atarionline.pl Silly Venture 2023 WE - 30th Atari JAGUAR Anniversary! - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • 1:
       
      CommentAuthorgreymsb
    • CommentTime7 Jul 2023 zmieniony
     
    Być może nie wszyscy z Was śledzą portal DEMOZOO - zimowa edycja SV odbędzie się w dniach od 7-go do 10-go grudnia i będzie to wyjątkowa edycja :) Na pewno na długo pozostanie w pamięci każdego z uczestników :)

    Wkrótce zostanie zaprezentowane logo zimowej edycji. Stay tuned!
    • 2:
       
      CommentAuthormaly_swd
    • CommentTime8 Jul 2023
     
    Zmroziła mnie ta wiadomość. Czekam na info
    • 3:
       
      CommentAuthorgreymsb
    • CommentTime28 Jul 2023
     
    Czas zaprezentować Wam logo SV2023WE zaprojektowane przez mOOnie'go / Mystic Bytes oraz grafikę Jade/Hemoroids związaną z 30-leciem Jaguara, która znajdzie się na gadżetach dla każdego uczestnika! :)

    SV2023WE logo by mOOnie / Mystic Bytes



    SV2023WE 30th Atari JAGUAR Anniversary graphics by Jade / Hemoroids

    • 4:
       
      CommentAuthorgreymsb
    • CommentTime31 Jul 2023 zmieniony
     
    Niezawodny PPs po raz kolejny zrobił wersję naszego logo SV2023WE w wersji dla Atari XL/XE. Oczywiście można go używać w swoich pracach konkursowych na SV, ale nie zapomnijcie wymienić PPs'a w creditsach :)



    Download: ->link<-

    Mam do Was jeszcze jedną prośbę - jeśli wybieracie się na zimową edycję, dopiszcie się do listy na naszym profilu na FB:

    ->link<-

    Dziękuję!
    • 5: CommentAuthormono
    • CommentTime31 Jul 2023
     
    Świetne logo! Szacun @mOOnie.
    • 6:
       
      CommentAuthorsun
    • CommentTime31 Jul 2023
     
    Tak, logo świetne. Koszulkę biorę w ciemno.
    • 7:
       
      CommentAuthorgreymsb
    • CommentTime31 Jul 2023
     
    @mono, @sun: info przekazane mOOniemu :)
    • 8: CommentAuthorsolo/ng
    • CommentTime3 Aug 2023
     
    wersja xl/xe phew, bo juz sie zastanawialem, jak bede aliasowal te hi-res skosy mOOniego :]
    • 9:
       
      CommentAuthorgreymsb
    • CommentTime3 Aug 2023
     
    solo/ng: hehe ;)
    • 10: CommentAuthormono
    • CommentTime3 Aug 2023
     
    jakie phew? grafika jest mistrz
    • 11:
       
      CommentAuthorlaoo
    • CommentTime3 Aug 2023
     
    Na pewno chodziło o takie phew...


    • 12:
       
      CommentAuthorgreymsb
    • CommentTime3 Aug 2023
     
    @solo: ;))
    • 13:
       
      CommentAuthorgreymsb
    • CommentTime27 Aug 2023
     
    Na zakończonej tydzień temu letniej edycji Silly Venture 2023SE zaprezentowane zostały dwie invitki na zimową edycję SV. Oto one:

    ATARI XL/XE (autorzy: PPS & Buddy)



    ATARI JAGUAR (Mystic Bytes):



    Strona zimowego SV jest w trakcie tworzenia, ale można już zapisywać się na listę obecności (o co bardzo prosimy):

    ->link<-
    • 14:
       
      CommentAuthorgreymsb
    • CommentTime2 Sep 2023 zmieniony
     


    Wzorem Silly Venture 2019, gdzie obchodziliśmy 30-lecie konsoli Atari LYNX, a prace konkursowe po imprezie oceniał projektant tej konsoli RJ Mical, na zimowej edycji Silly Venture 2023, gdzie tym razem obchodzić będziemy 30-lecie konsoli Atari Jaguar, prace zostaną ocenione przez projektanta tej konsoli - Johna Mathiesona! (zarówno gry, jak i dema!). Będzie się działo! - ale to już chyba Wiecie... ;)
    • 15:
       
      CommentAuthormaly_swd
    • CommentTime3 Sep 2023
     
    Czad :)

    Podeślij mi logo do mordoklejek.
    • 16:
       
      CommentAuthorgreymsb
    • CommentTime10 Sep 2023 zmieniony
     
    maly_swd: ok, działamy :)

    Już jutro zaprezentujemy wstępny harmonogram SV2023WE! Wiele rzeczy robimy z wyprzedzeniem, aby było jeszcze lepiej niż ostatnio :)
    • 17:
       
      CommentAuthorgreymsb
    • CommentTime12 Sep 2023 zmieniony
     
    Mam wielką przyjemność poinformować Was, iż na zimowej edycji Silly Venture 2023 w muzyczną podróż po soundchipach od TIA, po POKEY'a i YM2149 zabierze nas...



    Nie ukrywam, że jestem wielkim fanem twórczości Zoltara X, dlatego cieszę się, że udało się Go namówić na taki wykon! :)

    Koncert odbędzie się w klubie Miasto Aniołów, w piątek 8-go grudnia o godz. 17:00 (wejście do klubu za okazaniem identyfikatora SV2023WE).

    Podziękowania dla Hospesa za przygotowanie plakatu.
    • 18:
       
      CommentAuthorgreymsb
    • CommentTime12 Sep 2023 zmieniony
     
    Do party pozostały ok. 3 miesiące, prezentujemy Wam...



    CZWARTEK - 7 grudnia

    godz. 18:00 - otwarcie bram
    godz. 19:00 - otwarcie pierwszej beczki z piwem (tradycyjnie, za free i no limits!)
    godz. 20:00 - prezentacja produkcji demoscenowych od VCS, po XL/XE, ST/STe/TT, PoFo, Lynxa, Falcona i Jaguara #1
    godz. 21:30 - Crazy Compo #1

    Osoby chcące pomóc w przygotowaniach do imprezy tradycyjnie mile widziane i pożądane :) Dla Was wejście możliwe przed godziną 18:00.

    PIĄTEK - 8 grudnia

    godz. 11:30 - piątkowe orzeźwienie z Red Bullem! (Red Bull dla uczestników za free!)
    godz. 12:00 - grill w zimowej odsłonie :)
    godz. 12:30 - turniej w grę DOOM na dwóch konsolach Atari Jaguar połączonych w sieć (turniej poprowadzą: Jesionen, Piter, Arti & Jack Back)
    godz. 13:30 - prezentacja produkcji demoscenowych od VCS, po XL/XE, ST/STe/TT, PoFo, Lynxa, Falcona i Jaguara #2
    godz. 16:15 - zbiórka przed party-place, wspólne wyjście do klubu Miasto Aniołów na koncert
    godz. 17:00 - Zoltar X/New Generation live performance
    godz. 19:00 - koniec koncertu, powrót na party-place
    godz. 19:30 - oficjalne otwarcie imprezy + poczęstunek

    SOBOTA - 9 grudnia

    godz. 11:30 - sobotnie orzeźwienie z Red Bullem! (Red Bull dla uczestników za free!)
    godz. 12:00 - zbiórka przed party-place, wspólne zdjęcie na tle logo GDAŃSK na wyspie Ołowianka
    godz. 12:30 - turniej w grę "NBA JAM" na konsoli Atari Jaguar - dwie drużyny dwuosobowe (turniej poprowadzą: Piter, Jesionen, Arti & Jack Back).
    godz. 13:30 - punkt programu na etapie organizacji :) szczegóły niebawem!
    godz. 14:30 - COMPO block #1 (gfx, msx, wild)
    godz. 17:00 - Crazy Compo #3
    godz. 17:30 - COMPO block #2 (Intro, Demo & Game Compo)
    godz. 21:30 - Crazy Compo #4

    NIEDZIELA - 10 grudnia

    godz. 11:00 - ogłoszenie wyników, ceremonia rozdania nagród
    godz. 14:00 - zamknięcie bram

    Podziękowania dla Hospesa za oprawę graficzną :)
    • 19: CommentAuthorszeryf
    • CommentTime12 Sep 2023
     
    Jakie bedą Crazy Compo? Ostatnio wszystkie ominąłem :(

    Czy w Mieście Aniołów mógłby być voucher na ciastko czy to zbyt duże roszczenie? Jedno ciasteczko...

    Czy ta pani co się na końcu ubiera będzie jeszcze przychodzić?

    Zdjęcie bliżej głównego bloku = więcej ludzi na zdjęciu.
    • 20:
       
      CommentAuthorgreymsb
    • CommentTime12 Sep 2023 zmieniony
     
    @szeryf: m.in. granie tyłem w Moon Patrol (małe Atari), Whip! Pong (Falcon) - granie w Pong'a za pomocą dwóch mikrofonów, ruch paletek zależny od skali głosu ;)

    ...reszta niech pozostanie niespodzianką :)

    co do poczęstunku w MA to pomyślę o tym :)

    natomiast wątek o Pani musisz rozwinąć :)

    Zdjęcie bliżej compo to dobry pomysł. Jakieś małe zmiany w harmonogramie zapewne będą, jak ta dotycząca wspólnej fotki... ale na pewno nie te dotyczące głównych compo bloków. będą co do minuty - jak ostatnio :)
    • 21: CommentAuthorszeryf
    • CommentTime12 Sep 2023
     
    @Grey, dzięki za uściślenie, z tym graniem tyłem to domyślam sie jak złapać dżojstik ale jak wciskać fire(?)

    Na słowo "niespodzianka" ja akurat reaguję toczeniem piany z buzi ale nie mogę nie docenić starań, doceniam... ;)

    Z tym ciastkiem żartowałem, wyjmę trochę ze skarbonki i może nawet jeszcze na orężadę starczy, spoko.

    Co tu dalej rozwijać o tej pani, znam ją tylko bardzo powierzchownie, przychodziła, zdejmowała ubiór wierzchni oraz okrycie spodnie, czasem tak jakby z wysiłkiem i po jakimś czasie dopingowana, zbierała pozostawione przez siebie tekstylia i zapewne udawała się do domu na obiad albo kolację w gronie rodzinnym. Nie zostawała na party i raczej nic nie wystawiała (przynajmniej nie w compo).
    • 22:
       
      CommentAuthorgreymsb
    • CommentTime12 Sep 2023 zmieniony
     
    @Szeryf: Chodzi o to, że jedna osoba siedzi plecami do monitora, trzyma joystick, a druga stoi przodem do monitora i mówi kiedy ma zwolnić, przyśpieszyć, wcisnąć "fire" itd :) Pomysł podpatrzyłem na Teddy Beer 2022 w Tucholi, gdzie Sylwia i Kasia grały w Giana Sisters na C64 :) Pomyślałem, że jeśli chodzi o nasz atarowy światek to Moon Patrol byłby strzałem w dziesiątkę :)



    Niespodzianka musi pozostać niespodzianką :)

    Co do Pani, która przychodziła i zdejmowała "to i owo"... :D To czy chodzi m.in. o tę Panią?



    Cóż, nie wszyscy są takimi entuzjastami... ;)

    Ale mam inny pomysł :D I niestety, ale nie zdradzę szczegółów... :D
    • 23:
       
      CommentAuthorgreymsb
    • CommentTime12 Sep 2023 zmieniony
     
    UWAGA! Turniej w grę DOOM na 2 Jaguarach przeniesiony z późnych godzin wieczornych na popołudniowe w piątek. Prowadzący, biorąc pod uwagę dość luźną atmosferę i darmowe piwo co nieco wystraszyli się czy podołają zadaniu ;)
    • 24: CommentAuthorArti
    • CommentTime13 Sep 2023
     
    Hahaha. A już liczyłem na to wyzwanie ;)
    • 25:
       
      CommentAuthorgreymsb
    • CommentTime14 Sep 2023
     
    SV2023WE - NOCLEGI - ->link<-
    • 26:
       
      CommentAuthormaly_swd
    • CommentTime14 Sep 2023
     
    Czy to jest ta sama dziewczyna co kiedyś?
    Tamtą była chyba z czarnymi włosami :)
    • 27:
       
      CommentAuthorgreymsb
    • CommentTime14 Sep 2023
     
    maly_swd:

    O Panie, pomyliłeś dziewczyny ;) Chyba myślałeś o małej czarnej... ;)
    • 28:
       
      CommentAuthormaly_swd
    • CommentTime14 Sep 2023
     
    Nie pomyliłem. A to to kiedy była i gdzie?
    • 29:
       
      CommentAuthorgreymsb
    • CommentTime14 Sep 2023
     
    @maly_swd: uwierz mi, że pomyliłeś ;)
    • 30:
       
      CommentAuthorgreymsb
    • CommentTime14 Sep 2023 zmieniony
     
    Expi z portalu Atari.SK, który będzie również obecny na zimowej edycji SV2023, ufundował 4 zestawy "Evercade EXP" - jest to najnowsza przenośna konsola do gier w stylu retro.





    Dodatkowo Expi dorzuca po 2 carty do każdej konsoli:

    "Atari Lynx Collection 1":





    oraz "Atari Arcade 1":





    Nagrody te można zdobyć za pierwsze miejsce w następujących kategoriach:

    ATARI 2600 DEMO COMPO
    ATARI XL/XE DEMO COMPO
    ATARI ST/STe DEMO COMPO
    ATARI LYNX DEMO COMPO


    Myślę, że warto powalczyć - bo jest o co! :) A to jeszcze nie wszystko...
    • 31:
       
      CommentAuthorgreymsb
    • CommentTime14 Sep 2023 zmieniony
     
    Jordi (Hiszpania), który odwiedził nas podczas letniej edycji SV2023 przygotowuje (właśnie w tym momencie!) jeden z gadżetów, który znajdzie się w welcome packu dla każdego uczestnika - breloki do kluczy z logo ATARI :)



    Ale to oczywiście nie wszystko! Powracamy też do kalendarzy na rok 2024 z przepięknymi grafikami z compo :)
    • 32:
       
      CommentAuthorgreymsb
    • CommentTime14 Sep 2023 zmieniony
     
    Jeśli chodzi o 30-lecie konsoli Atari Jaguar, to (zgodnie z tym co powiedziałem na zakończeniu letniej edycji) każda praca zostanie nagrodzona (kategoria game i demo). Każda nie oznacza powtórki z 2022 roku...

    Być może będą to...

    ...dajcie mi jeszcze dwa dni :)
    • 33: CommentAuthorszeryf
    • CommentTime15 Sep 2023
     
    @maly_swd, @grey: mi też się wydaje, że ta pani miała kiedyś czarne włosy (nie "mała czarna")
    • 34: CommentAuthorwieczor
    • CommentTime15 Sep 2023
     
    Witajcie! Pomimo iż nowa strona jest cały czas w budowie, publikujemy nowy, uaktualniony regulamin - zmiany dotyczą szczegółów w kilku kategoriach, związanych z konkretnymi platformami

    ->link<-
    • 35:
       
      CommentAuthorgreymsb
    • CommentTime17 Sep 2023
     
    Czy jest ktoś z Wawy kto ma Jaguara + carta Game Drive? Proszę o kontakt na priv. Dzięki!
    • 36:
       
      CommentAuthorgreymsb
    • CommentTime18 Sep 2023
     
    Każda osoba, która przyjedzie na SV2023WE ze sprzętem otrzyma oryginalną grę na kasecie do Atari XL/XE ze specjalnie zaprojektowaną okładką z logo SV2023WE.

    Jeśli planujesz zabrać sprzęt na SV w grudniu - poinformuj nas proszę (najlepiej w wiadomości prywatnej, ale może być też na forum). Pozwoli nam to przygotować odpowiednią liczbę kopii i unikniemy przykrej niespodzianki, że dla kogoś zabraknie.

    Z góry dzięki!
    • 37: CommentAuthorszeryf
    • CommentTime18 Sep 2023
     
    @Grey: pomysł z kasetą fajny, w sumie wystarczyłoby nawet same pudełko.
    ...ale podobno ma być dużo ludzi, a teraz, jakby nawalili tego sprzętu na stoły żeby dostać kasetę...
    • 38:
       
      CommentAuthorgreymsb
    • CommentTime18 Sep 2023
     
    @Szeryf: nie wiem czy dobrze Ciebie zrozumiałem :) Sprzęt musi być podłączony ;) Oczywiście wystarczy Lynx, albo PoFo, nie upieram się tylko przy tradycyjnych kompach ;)
    • 39: CommentAuthorszeryf
    • CommentTime18 Sep 2023
     
    @Grey: ok, opowiem bezpośrednio jaśniej przy najbliższej okazji żeby uniknąć zamieszania, chyba że kogoś jeszcze zainteresuje ten temat na forum. Domyślam się, że odnośnie: "musi być podłączony" masz chyba bardziej na myśli: "włączony" skoro dopuszczasz też Lynxa, no chyba że musi być z zasilaczem (?) i że można tez przyjść po kasetę z automatem arcade od Atari (120kg)? ;)
    • 40:
       
      CommentAuthorgreymsb
    • CommentTime21 Sep 2023
     
    @szeryf: czekam na tą "najbliższą" okazję już dość długo :) wierzę, jednak, że się doczekam! :)

    oczywiście chodziło o "włączony" :) automat arcade od Atari? jak najbardziej :D
    • 41:
       
      CommentAuthorgreymsb
    • CommentTime21 Sep 2023 zmieniony
     


    Każda edycja Silly Venture to nie tylko wspaniali ludzie z Polski oraz bliższych lub dalszych zakątków świata, ale także liczne prace konkursowe i -co się z tym wiąże- nagrody. Mamy to szczęście, że nasi partnerzy oraz sponsorzy nagród to także nasi... przyjaciele. Nie dość, że nas wspierają to jednocześnie dzięki ich aktywności nasz mały retro-świat nadal żyje.

    Czy wyobrażacie sobie jak wyglądałby dzisiaj nasz mały retro-świat bez wspaniałego i profesjonalnego hardware'u od Lotharka, czy akcesoriów od Retrohax.net? Dzieki nim nasze Atari nadal istnieje w XXI wieku!

    A czy wyobrażacie sobie nasz mały świat bez takich wydawców software'u jak Retronics, Atari Age czy Songbird Productions? No i czy i uwierzylibyście kiedyś, że w 2023 roku nadal będą odbywały się takie wielkie wydarzenia jak Pixel Heaven, w dodatku w Polsce?

    Myślę, że są to pytania czysto retoryczne. Dlatego wspierając firmy z tzw. "paska partnerskiego" wspieracie tym samym kolejne edycje Silly Venture. To są po prostu naczynia połączone. Nie zapominajmy o Nich i wspierajmy! Niech ta nasza przygoda trwa jak najdłużej.

    Long live ATARI dream!
    • 42: CommentAuthorgorgh
    • CommentTime21 Sep 2023
     
    Pięknie ujęte
    • 43:
       
      CommentAuthormaly_swd
    • CommentTime22 Sep 2023 zmieniony
     
    Czytając to moje oczy kroiły cebulę i dodatkowo się spociły :)

    Pięknie napisane. Jakbyś pisał tak dema jak te teksty to Numen i Asskicker mogłyby Ci buty wiązać :)
    • 44: CommentAuthorszeryf
    • CommentTime23 Sep 2023 zmieniony
     
    @Grey, drogi Kolego, na co ty tak długo czekasz człowieku :) , przecież odbieramy od siebie telefony i generalnie jesteśmy w kontakcie, chyba że jeszcze czegoś innego Twoja dusza potrzebuje to daj proszę znać mojej skromnej osobie - da się zrobić albo nie :)

    Jako jeden z licznych beneficjentow aktywności osób zaangażowanych w scenę Atari przyłączam się do podziękowań za ich realną pracę. Przyznam się, że ja nie bardzo kumam o co chodzi z tym „atari dream“ co się powtarza co jakiś czas ale domyślam się że to może jakaś taka poetycka metafora(?)... spoko, fajnie.
    • 45:
       
      CommentAuthorgreymsb
    • CommentTime8 Oct 2023
     
    Przygotowania do turnieju w DOOM'a na dwóch Jaguarach zakończone sukcesem :) Piter postawił już odpowiedni setup i wspólnie z Jesionenem zrobili pierwsze testy :)

    Już dzisiaj zapraszamy chętnych do wzięcia udziału w turnieju!

    • 46: CommentAuthoras...
    • CommentTime8 Oct 2023 zmieniony
     
    Invitka na sv...

    • 47: CommentAuthormono
    • CommentTime9 Oct 2023
     
    Dlaczego nie przebraliście Kazika za senatora Palpatine?
    I gdzie jest Irata?
    • 48:
       
      CommentAuthorjhusak
    • CommentTime9 Oct 2023
     
    A dlaczego ja tu nie gram?
  1.  
    @jhusak, pewnie nie jesteś Atarowcem. :)
    • 50:
       
      CommentAuthorgreymsb
    • CommentTime9 Oct 2023
     
    @jhusak: przyczyna prozaiczna - zabrakło tekstu :D każdy miał przydzielony jakiś fragment. A druga sprawa - łatwiej mi było łapać przez messengera :) i ew. tłumaczyć co i jak nagrać (bo konieczne były też poprawki).

    anyway mam już pomysł na kolejną invitkę :) pozdrowionka!