atarionline.pl Kupię ośmiobitowca "do pracy" w kulturze - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

  1.  
    Hej

    z tej strony Marecki. Za radą znajomego (Bocianu) wrzucam informację na wskazane forum , może się coś znajdzie z takim wyprzedzeniem sensownego, żebym nie musiał sprzedawać nerki:

    Od ponad pięciu lat pracuję w Ośrodku Kultury.. jakoś tak się złożyło, że kombinacja pracy i braku powierzchni magazynowej w mieszkaniu spowodowała że nazbierało się trochę retro sprzętów, które teraz z powodzeniem "odpalam" na wydarzeniach u siebie i wokół komina w woj. lubuskim, a do tego w drugiej połowie kwietnia ogarniam RetroRoom u nas w ośrodku (jakieś 35-40m2), w którym te sprzęty staną tak, aby można było z nich korzystać na bieżąco :)

    W tej całej kolekcji brakuje mi ośmiobitowego Atari żeby mieć takie "kamienie milowe", które dzieciaki widzą pierwszy raz na oczy... więc teraz do rzeczy:

    Gdzieś w okolicach drugiej połowy maja będę poszukiwał Atari 65xe / 800xl - sprawny generalnie ale ew. do małego remontu - recap, podstawowa wymiana, wybielanie itp rzeczy jestem w stanie zrobić, joye mam, kable i zasilacz na portalu na a znajdę... wgrywadełko dzięki Bocianowi namierzone więc ew magnetofon może być w stanie "dekoracyjnym".

    Gdybyście mieli coś takiego do puszczenia to:
    a) pamiętajcie o mnie
    b) na jaki wydatek mam się szykować tak w ogóle?

    (Zdjęcie dla uwagi z ostatniej imprezy w Świdnicy k. Zielonej Góry)
  2.  
    Hejo - tylko informacyjnie, temat na ten moment okazał się już nieaktualny ;)
    • 3:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime28 Mar 2023
     
    Dodam tylko dla jasności, że to inny Marecki niż prof. Marecki z UJ, który też zajmuje się starymi komputerami. Z treści postu wynika, że obaj znają Bocianu, więc mogło dojść do pomyłek.
  3.  
    Dokładnie! Dzięki za zaznaczenie.
    Uściślę, że ja to dokładniej z Sulecina w woj. Lubuskim czyli zupełnie inna część kraju.
    • 5:
       
      CommentAuthorgaltron
    • CommentTime2 Apr 2023
     
    Cześć, tu masz ->link<- do moich retro sprzętów na OLX. Może się coś spodoba ;)
    • 6:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime2 Apr 2023
     
    mogę ci dożywotnio dać Atari pod warunkiem że pod komputerem będzie mała ale czytelna karteczka z napisem - " Komputer miłośnika Atari, super gracza i mistrza sceny( jakieś 1st zdobyłem he,he) IRATY4 dalej odnośnik do strony i kanału.
  4.  
    IRATA4 dzięki za chęci ❤ Świetna propozycja i z chęcią bym z niej skorzystał... :)

    Ale podobnego posta wrzuciłem na jeszcze jednym forum i okazalo się że efekcie dotarł już do SOKu goły 65xe z lekko nadtopioną gorną obudową i żółtymi klawiszami. Ale technicznie sprawny podobno (nie miałem okazji póki co przetestować).

    skompletuję okablowanie, Bocianu jak odkopie wgrywadełko- podeśle. Teraz raczej poszukuję górnej obudowy do 65xe bez ECI jak już i ewentualnie magnetofon (może być niesprawny - kwestia do ekspozycji)

    //Ale gdybym skorzystał z propozycji to z chęcią bym taką tabliczkę zrobił. A jakby była jeszcze jakaś anegdota na temat danego egzemplarza typu "znaleziony podczas przerzucania gruzu w stodole" (Autentyk o C64) :) :) :)
    • 8:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime5 Apr 2023
     
    być może mam górną obudowę, magnetofon też być może zorganizuje a wgrywadło hmm, coś bym znalazł być może, daj znać jak co.
    Mógłbym również wygrzebać Mega Drive, generalnie daj cynk na maila co jest potrzebne, może z kumplami z Łdz co też kolekcjonują zrobimy jakąś zrzutkę sprzętową.
    A jakbyś chciał CRTka TV to odstąpię i bez tej kartki ;).
    • 9: CommentAuthorpin
    • CommentTime6 Apr 2023
     
    Irata - ale z tym mistrzem sceny to trochę cię poniosło ;)
    • 10:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime6 Apr 2023
     
    Pin - chłop zrobi wszystko, żeby zaistnieć, nawet będzie komputery rozdawał, tylko żeby ktoś go uznał za numer 1, a Ty mu marzenia niszczysz :)
    • 11: CommentAuthorrosomak
    • CommentTime6 Apr 2023 zmieniony
     
    @kaz, pszeciesz Irata4 puki co jest w sfej klasie miszcz
    • 12:
       
      CommentAuthorccwrc
    • CommentTime6 Apr 2023
     
    @Kaz

    Wydaje mi się trochę żenujące, że mieszasz z błotem usera, który rzeczywiście jest w 100% fanem atari a zostawiasz w spokoju posty spamera, który w każdym możliwym temacie "przypadkiem nie w dziale sprzedaż" umieszcza swoje linki do śmieci na portalu OLX.
  5.  
    Huh, ale tu się ciekawie zrobiło.
    @Irata4 odezwę się via mail.

    Muszę się jeszczeogarnąć dokładnie z wykorzystaniem miejsca więc nie chciałbym brać czegoś "z górką" - jak potem miałbym problem z ekspozycją
    • 14:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime7 Apr 2023
     
    ccwrc - akurat znam inne twarze tego usera, więc moja ocena sytuacji jest inna niż Twoja i uważam, że i tak bardzo delikatnie podchodzę, bo nie mieszam z błotem, tylko lekko wykpiwam chęć uznania za wszelką cenę. W drugiej sprawie - naruszenia proszę zgłaszać na priv ze wskazaniem wątku, bo ja wszystkiego nie śledzę. Faktycznie Irata czasem nie umieszcza swoich ogłoszeń sprzedaży w odpowiedniej kategorii, ale to pewnie nie o niego Ci chodzi, tylko Galtrona, który tu zaoferował swoje sprzedawane rzeczy. Tutaj nie widzę w tym nic zdrożnego - autor wątku Marecky-sul pytał o ceny, więc może to być potraktowane jako wskazanie z jakimi cenami należy się liczyć.
    • 15:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime7 Apr 2023 zmieniony
     
    Marecky-sul - mam pytanko. Ta impreza w Świdnicy k. Zielonej Góry to jest cykliczna czy jednorazowa? Bo jak rozumiem, RetroRoom będzie stałym miejscem na mapie miasta?
  6.  
    RetroRoom stały w Sulęcinie w Ośrodku Kultury.


    Świdnica - sądząc po odbiorze będzie co jakiś czas - a znając specyfikę takich ośrodków - jak nasz - raz na "sezon artystyczny" pewnie


    No i w Sulęcinie stricte impreza retro - w 2023 koniec października, początek listopada
    Ale to już nie RetroRoom tylko w pozostałych naszych salach, jakby się dało fajnie to dopiąć to łącznie z Klubem u Bulka i jakimś afterem.
    Jakby ktoś miał ochotę na zlot w tym terminie, to miejsca u nas sporo, a zajazd Chrobry parę minut piechotą...
    • 17:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime7 Apr 2023 zmieniony
     
    @ rosomak przebij moje prace to pogadamy, jakoś nie kojarzę twoich dzieł .

    @ Pin już ty się nie martw, @ Kaz zaistniałem, zaistniałem w Atarikach jestem obecny.

    dobra jak chcecie to was też dopiszę do kartki, to który drugi a który trzeci ?
    • 18:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime7 Apr 2023
     
    Marecky-sul: o widzisz, to Sulęcin, to trochę do Świdnicy k/Zielonej Góry jest. Z chęcią kiedyś odwiedzę - dawaj znać, kiedy będzie już znana konkretna data spotkań to wpiszę do kalendarza AOL, wszyscy subskrybenci będą mieli informację i przypominajkę z datą i miejscem.
    • 19: CommentAuthormarecky-sul
    • CommentTime8 Apr 2023 zmieniony
     
    Ano, trochę jest do Świdnicy tej lubuskiej.
    To jest tak że we wrześniu 22 udało mi się w końcu zrobić weekend z retro u siebie (a przymierzałem się od roku lekko) - sprzęt -wystawiony pierwotnie na dwa dni - stał dwa tygodnie bo podstawówki w ramach informatyki przychodziły... No i dało mi to powera (i co istotne - zielone światło z góry ;) do działania