atarionline.pl zmiana Nicku - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • 1:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime17 Apr 2023
     
    Witam, zwracam się z prośbą o zmianę mojej nazwy użytkownika z IRATA4 na Cori bądź CORIelectroni, chciałbym zachować pseudonimową spójność, od jakiegoś czasu sprawy Atari zeszły na dalszy plan, nie utożsamiam się już z tą nazwą, choć od czasu do czasu fajnie by było tutaj zajrzeć.
    Jeżeli jest to problem to proszę o usunięcie/dezaktywację tego konta bym mógł założyć profil zgodny z zmianami.
    Pozdrawiam.
    • 2:
       
      CommentAuthorjhusak
    • CommentTime17 Apr 2023 zmieniony
     
    Zmienione z IRATA4 na CORIelectroni, bo cori już jest.
    • 3:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime17 Apr 2023 zmieniony
     
    Dziękuje.

    PS. Cori można usunąć, ja zakładałem tamto konto, chciałem pewne zmiany poczynić już jakiś czas temu, nie wiem czy zostałem wówczas źle zrozumiany, czy była to jakaś złośliwość... nieważne.
    Temat można zamknąć.
    • 4: CommentAuthoras...
    • CommentTime18 Apr 2023
     
    NIedługo trzeba będzie zrobić listę crosów ...
    • 5:
       
      CommentAuthorjhusak
    • CommentTime18 Apr 2023
     
    Cóż, każdy ma prawo do zmiany nicka czy czegokolwiek.
  1.  
    TAFKAP = The Artist formerly known as Prince (RIP).

    TAFKAI = The Atarian formerly known as Irata4.
    • 7: CommentAuthorilmenit
    • CommentTime20 Apr 2023
     
    Cóż, każdy ma prawo do zmiany nicka czy czegokolwiek.


    A jesteście pewni, że zmiany nicków na życzenie to dobry pomysł?

    Gdybym przypadkiem w tym czasie nie kliknął na ten temat, nie wiedziałbym, że CORIelectroni to Irata4, ale myślałbym, że to jakiś nowy użytkownik, a Irata4 już nie pisze.
    • 8:
       
      CommentAuthorccwrc
    • CommentTime20 Apr 2023
     
    A mnie zaczęło zastanawiać jak zmiana nicku wpływa na wiadomości prywatne.

    Najwięcej sensu ma coś unikalnego (id, mail), ale jeśli nowy nick był kiedyś używany przez kogoś innego i komunikacja jest po nickach to może być ciekawe :)
    • 9:
       
      CommentAuthorjhusak
    • CommentTime20 Apr 2023 zmieniony
     
    Nick siedzi w tabeli Users i nie jest kluczem. Jak zmienisz nicka, to tylko musisz uważać, czy nie ma innego takiego samego, bo będzie problem z logowaniem się dla tego póżniej dodanego.

    Wszystkie powiązania są po "id", zobacz sobie link po najechaniu na usera.
    • 10:
       
      CommentAuthorjhusak
    • CommentTime20 Apr 2023 zmieniony
     
    @Ilmenit - takie prawo. Masz prawo się wyrejestrować z "bycia obywatelem", tracisz pesel, wszystko, co systemowe, ale zyskujesz WOLNOŚĆ. Ale jak chcesz się wyleczyć na ubezpieczenie czy pracować gdzieś na UOP czy B2B, to nie. Podatków też nie płacisz, tylko VAT. Nie masz konta bankowego, chyba, że są takie anonimowe. Policja Cię nie może za nic ukarać oficjalnie, bo nie ma kogo. Broń obusieczna.

    Wtedy możesz być kimkolwiek co sobie określisz i nic nikomu do tego.

    Kiedyś tak było, i ludzie żyli :) Byle jak, i niepewni jutra, ale żyli.

    Kwestia przez Ciebie podniesiona ("nie wiedział bym, że") dotyczy tylko twojego komfortu psychicznego.

    Dla mnie to spoko, że ktoś chce zmienić nicka, to jego być może wrażliwa dana.
    • 11: CommentAuthorbob_er
    • CommentTime20 Apr 2023
     
    oftopic on:
    W sumie nadal jest sporo krajów, gdzie masz pełną swobodę, nie płacisz podatków, system Cię nie śledzi itd...
    Ale dziwnym trafem to raczej obywatele tych krajów jeżdżą do tych, gdzie system ciemięży, odwrotnie to jednostki.
    oftopic of.
    • 12: CommentAuthoradi
    • CommentTime20 Apr 2023 zmieniony
     

    jhusak:

    Kiedyś tak było, i ludzie żyli :) Byle jak, i niepewni jutra, ale żyli.


    Teraz ludzie mają PESEL-e, ubezpieczenia itp. i nadal są niepewni jutra.
    • 13: CommentAuthoratariki50
    • CommentTime20 Apr 2023 zmieniony
     
    Każdy z nas ma prawo odciąć się od swojej elektronicznej tożsamości. Powody dowolne. Ale.

    Jeśli już to zmieniamy wszystko (nick,mail,itp.) nie można być trochę w ciąży.

    @IRATA4

    Szanuję Cię, lubię Twoje wpisy nie na temat i Twój cięty język komentarzy.

    Zastanowiłbym się na Twoim miejscu czy naprawdę chcesz pozbawić się swojej tożsamości ?

    IRATA4 to Twoja MARKA rozpoznawalna.

    Cokolwiek byś robił.

    CORIelectroni ????????????????????????????????????????

    No proszę Cię.
    • 14:
       
      CommentAuthorjhusak
    • CommentTime20 Apr 2023
     
    Irata prowadzi działalność gospodarczą związaną m in. z grami, pewnie dlatego.
    • 15: CommentAuthormono
    • CommentTime20 Apr 2023
     
    A nie można zwyczajnie założyć nowego konta, a stare zamknąć i zapomnieć hasła?
    Odnośniki w dyskusjach są. Na dźwięk IRATA4 niektórym włos staje na głowie. Takich rzeczy się nie znika.
    Skoro CORIelectroni to firma, to niech będzie i firma, i IRATA4 - co to przeszkadza?
    • 16: CommentAuthoratariki50
    • CommentTime20 Apr 2023
     
    No właśnie
    • 17:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime20 Apr 2023
     
    nie, nie dlatego że prowadzę działalność, nie utożsamiam się z nickiem IRATA4, ów nick wymyśliłem będąc na podwójnym gazie to raz, a dwa że tak samo jak można zmienić imię, można chyba zmienić nick - prawda ? czy to równa się zmianie tożsamości - nie. czy wiąże się z zmianą odbioru danej osoby - owszem.

    @mono tak właśnie z początku zrobiłem, po dostaniu bana nie chciałem wracać jako IRATA4, wróciłem jako Cori - ale pewne dociekliwe jednostki po IP wyniuchali że to IRATA(czego nie kryłem) i dostałem bana na drugim koncie, teraz konto Cori jest zajęte(opisane jako ban) więc jest CORIelectroni.

    Ja adminem nie jestem, z konta IRATA4 nie chcę pisać choć możecie tak na mnie mówić, Cori to moja stara xywka a CORIelectroni to mój nowy nick artystyczny, kręcę filmy nie związane z grami, robię muzykę elektroniczną i tak mi po prostu pasuje.
    Kiedyś wrzucę fajną grafikę jako Cori, albo jakąś muzyczkę i mam nadzieje że ludzie docenią treść, nie patrząc na osobę która to wrzuciła. Jak się komuś nie podoba to trudno, ta śmieszna zmiana dotyczy mojej osoby, ja się z tym czuje dobrze i o to chodzi.
    • 18: CommentAuthorKonstantyn
    • CommentTime20 Apr 2023 zmieniony
     
    Dla mnie tam CORIelectroni się podoba, przyzwyczaimy się i nikt nie będzie po jakimś czasie pamiętał o jakimś Iracie, hehe.
    To tak przy okazji, skoro można zmienić nick bez podania przyczyny to i ja poproszę Administrację o zmianę sowojego na KONSTANTYN (pisane wielkimi literami), bo Cezar też kiedyś na gazie wklepałem, a w sumie nie bardzo utożsamiam się z tym nickiem, poza tym ktoś chyba oprócz mnie posiada takowy, bądź bardzo podobny. Nie wiem czy prośba na ogóle wystarczzy, czy mam oficjalnie napisać do Admina?
    • 19:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime20 Apr 2023 zmieniony
     
    albo generalnie skasujcie moj profil z tego forum, po tym co czytam, jak widzę z czego robicie problem to w ogóle odechciewa mi się tutaj wchodzić, z podobnych przyczyn zloty mi zbrzydły, nuda straszna, tym bardziej że nie lubię jak mi hajs ucieka, okres zlotów pokrywa się z okresem moich imprez, jadąc na zlot odpuszczam zarobek rzędu 3-5 tyś... na zlocie latam z aparatem, filmuję, robię fotki, później z tych materiałów są klecone klipy reklamujące zloty, zaprosiłem na zlot np Marka Siewiora- tak, na moją i tylko moją prośbę przyjechał na zlot i wywiad, załatwiałem sprzęt dla Dj, i wiele innych spraw których teraz nie pamiętam, o niektórych nie chcę pisać, a tu z ludźmi coraz gorzej, ostatnie sprawy z akcjami typu War Ships przelały czarę goryczy i odcinam się od was zmieniając NICK na CORI - PASUJE ?

    ... szczerzej nie potrafię.


    @jhusak zgadza się, prowadzę działalność, mam w ofercie gry, konsole, konsole retro, puzzle, klocki, maskotki, drony, monodrony, samoloty z silniczkami, latawce, solarne zestawy do montażu mini robotów zasilanych energią słoneczną i wiele, wiele innych rzeczy. Od Września w Łodzi otwieramy ze znajomym sklep z grami, zabawkami oraz z ATARI- będzie nie na sprzedaż a do podziwiania, tak jak kiedyś na Amigach leciało LION HEART tak u mnie będzie na Atari leciał YOOMP ! Prince of PERSJA i jakieś demo Agendy w kółko, do przysłowiowego porzygu, jak się wkurzę to głośnik wystawimy na zewnątrz i będziemy dźwiękami z Ataryny zwabiać klientele.

    PS. kompletnie przestało mi zależeć czy tu jestem, czy mnie nie ma, wyleczyłem się z tego forum, ze zlotów, z robienia grafik i dążenia do zrobienia gry, oczywiście dłubię na Atari i bawię się tym komputerem nadal, nawet zrobiłem jedne z najlepszych moich grafik, ale nie zmierzam tym się dzielić, teraz tak jak kiedyś tworzę dla siebię, dobra, nie mam czasu, muszę komponować kolejne muzyczne kawałki i grać do perfekcji te co mam już skomponowane.
    POZDRO.
    • 20: CommentAuthoratariki50
    • CommentTime20 Apr 2023
     
    @CORIelectroni

    I takiego Cię zapamietam jako IRATA4.
    Powodzenia, trzymam kciuki.
    Wszystko jasne.
    • 21: CommentAuthoratariki50
    • CommentTime20 Apr 2023
     
    Ale jakby co chętnie pczytam Twoje komentarze. Były,będą że tak powiem szczere a to się liczy !
    • 22:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime20 Apr 2023
     
    @atariki50 jedno nie wyklucza drugiego, jak będę zamieszczał jakiś materiał Video związany z Atari to jako IRATA4, jak związany z muzyką to Cori, resztę opisałem wyżej.
    • 23: CommentAuthormono
    • CommentTime20 Apr 2023
     
    @CORIelectroni: Nie ma żadnego problemu ze zmianą nicka - zdarzało się to już wielu osobom, że przypomnę tylko pavros wcześniej ikplus.
    Tak tylko zwracam uwagę na zamieszanie, jakie powstaje w wątkach na forum przy takich zmianach.

    Za Marka Siewiora wielkie dzięki, bo to była ładna niespodzianka!
    • 24: CommentAuthorkraczaj
    • CommentTime20 Apr 2023
     
    To też mój drugi login, po banie na pierwszy. Każ nie chciał zdjąć bana, to jest jak jest. Iratę kojarzę od zawsze, to swoisty folklor, choć, Irato, niepotrzebnie tak się złościsz. To tylko hobby :)
    • 25: CommentAuthorsolo/ng
    • CommentTime21 Apr 2023
     
    Ja czekam, az w koncu mono upgradnie nicka na stereo
    • 26: CommentAuthorAdam
    • CommentTime21 Apr 2023
     
    Albo "solo" na "zespołowo" ;)
    • 27:
       
      CommentAuthormav
    • CommentTime21 Apr 2023
     
    Ja gupi na początku to w ogóle myślałem, że Irata było od irytowania (kogoś, lub samemu będąc zirytowanym)
    Co by nawet trochę jakby nie patrzeć pasowało.

    Dopiero dużo później obczaiłem, że to atari od tyłu :-D
    • 28:
       
      CommentAuthorgienekp
    • CommentTime21 Apr 2023
     
    A jakby tak w jakiś Prima aprilis randomowo pozmieniać nicki między userami, zwłaszcza między tymi co ostro dyskutowali o przewadze A nad B. "Hmm, co się stało że TEN zmienił orientację o 180 stopni"
    :)
    • 29:
       
      CommentAuthorMaW
    • CommentTime21 Apr 2023
     
    głosuję za tym, żeby przy zmianie nicku stary pozostawał z nowym - coś w stylu "nowy_aka_stary"
    • 30: CommentAuthormono
    • CommentTime21 Apr 2023
     
    A jak się pan wcześniej nazywał?
    • 31:
       
      CommentAuthorpirx
    • CommentTime21 Apr 2023
     
    Koniecpolski, oczywyszcze!
    • 32:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime22 Apr 2023
     
    @MaW dobry pomysł, każdy będzie wiedział o co chodzi.
    • 33:
       
      CommentAuthorMagda
    • CommentTime24 Apr 2023
     
    Zły pomysł. Skoro ktoś zmienia nicka to nie po to by używać starego. Skoro Atarowcy to wielka rodzina, to i tak będzie wiadomo, że to ta osoba.
    • 34: CommentAuthormono
    • CommentTime24 Apr 2023
     
    Nowi nie będą wiedzieć. A czytając archiwalne wątki z odniesieniami do poprzedniego nicka to już w ogóle.
    • 35: CommentAuthorAdam
    • CommentTime24 Apr 2023
     
    Może nazwa tak jak jest u Yolka: "Yolk (xmgatz)" - w nawiasie stara ksywa.

    A po dłuższym czasie można ewentualnie rozważyć wyrzucenie drugiego członu.
    • 36:
       
      CommentAuthorlaoo
    • CommentTime24 Apr 2023
     
    No ja Calgonit rebrandował się na Finish, to tez mieli okres przejściowy z dwoma nazwami.
    • 37:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime24 Apr 2023
     
    @mono właśnie może chodzi o to by się odciąć od naleciałości, ja mam generalnie gdzieś czy ktoś mnie skojarzy, czy nie skojarzy, co to ma do rzeczy ?


    Zmieniam NICK i ludzie muszą się z tym pogodzić, kiedyś zmieniłem imię i też w dupie mam co na to rodzina znajomi itp, to moje życie.
    • 38: CommentAuthormono
    • CommentTime24 Apr 2023
     
    Mnie raczej chodzi o coś innego.
    Mamy jakiś wątek. Trwa dyskusja i wypowiadają się różni ludzie. Nick jest PRZY wypowiedzi i jest brany z bazy. Jeśli ktoś odnosi się do przedmówcy to robi to W wypowiedzi.
    Teraz zmieniamy nick, więc w archiwalnych postach pojawia się PRZY wypowiedzi nowy nick, ale W treści wypowiedzi jest odniesienie do starego.
    Nowy forumowicz za diabła się nie zorientuje ocb. Dojdzie że ktoś ma innego nicka tylko jeśli się cytowało wypowiedź.
    • 39:
       
      CommentAuthorjhusak
    • CommentTime24 Apr 2023
     
    Trudno. Są to jednostkowe przypadki.
    • 40: CommentAuthorBelzebub
    • CommentTime25 Apr 2023 zmieniony
     
    Ja też bym zmienił gdyby to coś znaczyło bo ani do belzebuba nie jestem podobny :D ani w niego nie wierzę :) tak mi się jakoś wymyśliło pod wpływem chwili gdy kiedyś zakładałem konto tak na szybko.
    A mogłem poprostu podać swoje imię "Mariusz" z jakąś cyfrą gdyby było zajęte i już
    Zresztą to już chyba i tak moje drugie konto, pierwsze było dobrych kilka lat wcześniej tak na chwilę i nawet nie pamiętam nicka ani maila na jakie je zakładałem a może tak mi się tylko wydaje a to była jakaś inna strona o Atari :D
    Tak czy inaczej uważam że to tylko nic nie znacząca nazwa a po jej zmianie nikt z nas nie staje się magicznie inną osobą niż jest a już napewno nie zmieni się jej taki czy inny odbiór o odcięciu się od czegokolwiek nawet nie wspominając :) a może wprowadzić tylko nikomu nie potrzebne zamieszanie.

    W mojej ocenie jak ktoś skutecznie chce się odciąć od przeszłości czy zmienić odbiór swojej osoby to powinien najpierw usunąć poprzednie konto, potem założyć nowe i nie przyznawać się do tego kim był, a potem obowiązkowo przynajmniej przefarbować włosy i zapuścić lub zgolić brodę :D
    • 41:
       
      CommentAuthorjhusak
    • CommentTime25 Apr 2023 zmieniony
     
    Tu chodzi o to, że większość osób to czytelnicy, mało (lub wcale nie) rozpoznawalni w światku Atari - jak oni zmienią nicka to nikt nie zauważy. Ale te kilka procent wśród użytkowników to byli lub aktywni twórcy (rozpoznawalni). I Irata4 jest jednym z nich. Dlatego zamieszanie, bo niektórzy chcieliby (mieć taki komfort i | móc) rozpoznawać jego posty, bo z tego może wyniknąć coś więcej albo po prostu ustala to uwagę (ze względu na charyzmę np.)
    • 42: CommentAuthorBelzebub
    • CommentTime25 Apr 2023
     
    No rozumiem tyle że jak zmieni nicka a wszyscy i tak wiedzą że to irata4 bo dokonał zmiany publicznie to co to zmienia?
    No ale jak ktoś tego potrzebuje i poczuje się z tym lepiej to jego sprawa tyle że faktycznie nie spowoduje to odcięcia się od czegokolwiek ani nie zmieni postrzegania tej osoby u innych.
    • 43:
       
      CommentAuthorJacques
    • CommentTime25 Apr 2023
     
    Ale Irata "chciał zachować pseudonimową spójność", nie chodziło chyba o postrzeganie.
    Nick zmieniony, po co drążyć temat... Jakby chodziło o sprawę nie wiem jakiej wagi.
    • 44:
       
      CommentAuthorjhusak
    • CommentTime26 Apr 2023
     
    Zmieniłem Cezar na Konstantyn (po uzgodnieniu case)
    • 45: CommentAuthorAdam
    • CommentTime26 Apr 2023
     

    Belzebub:

    (...) jak zmieni nicka a wszyscy i tak wiedzą że to irata4 bo dokonał zmiany publicznie (...)

    Jest tu błędne założenie, że umieszczenie takiej informacji w wątku załatwia sprawę (w sensie skutecznego poinformowania umownych "wszystkich").

    W rzeczywistości część czytelników AtariOnline przegląda wyłacznie nowinki, część wchodzi w wątki tylko wtedy, gdy temat jest interesujący, a część odwiedza na tyle rzadko, że prawie każdy wątek na forum już zdąży zniknąć ze strony głównej - więc nie zauważą zmiany. Istnieją też zapewne osoby z innych scen retro, które zdążyły usłyszeć o Iracie4 i kojarzą go, a na nasze forum praktycznie nie wchodzą.

    Dlatego przejście do powszechnego przyswojenia świadomości, że Artysta Znany Wcześniej Jako Irata4 ma nowy nick, będzie procesem długotrwałym i bolesnym ;)
    • 46: CommentAuthoradi
    • CommentTime29 Apr 2023
     
    IRATA4 jako Charakterny Gość wyrobił sobie markę jako IRATA to i wyrobi sobie jako CORIelectroni.
    • 47:
       
      CommentAuthorDracon
    • CommentTime1 May 2023
     
    W sumie czy nie prostsze, bardziej logiczne byłoby dodanie dawnej xywy w profilu (oddzielna linijka) ??? :o
    Wówczas kto nie jest pewny, co to za CORI, to sobie ew. kliknie i zajrzy na profil danego osobnika. :)
  2.  
    @jhusak
    Sorki, że zawracam głowę głupotami ale
    czy można prosić o dodanie w nawiasie mojego dawnego nicka RTG tak żeby było:
    Pawex (RTG)
    • 49:
       
      CommentAuthorjhusak
    • CommentTime8 Sep 2023
     
    Zrobione.
  3.  
    Dzięki.