atarionline.pl Cosmic Hero poziom 06 - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • 1: CommentAuthorjakubp1985
    • CommentTime6 Mar 2023
     
    Zaciąłem się na tym właśnie poziomie, czy jakaś bardziej tęga głowa mogłaby mi podpowiedzieć co tu zrobić, nie ogarniam trochę tej koncepcji dwóch przewodów, czy trzeba je jakoś połączyć jednocześnie jeden i drugi, nie mam pojęcia jak ruszyć ten kawałek na górze leży w takim miejscu że nijak nim wymanewrować.
    Czy po prostu poziomy na wersji cartridgowej różnią się od tych z wersji dostępnej na atari online, film z przejścia tej gry który znalazłem w sieci też kończy się właśnie na tym poziomie na którym i ja utknąłem
    załączam screen
    • 2:
       
      CommentAuthorjhusak
    • CommentTime6 Mar 2023 zmieniony
     
    Kaz w ramach testów przechodził całą grę. Ta gra nie jest jakoś trudna, ale czasem wkręca. Spróbuj pomyśleć inaczej.

    Ja lubię takie gry - są bliżej realnego świata mając ślepe uliczki.
    Wystarczy ułożyć jeden kabel.
    • 3: CommentAuthorzijacek
    • CommentTime6 Mar 2023
     
    Czy możliwe jest, że nie znam jakiejś mechaniki jeżeli nie mogę przejść pzoiomu 04 tej gry? Nie chcę rozwiązania, tylko ew. wskazówki jeśli jest coś ponad to co w instrukcji do gry.
    • 4:
       
      CommentAuthorjhusak
    • CommentTime6 Mar 2023
     
    Pójdź zupełnie inną ścieżką, niż do tej pory. Ta gra tak ma, wpuszcza w maliny.
    • 5: CommentAuthorzijacek
    • CommentTime6 Mar 2023
     
    Tylko wiesz, ten poziom 06 ze screena na początku tego posta to od razu widać, że faktycznie wkręca, ale widać też, że jest prosty. A w poziomie 04 wydaje się, że nie ma innej ścieżki o ile rozumiem wszystkie mechaniki gry. Ale może faktycznie warto pogłówkować.
    • 6: CommentAuthorzijacek
    • CommentTime6 Mar 2023
     
    @jakubp1985, skoro jesteś na poziomie nr 06 to znaczy, że poziom 04 ukończyłeś? Da się? Powiedz tylko, że się da, nic więcej :)
    • 7: CommentAuthorVidol
    • CommentTime6 Mar 2023
     
    plansze 04 da sie przejsc, natomiast na 6 trzeba tylko :) połaczyć ten długi przewód.
    • 8: CommentAuthorzijacek
    • CommentTime6 Mar 2023
     
    Dobra Vidol wiem, że ściemniasz z 06, więc tracisz wiarygodność co do przejścia 04 :)
    • 9: CommentAuthorVidol
    • CommentTime6 Mar 2023
     
    możne i ściemniam :)
    • 10: CommentAuthorjakubp1985
    • CommentTime6 Mar 2023
     
    No to po kolei
    Poziom 04 to pewnie chodzi o ten z dyskietkami co zagradzają przejśćie on jest prosty tylko nie wiem jak to w słowach opisać, jedną dyskietkę trzeba dopchać do już istniejących po lewej a drugą zostawić na dole tylko między nią lawirować naszym herosem i kawałkami przewodów, ja to z parę razy powtarzałem bo ciągle sobie zablokowywałem albo teleport albo drogę dla rury(rurę puszczamy górą)załączam screena który powinien już rozjaśnić jak to przejść(na hostingu żeby nie robić spoilera)przejść się w każdym razie da
    ->link<-
    Co do szóstego to ja nadal nie wiem co robić później popróbuję, też tak sądziłem że trzeba jakoś z tym długim przewodem coś zrobić ale nie rozumiem mechanik gry, jest jedno źródło zasilania i przełącznik to rozumiem, łaczymi te dwa fire otwiera się wyjście i elegancko ale jak są dwie rury i dwa przełączniki to już gra nie mówi czy mam połączyć jedno z drugim, czy oba przewody z dwoma przełącznikami naraz, czy jeden po drugim
    Jakaś podpowiedź by się przydała xD
    • 11:
       
      CommentAuthorjhusak
    • CommentTime6 Mar 2023 zmieniony
     
    Próbuj wszystkie możliwości :)
    • 12: CommentAuthorjakubp1985
    • CommentTime6 Mar 2023
     
    Ja pier... dobra głupi jestem po prostu czemu ja tego przez taki długi czas nie zauważyłem
    • 13: CommentAuthorzijacek
    • CommentTime6 Mar 2023 zmieniony
     
    Ja też pier... Nie przylazło do mojego tępego łba, że dyskietkę można pchnąć na dół. Teraz żałuję, że zgrzeszyłem i zobaczyłem Twojego screena.
    • 14: CommentAuthorjakubp1985
    • CommentTime6 Mar 2023
     
    no dlatego dałem w spoilerze:)
    trudno każdy ma swoje słabości ja dopiero jak spojrzałem na własnego screena to mnie olśniło
    • 15: CommentAuthorzijacek
    • CommentTime6 Mar 2023
     
    @Vidol: nie chodziło mi o to, że ściemniasz, że go przeszedłeś, tylko że robisz sobie jaja z poważnych ludzi :)
    • 16: CommentAuthorzijacek
    • CommentTime9 Mar 2023
     
    @Vidol: Kurczę, a jednak nie robiłeś sobie jaj. W przypływie wolnej chwili usiadłem pograć i okazało się, że miałeś rację z tym poziomem 06. Niestety wypaczyło mi to trochę logikę tej gry.
    • 17: CommentAuthorPazur
    • CommentTime9 Mar 2023
     
    Gra w kilku planszach wykorzystuje sposób w jaki działa sam algorytm śledzenia połączeń między źródłem i "wyjściem" i trochę "nagina" zasady. Plansza 06 jest taką planszą. Sugeruję spróbować połączyć to co wygląda na możliwe do połączenia i zobaczyć co się stanie :).
    • 18:
       
      CommentAuthorjhusak
    • CommentTime9 Mar 2023 zmieniony
     
    Dlaczego nagina? Raczej myli i bałamuci, zwodzi i wkręca... Ja się nie dziwię, skoro taki umysł jak Jacek Dukaj tworzył niektóre levele... może to właśnie ten level?
    • 19: CommentAuthorjakubp1985
    • CommentTime9 Mar 2023
     
    dałem sobie spokój z grą na parę dni po tym jak mnie ten szósty poziom wnerwił a raczej ja wnerwiłem się na siebie że od razu nie zobaczyłem tego rozwiązania potem się jeszcze w siódmym głupio zablokowałem mimo że znałem rozwiązanie i musiałem ochłonąć, teraz z marszu jestem na poziomie 15, strasznie wredna i wymagająca gra defensora czy elektrę w zasadzie bez problemów przeszedłem tego się nie da jednym ciągiem przejść nawet jak znasz rozwiązania to po paru planszach musisz odpocząć od myślenia(a przynajmniej ja muszę:)
    • 20:
       
      CommentAuthormav
    • CommentTime9 Mar 2023
     
    Zachęciłeś mnie do niej :D wersje z katalogu się czymś poza muzyką różnią?
    • 21: CommentAuthorjakubp1985
    • CommentTime9 Mar 2023
     
    ale do której wersji bo ja tam cosmic hero to tylko jedną widzę co do electry i defensora to odpalałem xexy
    • 22:
       
      CommentAuthormav
    • CommentTime10 Mar 2023
     
    w katalogu AOL są 3 różne pliki :)
    ->link<-
    dwa z 2004 i jeden z 1993
    • 23: CommentAuthorjakubp1985
    • CommentTime10 Mar 2023
     
    A to nie wiem bo mi tylko wyskoczył jeden Cosmic Hero (2004)(Zelax)(PL)(PD)
    bo ja to w tym katalogu to szukać nie umiem z głównej strony to chyba szuka w katalogu tosec?
    • 24:
       
      CommentAuthormav
    • CommentTime10 Mar 2023
     
    Wkleiłem powyżej linka, który prowadzi do downloadu tych plików ;)
    • 25: CommentAuthorzijacek
    • CommentTime10 Mar 2023
     
    Wydaje mi się, że poziom 18 również wymaga złamania jakichś zasad podstawowej logiki w grze. Mogę się oczywiście mylić.
    • 26: CommentAuthorjakubp1985
    • CommentTime10 Mar 2023
     
    Mav no tak widziałem linka ale tak jak mówię ja szukałem na stronie głównej atari online wyskoczyło mi to ->link<-
    i na razie na tej wersji gram(do 18 poziomu na pewno działa bez błędów:) a czym się pozostałe różnią to nie wiem ta z 1993 na pewno muzyką jak napisałeś a jakie są różnice między wersją 1 a 2 z 2004 to już niestety nie wiem
    Zijacek no właśnie miałem pytać o poziom 18 wczoraj a w zasadzie dzisiaj nad ranem skończyłem grać i zaczęła mnie fizycznie głowa boleć więc odpuściłem czy u was ten poziom też wygląda tak jak u mnie?
    Jeżeli tak to rzeczywiście wyjście musi pojawić się gdzieś indziej niż normalnie bo nie widzę możliwości poprowadzenia kabla tak żeby wyjście nie zostało pod koniec zablokowane
    • 27: CommentAuthorzijacek
    • CommentTime10 Mar 2023
     
    Ja to widzę tak, że posiadacze edytora testowali różne niestandardowe zachowania i zrobili kilka poziomów na tym opartych. I w sumie to nawet byłoby ok gdyby nie fakt, że do osiągnięcia każdego z przychodzących mi do głowy wariantów trzeba się napracować, a póki co dają one marny efekt.
    Powiem tak: rozwiązanie poziomu 6 jest idiotyczne. W normalnej sytuacji, wiedząc ile wyszło zrąbanych gier stwierdziłbym, że gra posiada błąd i bym ją olał. Tylko dzięki temu wątkowi nie odpuściłem. Wykorzystanie niedoróbki w kodzie gry (niech nikt mi nie mówi, że tak tu nie jest) do osiągnięcia określonego pułapu trudności jest dalece przesadzone w przypadku gry o tak prostych zasadach.
    I piszę to wciągnięty w tę grę po uszy :)
    • 28: CommentAuthorjakubp1985
    • CommentTime11 Mar 2023
     
    Zgadzam się z przedmówcą też właśnie miałem coś takiego nadmienić, sama zmiana zasad gry jest ok tylko że niech ona będzie w jakiś sposób zaznaczona, jakąś wskazówką przy ładowaniu poziomu czy jakimś napisem w grze, nawet ta podpowiedź może być enigmatyczna i zagadkowa ale żeby była, ja też myślałem że 6 poziom ma błąd dlatego przyszedłem się tu upewnić, zaraz będę próbował 18 ogarnąć i dam znać
    • 29: CommentAuthorjakubp1985
    • CommentTime11 Mar 2023 zmieniony
     
    no i dupa, nie mam pojęcia jak to ruszyć
    jakby ktoś mógł sprawdzić czy to nie jest błąd(pewnie znowu za cienki jestem)bo jakbym nie kombinował z tymi dyskietkami to mi zagradzają przejście a inaczej się ich ustawić nie da(chyba że znowu gra stosuje jakiś haczyk)
    • 30: CommentAuthorzijacek
    • CommentTime11 Mar 2023
     
    "Kaz w ramach testów przechodził całą grę". Tak napisał jhusak. Zakładam więc, że błedu nie ma, tylko trzeba to przejść omijając podstawowe zasady gry.
    • 31: CommentAuthorzijacek
    • CommentTime11 Mar 2023
     
    Swoja drogą @kaz, jeżeli uczciwie przeszedłeś tę grę nie poddając się, to chapeau bas.
    • 32:
       
      CommentAuthorjhusak
    • CommentTime11 Mar 2023
     
    Jest błąd w którejś planszy, ale bardziej wizualny, pojawia się dwóch Hero, z czego jeden czeka, aż go nadpisze drugi :) Nie ma to znaczenia dla rozgrywki.
    • 33: CommentAuthorzijacek
    • CommentTime11 Mar 2023
     
    @jhusak: czy ukończyłeś tę grę?
    • 34: CommentAuthorjakubp1985
    • CommentTime11 Mar 2023
     
    to niech Pan Kaz Kazimierz nagra porządne przejście tej gry przyda się naprawdę:)
    Też wczoraj na tego buga wpadłem właśnie na 18 levelu
    • 35:
       
      CommentAuthorjhusak
    • CommentTime11 Mar 2023 zmieniony
     
    Nie ukończyłem, ale chciałem coś sprawdzić i sprawdziłem i jestem na 19 levelu.

    Ale przyznam, że zapis stanu gry dużo pomaga, w sensie nie frustruje, tak, jak by frustrowało wymuszone przejście całego levelu bo na końcu się człowiek pomylił czy omsknął się palec.

    Muszę powiedzieć, że fajna była ta plansza z Z w centrum.
    • 36: CommentAuthorjakubp1985
    • CommentTime11 Mar 2023
     
    No to daj jakąś podpowiedź:)
    • 37:
       
      CommentAuthorjhusak
    • CommentTime11 Mar 2023
     
    Ta gra jest do bólu logiczna.
    • 38:
       
      CommentAuthorwilly
    • CommentTime11 Mar 2023
     
    Moze tak?
    • 39: CommentAuthorjakubp1985
    • CommentTime12 Mar 2023
     
    nie ma jak wymanewrować tymi dyskietkami
    • 40: CommentAuthorzijacek
    • CommentTime12 Mar 2023 zmieniony
     
    @jakubp1985: już wiem, rozwiązanie może być proste. W sumie to nie mam save'a z odpowiednio zaawansowanym przejściem tego poziomu i nie chce mi się teraz tego ukłdać, ale sprawdziłem pewną "nową" właściwość i pewnie można ją tu zastosować, przy czym w Twoim wypadku (ze screena) chyba jest po ptokach. W przeciwieństwie do poziomu 6, ta "nowa" właściwość jest całkowicie logiczna. Po prostu dotychczas nie była potrzebna.
    • 41: CommentAuthorzijacek
    • CommentTime12 Mar 2023
     
    Chociaż jak tak się przyglądam, to trudno będzie z tego skorzystać.
    • 42: CommentAuthorzijacek
    • CommentTime12 Mar 2023
     
    Ok, na oko da się, tylko trzeba trochę inaczej poukładać środek.
    • 43:
       
      CommentAuthorjhusak
    • CommentTime12 Mar 2023
     
    @Willy, spróbuj, a nie tak na sucho :)
    • 44: CommentAuthorzijacek
    • CommentTime12 Mar 2023 zmieniony
     
    Ukończony. Daję spoilera.
    Obraz spakowałem, żeby się nie pojawiał od razu (jak ktoś nie chce oglądać).
    • 45:
       
      CommentAuthorjhusak
    • CommentTime12 Mar 2023
     
    :)
    • 46: CommentAuthorzijacek
    • CommentTime12 Mar 2023
     
    Ciekawe jest to, że poziom 20 jest już kompilacją nietypowych rzeczy, nawet nieco ponad dotychczasowe, a mimo to mając już doświadczenie w zasadzie od razu wiadomo co zrobić, żeby go ukończyć.
    • 47: CommentAuthorjakubp1985
    • CommentTime12 Mar 2023
     
    No to na to też bym nie wpadł że po uruchomieniu przełącznika po prostu można sobie fragment już ułożonego układu przesunąć, na samym początku właśnie tak zacząłem to układać ale mówię nie no przecież sobie zastawię wejście i potem kombinowałem.
    No to dzięki za podpowiedź lecimy z tym koksem dalej:)
    • 48: CommentAuthorzijacek
    • CommentTime12 Mar 2023
     
    Potwierdzam, że grę da się ukończyć :)
    Przyznaję, że poza poziomem 6 (z którym swoją drogą problemów nie miałem) gra jest świetnie opracowana pod względem logiki.
    • 49: CommentAuthorjakubp1985
    • CommentTime12 Mar 2023
     
    A to weź napisz ile ona ma poziomów bo nie wiem czy brać się za nią teraz czy dopiero jutro bo już bym chciał przysiąść teraz na ile trzeba i ukończyć
    • 50:
       
      CommentAuthorjhusak
    • CommentTime12 Mar 2023
     
    34, w intro jest napisane :)