atarionline.pl [S] SPRZEDAM kolekcja retro-demoscenowo-atarowska - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • 1:
       
      CommentAuthorinsert
    • CommentTime30 Jul 2023 zmieniony
     
    Cześć, w związku z przeprowadzką pozbywam się kolekcji retro-demoscenowo-atarowskiej :/

    Wszystko kiedyś było używane i sprawne, niestety obecnie nie mam już jak tego sprawdzić dlatego sprzedaję to na ryzyko kupującego co do stanu technicznego przedmiotów. Wszystko już jest spakowane i nie mam jak już tego rozpakowywać - proszę o ocenę chęci zakupu na podstawie zdjęć które robiłem podczas pakowania. W grę wchodzi tylko sprzedaż całości zestawu.

    W skład zestawu wchodzi to co na zdjęciach (poniżej opis robiony bardzo na szybko więc proszę patrzcie na zdjęcia w linku poniżej bo mogłem się w opisie zawartości pomylić):

    - Atari 130 XE
    - Atari 65 XE
    - Atari 65 XE z pokrywą plastikową
    - Atari 800 XL (byćmoże ma 130 kb ramu, tak twierdził kiedyś Rastan jak mi to sprzedawał ;))
    - SIO2SD z wtyką atarowską
    - 2 x kabel do TV do atari XL/XE
    - 1 x zasilacz Atari do XL
    - Joy Competition duży
    - Joy Competition mini
    - 2 x joy z epoki
    - 2 x pad Atari z epoki
    - kardridż Side2 do Atari XL/XE
    - kardridż SIC Cart x 2 do Atari XL/XE
    - Gra Archon kardridż na Atari XL/XE Box
    - Gra Isora&Loops kardridż na Atari XL/XE Box
    - Gra Atlantis na 2600 albo 7800 (nie pamiętam) Box
    - Gra One on One kardridż na Atari XL/XE
    - Gra Popeye kardridż chyuba na Atari XL/XE
    - Action! kardridż na Atari XL/XE
    - Logo kardridż na Atari XL/XE
    - Jakiś kardridż na Atari XL/XE (na nalepce napis HIT)
    - Książki o tematyce Atari 8bit:
    Action, Atari Basic dla dzieci, Opisy gier na małe Atari, 2x Atari Logo, 1 instrukcja do 65XE/130XE, Elementarz Atari, Atari Logo Tadeusiewicza, 8 x książki SOETO

    Zdjęcia znajdują się pod adresem:
    bit.ly/3rLqDiN

    Jeśli ktoś jest zainteresowany zakupem proszę o propozycję ceny za całość i adres e-mail w tym wątku. Koszt przesyłki dodatkowo pokrywa kupujący - w grę wchodzi paczka Poczty Polskiej albo odbiór osobisty - Olsztynek.
    • 2: CommentAuthorKonstantyn
    • CommentTime30 Jul 2023
     
    1,5 tys. mogę dać za całość.
    • 3: CommentAuthoras...
    • CommentTime30 Jul 2023
     
    @Konstatyn, czemu nie 500pln?

    @Insert, wystaw na allegro pojedynczo.
    Kilka tysięcy będzie z tego.
    Masz tam trochę unikatów jak zasilacz...
    • 4: CommentAuthorKonstantyn
    • CommentTime30 Jul 2023
     
    @as, Kolega Insert pisze, że nie wie czy urządzenia są sprawne, więc założyć trzeba, że są uszkodzone, w dodatku nie wyglądają zbyt atrakcyjnie zewnętrznie. Nie interesują mnie kartridże i jakieś tam dodatki, jedynie jakiś sprawny model XE. Więc jeśli takowy się trafi to i tak za 1500 to cena wysoka jak dla mnie. Pozostałe sprzęty musiałbym posprzedawać, może ewentualnie zostawiłbym XL, a to wymaga zachodu. Moja oferta to 1500, a jeśli komuś nie odpowiada to przecież nie musi sprzedawać, można wystawić i za 15 tysięcy, kto komu broni?
    • 5: CommentAuthorGekoPL
    • CommentTime30 Jul 2023
     
    @as... - nie należy się oburzać czy unosić - wszystko jest warte tyle (i tylko tyle), ile może dać za to coś kupujący. Dla Ciebie wyżej wymieniona kolekcja warta jest "Kilka tysięcy", dla as'a jest to 1,5 tys. - i obaj macie rację (pod warunkiem, że naprawdę chcecie kupić).
    Dla ludzi których nie interesuje sprzęt retro - wartość kolekcji może być tzw. "elektro-śmieć"...
    Nawet nie wiesz ile "skarbów/kolekcji" ląduje w workach na śmieci gdy ktoś umiera bi dla rodziny te "skarby" są "problemem"... i tak wygląda proces kupna-sprzedaży (musisz znaleźć chętnego kupca. A Kupi ten co zaoferuje najwięcej na zasadach sprzedawcy).
    • 6:
       
      CommentAuthorinsert
    • CommentTime30 Jul 2023
     
    kkrys: Olsztynek
    • 7: CommentAuthoras...
    • CommentTime30 Jul 2023
     
    Ale czy ja się oburzam?
    -Zaproponowałem sprzedający aby wystawił to na allegro.
    Ceny zweryfikują, potencjalny kupujący ;)
    • 8: CommentAuthoradi
    • CommentTime31 Jul 2023 zmieniony
     
    @Konstantyn - obniż na 500 skoro Ci to proponują :).

    Rozważając intencje sprzedającego, przychodzą mi do głowy dwa przypadki:

    1) Chce szybko sprzedać całość w dobre ręce, nawet po niskiej cenie. Wtedy 1500 zaproponowane przez Konstantyna to uczciwa cena, nawet zawyżona.

    2) Chce uzyskać więcej niż dostałby na Allegro, licząc na to, że pełno tu bogatych frajerów zapatrzonych w Atari. W tym przypadku trzeba dać Mu 500.
    • 9: CommentAuthorKonstantyn
    • CommentTime31 Jul 2023
     
    @adi - dzisiaj jeszcze pozostaję przy 1500 (choć przyznam, że jak dla mnie to i tak za dużo, bo potrzebny mi jeden komputer, a w tej cenie kupiłbym wypasione i odrestaurowane Atari), ale jutro już będę musiał opuścić jak poopłacam rachunki. :-)
    • 10: CommentAuthorKonstantyn
    • CommentTime31 Jul 2023 zmieniony
     
    Moim zdaniem ceny sprzętu na forum takie jak to, czyli miłośników retro powinny być w miarę atrakcyjne dla ewentualnego nabywcy. A jeśli ktoś chce zarobić i się dorobić na elektrozłomie to powinien sprzedawać na alegrach czy innych ebajach. Nadto twierdzenie, iż sprzęty kiedyś działały, a teraz nie wiadomo, bo spakowane i nie ma jak sprawdzić wydaje się być mało wiarygodne, zwłaszcza na tym forum. A nawet jeśli nie da się sprawdzić i istnieje prawdopodobieństwo, iż wszystkie są niesprawne to należałoby sprzedawać je jako złom albo uszkodzone. Kiedyś działały... No jasne, że działały, wszystkie sprzęty kiedyś działały, nawet te, które wylądowały dawno na śmietnikach. Istotą rzeczy jest w jakim stanie są na dzień dzisiejszy, czyli czy są sprawne, a jeśli nie to po prostu kupa złomu jest i tyle. A poza tym ja, gdybym się przeprowadzał, był miłośnikiem retro komputerów to bym się ich nie pozbywał, zwłaszcza, że nie są to jakieś wielkie klamoty.
    • 11: CommentAuthorxangel
    • CommentTime31 Jul 2023
     
    1.5 tys mogę zaproponować. Odbiór osobisty - w sierpniu będę w Olsztynie więc mogę podskoczyć do Olsztynka.
    • 12: CommentAuthorKonstantyn
    • CommentTime31 Jul 2023 zmieniony
     
    @xangel - 1500 to ja zaproponowałem, więc bądź tak łaskaw i nie wpindalaj się albo zaproponuj konkretniejszą kwotę. Tylko tego nie zrobisz, bo nie będzie Ci się kalkulowało, a tak to sądzisz, że zarobisz na ebajach i oeliksach. Zebyś się nie przeliczył, ale bierz, bierz... Tylko cenę wypadałoby podbić i nie o złotówkę, a konkretnie. Pozdrawiam.
    • 13:
       
      CommentAuthorinsert
    • CommentTime31 Jul 2023
     
    Panowie trochę proponuję wyluzować z komunikacją - ocenianiem innych, domysłami i szukaniem rzeczy których nie ma. To tylko ogłoszenie o sprzedaży przedmiotów
    • 14: CommentAuthorxangel
    • CommentTime31 Jul 2023 zmieniony
     
    Konstantyn - weź wyluzuj, bo Ci żyłka pęknie.
    Dałem 1500 bo Twoja oferta jak rozumiem przedawnia się o północy, a moja nie.
    Nie wiem też dlaczego chcesz mi mówić o ile mam podbijać cenę. Pff..
    Z mojej strony EOT
    • 15:
       
      CommentAuthorinsert
    • CommentTime31 Jul 2023
     
    Panowie żeby nie powodować sporów ofertę wrzuciłem jako aukcję na allegro. Jak ktoś będzie zainteresowany nadal na pewno to tam znajdzie. Dzięki i temat sprzedaży poza allegro zamykam.
    • 16: CommentAuthorrosomak
    • CommentTime31 Jul 2023 zmieniony
     
    Wrzuć linka, i policz prowizje jaką skasuje allegro, nie jest to parę złociszy
    • 17:
       
      CommentAuthorinsert
    • CommentTime31 Jul 2023
     
    ->link<-

    no prowizję etc niestety będę musiał opłacić
    • 18: CommentAuthorKonstantyn
    • CommentTime31 Jul 2023 zmieniony
     
    @xangel - możesz spokojnie brać udział w "licytacji", czy tam w przyczajce czekać do jej zamknięcia i przed gwizdkiem kupić, o ile sprzedający nie wycofa wcześniej, jeśli uzna, że za mało dają. Ale pewnie wiesz jak to działa. Ja się nie bawię w takie podchody... Brzydzę się tymi licytacjami, bo to wielka ściema jest. Kupuj, sprzedawaj pojedynczo czy rób tam co chcesz z tym barachłem. Ja spokojnie sobie emulator będę odpalał jeszcze, póki co. No. To powodzenia. :-)
    • 19: CommentAuthorGekoPL
    • CommentTime31 Jul 2023
     
    @Konstantyn - tym razem Ty się zbędnie unosisz. Nie ma co strzelać focha czy robić inne sceny.
    Aukcja to aukcja - wygra ten co da najwięcej i przekroczy sumę minimalną, którą wyznaczył sprzedający.

    Trochę przeraża mnie "dziecinada" wśród (niby) dorosłych ludzi :)

    Dodałem do obserwowanych - oglądnę końcówkę aukcji z czystej ciekawości bo niestety nie mam "wolnych" funduszy na hobby by po-licytować, bo wypadły mi nieoczekiwane "eventy w życiu".
    • 20:
       
      CommentAuthorsun
    • CommentTime31 Jul 2023
     
    X'a znam, Konstantyna nie. Nigdy bym nie napisał do X'a, żeby sobie na olxie pozarabiał. Żenada.
    • 21: CommentAuthorlopezpb
    • CommentTime1 Aug 2023
     
    Mam wrażenie, że kolega Konstantyn, nie może przecierpieć, że taka okazja przeszła mu koło nosa :-)

    @inser wystawienie na aukcji to najlepsze rozwiązanie, ale widzę, ze ustawiłeś cenę minimalną, więc dobrze wiesz za ile chcesz to sprzedać, wiec po co te podchody?
    • 22:
       
      CommentAuthorjhusak
    • CommentTime1 Aug 2023
     
    Te podchody to po to, żeby tu gównoburzy nie było.

    Ostrzeżenie. Pan Konstantyn jest proszony o ogarnięcie się i zaprzestanie osobistych insynuacji (posty 12 i 18).
    • 23: CommentAuthorKonstantyn
    • CommentTime1 Aug 2023
     
    @lopezpb - akurat myslisz się i to bardzo, dla mnie to żadna okazja, bo 1,5 tysiaka za szroty, które nie wiadomo czy odpalą to duży wydatek i ryzyko. Ja szukam jednego sprawnego komputera, do tego powinien estetycznie wyglądać, a z tej kolekcji nie są zbyt zachęcające. Ale wziąłbym z myślą, że wybiorę sprawną maszynę, o ile jest albo oddam którąś do naprawy, a reszty jakoś się pozbędę, żeby chociaż koszty po części się zwróciły. Tak czy siak, już nie jestem zainteresowany, bo te podchody cenowe i badanie rynku dodatkowo mnie zniechęcają do zakupu, a poza tym cena już podskoczyła (może sprzedający sam ją podbija, ale nie obchodzi mnie to). Wolałbym kupić od kogoś, kto ma nadwyżkę w swojej kolekcji albo od fachowca odrestaurowany sprzęt, ale nie za milioy, niż od kogoś, kto się pozbywa złomu. Póki co będę się posiłkował emulatorem, aż ceny spadną to może kupię jakieś XE, bo w zasadzie tylko te modele mnie interesują, znaczy 65XE najlepiej, ewentualnie 130XE.
    • 24:
       
      CommentAuthorinsert
    • CommentTime1 Aug 2023
     
    Konstantyn, proszę przestań atakować ludzi, w tym mnie.
    • 25: CommentAuthorKonstantyn
    • CommentTime1 Aug 2023 zmieniony
     
    @insert - bez przesady, nikogo nie atakuję, akurat w tej chwili to ja czuję się zaszczuty. Nie podoba Ci się, co piszę o Twoim sprzęcie i o jego sprzedaży? Zaproponowałem 1500 zł, bo nie podałeś kwoty za jaką chcesz sprzedać sprzęt. Potem zostałem skrytykowany za to. Chyba mam prawo wypowiedzi? Po to zdaje się też jest to forum? Nie używam obraźliwych zwrotów, ani personalnie nikogo nie atakuję, jak mi to próbuje imputować Pan Administrator. Tak, zauważyłem, dostałem formalne, czy też nieformalne ostrzeżenie. Przeżyję, gorsze rzeczy mnie w życiu spotykały i póki co żyję. Nie jestem ślepy i nieświadomy, nie muszę się z niczego ogarniać. A, że dostanę kolejne ostrzeżenie albo co gorsza bana? No toć wolno adminom, to ich poletko. Tylko pytam, za co? Konkretnie, wraz z odnośnikami do regulaminu, w którym miejscu naruszyłem regulamin na tyle, żeby dostawać ostrzeżenie albo zostać zbanowanym. Nadto śmieszne jest to, że ja walczę z praktykami januszowymi polskiej "giełdy" i zostaję za to zrugany... Na forum, które ma promować komputerty retro, które powinno skupiać ich miłośników i nie powinno być wykorzystywane do celów zarobkowych. Zamiast odsprzedać po atrakcyjnej cenie komuś z tutejszej społeczności sprzęt, to chce się wykorzystać jak najbardziej i zyskać, dorobić się. Od tego są inne portale.
    • 26:
       
      CommentAuthorinsert
    • CommentTime1 Aug 2023
     
    nie podoba mi się to co piszesz o mnie i to jak komunikujesz się z innymi na tej stronie, proszę Cię po raz kolejny abyś przestał to robić
    • 27: CommentAuthorKonstantyn
    • CommentTime1 Aug 2023
     
    A mi się nie podoba to, w jaki sposób komunikujesz się ze mną i oskarżasz mnie buk wie o co. Apeluję o to, żebyś przestał to robić.
    • 28:
       
      CommentAuthorjhusak
    • CommentTime1 Aug 2023 zmieniony
     
    Konstantyn - nie masz racji pisząc "bez przesady, nikogo nie atakuję".
    Atakujesz co niemalże drugi wyraz, ale robisz to tak wg siebie umiejętnie, żeby nie mieć sobie nic do zarzucenia, a następnie stawiasz siebie w roli ofiary.

    Inne osoby kulturalnie (bądź mniej kulturalnie) zwracają Ci uwagę, co Cię jeszcze bardziej nakręca. Ponieważ ta eskalacja z twojej strony ma na celu jak widać tylko zdenerwowanie rozmówców, w tym mnie - zmuszasz mnie do wysłania Cię na banicję na tydzień z hakiem. A wierz mi - robię to tylko w ostateczności.

    Na twoją prośbę o wypunktowanie co i jak - nie będę tego robił, bo musiał bym nad tym pracować z godzinę albo dwie, a nie mam ani czasu, ani ochoty, ani to pzyjemne. I tak na Ciebie już zbyt dużo czasu poświęciłem.
    • 29:
       
      CommentAuthorCyprian
    • CommentTime1 Aug 2023 zmieniony
     

    Konstantyn:

    bądź tak łaskaw i nie wpindalaj


    uuu, powiało PRLem
    • 30:
       
      CommentAuthorDracon
    • CommentTime1 Aug 2023 zmieniony
     
    Moim skromnym zdaniem jest tu niepotrzebna „gównoburza” i trzeba było od razu pchać graty na Alledrogo a nie niby sondować ceny i robić nadzieję Konstantynowi.
    • 31:
       
      CommentAuthorjhusak
    • CommentTime1 Aug 2023
     
    Ale to wiemy po fakcie :) Przy okazji dowiedzieliśmy się conieco o kimśniekimś.
    • 32:
       
      CommentAuthorsun
    • CommentTime1 Aug 2023
     
    To jak już się kolega zaloguje po banicji :)
    • 33:
       
      CommentAuthorjhusak
    • CommentTime1 Aug 2023
     
    E..tam, ten sprzedawca to wszystko ma drożej o 30-50% od aktualnej ceny.
    • 34: CommentAuthordruzil28
    • CommentTime1 Aug 2023
     
    Jak dla mnie takie ogłoszenia jak te tutaj mają racje bytu, tylko wtedy gdy sprzedający gwarantuje działanie sprzętu swoją reputacja.
    Ale gdy widzę ogłoszenie gdzie może działa a może nie to niczym się ono nie rożni od scamu z olx :)
    Chyba ze proponowana cena od razu zakłada ze sprzęt jest uszkodzony czego w tym wypadku nie widzę.
    Sam stan oceniam na zwykły standard, raczej nie kolekcjonerski :)
    Jeśli to wszystko działa to aktualne 2k jest raczej nie wygórowaną ceną, chociaż z drugiej strony po co komu do kolekcji takie same komputery. Łatwiej to chyba sprzedać osobno niż licytować całość.
    A z tym banem to chyba przesada, dyskusja mimo wszystko jakiś poziom trzymała.
    • 35:
       
      CommentAuthorjhusak
    • CommentTime1 Aug 2023
     
    Tu nie chodzi o jakiś, tylko o trzymanie poziomu, poniżej którego się nie schodzi. Przeczytaj dokładnie tę „dyskusję”.
  1.  
    • 37: CommentAuthorsolo/ng
    • CommentTime2 Aug 2023 zmieniony
     
    .
  2.  

    druzil28:

    Jak dla mnie takie ogłoszenia jak te tutaj mają racje bytu, tylko wtedy gdy sprzedający gwarantuje działanie sprzętu swoją reputacja.


    No cuś w tym stylu. Ja ogólnie rzadko sprzedaję lub kupuję przez forum, ale jeśli już, to raczej w grę wchodzi tylko handelek z osobami, które od paru lat znam/rozpoznaję. Wtedy wiem, że mogę zapłacić w ciemno, a sprzęt prędzej czy później dojdzie. Jak będzie zepsuty, to kasa do mnie wróci bez zbędnego wiadomo czego. Tak samo ja jak coś wysyłam do "znajomego", to kaskę bierę jak już sobie sprawdzi, czy mu działa.

    Tylko raz zostałem zrobiony w balona na jakiejś klawiaturze do 800XL, ale to wyjątek potwierdzający regułę.

    Więc gdybym np. coś wystawiał tutaj, a zgłosiłby mi się jakiś "kleofas_zgierz_26" z super ofertą, to bym "podziękował, ale nie". Najpierw niech napisze jakieś gierki, muzyczki, obrazki albo chociaż wypije ze mną browarka na zlocie :)

    Oczywiście to tylko personalna opinia, a nie jakieś tam pouczenia, czy mówienie (pisanie) komuś co jest godne robienia a co nie.
    • 39:
       
      CommentAuthorMq
    • CommentTime3 Aug 2023
     
    @mgr_inz_rafal: starzejesz się... Taki długi post od Ciebie, to chociaż temat wątku mnie nie interesuje, to specjalnie przeczytałem, a tu do samego końca tylko coraz większe rozczarowanie, że nie ma nic o stolcu, ani innych świętobliwościach... :-)
    • 40: CommentAuthoradi
    • CommentTime4 Aug 2023
     
    "Ponieważ ta eskalacja z twojej strony ma na celu jak widać tylko zdenerwowanie rozmówców" - nie sądzę, żeby taka była intencja Konstantyna.
    "Osaczyliście" chłopaka to się broni :).
    Nie takie rzeczy już tutaj widziałem wyprodukowane spod palców bywalców :).

    Ale rzeczywiście spokój i kultura nikomu nie zaszkodzi.
    • 41: CommentAuthormono
    • CommentTime4 Aug 2023
     
    @Mq: o ekskremencjach :)
    • 42: CommentAuthorrosomak
    • CommentTime4 Aug 2023 zmieniony
     
    Wygląda na to, że gość wiele więcej z tego "biznesu" nie wyciągnie, stanęło na 1999 minus prowizja dość spora, było się dogadać na forum
    Pozostaje kwestia czy ktoś zapłaci po wygraniu aukcji
    • 43: CommentAuthordruzil28
    • CommentTime8 Aug 2023
     
    Tak z ciekawości, ile jest prowizji od takiej kwoty?
    • 44:
       
      CommentAuthorsun
    • CommentTime8 Aug 2023 zmieniony
     
    • 45: CommentAuthorRocky
    • CommentTime8 Aug 2023
     
    Tak z ciekawości.. na stare komputery to ok 10%, a na nowe oraz podzespoły już mniej niż 3%.. A jak ktoś spróbuje wybrać kategorię pozostałe (chyba nieważne gdzie).. to leci do ponad 20%..
    • 46: CommentAuthorrosomak
    • CommentTime8 Aug 2023
     
    Allegro generalnie przegina z kwotami prowizji, np za duże AGD biorą niemal 5%, czyli kupujesz zmywarkę za 2 koła i w tym jest 100zl za pośredniczenie w allegro
    A najbardziej ciekawi mnie róże nic się w temacie konkurencji nie dzieje, Erli zamarło, eBay nie istnieje, żyć nie umierać
    • 47:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime8 Aug 2023
     
    Faktycznie, konkurencja niemrawa. Jeszcze ogłoszeniowe jak OLX, Vinted. Przydałaby się monopoliście konkurencja, żeby ceny spadły.
    • 48:
       
      CommentAuthorsun
    • CommentTime8 Aug 2023
     
    Comarch wystartował z wszystko.pl zdaje się.
    • 49:
       
      CommentAuthorCyprian
    • CommentTime8 Aug 2023
     
    to "wszystko" to jakaś nówka?
    • 50: CommentAuthorrosomak
    • CommentTime8 Aug 2023
     
    Coś tam zapowiadają, ale Erli też dużo gadali