atarionline.pl Grawitacja 2023 - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

  1.  
    Słońce kuli się już ku zachodowi, a my, zamknięci w stalowej puszcze na kołach opuszczamy powoli gród Kraka i kierujemy się w stronę grodu Wroca.

    Kraków ugościł nas nieszablonowo, zaprezentował dobre posiłki i napitek, dzięki którym z biernym politowaniem zerkam na przydrożne McDonaldy. Zadbał o dobrą pogodę oraz dobre towarzystwo. Docenił starania, zmotywował do pracy, ubogacił, pozwolił z nadzieją spojrzeć w przyszłość rozwoju sytuacji.

    Twórców Grawitacji pozdrawiam i doceniam. Sprawdzili się równie dobrze jak Kraków. Niestety, z przyczyn prywatnych musiałem opuścić zlot jeszcze w toku dnia i nie mogłem osobiście podziwiać wytworów i poklaskać. Obejrzę jednak stream na dużym ekranie i wtedy będę się cieszył, ale też przemyśliwał w ciszy nieodbytą Retronizację.

    Do zobaczenia za rok. Jak Bóg da i zdrowie pozwoli to na pewno znów zagoszczę na Zabłociu i odwdzięczę się kolejnym crapem w Basicu :)

    Co złego to nie ja, jeśli kogoś uraziłem to na wszelki wypadek zacytuję Iris Apfel: "Jeśli masz dobrze ułożone włosy i dobre buty, wszystko może ujść Ci na sucho"
    • 2: CommentAuthorgorgh
    • CommentTime23 Apr 2023
     
    Powinieneś pisać relacje ze zlotów na główną stronę AOL:)
  2.  
    Oglądam sobie właśnie strumyk i od razu na początek chciałbym podziękować Alexowi_D za prezentację gierki. Niełatwe to zadanie :)

    Od siebie dodam krótko, że w grze chodzimy gościem, a nie laską. A główne hasło zostało zrealizowane jako "las-ka", czyli las z literek K.

    Taki żarcik :D

    Odnośnie innych produkcji, to chciałbym wyróżnić:
    - grę Sikora - za grafikę początkową Krisa3d oraz za takie miłe skojarzenia z Heroes of Might & Magic 3 (kopanie gralla)
    - grę Mq - ładna produkcja, elementy RPG (rozbudowywanie postaci), inkluzywność

    Zazwyczaj komentuję tylko produkcje Atarowe, dlatego też nic nie piszę o Piko i NES, ale wyjątkowo też chcę skomplementować grę HellBoya - jest dokończona, fajny klimat i fabuła, taka swojska. No i to hasło: "umarłeś zanim doszedłeś do kibla", czy jakoś tak. Zjawiskowe!

    PS. Dzięki gorgh :)
    • 4: CommentAuthorAdam
    • CommentTime24 Apr 2023
     

    mgr_inz_rafal:

    Od siebie dodam krótko, że w grze chodzimy gościem, a nie laską. A główne hasło zostało zrealizowane jako "las-ka", czyli las z literek K.

    Gdybym to wiedział, dałbym przy głosowaniu 9 za zgodność ze wylosowanymi hasłami :) Sądziłem, że te literki (rozsiane z rzadka po planszy) to mogą być np. K-rzaki.
  3.  
    Ja chciałbym raz jeszcze podziękować! Mariuszowi - za to, że tolerował mnie przez cały weekend ;) Wszystkim uczestnikom za to, że znosili moje głośne i często niewybredne żarty. No i organizatorom - za super fajną imprezę. Jesteście wszyscy super fajnymi ludźmi! Dla mnie była to niepowtarzalna okazja żeby zdobyć dużo wiedzy, otrzymać odpowiedzi na wiele nurtujących mnie pytań, ale też zwyczajnie spędzić świetny czas w świetnym towarzystwie! Jeszcze raz dziękuję i pozdrawiam wszystkich bardzo serdecznie!
    • 6: CommentAuthorkraczaj
    • CommentTime24 Apr 2023
     
    Super, że ktoś to organizuje i fajnie, że komuś chce się kodować. Ale czy oprócz świetnej zabawy, udało się stworzyć kompletną grę na A8? Nie pytam złośliwie, tylko z ciekawości :)
  4.  
    Tak, moja gierka jest kompletna. No dobra, brakuje muzyki, ale tak to jest cała do przejścia.

    Zachęcony wysokim, siódmym miejscem, rozważam update o nowe elementy (m. in. po lesie miałyby biegać Baphomet i gonić bohatera).
    • 8:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime24 Apr 2023 zmieniony
     
    I ja tam z gośćmi byłem, miód i wino piłem, A com widział i słyszał w księgi mieściłem. Adam Mickiewicz Pan Tadeusz, Księga XII

    Było zacnie! Dziękuję wszystkim uczestnikom i organizatorom, atmosfera świetna, zespołów i ludzi towarzyszących sporo, rozmów do rana i od rana również :). Udało mi się wesprzeć pikselami Hellboja (pierwsze miejsce, ZX Spectrum), czwarte miejsce (Mq+KrzysztofK, Atari), ósme miejce (Salmax, Atari). Ale ważniejsze spotkanie z przyjaciółmi i kolegami. A niektórych spotkałem na żywo po raz pierwszy, choćby Mphobica, który zrobił poniższe świetne zdjęcia z Grawitacji!
    • 9: CommentAuthorsolo/ng
    • CommentTime24 Apr 2023
     
    Ponoc na wywiadach wszyscy usmiechnieci, przyjazna atmosfera byla
    • 10:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime24 Apr 2023
     
    Tak było! :D

    Po prostu spojrzeliśmy na napis "Solo to lama", z którym się nie utożsamiamy (ale tylko w godzinach 8-18) :P
    • 11:
       
      CommentAuthorsun
    • CommentTime24 Apr 2023
     
    @KaZ: 4rte miejsce to raczej my, tj. ja, Zoltar i lewiS na Atari. To tak w formie sprostowania.
    • 12:
       
      CommentAuthorMq
    • CommentTime24 Apr 2023
     
    Zgadza się. Piąte zaszczytne miejsce przypadło nam:-)
    W przyszłym roku dokończymy grę i wystawimy tą samą podciągniętą pod nowe hasła i ze zmienionymi kolorami:-)

    Dzięki wszystkim za super zabawę, jeszcze raz gratulacje dla wszystkich uczestników, bo napisanie gry w tak krótkim czasie to zajebisty wyczyn bez względu na to w czym i na co się to robi.
    Zwłaszcza trudne jest to przy ciągłym przeszkadzaniu osób do tego wyznaczonych z teamów konkurencyjnych i uporczywym zawracaniu dupy przez Kaza:-) Oczywiście do przeszkadzania mocno się przyłączyła nasza loża szyderców z rogu sali, ale przyznacie, że bez nas było by tam smutno i impreza pewnie by się w ogóle nie udała:-)

    Pozdrawiam wszystkich serdecznie, dzięki i do zobaczenia następnym razem!
    • 13: CommentAuthorSalmax
    • CommentTime24 Apr 2023
     
    Ja też dołączam się do podziękowań za super 36 godzin :). Specjalne podziękowania chciałem złożyć tym dwóm programistom co siedzieli za mną, bez nich świat na pewno byłby o wiele smutniejszy :)
    • 14:
       
      CommentAuthormiker
    • CommentTime24 Apr 2023
     
    Dzięki za super imprezę! Atmosfera zajebista zarówno w części oficjalnej, jak i tej nieco mniej. :)
    Super było spotkać nowych na gamejamie. Daliście radę, następnym razem pójdzie lepiej.
    No i do zobaczenia next tajm! :)
    • 15:
       
      CommentAuthorsun
    • CommentTime24 Apr 2023
     
    Tak, pomimo chwil zwątpienia było super.
    • 16: CommentAuthorAdam
    • CommentTime24 Apr 2023
     
    Ja dziękuję za świetną imprezę z dużą dawką socjalizacji retrośrodowiskowej :)

    Praca nad grą była dla mnie samą przyjemnością - częściowo to wynika z łatwości tworzenia w PICO-8 (dla mnie pierwszy raz na tej platformie), ale głównie pewnie z faktu kreatywnej współpracy z wyluzowanym jak zwykle Bocianu ;)
    • 17: CommentAuthorAdam
    • CommentTime24 Apr 2023
     
    @kraczaj: a kompletna gra na PICO-8 może być? ;)
    W grę kosmetyczną "NA OKO" zagrać można tutaj online: ->link<-


    Tu są wyniki Grawitacji 2023, można pobrać sobie produkcje: ->link<-
    • 18: CommentAuthorAlex_D
    • CommentTime24 Apr 2023
     
    @mgr_inz_Rafał
    Oglądam sobie właśnie strumyk i od razu na początek chciałbym podziękować Alexowi_D za prezentację gierki. Niełatwe to zadanie :)

    Od siebie dodam krótko, że w grze chodzimy gościem, a nie laską. A główne hasło zostało zrealizowane jako "las-ka", czyli las z literek K.


    Przepraszam za niedociągnięcia w prezentacji Twojej gry, wiem, że można było to zrobić, aczkolwiek tego sformułowania Las Ka musiałem nie słyszeć :). W każdym razie gierka super :)
    • 19:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime24 Apr 2023
     

    Sun:

    KaZ: 4rte miejsce to raczej my, tj. ja, Zoltar i lewiS na Atari. To tak w formie sprostowania.


    Tak, to prawda, przepraszam za pomyłkę. Skojarzyło mi się czwarte miejsce, bo Mq and KrzysztofK występowali jako czwarty team w głosowaniu.
    • 20:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime25 Apr 2023
     
    Jeszcze chciałbym zwrócić uwagę/docenić/podziękować Zoltarowi, bo to był dobry duch imprezy, który nie tylko tworzył dla różnych teamów muzyczki, ale również pomagał w kontaktach zaocznych z Tatqoo, żeby i on zrobił swoje utworki.
    • 21:
       
      CommentAuthorsun
    • CommentTime26 Apr 2023
     
    A tu nasz "drim tim" w akcji ->link<-
    • 22:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime27 Apr 2023
     
    Dzięki za świetne spotkanie z grami Grawitacyjnymi - było sporo autorów: Sun, mgr_inż_Rafał, Mq, KK, Hellboj (ZX Spectrum), Steiger (NES), Zoltar-X, ja. Mogliśmy zapoznać się z narzędziami tworzenia na ZX i NES, ciekawostkami zza kulis.
    • 23:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime27 Apr 2023
     
    Termin przyszłorocznej Grawitacji to 5-7 kwietnia, wpisane już w kalendarz AOL. Nie będzie to kolidować z RETROnizacją, która jest tydzień później.
    • 24: CommentAuthorAdam
    • CommentTime27 Apr 2023
     
    Gra "NA OKO" z Grawitacji 2023 w wersji anglojęzycznej, czyli "BY EYE": ->link<- (platforma PICO-8, można oczywiście grać online).
  5.  
    O mojej grze już mówią w Internecie: ->link<-
    • 26:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime29 Apr 2023
     
    Brawo mgr_inż_Rafał! :)