atarionline.pl Miecze Valdgira cas, wawe - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • 1: CommentAuthorlexx
    • CommentTime17 Aug 2023
     
    Witam mam pytanie czy ktoś posiada oryginalny wawe lub cas MIECZE VALDGIRA. Mam oryginał, ale z racji wieku kaseta już nie działa, chciałem nagrać na nowa taśmę i przełożyć do oryginału.
    • 2: CommentAuthorXuio
    • CommentTime17 Aug 2023
     
    .cas dostepny tutaj: ->link<-
    • 3: CommentAuthorlexx
    • CommentTime17 Aug 2023
     
    Na tej stronie nie działa, ale znalazłem tutaj cas-y
    ->link<-
    • 4: CommentAuthorXuio
    • CommentTime17 Aug 2023
     
    Dziala, tylko trzeba uzyc klienta FTP, strona www prowadzi do FTPa Pigwy.
    • 5:
       
      CommentAuthorjhusak
    • CommentTime17 Aug 2023
     
    Na czym polega ten "fix loader"?
    • 6: CommentAuthorstryker
    • CommentTime17 Aug 2023
     
    poprawiłem linki na stronie....

    20 lat temu był tylko wav2cas ... więc żeby gra chodziła "usuwało" się zabezpieczenia ....
    Cas'y zapisane jako "CAS'y z zabezpieczeniami (niedziałające)" to jest to co "wypluł" wav2cas..... zapewne po nagraniu na taśmę nic to nie zmieni i gra się nie odczyta.... ? nie testowałem ....
    • 7: CommentAuthorlexx
    • CommentTime17 Aug 2023
     
    Po nagraniu oryginału niestety gra nie dzieła, nagrałem z fix loader i gra chodzi. Ale brakuje zabezpieczenia jakie było w MIECZACH VALDGIRA że z instrukcji podawało się wyraz z danego wiersza. Może ma ktoś takiego CAS bez usuniętego tego zabezpieczenia.
    • 8:
       
      CommentAuthorDracon
    • CommentTime17 Aug 2023
     
    @lexx
    A po co Ci takie zabezpieczenie? Ciesz się działającą grą! :)
    • 9:
       
      CommentAuthorJacques
    • CommentTime18 Aug 2023
     
    Dla oryginalności oryginału zapewne ;-)
  1.  
    Mam oryginalną kasetę, która nadal działa. Mogę spróbować zgrać materiał do WAVe'a, ale będzie on zaszumiony i nie daję gwarancji że zadziała jak trzeba. Jeżeli pasuje ci takie rozwiązanie to daj znać.
    • 11: CommentAuthormono
    • CommentTime18 Aug 2023
     
    Super.
    • 12: CommentAuthorlexx
    • CommentTime19 Aug 2023
     
    Jeżeli możesz i masz czas, bardzo bym prosił o zgranie może coś z tego będzie. Dzięki
  2.  
    Hej lexx.

    Wiem że pewnie zabrzmi to jak wymówka :) ale wczoraj siadłem do zgrania kasety i okazało się, że mój magnetofon w decku oszalał. Nie wiem czy to wina wilgoci w powietrzu czy się skaszaniło coś innego, ale miękka mechanika szaleje przy próbie wciskania guzików. Na szczęście chyba nie zniszczyłem kasety z Mieczami Valdgira, ale muszę najpierw naprawić sprzęt, a dopiero potem będę mógł ci to zgrać. Jak domowe sposoby nie pomogą (czyszczenie styków) to czeka mnie wizyta u fachowca.

    Proszę o trochę cierpliwości. Mi też zależy żeby deck był sprawny, więc to będzie załatwione raczej szybko.
    • 14: CommentAuthorlexx
    • CommentTime21 Aug 2023
     
    Nie ma problemu, kaseta na razie stoi jako ozdoba :)
    Dzięki i pozdrawiam.
  3.  
    Hej.

    Wczoraj wieczorem naprawiłem magnetofon. Nie wiem na ile ta naprawa wystarczy, bo pękło jedno z kółek zębatych, ale nie na tyle źle, żeby nie dało się go posklejać.

    Postaram się zgrać WAVe'a w najbliższych dniach.
    • 16: CommentAuthorlexx
    • CommentTime23 Aug 2023
     
    Dzięki
  4.  
    Hej.

    Pod poniższym adresem znajdziesz dwa nagrania z kasety zrobione na dwóch różnych deckach kasetowych.

    Miałem z tym trochę problemów co zresztą widać w samych plikach. Nie wiem czy to na skutek starości czy złego magazynowania, ale kaseta strasznie zasyfia głowicę magnetofonu. Objawia się to utratą dynamiki nagrania z czasem. Nie wiem czy da się to odratować w jakimś Audacity, czy innym podobnym programie. Może fachowcy z forum pomogą. Ale obawiam się, że bez jakiejś akcji ratunkowej nie uda się tak nagranego audio wczytać bezpośrednio do Atari.

    W każdym razie po każdym odtworzeniu kasety musiałem czyścić głowicę inaczej dźwięk nie miał dynamiki i trochę brzmiał jak puszczony przez filtr dolnoprzepustowy. Nie będę też ryzykował ładowania tej gry z kasety na prawdziwym sprzęcie - jest już zbyt "podejrzana".

    Pliki są w formacie flac. Powodzenia!

    ->link<-
    • 18: CommentAuthorVLX
    • CommentTime25 Aug 2023
     
    Daj znać czy weszło. Znalazłem u siebie oryginalną kasetę z tą grą, więc w razie czego mogę sprawdzić w jakim jest stanie i ją zgrać.
    • 19: CommentAuthorlexx
    • CommentTime25 Aug 2023
     
    Ok dzisiaj jesz sprawdzę, wielkie dzięki.
    • 20: CommentAuthorlexx
    • CommentTime25 Aug 2023
     
    Panowie operacja zakończona sukcesem, po od szumieniu i nagraniu gra działa wczytała się za pierwszym razem jutro wrzucę cas i wawe oryginału, Jeszcze raz wielkie dzięki.
  5.  
    Super. Czekam na wersję WAV po odszumianiu, żeby sobie ją też nagrać na nowej taśmie.
    • 22: CommentAuthorlexx
    • CommentTime26 Aug 2023 zmieniony
     
    Przesyłam Paczkę
    ->link<-
    W środku 2 pliki wawe odfiltrowany i zwiększona głośność i mp3 + instrukcja, aby wpisać wyraz z danego wiersza podczas wgrywania.
    Podczas nagrywania tylko prawy kanał i siła sygnału na +2 na czerwonym. Start od 003 na liczniku magnetofonu ATARI.

    Jeszcze mam jedną kasetę, do renowacji która nie działa Władcy ciemności. Jakby ktoś miał i mógł zgrać byłbym wdzięczny.

    Kaseta po przełożeniu taśmy :)
  6.  
    Dzięki!
    • 24: CommentAuthorXuio
    • CommentTime27 Aug 2023
     
    Tak dla sportu, probowalem wgrac pliki lexx'a na altirrze i niestety ale "wywala" self test
    • 25: CommentAuthorlexx
    • CommentTime27 Aug 2023 zmieniony
     
    Przesyłam jeszcze jeden plik został on odfiltrowany i wzmocniony.
    Po nagraniu na kasetę działa za każdym razem. Przetestowane na 4 magnetofonach.
    ->link<-
    magnetofon licznik 003-217
    • 26: CommentAuthorVidol
    • CommentTime27 Aug 2023
     
    W altirze przy 17% pojawia sie self test :(
    • 27: CommentAuthormono
    • CommentTime27 Aug 2023
     
    Ładuje się bezproblemowo. Dzięki! Wreszcie w archiwum będzie kolejna ORYGINALNA taśma, a nie jakieś giełdowe piraty.
    • 28:
       
      CommentAuthorMq
    • CommentTime27 Aug 2023
     
    Mi też w Altirze wywala selftest. Może to kwestia zabezpieczeń na taśmie, a Altirra może tego nie obsługuje, czy coś?
    • 29: CommentAuthorlexx
    • CommentTime27 Aug 2023
     
    Mi też wywala Selftest ale po nagraniu na taśmę jest ok.
    • 30: CommentAuthorXuio
    • CommentTime27 Aug 2023
     
    Jak bede mial dostep to sprawdze na AVGCArt'cie, w celach badawczych.
    • 31: CommentAuthorXuio
    • CommentTime27 Aug 2023
     
    ps. ale zrzut ad 2044 na altirze dziala
    • 32: CommentAuthorlexx
    • CommentTime27 Aug 2023 zmieniony
     
    Miecze valdgira są inaczej nagrane, może to jest przyczyna. sygnał jest strasznie długi bez przerw i z loaderem na początku.
    • 33: CommentAuthormono
    • CommentTime27 Aug 2023
     
    Ładuję Miecze-valdgira-I-wzmocniony.wav
    Ustawienia mam jak na obrazku. Wszystko się ładuje i działa pięknie.
    • 34: CommentAuthorlexx
    • CommentTime27 Aug 2023 zmieniony
     
    U mnie teraz też działa, ale miałem przestawione na 65CO2. Po przestawieniu na 1.79MHz odpaliło od razu. Jutro dodam oryginał Władcy ciemności.
    • 35: CommentAuthorXuio
    • CommentTime27 Aug 2023
     
    To musi byc jakias inna opcja, u mnie sie nie laduje.
    • 36: CommentAuthorXuio
    • CommentTime27 Aug 2023
     
    Ok, problem stwarza C: patch (Cassette SIO). Po wylaczeniu wszystko smiga
    • 37: CommentAuthorlexx
    • CommentTime28 Aug 2023 zmieniony
     
    Zrobiłem oryginalny CAS działa na Altira i AVGcart
    plik do pobrania tutaj ->link<-
    • 38: CommentAuthorXuio
    • CommentTime28 Aug 2023
     
    Super, dziekuje
    • 39: CommentAuthormono
    • CommentTime28 Aug 2023
     
    Śmiga pięknie na Atari800 i na Altirra.
    • 40: CommentAuthorlexx
    • CommentTime29 Aug 2023
     
    Dziwną rzecz zaobserwowałem na sprzęcie z U1MB gra się normalnie ładuje, ale brak postaci, to samo jak włączę U1MB na Altirra. :)
    • 41:
       
      CommentAuthorMq
    • CommentTime29 Aug 2023
     
    No to się XXL ucieszy:-)
    • 42: CommentAuthortakron27
    • CommentTime31 Aug 2023
     
    btw, mono,
    na screenie konfiguracji magnetofonu pod altirrą, nie masz zaznaczonego 'avoid os .. errors'.
    jeśli testujemy rippy taśm to warto wyeliminować przypadkowy błąd od strony komputera, żeby lepiej ocenić (nie)działanie zgranego materiału.
    • 43: CommentAuthormono
    • CommentTime31 Aug 2023
     
    Aaaa, dzięki. Niektóre opcje Altirry brzmią dla mnie enigmatyczne.
    • 44: CommentAuthorlexx
    • CommentTime31 Aug 2023
     
    Z U1MB jest brak postaci po załadowaniu, ale jak wcisnę spację postać się pojawia, z 5 sekund gra działa i się zawiesza.
    • 45: CommentAuthortakron27
    • CommentTime31 Aug 2023
     
    z u1mb - tak się dzieje w przypadku rozszerzonego ramu? czy nawet jak wybierzesz 'stockową' konfigurację?