atarionline.pl Moja Muzyka - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • 1:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime8 May 2023 zmieniony
     
    @ jhusak dlatego już w pierwszym publikowanym moim kawałku - ten z komarem, wojuje z perkusją, przysłuchaj się jak się zmienia, nawet osobno robiłem efekty, jest tam ala śpiew, odgłos komara dwukrotnie nagrywany z różną modulacją i mixowany, sam motyw przewodni - to plumkanie też kilka nagrań złączyłem w całość, błąd taki że nie miałem jak spiąć perkusji z efektem by dla tejże zrobić przestrzeń( rozmawialiśmy o tym), mam za mało kabli, za mało przejściówek a tak po prawdzie to w kablach zaplątany po uszy i ciągle czegoś brakuje ... w Łodzi nie można w ŻADNYM sklepie muzycznym od ręki dostać przewodów mono mini Jack,
    generalnie te kable to duży problem.
    • 2:
       
      CommentAuthorXLent
    • CommentTime8 May 2023 zmieniony
     
    Każdy gdy dostanie trochę sprzętu myśli 'prosta rzecz, zostanę muzykiem'. Też tak kiedyś myślałem, ale zszedłem na ziemię i teraz jak mnie najdzie to sobie czasem 'poplumkam' dla zabawy. Tu najważniejszy jest WRODZONY talent, wyszukany sprzęt to czwartorzędna sprawa, bo grać można na wszystkim.

    Dlatego właśnie nie słucham rad. Pozdro
    Jeśli nie chciałeś usłyszeć rad, to w jakim celu umieszczasz to tutaj, skoro nie ma to nic wspólnego z Atari? Liczyłeś na achy, ochy i klepanie po plecach?

    Jeśli nie będziesz słuchał konstruktywnych uwag i rad, to poziom małej Diany jest osiągalny...:

    ...a chyba chciałbyś więcej?

    Natomiast moim znajomym muzykom z którymi mam praktycznie kontakt co dzień, klimat kawałków się podoba...
    Muszą Cię naprawdę lubić.

    Pozdro
    • 3: CommentAuthorDemorgh
    • CommentTime8 May 2023
     
    @ CORIelectroni - ja kiedy tylko sie odkpie ze swojego "pierdolnika" odpałę Twoje numery u siebie na monitorach i sie odezwe :)
    • 4:
       
      CommentAuthorjhusak
    • CommentTime8 May 2023
     

    XLent:

    Każdy gdy dostanie trochę sprzętu myśli 'prosta rzecz, zostanę muzykiem'.


    @XLent, obawiam się, że to tylko Twoje, nieprawdziwe zdanie. Muzykę się tworzy dla siebie, jeśli się podoba. Jeśli się nie podoba - nie ma połechtania ośrodka nagrody i sprawa idzie w odstawkę. A jeśli się podoba, to jest potrzeba pochwalenia się (czasem większa, czasem mniejsza). I jeśli innym się podoba - to czemu nie tworzyć dalej. Jeszcze dochodzi coś takiego jak frajda z samego tworzenia, bez efektu końcowego. To też może być fajne, ale nie dowiesz się, jak nie spróbujesz.

    @CORIelectroni robi to dla siebie, a ponieważ mu się podoba, ale nie wie, jak innym, to się chwali. I Ty mu chcesz bronić się chwalić?

    Co do rad, są rady i rady. Jeśli radą jest "weź ty się spakuj i wyp" to kto będzie chciał takiej rady słuchać? A twoje (niestety) takie są. Pomóż koledze w konstruktywny sposób, albo nic nie mów.
    • 5: CommentAuthorDemorgh
    • CommentTime8 May 2023 zmieniony
     
    ja uwazam, ze oboje @jhusak oraz @XLent macie troche racji. Na poczatku przygody z muzyką, młody muzyk popada w tzw "samozachwyt". Wszystko co wyjdzie i jest w miare spójne, w ośrodku nagrody staje sie wyjatkowe, niepowtarzalne, wielkie, patetyczne ect. Żeby sie z tego wyleczyc, potrzeba czasu - jak zwykle czasu :). po uplywie czasu, sami zaczynamy dostrzegac wlasne bledy i tyle. Pisze to z włąsnego dosiadczenia. Dzisiaj pomimo tego, ze moja muzyka raczej podoba sie w niszy metalowego swiata, to ja sam nie jestem zadowolony z jej brzemienia i nie potrafię ukręcić takiego, jakie by mi pasowało. dlatego, numer ktory mam gotowy od 6 miesiecy, nie ma basu,bo nie widze sensu dogrywania go, bebny sa niedokonczone i nie jest publikowany. "Młodzieńczy" zapał i zamozachwyt, to był najlepszy okres w mojej muzycznej przygodzie:)

    po mojemu - grajcie, chwalcie się i mam nadzieję, że ktoś z Was zaistnieje w swiecie muzyki ...

    pozdr
    • 6:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime8 May 2023 zmieniony
     
    @ XLent
    Jasne że chcę osiągnąć jak najwięcej, zawsze chciałem grać ale nie miałem szansy na naukę, dopiero teraz się za to wziąłem po namowach Jacka Bieleńskiego który gitarę chwycił w wieku 42 lat, gra podziś dzień, gra koncerty a ma już 72 lata!, narzeka na kasę ale mnie nie chodzi o pieniądze, grając po prostu czuję że to jest mój konik, dawno nic mnie tak nie cieszyło. To nie tak że dostałem sprzęt, sprzęt wybieram sam, za swoje kupuje, teraz na przykład idzie do mnie z USA Hologram microcosm( efekt) którego zakupiłem by wyeliminować surowe brzmienie Moog Mother 32, no a dziś jak się uwinę odbiorę Teremini - no to zakupiłem z ... fajnie gra Jarre dłońmi i też chciałbym się nauczyć grać na takim syntezatorze ( wyobrażam sobie siebie na scenie i was wszystkich trzech jak bijecie brawo ;) ) .
    Tak będę kiedyś grał.


    Swoje wypociny wrzucam gdyż chcę się pochwalić i zebrać reakcje z poza znajomych. Ja słyszę te niedoskonałości, ale po prostu puki co tak gram, mam nadzieje że z czasem będzie lepiej.
    • 7:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime8 May 2023
     
    @ Demorgh

    weź się do roboty, dokończ to, tam gdzie ty widzisz niedoskonałości nie znaczy że ludziom się nie spodoba, jak tego nie ruszysz to samo się nie nagra.

    Mój znajomy Bielas sam mówi że nie umie grać i jak gra z rdzennym perkusistą to czasem bywa że Bielas tempa nie trzyma, ale gra, ma rzeszę fanów, jest na scenie i zmotywował do działania sporo osób, między innymi mnie.
    Jakbyś chciał to Bielas ma niezłe kontakty i pomógł by ci się wybić, zorganizować koncert itp itd, ja kiedyś skorzystam, ale puki co szkoda pomidorów, muszę się nauczyć porządnie grać ! więc koniec pisania i jazda do grania - teraz robię taki kawałek na "gwizdku" że was zachwyci - albo utrata słuchu murowana ;) .
    Poniżej kilka przykładów gry Jacka.





    A to jeden z moich ulubionych kawałków, chciałbym umieć tak rozwinąć mój kawałek The Rain. TEN KAWAŁEK JEST KAPITALNY :
    • 8: CommentAuthorDemorgh
    • CommentTime8 May 2023 zmieniony
     
    ( wyobrażam sobie siebie na scenie i was wszystkich trzech jak bijecie brawo ;) ) .


    to sa dobre marzenia, sam takie miewałem, a i od czasu do czasu (niestety coraz rzadziej) miewam ...

    najwazniejsze jest to, zebyś to Ty czul sie dobrze z tym co robisz, a reszta to marność :)

    ja juz sie nie wybije, poza tym nie mam kapeli, wszystko robie sam. A i "wypalenie się" daje już o sobie znać.
    • 9:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime9 May 2023 zmieniony
     
    Jak nie masz Kapeli to wpadnij do Łodzi, podjedziemy do Bielasa, poznasz masę ludzi i może coś się wykombinuje.
    Co do wypalenia to doskonale to znam, wypaliłem się jako grafik/rysownik, wejście w grafikę komputerową, praca w wydawnictwach, była początkiem końca mojego zamiłowania do malarstwa i rysunku, wpierw z musu przerzuciłem się na PC (lata 2000) a później po prostu wszedłem w QuarkXPress, PhotoS, Indesigny i inne badziewia, rysowanie i malarstwo zeszły na dalszy plan, ostatnie obrazy opędzlowałem nad morzem w 2016/17 roku podczas jarmarku ŚW Dominika. Jedynie w tym trzymają mnie niepodokończane projekty pod Atari. Teraz czas na to co chciałem robić od dziecka, czyli na muzykę.
    • 10:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime15 May 2023
     
    Pracuję nad ostatnim kawałkiem który wrzucę tu na forum, tym razem będzie to kawałek tematyczny, nie wiem co z tego wyjdzie, nie wiem czy kiedyś ów kawałek znajdzie się na płycie, w każdym razie musze to zrobić gdyż pewnych motywów nie mogę się wyzbyć z głowy a kolidują z tym co przygotowuję.
    Może akurat to bardziej trafi w wasze gusta.
    Pozdro.
    Jak dobrze pójdzie to w tydzień powinienem z tym się uwinąć.
    • 11:
       
      CommentAuthorDracon
    • CommentTime15 May 2023 zmieniony
     
    będzie to kawałek tematyczny

    Ma być zgadywanka z czego, czy kolejny cover muzy z Self-Testu itp. ? ;P

    Tu ATARI wspominają, ale niezbyt chwalebnie (chyba przy składaniu muzy sprawiał pewne problemy):
    ->link<-
    ->link<-
    (od 2:43)
    • 12:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime16 May 2023
     
    ... nie, będzie to coś w stylu... no ale jak napiszę to nie będzie niespodzianki, będzie coś podobnego do Zybexa, kilka nut, luźne nawiązanie, ale nie o to chodzi ;).