atarionline.pl płyta Atari 520st na części lub do naprawy - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

  1.  
    Mam na sprzedaż płytę Atari 520ST na części lub do naprawy. Nie testowana. Stan jak na zdjęciach. Dla chętnych porobię więcej zdjęć.
    Koszt 370 z wysyłką lub odbiór Lublin i okolice. Możliwa zamiana inne propozycje.
    • 2:
       
      CommentAuthorMq
    • CommentTime19 Jul 2023
     
    Na pierwszy rzut oka brak Shiftera i ROM-ów z TOS-em. Pamięć rozszerzona do 1MB. WD1772 w podstawkę wsadzony i coś tam do niego dorobione na tej dodatkowej płytce, nie wiem co to, ale może np. jakiś mod, żeby 1.44MB obsłużyć albo coś w ten deseń? Ciekawe...
  2.  
    ja nie wiem, skoro tak piszesz to tak jest, płytę nie podłączałem
    wd1772 z tego co widzę jest dosyć drogi więc cenę ustaliłem właściwą, rom to układy programowalne ogólnie dostępne więc nie bedzie z tym problemu. ten Shifter to co to za układ poszukam w innych płytach
    mam więcej podobnych płyt w podobnym stanie
    atari 65xe, 520st, 1040 itp

    jak kogoś to interesuje do wystawiam fakturę vat
    ja jestem otwarty na propozycje zarówno cenowe jak i zamianę na inne retro gry, sprzęt itp. niestety głównie zx spectrum i amiga
    • 4:
       
      CommentAuthorMq
    • CommentTime20 Jul 2023
     
    Jacek, wiadomo, przecież nie raz tu już wystawiałeś różne graty, dużo ludzi Cię zna, dużo ludzi coś tam od Ciebie kupiło, ja sam kiedyś parę rzeczy od Ciebie kupiłem, byłem zawsze zadowolony i polecam:-)

    Napisałem tylko właśnie dlatego, żeby było dokładniejsze info, chociaż to raczej i tak oferta dla kogoś, kto się na tym zna, więc każdy widzi co jest na zdjęciu.
    Co do ROM-ów, to spokojnie można kupić za grosze i zaprogramować, tak jak piszesz. Shifter to jest specjalizowany układ Atari ST, jest to układ graficzny. Generalnie zawsze lepiej było by płytę jakoś sprawdzić, i dopiero wystawić, bo tak to loteria trochę... Albo odwrotnie, sprawdzić chociaż układy z podstawek na innej płycie, żeby było wiadomo jaka to jest tak na prawdę wartość użytkowa. Ja wiem, że Ty jesteś uczciwym sprzedawcą, ale skoro płyta trafiła do Ciebie już w takim stanie jak jest, to nie wiadomo jaka jej część jest sprawna.

    Co do cen, to nie dyskutuję, dzisiaj są takie jakie są, a warte jest wszystko dokładne tyle, ile ktoś za to zapłacić zechce:-)
  3.  
    tak, tak nie ma problemu, cieszę się że mnie tak oceniasz
    wystawiam bo chce po prostu sprzedać, najpierw tu na forum i fejsie a następnie na aukcji jak się nie sprzeda

    sprawdzić mogę ale ja w atari to nie jestem mocny, zasilacz do 65xe mam kable też, ale to chyba nie to samo
    atari st ma zasilanie 230v tu jakieś jest inne
    • 6:
       
      CommentAuthorMq
    • CommentTime21 Jul 2023
     
    Atari 520ST tak zwane "krótkie" - czyli takie od jakiego jest ta płyta, którą tu wystawiasz, nie ma wbudowanej stacji dyskietek i nie ma wbudowanego zasilacza. Ma normalny zasilacz zewnętrzny, a ten daje 5V, +12, -12. Tak mniej-więcej jak w Amidze 500, no tylko że ma złącze DIN do zasilania. To jest to złącze zaraz obok włącznika. No ale to by trzeba mieć zasilacz do tego też, albo dorobić itp. Zaletą krótkiego ST jest to, że jest sporo mniejszy niż te duże STFM z flopem i zasilaczem na pokładzie. Take 520ST krótkie na szerokość ma tyle co ST, ale na głębokość mniej-więcej tyle co małe ośmiobitowe Atari z serii XE.
    • 7:
       
      CommentAuthorPeri Noid
    • CommentTime21 Jul 2023
     
    ->link<-
    Obudowa do tego się pojawiła. Może ktoś zaryzykuje kompletację.
  4.  
    ok, dzięki za informację
    znajdę czas to dorobię zasilacz i ją sprawdzę
    nie mam takiego atari 520 st, mam kilka 1040 st/stfm a te mają zasilacze na 230v
    stąd brak z mojej strony możliwości sprawdzenia płyt na "już"
    tych krótkich płyt od 520 to ja mam kilka sztuk, ten egzamplarz jest najładniejszy w dodatku z modami
    • 9:
       
      CommentAuthorMq
    • CommentTime22 Jul 2023
     
    Zasilacz jak by co, to możesz wykorzystać taki z STFM, tylko musiał byś sobie w necie poszukać jak to podłączyć i zrobić do tego trochę rzeźby, żeby wtyczkę dodać i wpiąć w tą płytę jakoś normalnie. Możesz też wykorzystać zasilacz od Amigi, tylko tutaj to samo, trzeba porzeźbić wtyczki. Jak będziesz kombinował z zasilaczami, to bardzo uważaj i upewnij się że masz wszystko dobrze podłączone zanim włączysz kompa, bo jak np. puścisz 12V na linię 5V, albo podobne zwarcie zrobisz, to możesz całą płytę uszkodzić, wszystkie układy, więc ostrożnie zawsze z zasilaczami - ale to na pewno sam wiesz.

    Układ Shifter jest taki sam we wszystkich ST/ST(FM), w krótkich i w długich, więc możesz przekładać z dowolnego. Oryginalnie najczęściej ten Shifter jest już w podstawce, więc łatwa sprawa go przełożyć. ROM-y też pasują wszystkie do wszystkich wersji esteka, więc też możesz przełożyć z dowolnej płyty. Jedyne co, to są wersje ROM w dwóch kościach lub w sześciu kościach, więc musisz akurat do tej płyty mieć taki w dwóch kościach (widać na zdjęciu, że są dwie podstawki pod ROM).

    Skoro masz więcej tych płyt do różnych ST, to tym bardziej moim zdaniem powinieneś je posprawdzać i doprowadzić do stanu działającego. W takim wypadku sprzedasz je łatwiej i za większe pieniądze niż cena złomu. Tak myślę, ale oczywiście każdy może robić co chce i jak uważa:-)
    • 10:
       
      CommentAuthorMaW
    • CommentTime24 Jul 2023 zmieniony
     
    Podepnę się - pytałem na "sąsiednim forum", ale odpowiedzi nie doczekałem - czy jako zasilacz do/z/ 1040STFM, MeanWell RD-50A będzie pasował? Albo jaki zamiennik?
    • 11:
       
      CommentAuthorPeri Noid
    • CommentTime24 Jul 2023 zmieniony
     
    Elektrycznie będzie pasować. Oczywiście musisz dorobić właściwą wtyczkę. Pozostanie jedynie kwestia fizycznego umieszczenia w obudowie.
    • 12:
       
      CommentAuthorMaW
    • CommentTime25 Jul 2023
     
    Dzięki, fizycznie też powinien, gorzej z zamocowaniem, trzeba będzię się liczyć z przesunięciem śrub - ->link<-
    • 13:
       
      CommentAuthorJacques
    • CommentTime28 Jul 2023 zmieniony
     
    Taka cena za niesprawną, niekompletną płytę to chyba do sprzedawania, a nie sprzedania ;-)
    Ponad połowa sprawnego, kompletnego 520ST?
  5.  
    ok, a ile wg Was ta płyta może się sprzedać realnie?

    nie niesprawna, nie testowana, po zamontowaniu romów i tego układu
    Shifter może odpalić.
    ale z uwagi na brak wiedzy i czasu to się pozbywam.
    • 15: CommentAuthorKonstantyn
    • CommentTime29 Jul 2023
     
    37 zł plus wysyłka po stronie kupującego. Ja bym i tyle nie dał, ale myślę, że w takiej cenie nabywca by się znalazł. :-)
    • 16:
       
      CommentAuthorPeri Noid
    • CommentTime29 Jul 2023
     
    Na pewno nie 400.
  6.  
    Czemu 37zl? a nie np 150
    • 18:
       
      CommentAuthorPeri Noid
    • CommentTime29 Jul 2023
     
    Obstawiam, że nikt nie wie, jaka jest sensowna cena za tę płytę dlatego 37 jest równie dobre jak 150, 350 czy 400. Natomiast ile jest na prawdę - pokaże rynek. Wystawiłeś na Alle za 400 - jak ktoś to kupi to znaczy, że tyle jest dla niego warte. Ja tej płyty nie potrzebuję więc nawet 50 dla mnie to dużo jak na ten stan. Ale jak ktoś szuka...
  7.  
    Ok tak jasne
    Na allegro wisi za 400 bo biora 5% oraz place vat 23% i podatek 19% wiec mi zostaje 305 wiec na allegro będzie zawsze wyższa niz tu.

    Ktos będzie zainteresowany to bedzie ze mną gadac jestem otwarty ale za darmo nie mam zamiaru oddać.
    • 20:
       
      CommentAuthorPeri Noid
    • CommentTime29 Jul 2023
     
    I git.
    • 21:
       
      CommentAuthorJacques
    • CommentTime29 Jul 2023
     
    Licytacja od sporo niższej kwoty prawdę powie :-)
    • 22: CommentAuthorKonstantyn
    • CommentTime29 Jul 2023
     
    @podolski - gdybyś wydrukował czy tam jakoś zrobił elegąskie pudełko do tej płyty, pięknie ją zapakował to śmiało mógłbyś krzyczeć tysiaka za "płytę główną" do Atari ST. Chętni znaleźliby się na kupno takiej zapasowej kolekcjonerskiej płyty. A gdybyś dodatkowo zafoliował ją jak w fabryce to nikt nawet nie śmiałby otwierać, kupujący trzymałby zapakowaną przez kolejne 25 lat, jak trzymają nieotwarte kasety, kartridże i inne zabawki. ;-)
    • 23:
       
      CommentAuthorJacques
    • CommentTime30 Jul 2023 zmieniony
     
    Sarkazm nie potwierdzony rzeczywistością w przypadku rozkompletowanych płyt ;-)
    Gdyby ją naprawił i uruchomił to co innego, a tak to najwyżej i tak ryzykowny zakup na części, bo nie wiadomo co się płycie i pozostałym układom przydarzyło, że została zdekompletowana.

    W sumie ciekawie byłoby zobaczyć co stałoby się w licytacji od 1 czy 50 zł.
    • 24:
       
      CommentAuthorMq
    • CommentTime30 Jul 2023
     

    podolski_jp:

    Na allegro wisi za 400 bo biora 5% oraz place vat 23% i podatek 19% wiec mi zostaje 305 wiec na allegro będzie zawsze wyższa niz tu.

    W zasadzie w takim wyliczeniu brakuje jeszcze, że w takim razie zapewne płacisz też zus 1800, więc w sumie dokładasz do interesu prawie półtora patyka:-) Podziwiam, że w ogóle tą płytę w takim razie sprzedajesz:-)
    Hehehe:-) PS. sorry za żart, nie mogłem się powstrzymać:-)
  8.  
    jak sie tak nie sprzeda tak to bedzie licytacja
    • 26: CommentAuthorxangel
    • CommentTime31 Jul 2023
     
    Ja bym tam stówkę + paczkomat dał w ciemno, więcej to nie bardzo ma sens - już 3 takie płyty się u mnie walają :)