atarionline.pl AI w grach i demach - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

  1.  
    Hejka!

    Znacie jakieś dema lub gry na Atari, w których pojawia się wątek sztucznej inteligencji?

    Strzałka!
    • 2:
       
      CommentAuthorjhusak
    • CommentTime2 Mar 2023 zmieniony
     
    Ilmenit używał elementów AI w swoich grach, ale nie wiem w jakim zakresie. His Dark Majesty i Small Reversi. Podobnie, użył metod optymalizacji do 256 byte intro Mona, co też się trochę łapie.
  2.  
    Bardziej myślałem o czym innym. Że w grze albo w demo pojawia się grafika nawiązująca do sztucznej inteligencji, jakiś nie wiem mózg elektronowy i przepływający prąd, dziwna obracająca się głowa z chipem. Coś w ten deseń. A nie o tym, że sam algorytm gry ma pewne cechy AI.
    • 4: CommentAuthorastrofor
    • CommentTime3 Mar 2023 zmieniony
     
    Przy ciekawych rozmowach tylko ciekawy ubiór


    A zeby bylo w temacie to w Bocianowym pac madzie, wrogowie mają niezłą ai
    • 5: CommentAuthorsolo/ng
    • CommentTime3 Mar 2023 zmieniony
     
    AI
    • 6: CommentAuthorkraczaj
    • CommentTime3 Mar 2023
     
    Może to:
    ->link<-
    • 7:
       
      CommentAuthorjhusak
    • CommentTime3 Mar 2023
     
    To dobre demko. Byłem na premierze, jak pająk wszedł, były brawa. To było takie... nieoczekiwane...
  3.  
    Dobre. I dobry pomysł! Dzięki Panowie!

    Gdyby jeszcze komuś wpadło do głowy jakieś demko, to jestem wciąż zainteresowany. :)
    • 9:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime3 Mar 2023
     
    Mózgprocesor - nie do końca, ale za dzieciaka grając w tego typu grę miałem podobne odczucia do tych towarzyszących mi dzisiaj, na przykład przy pisaniu z chatbotem.
    Android, Robotron,A-Zone, Terminator, Technus, Chimera, .... in StarBlade,Alien8, te gry w jakimś stopniu zachaczają.
    War Games -będzie chyba najbliżej.
    • 10:
       
      CommentAuthormav
    • CommentTime3 Mar 2023
     
    A potem będzie "odkrywczy filmik" na wszystkich grupach retro ;)
    • 11:
       
      CommentAuthorxorcerer
    • CommentTime3 Mar 2023 zmieniony
     
    Świetne demo. Widać że grafik użył PAL-blendingu, muszę to odpalić jak będę uruchamiać następnym razem CRT.

    Gdyby jeszcze komuś wpadło do głowy jakieś demko, to jestem wciąż zainteresowany. :)


    TBL ma zdaje się kilka produkcji w których pojawia się operatorka cyberprzestrzeni podwieszona na jakichś abstrakcyjnych kablach i rurach. "Starstruck" ma też tego cyber "pająka" łażącego po ścianach w całkiem imponującej ilości fps.

  4.  
    @mav Aż tak bardzo nie lubisz moich filmików? :P

    Rzeczywiście coś tam kombinuję i mam nadzieję, że autorzy jednego czy drugiego dema nie obrażą się, jak pokaże jakiś krótki fragment czy dwa. W zasadzie dema chyba są po to by się chwalić gdzie się da... :P

    Poza tym temat fajny i na topie, więc warto porozmawiać :)!
    • 13:
       
      CommentAuthorjhusak
    • CommentTime3 Mar 2023
     
    @itguyinaction - nie przejmuj się, chętnie obejrzę :)
    • 14: CommentAuthorkraczaj
    • CommentTime4 Mar 2023
     
    Trochę to naciągane, ale może... Robbo?
  5.  
    @jhusak, dzięki za wsparcie! Na Ciebie zawsze można liczyć! Jak na Zorro, Rambo, Zawiszę czy innego twardziela! :)

    @kraczaj, hmmm to już chyba deczko naciągane...
    • 16: CommentAuthorrosomak
    • CommentTime5 Mar 2023
     
    @jhusak ten pająk z tego dema wygląda mega autentycznie, dla mnie najlepszy efekt jaki widziałem na a8
    • 17: CommentAuthorgorgh
    • CommentTime5 Mar 2023
     
    To nie efekt tylko a-ni-mac-ja
    • 18:
       
      CommentAuthorjhusak
    • CommentTime5 Mar 2023 zmieniony
     
    Nie jest to czysta animacja. Jest umiejętnie wpleciona w raster tej kratki. Także i animacja i efekt. A wrażenie w ciemnej sali dość intensywne.

    Ciekaw jestem, czy zapamiętane są tylko części wyświetlane na biało, nie zdziwił bym się, bo wtedy pająk by miał 1/4 potrzebnych danych. Faktem jest, że klatki się nie powtarzają, każda jest inna.
  6.  
    Właśnie zawsze jak oglądam dema, zastanawiam się, jak to jest zrobione, albo jak mogłoby być. Szczególnie uwzgledniając, że często pamięć jest problemem. Choć akurat to demo jest dość pamięciożerne...
    • 20: CommentAuthorrosomak
    • CommentTime6 Mar 2023
     
    @gorgh niech będzie efektowna animacja
    • 21: CommentAuthorgorgh
    • CommentTime6 Mar 2023
     
    na mnie to demo zrobiło duże wrażenie również- jak pojawił się obrazek dziewczyny z kablami wychodzącymi z głowy to miałem ciarki. Jedną z ciekawszych rzeczy jest synteza mowy na początku, ogólnie demo jest spójne i ma super klimat.
    • 22: CommentAuthorilmenit
    • CommentTime6 Mar 2023
     
    Zrobienie dobrego playera (na znakach, czy do wypełnionej grafiki wektorowej) to też sporo roboty, szczególnie na 8bit, ale bez porównania mniej niż zakodowanie podobnego efektu działającego w czasie rzeczywistym, bez przeliczenia na współczesnej maszynie. Niestety taki jest trend (ostatnie dema na C64 czy Amigę) i to, co kiedyś było uznawane za lamerstwo teraz jest akceptowane, bo dla odbiorców jest to "nowa jakość efektów".

    Aby było na temat:
    - Wargames - to chyba najlepszy przykład
    - Robotron - o buncie maszyn
    - Gridrunner - gra o samoreplikujących droidach z kosmosu
    - Colony (nie polskie Kolony) - świetna gra typu "base defense" w której robocik broni kolonię przed atakami miejscowych bestii.
    - Robbo / Adam Is Me - autonomiczny robocik (w którego rolę wciela się gracz)