atarionline.pl Magnetofony, czemu nie można użyć MP3? - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • 1: CommentAuthorbartgo
    • CommentTime17 May 2023
     
    Pamiętam, że niektóre komputery 8-bitowe niekoniecznie wymagały dedykowanego magnetofonu i dawało się zamówić u Pana Żenka przeróbkę Kasprzaka. Dla Atari nie bardzo.

    Czy jednak technika nie poszła na tyle daleko że da się podpiąć pod SIO jakiś prosty układ zakończony audio in I wepchnąć tam wyjście z magnetofonu / MP3? Lub, tak zmodyfikować mp3 żeby zminimalizować prawdopodobieństwo błędów?

    Dlaczego nie?
    • 2:
       
      CommentAuthorpirx
    • CommentTime17 May 2023
     
    atARI ciumka cyfrawy sygnal, a nie bezp. brzeczenie z tasmy
    • 3:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime17 May 2023
     
    ... jest SIO2SD, Atari nie było skonstruowane do współpracy z magnetofonem, magnetofon to KATORGA, oczywiście są i tacy co chcą sobie ową katorgę przypomnieć, sprawdzić jak to było, a później odpalą PC albo PS5, w tamtych czasach jak ktoś miał magnetofon to oznaczało że nie ma wyboru, jak miał z turbo to się cieszył, ale prawie każdy marzył o stacji(posiadacze tylko nie marzyli), więc nie dziwota że takich wynalazków nie ma, a jak są to są niszowe.
    • 4: CommentAuthorbartgo
    • CommentTime17 May 2023
     
    A, sorry, już widzę "FAQ o emulacji magnetofonu", czyli wav do cas, cas do emulatora i potem ew. przerzucamy na atr które już Atari prawdziwe nam łyknie.

    Będę robił porządki w piwnicy i myślę co zrobić jak się natknę na coś ciekawego w pudle kasetami :)

    Dziękuję, koniec pytania.
  1.  
    Put this in your A8 tape recorder:

    ->link<-

    then connect it to any digital source (via headphone out), e.g. MP3 player, Discman, Mini-Disc, DAT, CD-Player, SACD Player, etc. and playback A8 tapes (WAV, MP3, etc.) from there. Works very well with 600 Baud, have not tested any higher speeds (turbo tape)...
    • 6: CommentAuthortakron27
    • CommentTime18 May 2023
     
    > Czy jednak technika nie poszła na tyle daleko że da się podpiąć pod SIO jakiś prosty układ zakończony audio in I wepchnąć tam wyjście z magnetofonu / MP3?

    zaxon robił bum-boxy. wpinasz bumbox do SIO. do bumboxa przesyłasz strumień audio po BT albo przez wejście rca.
    • 7: CommentAuthoratariki50
    • CommentTime18 May 2023
     
    @bartgo

    Proszę poszukaj dokładniej na TYM forum. Tu jest wyszukiwarka.
    Tematów o interfejsie do zwykłego magnetofonu znajdziesz na kilogramy.
    Systemy Turbo AST/UM/Blizard/2000 i inne to trochę inna bajka.
    Ale i na to są sposoby.
    • 8:
       
      CommentAuthorPeri Noid
    • CommentTime18 May 2023
     
    No... możesz kupić taki adapter jack->kaseta albo nawet BT->kaseta, włożyć to w magnetofon i już. W normalu to nawet działa, nieidealnie ale działa. Idąc dalej tym tropem, możesz wziąć elektronikę z XC12, w miejsce głowicy podpiąć na krótko głowicę z takiej przejściówki na kasetę i też masz to co potrzebujesz (wywalasz jeszcze sterowanie silnikiem i elementy potrzebne do nagrywania i robi ci się... zaxonowy boom box.
    • 9: CommentAuthortakron27
    • CommentTime19 May 2023 zmieniony
     
    > adapter jack->kaseta, W normalu to nawet działa
    a czemu ma nie działać. w moich magnetach działa. i normal i turbo (kso t2000).
    (ED. : ok, może zależeć od (byle)'jakości' tegoż adaptera, konkretnego egzemplarza. te głowice w nich to śmiech na sali)

    zaxonowy bombox ma przede wszystkim funkcjonalność BT, złącze rca jako dodatek który u mnie słabo działa :-/ za mocno tłumi mi (ścisza) podawany sygnał. przez co praktycznie dla mnie bezużyteczne. ale BT śmiga.
    • 10:
       
      CommentAuthorPeri Noid
    • CommentTime19 May 2023
     
    Zaxon wyraźnie mówił/pisał, że za RCA nie odpowiada. U mnie czasem działa, czasem nie - ale wiedziałem o potencjalnych problemach więc nie marudzę. Natomiast modulik BT to są groszowe sprawy, kupuje się gotową płytkę, podpina zasilanie, wyjście - i jest. I tak jest u Zaxona.