atarionline.pl Interfejs magnetofonu , kolejny ;) - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • 1: CommentAuthorlexx
    • CommentTime30 Aug 2023 zmieniony
     
    Alex teraz mamy programy do obróbki dźwięku, dobry deck sam sobie nagrywam kasety i brak tych niedogodności sprzed lat. Zawsze wszystko się wczytuje. Nawet oryginały poprawiłem, bo się nie wczytywały.
    • 2:
       
      CommentAuthorAlex
    • CommentTime30 Aug 2023
     
    @lexx - Wiem, ale mimo wszystko. Never ever :)
    • 3:
       
      CommentAuthorMq
    • CommentTime31 Aug 2023
     
    Tak jak mówisz Alex: never ever:-)
    • 4: CommentAuthorVLX
    • CommentTime31 Aug 2023 zmieniony
     
    @Alex: Z Wietnamu, bo w tamtych czasach w filmach puszczanych z VHS na szklanym ekranie, Amerykańscy Bohaterowie dzielnie walczyli w Wietnamie i wcale nie zbierali batów, a nawet odnosili sukcesy.
    • 5: CommentAuthorzaxon
    • CommentTime31 Aug 2023
     
    Ten zapach napalmu o poranku ;)
    A ja tam lubie magnetofony. Może dlatego że omineły mnie te T2000 a miałem Blizzarda.

    Generalnie , bedac w temacie bezsensownej walki i głupich pomysłów to od dosyć dawna chodzi mi po głowie czytnik i taśmy perforowane...

    Tylko jak sensownie zrobić taką taśmę....
    • 6:
       
      CommentAuthorMq
    • CommentTime31 Aug 2023
     
    A no bo w ramach zabawy starą technologią i w ramach przeżywania sentymentalnych podróży, to dźwięk magnetofonu jest mega zajebisty, nawet lepszy od zapachu napalmu o poranku:-)

    Z tym że do codziennej wygodnej i miłej zabawy retro, to już są współczesne rozwiązania i każdy praktycznie dysponuje nimi na wyciągnięcie ręki tak, że nawet stacja dyskietek będąca kiedyś dla wielu przedmiotem niedoścignionych marzeń, dzisiaj staje się podobnym artefaktem przeszłości jak magnetofon. W każdym razie robi się podobnie problematyczna ze względu na mechanikę, której wszelkie problemy zniknęły wraz ze współczesnymi rozwiązaniami cyfrowymi.
    • 7: CommentAuthorZenon
    • CommentTime31 Aug 2023
     
    A ja taki czytnik i wycinarkę miałem, działało. Mechanizm wycinający dziurki mechaniczny, czytnik na światło. Podłączone było do gniazd joysticków.
    • 8: CommentAuthorzaxon
    • CommentTime31 Aug 2023 zmieniony
     
    Mq zgadza się. Po prostu, każdemu w/g potrzeb i co go rajcuje .Ja tam sobie lubię popatrzeć na obrazek i licznik np w Road Race jak sie ładuje i zmniejsza ;) Jak koledzy wcześniej pisali, jak już sie wgra to i gre sie docenia bardziej. Nie pamiętacie że dobre gry na kasetach kupowane w ciemno na giełdzie to sie przeważnie poznawało po długości ładowania ? ;) No oprócz Barbariana ;) Ktoś ma w końcu hasło do niego ? Hyhyhyhy.

    Zenon, o widzisz ? No to znowu koła nie wynalazłem ;) Ale o tym to tak sobie rozmyślam od lat. Kiedyś sie zepnę i zrobię ;)
    • 9:
       
      CommentAuthorjhusak
    • CommentTime31 Aug 2023
     
    A ja mam czytnik/dziurkarkę :) Na centronics. Grzmot wielkości drukarki igłowej średniej wielkości.
    • 10: CommentAuthorZenon
    • CommentTime31 Aug 2023
     
    Takie coś potrzebne mi było gdy pracowałem na obrabiarce numerycznej. Główne zastosowanie to programy na taśmie dla obróbki, ale "drukowałem" też krótkie programy dla Atari, tak dla zabawy i ciekawości. Jeżeli jesteś zdecydowany takie coś zrobić poszukam, powinien zachować się "nożyk" do wycinania dziurek. Gdybym znalazł, to odstąpię. Natomiast czytnik jest prosty w konstrukcji, w zasadzie potrzeba osiem malutkich diod odbiorczych. Powinny być gdzieś na dyskietce programy do obsługi tego. Zatem, służę pomocą. Na ten moment nie obiecuję złotych jajek bo nie pamiętam co się zachowało. Na początek mogę zrobić szkice jak urządzenie wyglądało + elektronika do tego. Oczywiście NA TRANZYSTORACH, BC107 i 2N3055 :)
    • 11: CommentAuthorzaxon
    • CommentTime31 Aug 2023
     
    Zenon, tu właśnie problem jest z "nagrywaniem" takiej taśmy. Bo czytnik to jak piszesz, banał. Choć myślałem o zapisie skośnym jak w magnetowidach. Taśmy tyle samo a danych można upchnąć więcej.
    No ale to w sumie temat na osobny wątek.
    • 12: CommentAuthorZenon
    • CommentTime31 Aug 2023 zmieniony
     
    Jak jest nożyk to nacinanie dziurek jest proste. Fakt, że trzeba mechanizm wykonać, ale da się. Silnik krokowy załatwia przesuw taśmy a dosyć mocne elektromagnesy skok igieł nożyka by wycinały otworki.
    Skośny zapis na taśmie.... chyba nic nie da i nie usprawni, bo w wierszu powinno być miejsce na osiem dziurek, po odczycie taśma przesuwa się na kolejny wiersz.... chyba że twój pomysł opiera się na innej idei.
    • 13: CommentAuthorzaxon
    • CommentTime3 Sep 2023
     
    Jak to mawiał pan Adam Słodowy.Ja już sobie tu przygotowałem....

    Jak sie nic nie wygruzi to do środy będą rozesłane.
    • 14: CommentAuthorbartgo
    • CommentTime4 Sep 2023
     
    Będą jeszcze?
    • 15: CommentAuthorbarf31
    • CommentTime5 Sep 2023
     
    Przegapiłem. Będą jeszcze?
    • 16: CommentAuthorzaxon
    • CommentTime5 Sep 2023
     
    Wystawiłem kolejne .
    • 17: CommentAuthorzaxon
    • CommentTime12 Sep 2023
     
    Draconus w AST i Blizzardzie do testów.U mnie działa ;)
    ->link<-
    • 18: CommentAuthoratariki50
    • CommentTime12 Sep 2023 zmieniony
     
    Ale link coś nie bardzo. Chyba że tylko u mnie :(

    Edit:

    Przepraszam. Na szajsungu otwierałem :)
    • 19: CommentAuthoratariki50
    • CommentTime12 Sep 2023
     
    @zaxon

    Draconus działa elegancko po AST.
    • 20: CommentAuthoratariki50
    • CommentTime12 Sep 2023 zmieniony
     
    Niestety nie umiem skorzystać z Bllizzard.

    Podpowiedź ?
    • 21: CommentAuthoratariki50
    • CommentTime12 Sep 2023 zmieniony
     
    • 22: CommentAuthortakron27
    • CommentTime13 Sep 2023 zmieniony
     
    '9', jak nie zatrybi to kolejno w dół odlicz :P
    no u mnie problemy, plik ast 'omija' nie zatrzymuje ne nagłówku, draconus wiesza się chwilę po załadowaniu obrazka. będzie potem testowane z innego fona.
    -
    a AST który loader to wczytał?
    • 23: CommentAuthoratariki50
    • CommentTime13 Sep 2023
     
    Multiloader ast.
    • 24: CommentAuthoratariki50
    • CommentTime13 Sep 2023 zmieniony
     
    AST Multi-Car
    • 25: CommentAuthoratariki50
    • CommentTime13 Sep 2023
     
    Dziewięć "9" nie daje rady loader v2.7

    Puściłem Draconus`a pod Turgen`em.

    Zaproponował loader v3.0 albo COS coś tam.
    Może zbyt nowe kopiery czy co ? ;)))
    • 26: CommentAuthortakron27
    • CommentTime13 Sep 2023 zmieniony
     
    nie mam multiloadera. mam JotHa i atraxa, a w nich trzeba samemu wybrać który loader (zwykłu, but, bot).
    Dzięki z tym ast plikiem, teraz to już sobie poradziłem z ustawieniami korektora w telefonie żeby to się wczytało.
    a z testowym plikiem blizzarda zaraz dalej powalczę. zaxon na filmiku ma odpalony ten cart. choć nie ułatwił zadania podając którym loaderem to się powinno dać wczytać, a sam blizard ma ich pierdylion
    • 27: CommentAuthorlexx
    • CommentTime13 Sep 2023 zmieniony
     
    Ja używam zawsze binary loader 1, 2
    • 28: CommentAuthortakron27
    • CommentTime13 Sep 2023 zmieniony
     
    to się wczyta.
    cart phoenix, loader zarówno binary (5) jak i micro loader 2.7 (9).
    zaxona plik jest na 44khz, a przeca blizzard lubi 48khz. sygnał sinusoudalny (square i auto się nie wczytywało).

    może zaxon ma lepszy fon z lepszymi przetwornikami audio.. zaxona testowy plik draconusa w blizzardzie mi nie wchodził, za to wchodziły riverraidy jakie robiłem podczas testów pierwszej wersji bumboxa. i jak sprawdziłem w notatkach to 48khz wavey na sinusie.
    • 29: CommentAuthorbaktra
    • CommentTime18 Sep 2023 zmieniony
     
    Dla Androidystów...
    Nowy CAS2Audio 1.0.3
    ->link<-
    • 30: CommentAuthorzaxon
    • CommentTime21 Sep 2023
     
    Wiewiórki testujące Bumboxa doniosły mi że Omicron Turbo też działa ;) Sprawdziłem, faktycznie ;)

    A na biurku to jutro posprzątam ;) Sorry, pasja tworzenia ;)

    • 31:
       
      CommentAuthorjhusak
    • CommentTime22 Sep 2023 zmieniony
     
    O, widzę że doktorat potrzebny z tych magnetofonów i turbo :)
    • 32: CommentAuthorbaktra
    • CommentTime22 Sep 2023
     
    @jhusak

    Może nie doktorat, ale jedna z wczesnych wersji programu TURGEN naprawdę dobrze posłużyła mi jako praca semestralna na uniwersytecie. Za pełną liczbę punktów. Nauczyciel zaczynał od komputerów ośmiobitowych, więc miał zrozumienie dla takiego projektu.