, sejwstate pod emulatorem atari800 zawiesza go od razu a ten pod altirrę przenosi do ekranu tytułowego gry z przygrywającą muzyką ale nie da się gry uruchomić oraz po naciśnięciu fire pojawiają się artefakty więc w sumie też gra się zawiesza
    W 16 poziomie też są błędy w konstrukcji poziomu uniemożliwiające jego przejście więc ta gra musiała po prostu krążyć przez tyle lat z błędami, jeżeli ktoś potrafi i komuś by się chciało wrzucić działającą wersję gry spatchowaną to byłbym wdzięczny ja niestety wymiękam
    Szkoda bo gra pomimo braku scrollingu jest wciągająca i trzeba przy niej pogłówkować i sprawia przyjemność
    • 5:
       
      CommentAuthorjhusak
    • CommentTime3 Mar 2023
     
    Sprawdż wersję Homesofta.

    ->link<-

    Na dyskietce 170.
    • 6: CommentAuthorVidol
    • CommentTime3 Mar 2023
     
    wpisuj liczby w systemie szesnastkowym nie dziesiętnym.
    0a-10
    0b -11
    itd.
    • 7: CommentAuthorjakubp1985
    • CommentTime3 Mar 2023
     
    Dziękuję za odpowiedzi sprawdzę i zdam relację
    • 8: CommentAuthorjakubp1985
    • CommentTime5 Mar 2023
     
    No to po kolei
    Wersja homesofta niestety ma takie same błędy jak wszystkie pozostałe:(
    Wpisywanie liczb w systemie szesnastkowym pomogło i sprawdziłem w ten sposób całą grę i levele które mają błędy i których nie da się ukończyć to 9 12 14 15 16 18 24 najczęściej są to błędy w budowie planszy które powodują że danej czaszki nie da się w żaden sposób do sarkofagu wrzucić bo jest za wąsko żeby wymanewrować, często są to błędy które dałoby się wyeliminować dodaniem jednego pola do manewru takie levele widać że skończone ale nieprzetestowane, czasem brakuje wyjścia z poziomu, czasem dosłownie jednego dynamitu czy eliksiru
    Level ostatni 25 i jeszcze jakiś chyba 15 wygląda jakby był niedokończony bo jest za więcej czaszek niż sarkofagów, przedmiotów do użycia jest aż nadto i przejście nie sprawia żadnego problemu
    Gra z pomysłem niestety widać że wypuszczona na szybko