atarionline.pl Interfejs magnetofonu , kolejny ;) - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • 1: CommentAuthorzaxon
    • CommentTime21 Aug 2023
     
    Kolejna wersja. Tym razem po sugestiach Delego ma gniazdko jack stereo.Prawy kanał dane, lewy kanał, można sobie muzyczkę puścić ;) .Tylko normal 600/900 bodów. Testowałem z komórką, z deckiem Sony z kaset.




    Robić więcej ?
    • 2:
       
      CommentAuthorjhusak
    • CommentTime21 Aug 2023
     
    A co jest w środku?
    • 3: CommentAuthorzaxon
    • CommentTime21 Aug 2023
     
    Bardzo małe XC12.
    • 4: CommentAuthoratariki50
    • CommentTime21 Aug 2023
     
    @zaxon

    Cztery razy zastanawiałem się co odpisać. Abyś się nie obraził.
    Fajne to. I jeszcze gada :)

    Ja bym jednak wolał to:




    A bardzo małe XC12 jest super :)
    • 5: CommentAuthorzaxon
    • CommentTime21 Aug 2023
     
    Gada bo to takie demo specjalne. Co do turbo to może upchnę jeszcze jedyne słuszne czyli Blizzarda ;)
    • 6: CommentAuthoratariki50
    • CommentTime21 Aug 2023
     
    Jak specjalne to zmieści się jeszcze UM bo to przecież prawie jak AST i naprawdę niedaleko od ATT a Blizzard to wszystko łączy itd.
    Żartuję sobie.
    Ale chwilą,moment przecież Ty już to zrobiłeś:)
    • 7: CommentAuthorVLX
    • CommentTime22 Aug 2023
     
    Daj znać, jak ruszy sprzedaż. :)
    • 8: CommentAuthortakron27
    • CommentTime22 Aug 2023
     
    ;-P tak możesz zrobić kilka więcej. turba w tym mile widziane.
    • 9:
       
      CommentAuthorlotharek
    • CommentTime23 Aug 2023
     
    • 10:
       
      CommentAuthorMaW
    • CommentTime23 Aug 2023
     
    Ooo tak, jak będzie Blizzard, to wezmę :-}
    • 11: CommentAuthorzaxon
    • CommentTime23 Aug 2023
     
    Będzie blizzard ;)
    • 12:
       
      CommentAuthorMaW
    • CommentTime23 Aug 2023
     

    Wreszcie :P
    • 13: CommentAuthorbarf31
    • CommentTime23 Aug 2023
     
    Też zgłaszam chęć zanabycia
    • 14: CommentAuthorzaxon
    • CommentTime25 Aug 2023 zmieniony
     
    Płytki w drodze. Po weekendzie powinny być. Prawdopodobnie będą też inne turba oprócz Blizzarda w pakiecie.
    • 15: CommentAuthoratariki50
    • CommentTime25 Aug 2023
     
    Jak będzie turbo UM (Unerring Masters)
    To biorę.
    • 16: CommentAuthorzaxon
    • CommentTime25 Aug 2023
     
    No nie wiem, Lotharek pare postów temu pokazał swoje ? Tylko patrzeć aż znowu dostane od niego kolejne pismo od jego adwokatów...
    • 17: CommentAuthorzaxon
    • CommentTime26 Aug 2023
     
    Troche mnie poniosło dzisiaj.Ale mam ;) Blizzard, AST,T2000,KSO,normal. MP3,WAV,MPG,USB,SD BT. UM turbo nie wiem, to Galtrona działka nie będe mu sie wcinał.

    • 18: CommentAuthorzaxon
    • CommentTime27 Aug 2023
     
    No dobra, moja działka skończona. Załaduję sobie Numena w KSO ;)



    A potem w normalu choć to ponad 50 minut zajmuje ;)
    • 19: CommentAuthoratariki50
    • CommentTime28 Aug 2023
     
    No to fajnie.
    W sensie że nie.
    Czegoś nie rozumiem. Popraw,poprawcie mnie.
    Skoro jest tak jak jest. To nikt nie może rozwijać jakiegokolwiek projektu bo prawa do niego są zastrzeżone?
    Przecież w ten sposób to niczego nie można zbudować, ożywić.
    • 20: CommentAuthoratariki50
    • CommentTime28 Aug 2023
     
    Przypomnę że jest XXI wiek. Atari to hobby zakręconych. A nie wielki biznes korporacji. Chyba że się mylę i dalej żyjemy w latach 80/90 ubiegłego wieku
    • 21: CommentAuthoratariki50
    • CommentTime28 Aug 2023 zmieniony
     
    Filmiki fajne :
    Od dawna czekam na porządny cyfrowy magneciak do Atari.
    Taki obsługujący normal i turbo.
    Jak się przejaśni to kupuję.
    • 22: CommentAuthorbartgo
    • CommentTime28 Aug 2023
     
    Jest szansa na obudowy w kolorze 600/800 XL?
    • 23: CommentAuthorlexx
    • CommentTime28 Aug 2023
     
    Też jestem chętny :)
    • 24: CommentAuthorzaxon
    • CommentTime28 Aug 2023
     
    Będą i w wersji XL. Płytki do małej wersji właśnie przyszły, powinienem gotowca dzisiaj, jutro pokazać. No bo ten z wyświetlaczem to raczej tylko na zamówienie. Drogo wychodzi.
    • 25: CommentAuthoratariki50
    • CommentTime28 Aug 2023
     
    @zaxon
    Mnie trochę też poniosło sorry.
    Rób swoje.
    • 26: CommentAuthorlexx
    • CommentTime28 Aug 2023
     
    Zaxon jak cena tego z wyświetlaczem ?
    • 27: CommentAuthorVLX
    • CommentTime28 Aug 2023
     
    Z wyświetlaczem to to duże, fajne z filmu? Co to jeszcze umie?
    • 28:
       
      CommentAuthorjhusak
    • CommentTime28 Aug 2023
     
    A czy toto nagrywa?
    • 29: CommentAuthortatko74
    • CommentTime29 Aug 2023
     
    • 30: CommentAuthorVLX
    • CommentTime29 Aug 2023
     
    A dziękuję, fajna zabawka.
    • 31: CommentAuthoratariki50
    • CommentTime29 Aug 2023
     
    @tatko74
    Rozwiń temat.
    • 32: CommentAuthorzaxon
    • CommentTime29 Aug 2023
     
    W dużym bumboxie jako odtwarzacza użyłem panelu z Chin. Stosunkowo tani a ma spore możliwości. No i leżał w szufladzie z przydasiami ;)

    tu link do Ali i lepszego opisu niż ten na Allegro.

    ->link<-
    • 33: CommentAuthorzaxon
    • CommentTime29 Aug 2023 zmieniony
     
    Dobra. Małe Bumboxy wystawione. Defaultowo srebrno szare, jak ktoś chce kremowy żeby bardziej pasował do XL to dać znać .

    Wtyk SIO to moje rysowanie na bazie tulejek takich jak w Fujinet.

    Leżą na Allegro.

    ->link<-

    Co do tych dużych Bumboxów z chińskim panelem. 300 PLN sztuka jak ktoś naprawdę bardzo chce. Dodatkowo mają KSO i kabelek do portu joya. Ale to tylko na zamówienie. Czas oczekiwania jakieś 3-4 tygodnie od zamówienia i wpłaty. NA Alle nie wystawię bo prowizja jest jaka jest...

    Bumboxy nie mają nagrywania.Nie mają też pauzy po wgraniu nagłówka.Więc trzeba być szybkim w wciskaniu spacji albo (y/n) (t/n).

    No to chyba tyle ?
    • 34:
       
      CommentAuthorjhusak
    • CommentTime29 Aug 2023 zmieniony
     
    A jak by dać drugie gniazdko z "audio out" na krótko, przez jakiś kondensator i dzielnik? To można by nagrywać?
    • 35: CommentAuthorzaxon
    • CommentTime29 Aug 2023
     
    No ale w takim przypadku cały ten interfejs jest kompletnie nie potrzebny ;) Jak z Atari chcesz coś nagrać na magnetofon to tam filozofii nie ma. Dokładnie tak jak piszesz.
    • 36: CommentAuthorVLX
    • CommentTime29 Aug 2023
     
    No tak, ale wtedy interfejs robi za wtyczkę SIO z gniazdkiem i nie trzeba kombinować z wpięciem się do Atari.
    • 37: CommentAuthorzaxon
    • CommentTime29 Aug 2023
     
    No dobra ? No to uzasadnijcie mi chłopaki potrzebę tej opcji zapisu na zewnętrznym urządzeniu ? Bo poważnie, naprawdę nie bardzo łapię po co to może być potrzebne ? Ktoś sobie bedzie nagrywał kasety ? Myslałem nad tym kiedyś trochę , kupiłem decka Sony, miał być po przeglądzie i remoncie. Cóż. Okazało sie że głowice starte, mechanika masakra...

    No i dodanie każdej z takich opcji wiąże sie z podniesieniem ceny interfejsu ;)
    • 38:
       
      CommentAuthorjhusak
    • CommentTime29 Aug 2023
     
    No to zrób miejsce dla wtyczki jack i ścieżki na płytce :) Ktoś będzie chciał to sobie wytnie dziurę i wsadzi wtyczkę i bolec we wtyczkę SIO
    • 39: CommentAuthorVLX
    • CommentTime29 Aug 2023
     
    Cóż, niektórzy mają działające magnetofony... ;)

    Jeszcze wyjdzie na to, że się pospieszyłem z kupieniem tego Bumboxa. ;)
    • 40:
       
      CommentAuthorjhusak
    • CommentTime29 Aug 2023
     
    Haha! Zaxon dosypuje wyngla!
    • 41: CommentAuthortatko74
    • CommentTime30 Aug 2023
     
    @atariki50
    Ale co tu rozwijać - odtwarzacz do plików - masę takich i podobnych na Ali.
    A bardziej nie rozwinę - nie jestem producentem XD
    • 42: CommentAuthortakron27
    • CommentTime30 Aug 2023
     
    ee że wyjście np. minijack żeby to potem podłączyć do magnetofonu/decka celem nagrania na taśmie??
    Czyli cała filozofia żeby sygnał generować na real-atari? Jak potrzebowałem coś na taśmy ponagrywać, to audio/wave'y generowałem turgenem, (ew można by w altirze) wyjście laptopa podłączałem do decka i nagrywałem..
    To może nie rozbudowa tego bumboxa-mini, tylko osobny dongiel sio>minijack(out). na specjalne zamówienie ;-P
    • 43:
       
      CommentAuthorjhusak
    • CommentTime30 Aug 2023 zmieniony
     
    Chodzi mi o to, że ja kiedyś opracowałem własne turbo, jak się reanimowałem atarowsko po Amidze i chciałbym je przerobić na popularne rozwiązania, a do tego potrzebuję jakiegoś działającego rozwiązania. Mam co najmniej 3 magnetofony, z czego 1 ma KSO turbo z kabelkiem do joysticka, jednemu odpada klapka i jest cośtam robiona dziura, a jeden wydaje się całkiem ok... może dołożę tam blizarda z tym 4066. A takie maleństwo może bardzo pomóc.
    • 44:
       
      CommentAuthorAlex
    • CommentTime30 Aug 2023
     
    Tak sobie czytam i czytam i chyba nigdy nie zrozumiem tego zamiłowania do magnetofonu :D Ja byłem jego przymusowym użytkownikiem i gdy tylko dostałem stację dysków momentalnie odszedł w niepamięć :)
    • 45: CommentAuthormono
    • CommentTime30 Aug 2023
     
    @Alex: W '90 miałem to samo.

    A próbowałeś OSTATNIO załadować grę z magnetofonu? Na przykład Robbo?
    • 46: CommentAuthorVLX
    • CommentTime30 Aug 2023
     
    U jednych ten dźwięk przywołuje nostalgię, u innych flashbacki z Wietnamu.
    • 47: CommentAuthorlexx
    • CommentTime30 Aug 2023
     
    Ja lubię wczytywać z magnetofonu, czasy kiedy nigdzie nikomu się nie spieszyło, nikt za niczym nie gonił :)
    • 48:
       
      CommentAuthorMq
    • CommentTime30 Aug 2023
     
    Ja też tak mam jak Alex. Magnetofon kojarzę ze złem koniecznym i czymś czego najbardziej nie lubiłem w swoim atarowym hobby. W czasach świetności Atari nie było mnie (ani rodziców) stać na stację dyskietek i miałem tylko magnetofon, z którym były wieczne męczarnie, bo kasety były zajechane, różnorakiego pochodzenia i nieraz jak się udało wczytać jakąś grę, która ciężko się wczytywała, to Atari potem było non stop włączone np. przez dwa tygodnie (serio).

    Dalszy ciąg nie był lepszy, bo kiedy nazbierałem z trudem kasę na turbo, to okazało się, że turbo 6000, które kupiłem nie spełniało oczekiwań, nie działało tak jak powinno i połowa gier nie dawała się na to turbo przerobić ze względu na gówniany loader konfliktowy. Oryginały na kasetach (miałem ze 40szt) też zostawały nadal i tak w normalu, bo miały zabezpieczenia i nie dało się skopiować.

    Tak że kilka lat temu, kiedy wróciłem do zabaw Atari, to bez żadnego żalu odstąpiłem magnetofon i kartridż turbo w komplecie pasjonacie, który sobie te turba reversuje itp. Kasety oryginały komuś tam sprzedałem za grosze też. Obecnie nie mam żadnego magnetofonu i jest mi z tym dobrze, nie planuję już w przyszłości mieć, chyba że się jakiś XC11 by trafił na wystawkę, bo ładnie się z Atari komponuje wizualnie:-)

    Niemniej jednak, z racji słuchania w dzieciństwie godzinami, dźwięk wczytywania budzi sentyment i od czasu do czasu lubię sobie puścić jakiegoś cas-a w normalu w Altirze i posłuchać na słuchawkach jak się to wczytuje:-) Kręci mnie zarówno ten dźwięk, jak i dźwięk turbo 2000, o którym marzyłem jeszcze za dzieciaka. Tak że chętnie wczytuję coś czasem w wersji magnetofonowej ale na sposoby cyfrowe - jak np. w rozwiązaniach zaxona. Jednak normalna praca z magnetofonem, kopiowanie czegoś, nagrywanie kaset itp., to już mi zdecydowanie nigdy nie grozi:-)
    • 49:
       
      CommentAuthorAlex
    • CommentTime30 Aug 2023
     
    @mono - Nie :) Aż mnie wzdryga na samą myśl :D

    @VLX - Ale czemu z Wietnamu? :o

    @lexx - Mi się spieszyło, by zagrać w końcu w tę wczytywaną grę ;) A tu pod sam koniec "load error"...
    • 50:
       
      CommentAuthorAlex
    • CommentTime30 Aug 2023 zmieniony
     
    @Mq - Ja miałem identyczną sytuację, tylko kupiłem Turbo 2000F, które było kompatybilne z 2000, ale nie trzeba było ciągnąć tego kabelka do portu joysticka, bo całą sprawę załatwiał przełącznik :) A magnetofon jeszcze mam, tylko z obciętą wtyczką :D Muszę kiedyś się zmobilizować zgrać moje programy z kaset. Wtedy go sprzedam :p