atarionline.pl Grawitacja 2023 - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • 1:
       
      CommentAuthorkris3d
    • CommentTime5 Apr 2023 zmieniony
     
    Wielkimi krokami zbliża się Grawitacja 2023. Kto się jeszcze nie zapisał, niech wchodzi tutaj i się rejestruje tutaj: ->link<- liczba miejsc ograniczona do 40 :)

    TERMIN: 21-23 kwietnia 2023
    MIEJSCE: HUBRAUM, Kraków, Przemysłowa 12
    WEJŚCIÓWKA: 20 PLN

    W branży mówią, że mamy najlepsze nagrody spośród wszystkich zlotów w Polsce;) Nie wierzycie? Sprawdźcie, jakie fanty były w poprzedniej edycji: ->link<-

    Niedługo będziemy wrzucać listę nagród na zbliżającą się edycję.

    DO SPONSORÓW: jeśli chcesz nas wesprzeć, pisz, dzwoń! Kontakt tutaj: ->link<-
    • 2:
       
      CommentAuthorkris3d
    • CommentTime6 Apr 2023 zmieniony
     
    Vasco z grupy Tristesse ufundował wejściówki na organizowane przez niego cykliczne imprezy retro: LOST PARTY 2023 ->link<- oraz LAST PARTY 2024 ->link<-

    Jeszcze się zastanawiasz czy przyjechać na Grawitację?:)
  1.  
    W piątek jest tylko picie, czy też już kodzicie? Pytam, bo ja będę dopiero w sobotę rano jechał.
    • 4:
       
      CommentAuthormav
    • CommentTime6 Apr 2023
     
    Wiadomo, kodzenie to tam kodzenie, ale picia przegapić się nie powinno. Przywołuję Cię do porządku!
    • 5:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime6 Apr 2023
     
    W piątek zazwyczaj działy się bardzo istotne rzeczy - kształtowanie się teamów i losowanie haseł dla teamów. W sobotę było już działanie. Pewnie teraz też tak będzie. To nie jest zlot tylko gamejam.
  2.  
    Ja właśnie nie pamiętam dokładnie, ale chyba zawsze dołączałem w sobotę... Więc już po kształtowaniu, na to wychodzi. Czyli od razu biorę się za działanie :)
  3.  
    Tak, znalazłem. Poprzednio kodziłem w sobotę w autobusie 14 aprila 2018.
    ->link<-

    Teraz jednak będę kierował wozem, więc będę tylko robił design w głowie.
    • 8: CommentAuthorpin
    • CommentTime6 Apr 2023
     
    mgr - nie marudź tylko w piątek wbijaj.
  4.  
    W piątek powbijam, a w sobotę od rana jadę :P
    • 10: CommentAuthorpin
    • CommentTime6 Apr 2023
     
    wysoki sądzie, nie mam więcej pytań ;)
    • 11: CommentAuthoras...
    • CommentTime6 Apr 2023
     
    Ale czy działa tam grawitacja ???
    Czytałem na 2gim forum że się przyciągamy ;)
    • 12:
       
      CommentAuthorkris3d
    • CommentTime7 Apr 2023 zmieniony
     
    Przyciągamy jak magnes! Mamy magnesy na lodówkę, pralkę, Opla lub jako ochrona przed kasowaniem na Twój ulubiony pojemnik na dyskietki:) lub kasety:)

    Sponsor: PAWLAK, Automatyka przemysłowa -> ->link<-

    Przybywajcie!
    • 13:
       
      CommentAuthorkris3d
    • CommentTime11 Apr 2023
     
    Atari 2600 ponownie jako nagroda główna! Koala, przekazał wygraną poprzednio konsolę na nagrodę w tegorocznej edycji! Cieszycie się? Szykujcie edytory, kompilatory, ćwiczcie numerowanie linii! Ostrzcie wirtualne ołówki i kredki, moczcie pędzle, strójcie instrumenty w trackerach! Już za 10 dni GRAWITACJA!
    • 14: CommentAuthorpin
    • CommentTime11 Apr 2023
     
    Będzie też STREAM u mnie na kanale:

    ->link<-

    Minimum to piątkowe otwarcie i losowanie tematów, oraz w niedzielę compo i rozdanie nagród. Być może w międzyczasie coś jeszcze z placu boju ;)
    • 15:
       
      CommentAuthorMq
    • CommentTime11 Apr 2023
     
    Czyli A2600 to taki puchar przechodni:-) Jak w Mundialu:-)
    • 16:
       
      CommentAuthorkris3d
    • CommentTime12 Apr 2023
     
    Na mundialu prawdziwy puchar też jest przechodni, ale do domu dostają chyba zastępnik, więc i my możemy dać A2600 z... węgla i stali:)
    • 17:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime13 Apr 2023
     
    z jakiej racji usunęliście mnie z listy osób zainteresowanych ? to po jaką cholerę ta lista na stronie ?
    Ok w takim razie odpuszczam, bawcie się dobrze. ;)
    • 18:
       
      CommentAuthorkris3d
    • CommentTime13 Apr 2023
     
    Hmmm, a jaki nick wpisałeś? A tak przy okazji, "Nie strasz, nie strasz..." tylko w końcu przyjedź na jakieś Party :)
    • 19:
       
      CommentAuthorMq
    • CommentTime13 Apr 2023
     
    Włażę prawie codziennie na tą listę na stronie Grawitacji, bo jestem bardzo ciekaw kogo tam spotkam. Od początku mojego włażenia, a więc jeszcze kilka osób przede mną zanim się zapisałem, nie widziałem tam ani razu wpisu IRATA4. Chyba że był tam wcześniej.
    • 20:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime13 Apr 2023
     
    Mam pytanie odnośnie ustalania zespołów. Zdarzało się, że koder szuka grafika, bo był ich niedobór, albo odwrotnie - grafika nikt nie chce, bo wszyscy koderzy już obstawieni przed game jamem. Wiadomo jak to w tym roku? Bo ma być więcej osób i żeby czasem nie było tak, że będzie 3 koderów, a 7 grafików albo odwrotnie.

    Drugie pytanie - bak będzie wyglądać w tym roku to ustalenie współpracy? Może jakieś losowanie ludzi do teamu? Czy na żywioł?
    • 21: CommentAuthorpin
    • CommentTime14 Apr 2023
     
    Było dobrze to i będzie dobrze ;)
    • 22:
       
      CommentAuthorkris3d
    • CommentTime14 Apr 2023 zmieniony
     
    Spakowani na Grawitację 2023? Jeśli przyjedziecie i zorbcie fajną grę, to przyda się Wam na kolejną edycję, jedna z 8 walizek firmy Wittchen! Walizki ufundowane przez firmę COIG. Mamy aż 8 sztuk! 4 czerwone i 4 granatowe!

    Dziękujemy naszemu SPONSOROWI firmie COIG -> ->link<-
  5.  
    Walizeczki pierwsza klasa!
    • 24:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime14 Apr 2023
     
    Wygrałem taką w zeszłym roku, faktycznie bardzo solidna i bardzo estetyczna, polecam sprzedawcę... nie, czekaj. Polecam... wygrać! :)
    • 25:
       
      CommentAuthorMq
    • CommentTime14 Apr 2023
     
    O, będę miał w co spakować w drodze powrotnej wszystkie nagrody, które wygram:-)
    • 26: CommentAuthorpin
    • CommentTime14 Apr 2023
     
    .. a ja wszystkie klamory, które tam wytargam na to 4 piętro ;)
    • 27:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime15 Apr 2023
     
    Oni dysponują tymi walizkami w sposób profesjonalny :)
    • 28:
       
      CommentAuthorMq
    • CommentTime15 Apr 2023
     
    Trzeba pisać takie rzeczy - to wstępna psychiczna demotywacja konkurencji na konkursie:-)
    • 29: CommentAuthorAdam
    • CommentTime16 Apr 2023
     
    W tej chwili na liście jest 36 osób, może do piątku zbierze się komplet.
    • 30:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime18 Apr 2023 zmieniony
     
    My z Zoltarem-X dzisiaj już załadowaliśmy węgiel na pakę i jesteśmy gotowi na Grawitację :D

    Niestety,znowu z automatu włączył się ten cholerny filtr odmładzania zdjęć na przedniej kamerze, stąd węgiel słabo widać, ale mamy dowód z drugiej strony obiektywu :)
    • 31:
       
      CommentAuthorsun
    • CommentTime18 Apr 2023
     
    Heh, obawiam się, że braknie.
  6.  
    To już jutro widzimy się na Grawitacji!
    Kurde, dawno nie byłem na zlocie, ciekawe jak to będzie? :P
    • 33:
       
      CommentAuthorkoala
    • CommentTime21 Apr 2023
     
    @mgr_inz_rafal: mam nadzieję że będzie się podobać ;) Wylosujemy Ci komisyjnie jakiś temat abyś mógł już kombinować co zrobić

    @Kaz: jeżeli chodzi o zespoły to na stornie Grawitacji w regulaminie jest to o co pytasz. Będzie także czas na zorganizowanie się na miejscu i wyjaśnieniu wszystkich zagwozdek. Najważniejsza jest i tak dobra zabawa!

    do zobaczenia za parę godzin ;)
    • 34:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime21 Apr 2023
     
    Koala - nie ma tego w regulaminie, o co pytam. A właśnie chodzi o dobrą zabawę, żeby nikt się nie czuł pozostawiony sam sobie - a tak drzewiej bywało. Czyli idziemy na żywioł :D, ale przynajmniej z mojej strony postaram się wesprzeć nowych, żeby się łatwiej odnaleźli.

    Przy okazji - z Pinokiem wymyśliliśmy, żeby do streamu dorzucać jakieś ciekawe materiały z gamejamu, zaproponowałem rozmowy z zespołami przed kamerą. Spróbujemy to ogarnąć.

    Do zobaczenia niedługo!
    • 35:
       
      CommentAuthorkris3d
    • CommentTime21 Apr 2023
     
    Podnosimy stawkę! Kolejne nagrody: 2x gra OnEscape i 3 Medusy ufundowane przez Salmaxa! Ważne! Z powodów logistycznych, nagrody zostaną przesłane po Grawitacji po dostarczeniu ich przez producenta.
    • 36: CommentAuthorsolo/ng
    • CommentTime21 Apr 2023 zmieniony
     
    Obecny live stream:
    • 37:
       
      CommentAuthorkris3d
    • CommentTime21 Apr 2023
     
    Grawitacja wystartowała! Wylosowaliśmy hasło główne i hasła dla zespołów:)
  7.  
    Iligancko :)
    • 39:
       
      CommentAuthorCyprian
    • CommentTime21 Apr 2023
     
    co to za muzyczka teraz leci?
    • 40: CommentAuthorpin
    • CommentTime22 Apr 2023
     
    testowy poleciał na priv, tam nie ma co oglądać. Stream główny pod koniec urwany przez yt za prawa autorskie, jest kopia całości więc w razie draki nie ma problemu. Całość danych niebawem poleci na pigwę ;)
    • 41:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime22 Apr 2023
     
    Solo - usunąłem błędny link z Twojego posta.
  8.  
    Pin, może spróbuj streama na Kicku? YT jest uporczywy...
    • 43:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime22 Apr 2023 zmieniony
     
    Zdecydowanie brakuje mi tu PeBe! Brak rozładowywacza emocji, klimatologa pozytywności szalonej :)

    Dzwońcie do niego, niech przychodzi :)
  9.  
    Jestem już w noclegowni, zjem coś na mieście i będę powoli szedł w kuerunku.
    • 45:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime22 Apr 2023
     
    Powoli doszedłeś :)
  10.  
    Dochodzę ponownie
    • 47:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime23 Apr 2023
     
    Wczoraj udało mi się przeprowadzić rozmowy / mini-wywiady z członkami wszystkich teamów, dzisiaj prawdopodobnie te materiały zostaną puszczone w trakcie streamu, więc zapraszam do obejrzenia.

    Warto wspomnieć również o "technicznych", których nie widać, ale bez których wywiadziki by nie powstały. Za kamerą, ze swoim sprzętem, siedział przez kilka godzin Oswald, a przygotowywał sprzęt audio-wideo niejako Pinokio :)
    • 48: CommentAuthorpin
    • CommentTime23 Apr 2023
     
    Dziś zaczynamy stream około 12:30. W planie odtworzenie wywiadów z dnia wczorajszego, deadline, compo, rozdanie nagród.

    ->link<-
    • 49: CommentAuthorsolo/ng
    • CommentTime23 Apr 2023
     
    wypas wywiady, wypas stream
    • 50:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime23 Apr 2023
     
    Dzięki, starałem się wszystko popsuć, ale nie wszystko się dało :)