atarionline.pl Saper, ktoś przeszł? - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • 1:
       
      CommentAuthormav
    • CommentTime31 Aug 2023 zmieniony
     
    Mam rozkminę z jednym poziomem:

    Jak to przejść?
    Pusta mina z tego co zaobserwowałem wybucha po ~10 sekundach i ni cholery nie mogę zdążyć obejść wszystkie miny, brakuje kilku kroków.

    W załączniku ewentualnie savestate z altirry. Może to jakaś "walnięta" kopia? Choć obraz wzięty z katalogu na aolu
    • 2: CommentAuthormono
    • CommentTime31 Aug 2023
     
    Odpalasz po jednej minie i wracasz na minę co znika. Każde przejście przez nią resetuje licznik 10 sekund.
    • 3:
       
      CommentAuthormav
    • CommentTime31 Aug 2023
     
    <facepalm>

    Na to nie wpadłem :D
    • 4:
       
      CommentAuthorMq
    • CommentTime31 Aug 2023
     
    Aaaa, to jest ten poziom do którego doszedłem i myślałem, że gra jest walnięta, bo miałem dokładnie ten sam problem co @mav.

    Też nie wiedziałem, że na pustej minie licznik czasu resetuje się jak się wchodzi na minę ponownie. Czy to gdzieś było opisane w instrukcji lub w grze? Czy jest jakaś wskazówka żeby na to dało się wpaść samodzielnie?
    • 5:
       
      CommentAuthormav
    • CommentTime31 Aug 2023
     
    @Mq wcześniej jest poziom, gdzie trzeba użyć tego wybuchu z opóźnieniem i przejść przez teleport, ale za każdym razem byłem pewien, że to ja te miny odpalam firem :D
    Dopiero na tym poziomie odkryłem, że to się samo odpala, policzyłem nawet te 10 sekund, ale do głowy mi nie przyszło, że on się resetuje. Parę poziomów dalej jest podobny myk, też trzeba się wracać.
    Ale jest szansa, że w końcu przejdę :D poziom łamigłówek jednak niższy, niż w Lasermanii.
    • 6:
       
      CommentAuthorMq
    • CommentTime31 Aug 2023 zmieniony
     
    Ja wiedziałem, że te miny się same odpalają, ale nie wiedziałem, że można im resetować czas od nowa, a to jest w sumie znaczący game changer. Teraz jeszcze sprawdziłem, że na takiej minie jak się stoi, to ona w ogóle nie wybucha, dopiero jak się zejdzie z niej, to włącza się timer, więc można sobie stać ile się chce.

    Lasermanię kiedyś przeszedłem jak kupiłem sobie oryginał na kasecie zaraz jak wyszła. Współcześnie też przeszedłem kiedyś.

    Sapera nigdy nie przeszedłem, bo jak wyszedł, to mi się jakoś tak nie spodobał, był wyraźnie słabszą grą dla mnie niż Lasermania i niż wcześniej Robbo, a wtedy oczekiwałem, że gry będą coraz lepsze, a nie coraz gorsze. Dzisiaj z perspektywy czasu oceniam to tak, że później wychodziła cała masa gier znacznie gorszych i wtórnych jeśli chodzi o pomysły, więc Saper w moich oczach urósł do rangi czołówki przy takim wzroście zbioru późniejszych gier:-)

    Tak więc postanowiłem pewnego razu sobie przejść tę grę, ale utknąłem na tym samym poziomie co Ty. Teraz jak wiem już o co chodzi, to przejdę sobie całość. Fajnie, że to się odkryło, wielkie dzięki @mono!
    • 7:
       
      CommentAuthorAlex
    • CommentTime31 Aug 2023
     
    Nie ma dublera dla sapera :D
    • 8:
       
      CommentAuthormav
    • CommentTime1 Sep 2023 zmieniony
     
    W sumie to była informacja w grze. Choć i tak nie do końca pełna :)
    Na stronie startowej jest jak byk:
    joystick: opis programu

    i jak się przejedzie niżej....
    • 9: CommentAuthorbartgo
    • CommentTime1 Sep 2023
     
    Saper jest chyba klonem gry Bombuzal na Amigę itp?
    • 10:
       
      CommentAuthormav
    • CommentTime2 Sep 2023
     
    Właśnie odkryłem, że na znikającym klocku też można stać do oporu
    • 11:
       
      CommentAuthorMq
    • CommentTime2 Sep 2023
     
    No że wybucha po 10 sekundach, to było wiadomo, ale nie było wiadomo właśnie, że się da resetować licznik i że można stać do oporu na minie, bo licznik startuje jak się z niej zejdzie.

    Klocek znikający to analogia w takim razie, ale też na to nie wpadłem:-) Z tymi rozkminami gra robi się coraz łatwiejsza:-)
    • 12:
       
      CommentAuthormav
    • CommentTime3 Sep 2023 zmieniony
     
    Podziwiam ludzi, którzy byli w stanie przejść tę grę w epoce, bez savestatów :D
    tam co prawda i tak jest pewna opcja powrotu co 8 planszę bodajże, ale i tak ciągłe powtarzanie tych samych leveli musiało wywoływać srogą frustrację.
    Nie wierzę, że ktoś był w stanie od strzała przejść niektóre poziomy (choć część faktycznie można)
    Zawsze byłem ciekawy, czy dalej dochodzą jakieś nowe elementy, ale (niestety) poznajemy wszystkie najdalej chyba na 3 poziomie.. (pomijam fakt, że można było to w tej instrukcji zobaczyć :D)
    • 13: CommentAuthormono
    • CommentTime3 Sep 2023
     
    No, warto czytać instrukcje :D
    • 14:
       
      CommentAuthorMq
    • CommentTime3 Sep 2023
     
    A ile jest łącznie poziomów w Saperze, bo nie chce mi się czytać instrukcji, ani szukać w google? :-)
    • 15:
       
      CommentAuthormav
    • CommentTime3 Sep 2023 zmieniony
     
    Wydaje mi się, że widziałem gdzieś informację, że 64.

    Tak, 64 :)
    • 16: CommentAuthormono
    • CommentTime3 Sep 2023
     
    Ale gdzie jest numer planety?
    • 17:
       
      CommentAuthormav
    • CommentTime4 Sep 2023
     
    Hm, nie wiem czy pytanie jest podszyte jakąś aronią i jam za głupi na nią?
    Tu jest pełniejszy screen z rozgrywki, jest całe info - żeby było śmieszniej, po angielsku, podczas gdy na tytułowym ekranie wszystko jest po polsku :D
    • 18: CommentAuthormono
    • CommentTime4 Sep 2023
     
    Taaak. Dziękuję :) Teraz to wierzę.
    • 19:
       
      CommentAuthormav
    • CommentTime4 Sep 2023
     
    Tu masz nawet savestate na rozpoczęciu "planety" :D
    • 20:
       
      CommentAuthorMaW
    • CommentTime4 Sep 2023
     
    To nie po angielsku, tylko "jak prastara tradycja gier* zobowiązuje" (* - przybyłych zza granicy) na ekranie rozgrywki level musi być level, czas to time, żić masz w lives, a wynik to score.

    A co do uwagi Mono - paaaanie, nie takie rzeczy ze szwagrem my kleili. Więc co cały screen, to cały screen.

    mav:

    Hm, nie wiem czy pytanie jest podszyte jakąś aronią i jam za głupi na nią?
    Tu jest pełniejszy screen z rozgrywki, jest całe info - żeby było śmieszniej, po angielsku, podczas gdy na tytułowym ekranie wszystko jest po polsku :D
    • 21:
       
      CommentAuthorMq
    • CommentTime4 Sep 2023
     
    Właśnie miałem też napisać, że level, time, lives i score to są polskie wyrazy:-) Jedne z pierwszych jakich się każdy z nas uczył za młodu:-)
    PS. A Option czyta się Option - tak jak się pisze:-)
    PS2. Gratulacje ukończenia @mav!
    • 22:
       
      CommentAuthormav
    • CommentTime4 Sep 2023
     
    Jeszcze return, też się czyta return ;)
    • 23: CommentAuthorVLX
    • CommentTime4 Sep 2023
     
    Nie zapominajcie o "Delete". Większość wymawia albo tak, jak jest napisane, albo "delejt". ;)
    • 24:
       
      CommentAuthorMaW
    • CommentTime5 Sep 2023 zmieniony
     
    I break, koniecznie BREAK!