atarionline.pl Kupię Dragona 32/64 - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • 1: CommentAuthorgorgh
    • CommentTime15 Apr 2023
     
    oby działający
    • 2: CommentAuthorBelzebub
    • CommentTime19 Apr 2023
     
    Ile możesz zaoferować za działającego Dragona 32?
    • 3: CommentAuthorgorgh
    • CommentTime20 Apr 2023
     
    Wysłałem wiadomość prywatną
    • 4: CommentAuthorBelzebub
    • CommentTime20 Apr 2023
     
    Więc tak napiszę jak jest
    Ja nie posiadam tego Dragona tylko sąsiad
    Facet jest dobrze po 60-tce trochę taki dziwak, krótkofalowiec ale jednocześnie informatyk i taki zbieracz bo niby nic mu nie potrzebne i nie ma miejsca a jednak trzyma różne graty z dawnych lat w domu, z komputerów ma ZX Spectrum i Dragona 32 właśnie
    Ja jestem Atarowcem i mnie nie interesuje ani Spectrum ani Dragon ale zapytałem go kiedyś czy nie dałby mi lub sprzedał tych komputerów a on na to że Spectruma nie odda bo ma sentyment do niego i wciąż czasem używa ale Dragona mógłby sprzedać, więc mu zaoferowałem dwie stówy jakiś czas temu ale poruszał wąsem i nic z tego nie wyszło dlatego zapytałem Cię ile możesz zaoferować bo ja nie wiem ile to warte i ile można mu zaproponować żeby się zgodził
    Teraz zaproponuje mu więcej i zobaczymy co z tego wyjdzie, Dragon napewno jest sprawny i raczej zadbany bo on szanuje sprzęty a jednocześnie mało go używał
    Za dzieciaka przychodzilem czasem do jego synalka który już z nim nie mieszka grać na Spectrum i tym Dragonie i pamiętam że był też do tego jakiś joystick taki jakiś analogowy/bezwładny i jakieś miał gry na kasetach więc może nadal to ma i tu pytanie czy to też by Cię pinteresowało czy wyrwać raczej sam komputer?
    • 5: CommentAuthorgorgh
    • CommentTime20 Apr 2023
     
    Interesowałby mnie komputer,zasilacz i joystick, ewentualnie kable video, ale niekoniecznie, chętnie bym nabył tego dragona
    • 6: CommentAuthorBelzebub
    • CommentTime20 Apr 2023 zmieniony
     
    No to będę działał w temacie i zobaczymy co z tego wyjdzie, dam znać najszybciej jak to będzie możliwe

    PS. Skąd jesteś?
    • 7: CommentAuthorgorgh
    • CommentTime20 Apr 2023
     
    spod Warszawy, a dokładniej okolice Pułtuska
    • 8: CommentAuthorBelzebub
    • CommentTime20 Apr 2023 zmieniony
     
    To kawałek od Tarnowa no ale jak coś to będziemy sobie jakoś radzić i wysyłać w paczkach z ogromną ilością bombelków ;)
    • 9: CommentAuthorgorgh
    • CommentTime20 Apr 2023
     
    Dzięki za pomoc
    • 10: CommentAuthorBelzebub
    • CommentTime20 Apr 2023 zmieniony
     
    Jeszcze nie ma za co dziękować, jak pisałem facet jest dziwny, może być różnie, ale będę walczył i dam znać co i jak, myślę że na dniach będzie wszystko wiadome

    A z ciekawości po co ci ten Dragon?
    • 11: CommentAuthorgorgh
    • CommentTime20 Apr 2023
     
    Programuję ostatnio na coco2 a dragon to jego klon, poza tym bardzo mi się ten komputer podoba wizualnie
    • 12: CommentAuthorBelzebub
    • CommentTime24 Apr 2023
     
    Odzywam się żeby dać znać że temat nie umarł, narazie nie mogę dorwać faceta, ale może dziś lub jutro mi się uda
    • 13: CommentAuthorgorgh
    • CommentTime24 Apr 2023
     
    ok,czekam :)
    • 14: CommentAuthorBelzebub
    • CommentTime26 Apr 2023
     
    No więc tak, spotkałem się z nim, okazuje się że ma tego Dragona dalej, pokazał mi go, ma do niego jakieś rozszerzenie pamięci jeszcze ale zasilacza brak, tzn. gdzieś ma ale musi poszukać bo ponoć się zepsuł ten zasilacz lata temu i gdzieś mu leży w innym miejscu czy coś, zaproponowałem mu za wszystko pińcet złotych monet, na to on że się... zastanowi, ehh.. ma mi dać odpowiedź "niedługo" i na tym stanęło, nie wiem czy to kwestia że facet to zbieracz a tacy niechętnie się rozstają z czymkolwiek czy poprostu za mało mu zaoferowałem?
    Komputer ładnie wygląda i napewno jest sprawny, bo gostek nie z tych co kłamią (w końcu "somsiad")
    Tak to wygląda, nie wiem co dalej, zapytam za kilka dni, i nie wiem czy mu oferować coś ponad 500 żeby go przekonać czy poczekać i poprostu zapytać za parę dni?
    • 15: CommentAuthorgorgh
    • CommentTime26 Apr 2023
     
    Tylko że skoro zasilacz padł to nie wiadomo, czy komputer jest sprawny, chyba zrezygnuję, bo dodatkowo taki zasilacz ma nietypową wtyczkę którą trudno dostać
    • 16: CommentAuthorBelzebub
    • CommentTime26 Apr 2023
     
    Jak chcesz, ja go i tak pewnie kupię jak znajdzie ten zasilacz bo wtedy wtyk też będzie a zasilacz pewnie można naprawić lub zrobić nowy i przełożyć tą wtyczkę
    Wtedy też sprawdzę komputer czy działa i dopiero wtedy sprzedam, zawsze mogę go oddać jak coś
    • 17: CommentAuthorgorgh
    • CommentTime26 Apr 2023
     
    Jak się okaże że komputer działa i będziesz chciał go sprzedać to dawaj znaka, generalnie to dzięki za pomoc, jesteś uczynnym gościem
    • 18: CommentAuthorBelzebub
    • CommentTime26 Apr 2023
     
    Dzięki za miłe słowo, lubię stare komputery, trzeba je chronić przed zapomnieniem, zawsze może jeszcze komuś sprawić radość zamiast wylądować na śmietniku lub leżeć w zapomnieniu w czyjejś piwnicy
    • 19: CommentAuthorgorgh
    • CommentTime29 Apr 2023
     
    Dawaj znaka jak się sprawy ruszą do przodu, jakbyś jednak chciał zatrzymać dragona dla siebie to idzie do mnie z UK kabel monitorowy oraz wgrywadełko na karty sd, jak nie zostanie to dla mnie to będzie dla ciebie
    • 20: CommentAuthorBelzebub
    • CommentTime29 Apr 2023
     
    Dam znać ale jak już go dostanę i uruchomię to jeśli Ty nie będziesz chciał to poleci raczej na allegro.
    Jeśli chodzi o 8 bit to wierny jestem Atari aż po grób ;)
    • 21: CommentAuthorgorgh
    • CommentTime3 May 2023
     
    Okazało się, że Dragon, którego kupiłem dwa tygodnie temu na OLX działa z nowym kablem wideo (początkowo chciałem go zwrócić, bo myślałem, że jest uszkodzony), więc raczej drugiego już nie potrzebuję, ale z pewnością ktoś na allegro się nim zainteresuje
    • 22:
       
      CommentAuthorPeri Noid
    • CommentTime3 May 2023
     
    Ale nie musisz tak tego C64 maskować obrusem, nikt nie będzie miał o niego pretensji ;-)
    • 23: CommentAuthormono
    • CommentTime3 May 2023
     
    To nie C64. To Atari 65 XE ;)
    • 24: CommentAuthorKonstantyn
    • CommentTime3 May 2023
     
    @Peri Noid - tu nie chodzi o maskowanie a o to, żeby się nie zakurzył. :-D
    • 25:
       
      CommentAuthorBca
    • CommentTime3 May 2023
     
    komputery pod przykrywką
    • 26: CommentAuthorgorgh
    • CommentTime3 May 2023
     
    hehe, komputery są przykryte szmatami, bo stoją w pokoju, z którego w zimę nie korzystam, a jak chcę użyć jakiegoś kompa to biorę go do drugiego pokoju, faktycznie tam jest c64 i atari vcs
    • 27:
       
      CommentAuthorlaoo
    • CommentTime3 May 2023
     
    Ale ten Dragon to bydlę.

    Ja się ślinię trochę na myśl o CoCo3, ale to praktycznie nie do zdobycia bez sprzedawania nerki.
    • 28: CommentAuthorgorgh
    • CommentTime4 May 2023
     
    Ostatnio ktoś chciał sprzedać coco3 na facebookowej grupie fanów Coco za 200 dolarów
    • 29:
       
      CommentAuthorlaoo
    • CommentTime4 May 2023
     
    Cena spoko, ale pewnie w Stanach. Przeraża mnie sprowadzanie czegoś stamtąd.