atarionline.pl Konkurs graficzny (do gry) - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • 1: CommentAuthorxxl
    • CommentTime30 Mar 2010
     
    witam,

    oglaszam konkurs na grafike czolowki do gry space invaders - wersja z apple2, tu jest filmik jak gra wyglada i dziala:
    ->link<-
    gra bedzie na rownym poziomie z poprzednim megahitem ;-) z apple2 - ->link<- ... czyli szalu nie ma, ale zagrac mozna :-)

    termin np do 12 kwietnia, glosowanie, bez nagrod, zwycieska praca zostanie dolaczona do gry czyli publikujac zgadzasz sie na ewentualne uzycie tej grafiki (poprosze tez autora o drobne poprawki...)
    • 2:
       
      CommentAuthorTheFender
    • CommentTime2 Apr 2010
     
    Może coś takiego?


    pod g2f kolory wyglądają nieco inaczej:


    Pod Atari800Win wyświetla się OK (pierwszy screenshot), pod Altirrą nie (nie mam pojęcia dlaczego).
    • 3:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime3 Apr 2010
     
    Mnie sie podoba :)
    • 4:
       
      CommentAuthortdc
    • CommentTime3 Apr 2010
     
    Grafika TheFendera bardzo fajna tylko z tymi kolorami pasuje do tej gry jak pięść do oka ;)

    Co do samej gry to bardzo fajnie się prezentuje, przede wszystkim jest najbardziej podobna (na Atari) do oryginału z automatów. Ja chętnie bym zobaczył w niej zmiany kolorów (DLI, duszki) na wzór pomalowanego ekranu w automatach.
    • 5: CommentAuthortebe
    • CommentTime3 Apr 2010
     
    jeśli z Altirą nie działa, to na prawdziwym sprzęcie też nie zadziała, pewnie za duża liczba zmian na linię
    • 6: CommentAuthorVidol
    • CommentTime3 Apr 2010 zmieniony
     
    po zrobieniu xex'a w g2f 3.8.8.6 obrazek wyswietla sie ok,
    • 7: CommentAuthorxxl
    • CommentTime3 Apr 2010 zmieniony
     
    chcialbym zwrocic uwage ze tyt. gry to apple invader... mnie tez to umknelo w pierwszym poscie ;-)
    ---
    no i to nie remake tylko konwersja
    • 8: CommentAuthorPiesiu
    • CommentTime3 Apr 2010
     
    Też troszeczkę popixelowałem/pokonwertowałem, mój tittlescreen (załączam wczesną wersję) miał się opierać na plakacie z oryginalnego Space Invaders, ale w sytuacji kiedy gra ma być o najeździe jabłek ;), to ten rysunek się nie nadaje.
    • 9:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime3 Apr 2010
     
    Niech potwor trzyma w rekach jablka i bedzie z glowy :)
    • 10: CommentAuthorrafaldudek
    • CommentTime4 Apr 2010
     
    • 11:
       
      CommentAuthorjhusak
    • CommentTime4 Apr 2010
     
    Po sieci krąży taki obrazek:
    Facet maluje jezdnię, skrzyżowanie, napis STOP.

    Lecz tak się zapamiętał w malowaniu, że wyszło:

    SOTP.

    @rafaldudek, popraw dres ;)

    Po drugie, to dalsze oczko też zrobiłbym czarno/białe, tak wygląda na ślepe.

    Nie krytytkuję ;) sam bym takiej grafy nigdy nie zrobił ;)
    • 12:
       
      CommentAuthormiker
    • CommentTime4 Apr 2010
     
    Nie mogłem się powstrzymać:

    oryginał tutaj:
    • 13: CommentAuthorrafaldudek
    • CommentTime4 Apr 2010
     
    jhusak dziekuje za korekty masz racje poprawilem :)
    • 14:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime4 Apr 2010
     
    Panowie - moze umknal Wam ten szczegol, ale xxl napisal, ze tytul gry ma byc APPLE INVADER :).

    Po drugie - obrazek Rafala Dudka fajny, ale jest... w siedmiu kolorach w linii, a Atari nie ma takiego hi-resu (obrazek Rafala to 320x192 - tu tez mozesz smialo rozciagnac to na 320x240). Jak juz zredukuje/rozszerzy sie do mozliwosci Atari to mozna podkolorowac to i owo, na przyklad tak:

    ->link<-
    ->link<-



    Robione w 15 minut, wiec na pewno gdyby sie przylozyc to byloby lepiej.
    • 15: CommentAuthorrafaldudek
    • CommentTime4 Apr 2010
     
    KAZ wiesz ja w g2f to jak mieszkaniec conga tak ciemny, wiec wciskam wyzszy obrazek by nie ucinac lepka temu obcemu, jak komu sie chce to prosze o kolorowanie, ladne oczka niebieskie dodales.

    tu wiekszy obrazek i dodane apple
    • 16: CommentAuthorrafaldudek
    • CommentTime4 Apr 2010
     
    mniejsze zlo dac tytul space invaders niz apple invader(s) bo oba tyt to sa zarejestrowane marki, z naciskiem na ta 2ga, wiec lepi z apple nie zadzierac
    • 17:
       
      CommentAuthorTheFender
    • CommentTime4 Apr 2010
     
    Zgadza się, obie marki obwarowane prawnikami, oczywiście ejpl bardziej ale...
    A gdyby tak zastosować znany z bazarów'90 wybieg i zastosować przekręcone nazwy: spice invaders, spass invaders,space inverters,
    albo po prostu "invaders from space"?
    ...
    a "atari invaders" ?
    • 18:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime4 Apr 2010 zmieniony
     
    "Apple Invader(s)" nie jest zarejestrowana czy zastrzezona marka Apple, tutaj spis ich znakow towarowych:

    ->link<-

    Poza tym zastrzeganie znakow tez dotyczy tylko pewnych pol wykorzystania, wiec nawet gdyby mieli zastrzezona taka nazwe, to niekoniecznie obejmowalby akurat program na Atari.

    A to wlasnie sytuacja z copyrightem nazwy "Space Invaders" jest bardziej zagmatwana i jej uzycie byloby "wiekszym zlem" :)

    ->link<-

    PS. Oczywiscie pomijam tu rozwazania, czy w ogole powinnismy sie przejmowac prawem amerykanskim nie bedac w jurysdykcji tego prawa albo czy w ogole powinnismy sie przejmowac takim problemem przy okazji powyszego obrazka tytulowego (moim zdaniem - oczywiscie nie).

    ============

    Co do obrazka - wyglada super, ale zeby go dobrze przeniesc do hi-resu Atari to prosilbym Cie, zebys sam zredukowal liczbe uzytych kolorow z 7 do 2 (czarny i bialy). Ja uzylem algorytmy Floyda-Steinberga z programu XnView, ale moze recznie sam zrobisz lepiej.

    To cieniowanie na dole mozna spokojnie na Atari zrobic, ale grafika wejsciowa do G2F tez powinna byc "zerojedynkowa" (czarno-biala). Czyli wszystko co ma byc widoczne na erkanie jako bitmapa powinno byc w jednym kolorze, takze to, co zostanie pozniej wycieniowane czy podkolorowane.

    No i jezeli daloby sie podniesc stworki nieco wyzej (ponad krawedz prawego oka) to mozna by zuzyc wszystkie cztery duszki na podkolorowanie tych stworkow. W tej chwili oko zuzywa jednego duszka na tej wysokosci, wiec pozostaja tylko trzy do wykorzystania.
    • 19: CommentAuthorrafaldudek
    • CommentTime4 Apr 2010
     
    2 kolorki

    • 20:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime4 Apr 2010
     
    Czy to cieniowanie bitmapą na dole ma byc zamiast cieniowania kolorami? Bo moim zdaniem nic nie przeszkadzalo tego zrobic na kolorach (tak jak w zalaczonym przeze mnie obrazku).
    • 21: CommentAuthorrafaldudek
    • CommentTime4 Apr 2010
     
    kaz no zrobilem 2 kolorach jak chciales, cien liter milo by w kolorach tzn gradient od bialego po czarny, byle by to nie naszlo na koniec ryjka obcego, reszte to chyba tak jak juz kolorowales oczka na niebiesko duszki w roznych kolorkach byle apple na jaki czerwony badz bialy kolor
    • 22:
       
      CommentAuthorTheFender
    • CommentTime4 Apr 2010
     
    Panowie, a może coś w tym kierunku? (pomysł,wczesna wersja)
    • 23:
       
      CommentAuthorMaW
    • CommentTime4 Apr 2010
     
    no i zostawiłem szczękę na biurku...
    • 24:
       
      CommentAuthorzilq
    • CommentTime4 Apr 2010
     
    TheFender: miażdżysz nawet we wczesnej wersji... O_O
  1.  
    Moja szczęka także wypadła. TheFender jest temu winny. Ale twarz UFOludka (ta jednokolorowa bez podbitych oczu) od rafaldudek jest kosmiczna :)
    • 26: CommentAuthormono
    • CommentTime4 Apr 2010
     
    @rafaldudek: Świetna grafika! Bardzo, bardzo mi się to podoba.
    • 27:
       
      CommentAuthorTheFender
    • CommentTime5 Apr 2010
     
    Zmienione logo (hires)+ kosmetyka lekka reszty:

    Do wykorzystanie jeszcze wszystkie duszki i pociski.

    Z tą szczęką to spokojnie panowie :) to jest tylko GIMP+podpixelowanie+G2F a oryginał tutaj:
    ->link<-

    Niemnie bardzo się cieszę, że komuś się spodobało :)
    • 28: CommentAuthorrafaldudek
    • CommentTime5 Apr 2010
     
    TheFender super grafika :)
    • 29:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime5 Apr 2010
     
    Rafal - zalaczam plik G2F z poprzednia wersja ludzika. Sprobuj sie pobawic Graph2Fontem i opisz swoje wrazenia.
    • 30: CommentAuthorxxl
    • CommentTime10 Apr 2010
     
    jutro ostatni dzien :-) jutro wieczorem glosowanie :-) w poniedzialek gra powinna byc do sciagniecia.
    • 31: CommentAuthortrocero77
    • CommentTime10 Apr 2010
     
    A ja po raz pierwszy tu na forum. Proponuje takie coś, to początki mojej zabawy z G2F.
    • 32: CommentAuthortrocero77
    • CommentTime10 Apr 2010
     
    A tu jako plik xex.
    • 33:
       
      CommentAuthorxeen
    • CommentTime10 Apr 2010
     
    heh, rzut na taśmę, ale bardzo dobry
    podoba się:)
    • 34: CommentAuthorPiesiu
    • CommentTime11 Apr 2010
     
    o której deadline, bo zacząłem rysować godzinę temu i nie wiem czy zdążę :P
    • 35:
       
      CommentAuthorTheFender
    • CommentTime11 Apr 2010
     
    Piesiu co się przejmujesz. Ty i tak nie masz konkurencji :)
    Myślę, że xxl poczeka na Twoją grafę.
    • 36: CommentAuthorPiesiu
    • CommentTime11 Apr 2010
     
    TheFender, w tym przypadku niestety nie dam rady Twojej bardzo dobrej grafice, pozostałe tlttlescreen'y też fajne. Tę grafikę, rysuje tak po prostu dla sportu i niema mowy o jakimkolwiek przekładaniu deadline'u, najwyżej nie zdążę, a swoją grafikę i tak tutaj pokaże w późniejszym terminie.
    • 37: CommentAuthorxxl
    • CommentTime11 Apr 2010
     
    po dobranocce zaczynamy ;-)
    • 38: CommentAuthorPiesiu
    • CommentTime11 Apr 2010 zmieniony
     
    Obawiam się, że z wiadomych względów, podobnie jak wczoraj, dzisiaj może nie być dobranocki :(.
    • 39: CommentAuthorPiesiu
    • CommentTime11 Apr 2010
     
    Wrzucam to co udało mi się wymalować, nie mam już dzisiaj więcej czasu na zabawę z G2F.
    • 40: CommentAuthorPiesiu
    • CommentTime11 Apr 2010
     
    Paczuszka z plikami g2f/xex/png.
    • 41:
       
      CommentAuthorxeen
    • CommentTime11 Apr 2010 zmieniony
     
    ładne te jabłuszko:)
    głosowanie będzie naprawdę ciężkie:)
    • 42: CommentAuthorPiesiu
    • CommentTime11 Apr 2010
     
    Troszkę się pośpieszyłem, załączam aktualną paczuszkę z poprawnym tytułem (Apple Invader) i z usuniętym errorem i warningiem, sorki.
    • 43: CommentAuthorguma
    • CommentTime11 Apr 2010
     
    Obrazek bardzo ładny ,ale jakoś mi nie pasuje jako czołówka gry, a tym bardziej tej o której jest mowa.
    • 44: CommentAuthorxxl
    • CommentTime11 Apr 2010 zmieniony
     
    zaczynamy, jest siedem prac autorow:
    1.TheFender
    2.--------- (Piesiu) skreslony przez autora
    3.rafaldudek
    4.--------- (miker) skreslony przez autora
    5.TheFender#2
    6.trocero77
    7.Piesiu#2

    glosujemy do jutra w podobnej porze. kazdy ma jeden glos.
    • 45:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime11 Apr 2010
     
    Skoro niektorzy autorzy sie nameczyli, zeby zrobic oryginalna prace to moze xxl tez by sie nameczyl i zrobil gre kolorowa, a nie czarno-biala? :)

    Glosuje na 2.
    • 46:
       
      CommentAuthorTheFender
    • CommentTime11 Apr 2010
     
    To ja oddaję głos na:

    7. Piesiu#2

    Choć nie jest to jego najładniejsza praca to jest z jajem (jak to u Piesia ;) a dodatkowo wykonana dobrze (dobór kolorów + warsztat czyli ich wykorzystanie + PMG)
    • 47: CommentAuthorPiesiu
    • CommentTime11 Apr 2010
     
    Mój typ to:
    5.TheFender#2

    Mój rysunek "spc-inv-title-016" (pozycja nr 2) w ogóle nie powinien być brany pod uwagę, przecież on nie jest skończony :/.
    • 48:
       
      CommentAuthorxeen
    • CommentTime11 Apr 2010
     
    6.trocero77
    • 49:
       
      CommentAuthorJacques
    • CommentTime11 Apr 2010
     
    5.TheFender#2
    • 50:
       
      CommentAuthormiker
    • CommentTime11 Apr 2010
     
    ej, xxl - mnie też wywal, jaja sobie robiłem :)