atarionline.pl PokeyMAX - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • 1: CommentAuthorRocky
    • CommentTime22 Jul 2023
     
    Czy to się rozwija, czy jest gdzieś dostępne?
    • 2:
       
      CommentAuthorPeri Noid
    • CommentTime22 Jul 2023
     
    Jeśli pytasz to najlepiej bezpośrednio do @duddie z retronics.eu aczkolwiek z dostępnością jest słabo.
    • 3:
       
      CommentAuthorAlex
    • CommentTime24 Jul 2023 zmieniony
     
    Jest też PokeyONE - ->link<-

    Dwukrotnie tańszy i dostępny :)
    • 4:
       
      CommentAuthorsun
    • CommentTime24 Jul 2023
     
    @Rocky: duddie ma jeszcze kilka sztuk v2. Nie ma części, nie ma z czego robić.
    • 5:
       
      CommentAuthorPeri Noid
    • CommentTime24 Jul 2023
     
    @Alex: Ale opis jest mocno kontrowersyjny w swojej logice (cytat): "This replaces all the regular Pokey functions in a classic Atari arcade board. (Please note, the PokeyONE has not been tested in Atari computers)". No to zastępuje czy nie? Jak to stwierdzić skoro nie został przetestowany? Jakoś tak mi się bardziej kojarzy z chipem Hokey do A7800 i cartów.
    • 6: CommentAuthorRocky
    • CommentTime25 Jul 2023
     
    Raczej chodzi mi o rozwiązanie stereo, z czym coraz trudniej..
    Jedyne dostępne rozwiązanie to ->link<- choć myślę o czymś bardziej rozbudowanym..

    Czy ktoś może wyjaśnić ile było różnych wersji tego PokeyMax.. widzę v1, v2, v2b, v3.. i czym się różnią.. może jakaś stronka z tym..
    • 7:
       
      CommentAuthorPeri Noid
    • CommentTime25 Jul 2023
     
    V1 to historia. V2b to V2 na płytce V3 z braku właściwego CPLD. V2 od V3 różni się pojemnością - V3 mieści wszystkie ficzery na raz (4xPokey, 2XSID, COVOX i coś tam jeszcze, czego nigdy nie pamiętam) natomiast V2 tylko podzbiory (np. 2xPokey+Covox).
    • 8: CommentAuthorRocky
    • CommentTime25 Jul 2023
     
    thx Peri Noid..

    Czyli v2 mnie średnio urządza, bo to już mam zrealizowane w tradycyjny sposób..
    • 9:
       
      CommentAuthorPeri Noid
    • CommentTime25 Jul 2023
     
    Różnica jest taka, że możesz wgrać inną kombinację komponentów (nie dowolną niestety tylko jedną z wybranych, dostępnych na stronie programisty).
    • 10:
       
      CommentAuthorAlex
    • CommentTime25 Jul 2023
     
    @Peri Noid - niby nie testował, ale "providing many basic functions like sound, random number generation, I/O and more", więc może jednak zadziała?
    • 11:
       
      CommentAuthorPeri Noid
    • CommentTime25 Jul 2023
     
    Może. Nie wiem, nie mam i nie zamierzam. No i o testy też mnie nikt nie poprosił ;-)
    • 12:
       
      CommentAuthorAlex
    • CommentTime26 Jul 2023
     
    Biorąc pod uwagę cenę, warto spróbować ;) W najgorszym razie będzie jako drugi.