atarionline.pl Kasety z epoki. - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • 1: CommentAuthorlexx
    • CommentTime20 Oct 2023
     
    Super dzięki wielkie, dzisiaj nagram na nową kasetę, i zgram następną, 30 skopiować czy nie, bo widziałem w spisie że posiadasz.
    • 2: CommentAuthorlexx
    • CommentTime20 Oct 2023 zmieniony
     
    Kaseta TURBO 2000 zestaw 38, strona A i B
    ->link<-
    • 3: CommentAuthorpigula
    • CommentTime20 Oct 2023 zmieniony
     
    Wrzuciłem już
    1. pliki CAS do katalogu ze strony A,
    2 plik WAV matkę strony A (ze zmodyfikowanymi kilkoma pozycjami na Speedy2700)
    3. pdf z okładką pod zestaw 32.
    • 4: CommentAuthorlexx
    • CommentTime21 Oct 2023
     
    Kaseta TURBO 2000 zestaw 18, strona A i B
    ->link<-
    • 5: CommentAuthorpigula
    • CommentTime21 Oct 2023 zmieniony
     
    W przypadku kasety microsoftu te nagrania są już w opłakanym stanie. Tak jak przypuszczalem za wyjątkiem dwóch pozycji wykonane są turbo copierem 3 lub 4. Tekst ze scrolla podczas wczytywania mam już wyciągnięty i odpowiednio spreparowany plik z turbo copierem 4. Takze pozycje takie jak river raid, stealth, who dar wins 2, spy vs spy2, green beret bez problemu są do odtworzenia. Już nad tym pracuje. Niezabezpieczone pliki XEX każdej z tych pozycji już skompletowałem także wygenerowanie na nowo takiej kasety to 1h zabawy na prawdziwym sprzęcie :)
    Problem jest tylko z pozycją superman the game. To jest program bez zabezpieczeń. Jest na początku loader z numerem rekordów a za nim leci normalnie program bez wykrzyknika, sęk w tym, że każdy superman którego posiadam ma inną liczbę bloków i nie pasuje aby podstawić go w to miejsce. Oryginalne nagranie ma 2 błędy. Mam prośbę czy możesz zgrać tą stronę jeszcze raz ale z dużo wyższym poziomem sygnału?!!!

    Wracajac jeszcze do kasety 32. Te trzy nagrania ze strony B które są w speedy2700 mają na początku loader ajka bez planszy tytułowej po wczytaniu samego loadera. Baktra na forum AA w wątku Sebana udostępnił loader Ajka w 2 wersjach z planszą tytułową lub bez. Jeżeli ktoś chce mieć nagranie tych 3 tytułów w takiej wersji jak w oryginale. Musi pobrać z AA loader z tytułem, turgenem wygenerować sobie wav'a podając nazwę danej gry np ASTRO. Następnie do programu do obróbki audio wczytać plik matkę strony B i pierwszy blok gry astro zastąpić wavem wygenerowanym turgenem. Podobnie należy postąpić dla tytułu 2 oraz 3. Wtedy po wczytaniu loadera pikaze się info o loaderze, magnetofon się na chwike zatrzyma i nastąpi dalsze ładowanie programu.
    • 6: CommentAuthorlexx
    • CommentTime21 Oct 2023 zmieniony
     
    Zgrałem ponownie stronę 2 i wzmocniłem sygnał.
    ->link<-
    Mam kasetę zagadkę nagraną w IRON TURBO bez okładki, udało mi się wczytać nagłówek gry. Zgram ja na samym końcu zobaczysz co to jest ?
    • 7: CommentAuthorpigula
    • CommentTime21 Oct 2023 zmieniony
     
    Kaseta studia mikrosoft z Poznania:

    Na ten moment plik CAS oraz WAV gry RiverRaid, Who Dares Wins2
    oraz pozycja 03 Superman - The Game, z loaderem takim samym jak inne pozycje na tej kasecie, plus wariant taki jaki był na kasecie, czyli z licznikiem rekordów

    ->link<-

    ps. Jedna uwaga - to jest kaseta dłuższa niż 2x30minut. Ponieważ strona z grą Green Beret zajmuje prawie 500 obrotów. A na standardową 60 na jedną stronę włazi maks 425/430.

    ps2. Zrób ładne zdjęcie okładki, dobrze wyprostowanej... to spróbuje ją zwektoryzować.

    Cała kaseta już zrzucona do plików CAS/Wav

    Pliki matki dla strony A i B umieszczone + okładka uniwersalna po ich nagraniu na kasete 90m
    • 8: CommentAuthorpigula
    • CommentTime22 Oct 2023 zmieniony
     
    lex - możesz zrobić zdjęcia tych niby zdublowanych zestawów Sparka - zobaczę, czy pokrywają się pozycje z tymi które pobrałem kiedyś z sieci. Jeżeli tak nie będzie to podam numery kaset, które warto też zrzucić.
    A ja zaczynam teraz zabawę z zestawem 31
    Na początek okładeczka

    Mam już zgraną prawie całą stronę B. Problematyczne okazały się 3 nagrania Miecze Valdgira (tutaj klasycznie speedy2700 - problem rozwiązałem), Cosmic Pirate z loaderem L2. Na swoim T200F ten loader mi nie działa, pod emulatorem też mam kiche i za żadne skarby nie mogę tego wgrać. Wiem, że na KSO/2000 takie pozycje generowało się Long Turbo Copy, ale to jest soft, który z moim magnetofonem nie współpracuje. Także na ten moment nie mam bladego pojęcia jak to skopiować. Trzecią problematyczną pozycją był operation wolf2, ma zwalony 6 rekord... ale tutaj też sobie poradziłem i został on poprawnie odtworzony. Także na ten moment wisi mi tylko pozycja numer 6. Ktoś ma wiedze, jak to nagranie ugryźć na emulatorze?
    • 9: CommentAuthorlexx
    • CommentTime23 Oct 2023 zmieniony
     
    Zestaw 30, dzisiaj prześle skany 2 okładek Mikrosoftu. Tak wyglądają okładki Mikrosoftu. Kaset nie Posiadam, tylko okładki.
    • 10: CommentAuthorpigula
    • CommentTime23 Oct 2023 zmieniony
     
    No to zestaw 30 się pokrywa.
    To ja poproszę w wolnej chwili wszystkie te białe wlepki pozostałych zestawów. To ogarnę w wolnej chwili pdf'y dla każdego zestawu studia Spark.
    Zestawy 32,18,38 i 30 już tutaj umieściłeś czyli te już pomiń.

    Ponieważ Mikrosoft generował zestawy w oparciu o narzędzie Turbo Tape Copier... to mając te okładki można je odbudować ;) Same okładki, też można ładnie wyczyścić - ale jeden warunek muszą być zdjęcia wykonane prosto. Lub lekko wyprasowane i zeskanowane.
    • 11: CommentAuthorlexx
    • CommentTime23 Oct 2023 zmieniony
     
    Wkładki zestaw 20, 26, jutro z rana zgram te dwie brakujące.
    • 12: CommentAuthorpigula
    • CommentTime23 Oct 2023 zmieniony
     
    20 się nie pokrywa - także możesz zgrywać!!

    ps.
    To co udało mi się zgrać do plików CAS z zestawu 31 Spark Studio

    ->link<-

    Na ten moment brakuje pozycji 1-3 ze strony A
    • 13: CommentAuthorlexx
    • CommentTime24 Oct 2023 zmieniony
     
    Turbo2000 zestaw 20 strona A i B
    ->link<-
    • 14: CommentAuthorpigula
    • CommentTime24 Oct 2023 zmieniony
     
    Ktoś kojarzy jak należy ustawić altire lub a800win aby udało się wczytać program w T2000 z dołączonym loaderem L2? Z tego co się orientuje jest to wykonane programem Uniwersal Copy - ale za żadne skarby nie mogę go zmusić aby cokolwiek wczytał.. nawet tytuły mi się nie pojawiają (oczywiście opcje input podaje i potem D:*.* lub T:*.* bo to zależy od wersji programu).

    Załączam już przygotowaną okładkę zestawu 18

    Link z backupem strony A oraz strony B
    ->link<-
    • 15: CommentAuthortakron27
    • CommentTime25 Oct 2023 zmieniony
     
    a nie da się jak to się robiło na żywca kiedyś? po załadowaniu l2 podmieniało się kasetę na program właściwy (chyba już ustawiony za nagłówkiem z tytułem)
    ?

    sory za gupie pytanie: skąd pobrać loadery l1, l2, ! ?
    (chyba tylko ! widziałem w zasobach aol.)

    ED:
    OK, widzę że są na taśmie 18. nie było pytania ;-P
    • 16: CommentAuthorlexx
    • CommentTime25 Oct 2023 zmieniony
     
    Turbo2000 zestaw 26 strona A i B
    ->link<-
    • 17: CommentAuthorgorgh
    • CommentTime25 Oct 2023
     
    a tak się spytam, czemu te programy są bez oznaczeń w którym miejscu kasety jest dany program?
    • 18: CommentAuthortakron27
    • CommentTime25 Oct 2023
     
    bo nikt nie napisał. to i tak mało co pomoże, bo: emulatory mają swoje oznaczenia (a800 podaje pozycje w sekundach, altirra normalnie minuty:sekundy) a liczniki magnetofonów i tak miały rozrzut. na początku miałem xc12 i pod niego zapisane pozycje. xc się zepsuł, miałem ca12 i już te pozycje nie pasowały.
    • 19: CommentAuthorpigula
    • CommentTime25 Oct 2023 zmieniony
     
    Studnio komputerowe Spark nie umieszczało stanu licznika na wkładkach. Dlatego tworząc kopie wkładek, też ich nie dodaje.

    Tauron27 tak się robi z L1. Nagrywa się pod daną nazwę na taśmę loader L1, a potem za nim normalnie kolejny program.
    L2 działa na innej zasadzie - przynajmniej tak widzę w instrukcji do t2000. U mnie zarówno na żywym sprzęcie jak i pod emulatorem, po wczytaniu l2 mam czarny ekran i dalej magnetofon już się nie rusza. Obstawiam, że sam loader używa jakiegoś innego sygnału do sterowania dalej sygnałem turbo. Zmieniałem typy turbo2000 w ustawieniach emulatora, ale nic to nie daje. Za każdym razem mam taki sam efekt. No chyba, ze trzeba używać jakiegoś specjalnego carta. Spróbuje jeszcze L2 przerobić na normal i tak go wczytać może to pomoze...
    • 20: CommentAuthortakron27
    • CommentTime25 Oct 2023
     
    trochę czasu mi brakuje, to już nie jak we wrześniu, więc na bieżąco nie analizuję/testuję tych zestawów turbo.
    ale.
    dobra, pobrałem zestaw 20, strona b.
    tutaj te loadery są nagrane na początku gry. (jak kiedyś miałem jakieś składanki, i było oznaczenie L1,L2, to trzeba było samemu sobie z innej taśmy najpierw loader doczytać, potem podłożyć właściwą grę. )
    'kariera' (poz.3 str.b zest.20) też ma loader na początku nagrany. (po co więc w ogóle te oznaczenia na wkładce? nie wiem, tylko zamieszanie wprowadzają)
    ale.
    tak w ogóle, to jakoś..słaba jakość tych ripów. jak pisałem altirra jest mniej tolerancyjna na błędy odczytu w turbo. z tych zestawów chyba nic mi się nie udaje altirrą wczytać. ale a800 też nie lepiej. na moje ucho dość mocno zaszumiony ten sygnał. widzę, że już zeszliśmy z 48 do 44,1khz..
    jeśli chodzi o oglądaną stronę b zestawu 20, to tu pomaga (trochę) włączenie odwrócenie polaryzacji sygnału podczas odczytu. bez tego altirra mi nawet nie zatrzymywała na nagłówku z tytułem. ładuje się trochę więcej (bloków) ale i tak sypie mi błędami. szumy, szpilki na pilotach, 'łupnięcia' na końcach danych. to brzmi jak kopia kopii.
    trzeba próbować na a800. altirra chyba sobie z takim sygnałem nie poradzi.
    • 21: CommentAuthorpigula
    • CommentTime25 Oct 2023 zmieniony
     
    Na materiał źródłowy nie patrz. Bo wczytanie tego pod emulatorem może być problematyczne. Jeżeli już to eksperymentuj z utworzonymi plikami CAS. Bo te na pewno działają i się wczytują. Bo są pozbawione zakłóceń itp. Ja jak wczytuje L2 to mam po prostu czarny ekran na finiszu i basta.
    L1 zachowuje się ok - po wczytaniu dalej działa magnetofon i zaczyna się wczytywanie programu za nim z pominięciem 1 rekordu z tytułem.
    Z zestawu 20 pierwszą stronę można pominąć - bo programem Winter Olimpiad już wcześniej zajął się Seban na forum AA. Więc dorzucam ca'y. Są tam też loadery dla T2000 i T2000F... więc przygotuje lekko zmodyfikowany plik matki dla strony A. Aby również użytkownicy T2000f mogli się tym pobawić ;)
    • 22: CommentAuthorpigula
    • CommentTime25 Oct 2023
     
    Dobra mam - na szczęście Seban udostępnił loader L2 dla Atari 130XE. Pod nim udało mi się wczytać tą pozycje z taśmy 31. Turbo musi być ustawione jako T2000 + joy.
    • 23: CommentAuthortakron27
    • CommentTime25 Oct 2023 zmieniony
     
    ztcp pisałeś, że nie masz magnetofonu z przeróbką na t2000. nie wiem jak inne tylko 2001 działa z l1,l2..
    ja używam 99,5%, a dawniej tylko i wyłącznie, z carta t2000kso atraxa (WZab 2k12). (ten xex można odpalić z ultimatecarta, agv, sica i też działa)..
    ---
    ? o jakiejś wersji l2 dla 130xe nie wiedziałem. w czasach minionych miałem atarki tylko z 64k, i ztcp chyba loadery działały (*choć starałem się nie grać w to co ich wymagało z konieczności wachlowania kasetami z loaderami)
    --
    u mnie na emulatorach nie mam czarnego ekranu po załadowaniu l2. mam szarawy jak normalnie przy wczytywaniu; ale po l1 jest jakiś taki biały (tło).
    • 24: CommentAuthorpigula
    • CommentTime25 Oct 2023 zmieniony
     
    Czyli reasumując - aktualnie z zestawu 31, jest w katalogu zrzucona cała strona B. Strona A zawiera dwie pozycje niestandardowe T2000+AST (to zostawiam dla Sebana, ja jestem za krótki do takich niestandardowych pozycji - chociaż blok w AST dekoduje mi poprawnie a8util.. problem mam tylko z tym pierwszym fragmentem). Trzecia pozycja czyli MULE słychać to w nagraniu u mnie mam błędy w rekordach 2,3,4,6,10,16 - nie pasuje mi żadna wersje XEX z AOL, aby je poprawić... więc tutaj mam prośbę do LEXX'a aby zrzucił tą stronę ewentualnie jeszcze raz do flac'a ale z wyższym poziomem sygnału.. może się uda coś z tym jeszcze zrobić...
    Ok pod linkiem, który podałem wcześniej znajdują się już obie strony zestawu 18. W formie plików CAS. Wkładka nie zawierała jednej pozycji na stronie B - gry golf challenge... dlatego dorzucam zmodyfikowaną wkładkę ze wszystkimi programami dla zestawu 18.

    do przetworzenia zostały jeszcze na ten moment 3 kasety Zestaw 38/20/26
    • 25: CommentAuthorlexx
    • CommentTime25 Oct 2023
     
    Przesyłam stronę A zestawu 31, wzmocniony sygnał.
    ->link<-
    • 26: CommentAuthorpigula
    • CommentTime25 Oct 2023
     
    Mimo wzmocnienia dalej słabo z MULE.
    ps. Do katalogu z zestawem 18 wrzuciłem dwa pliki WAV jakby ktoś chciał sobie nagrać klasyczny nośnik ;)
    • 27: CommentAuthorlexx
    • CommentTime25 Oct 2023 zmieniony
     
    Klasyczne nośniki są najlepsze :) Dzięki.
    • 28: CommentAuthorlexx
    • CommentTime26 Oct 2023
     
    Nagrałem kasetę Mikrosoftu wszystko działa jak należy, tylko w zestawie strona A matka plik WAV ma 14.3MB, trochę za mało ;)
    • 29: CommentAuthorpigula
    • CommentTime26 Oct 2023 zmieniony
     
    Już poprawiłem - musiałem nadpisać przypadkowo plik matki przed wysłaniem na dysk googla ;)
    • 30: CommentAuthorpigula
    • CommentTime26 Oct 2023 zmieniony
     
    Okładka dla zestawu Spark Numer 38
    Na ten moment zrzucona cała kaseta.
    Dwie ostatnie pozycje są w speedy2700. Dlatego dorzucam też pliki WAV

    Jest to dość dziwny zestaw, ponieważ wiele pozycji mimo, że poprawnie nagranych pod wersją T200f oraz T2001 nie ruszają, problemem zapewne jest konflikt z umiejscowieniem samego loadera do T2000f lub T2001
    Same tytuły bez problemu dają przenieść się na dyskietkę i uruchomić z poziomu dos'u...

    ->link<-

    Pozycja numer 3 na taśmie strona A - jest uszkodzona. Plik XEX z poprawnym demem jest umieszczony w stosownym katalogu.

    Pliki XEX z obu stron zostały wyłuskane i wrzucone do osobnych katalogów.
    • 31: CommentAuthortakron27
    • CommentTime27 Oct 2023
     
    a loader do t2000 od sonixa też nie uruchamia (z mojego wczorajszego załącznika)? on wczytuje po sio.
    • 32: CommentAuthorpigula
    • CommentTime28 Oct 2023 zmieniony
     
    Próbowałem i te loadery nic nie dają. Acha strona A zestawu 38 ma obcięte jedno demo - pozycja numer 3 Kreg Der Sterne Demo. Mimo poprawnej konwersji i przeniesieniu tego na dyskietkę pozycja się nie uruchamia. W katalogu XEX - znajdują się wszystkie poprawne pliki z tej strony zestawu. Ja sam aktualnie za pomocą autocopy Zabłotnego właśnie generuje sobie 1 stronę tego zestawu w klasyczny sposób :)
    • 33: CommentAuthorpigula
    • CommentTime30 Oct 2023
     
    Nie wiem czy taśma numer 20 jest tak mocno zniszczona upływem czasu - czy też skos głowicy był źle ustawiony... prosiłbym o jeszcze jeden dump. Samej strony B, bo A jest już jak pisałem zdekodowana przez Sebana.
    • 34: CommentAuthorlexx
    • CommentTime30 Oct 2023
     
    Ok dzisiaj zgram jak tylko dotrę do domu :)
    • 35: CommentAuthorlexx
    • CommentTime30 Oct 2023
     
    Zgrana ponownie strona B zestawu 20.
    ->link<-
    • 36: CommentAuthorpigula
    • CommentTime31 Oct 2023 zmieniony
     
    W między czasie zrzuciłem do plików CAS pierwszą i drugą stronę zestawu nr 26 studia Spark.

    ->link<-

    Z całej kasety nie udało się przetworzyć jedynie pozycji numer 8 ze strony B czyli Renzirkus - nie udało mi się nawet namierzyć takiego tytułu na Atari. Obstawiam przekręconą nazwę gry - ranzirk .. Lexx spróbuj ją wczytać ze swojej kasety i zrób fotkę planszy tytułowej - bo problematyczny jest tylko ostatni rekord. A jak będę znał tytuł to powinno się udać to złożyć do kupy...
    • 37: CommentAuthorlexx
    • CommentTime1 Nov 2023
     
    Wczytałem nagłówek, Gra nazywa się RANZIRK
    • 38: CommentAuthorpigula
    • CommentTime1 Nov 2023
     
    Tak ja nagłówek widziałem. Nawet na lokalnym allegro namierzylem kasete, gdzie ta gra jest w normalu zapisana.
    Niestety nie mam jej we własnych zbiorach. W sieci też nie udało mi się jej znaleźć.

    Ps. Udało mi się z nowego zrzutu wykonać kilka casow strony B zestawu 20. Jeszcze z nią walczę, dlatego jeszcze nie publikuje efektów prac.
    • 39: CommentAuthorlexx
    • CommentTime1 Nov 2023
     
    Zgrałem kilka razy tą grę z różnymi ustawieniami, zawsze przy próbie wgrania błąd 140 wyskakuje.
    • 40: CommentAuthorpigula
    • CommentTime1 Nov 2023 zmieniony
     
    Na ten moment 18 pozycji ze strony B zestawu 20

    - problem z Robbo 2, Black Lamp, A Day At The Races (tą pozycję mogę odtworzyć, ale nie będzie to wersja z iron hackera), Tiger Attack

    Reszta przetworzona do plików CAS.

    Lexx - Spróbuj ją na oryginalnym sprzęcie wczytać do Ramu opcją Copy.
    Jeżeli się uda, to daj mi znać.. a nakieruję Cię jak ją przerzucić do pliku ATR.
    Ps2. Na ten moment dorzucam 3 casy w oparciu o wersje, które sam miałem na kasetach w turbo UM. Tutaj oczywiście w wariancie T2000.
    Można przyjąć, że problemem z tej strony jest tylko Robbo2 (który na okładce podany jest jako Robbo2, a w tytule gry już Robbo 3).
    Niestety nie mam pojęcia jaka finalnie jest tam wersja nagrana - skopane są 4 rekordy. A podglądając skopanego cas'a mam wrażenie, że to jakaś wersja Robbo Pelca sygnowana 1989.09.18 JANUSZ PELC
    • 41: CommentAuthorlexx
    • CommentTime2 Nov 2023
     
    Wczytał bym do pamięci, ale nie mam magnetofonu z turbo 2000 mam tylko 2001 może w przyszłym tygodniu zrobię sobie, jak czas pozwoli :)
    • 42: CommentAuthorpigula
    • CommentTime2 Nov 2023
     
    T2001 - musi to lyknac. Zobacz czy jak uruchomisz carta i wybierzesz opcję Copy to czy pozycja wczyta sie do bufora programu kopiującego.
    • 43: CommentAuthorlexx
    • CommentTime2 Nov 2023 zmieniony
     
    Takie info
    Inne gry wgrywają się do bufora, jak je zgrać teraz np na dyskietkę może spróbuje z innymi co się nie da odczytać.
    • 44: CommentAuthorpigula
    • CommentTime2 Nov 2023 zmieniony
     
    Jezeli masz stacje dysków albo sio2pc to sytuacja jest prosta. Tylko oba urządzenia magnetofon/sio2pc/stacja musza być jednocześnie wpięte... napisz czy dysponujesz czynś oprócz magnetofonu.

    Ja robię to tak:
    1) Mam jednocześnie podpięte sio2pc oraz magnetofon.
    W sio2pc - jako D1 podmontowany obraz Turbo2001 - systemowa.atr
    pod D2 podmontowany czysty sformatowany plik ATR np. w Duble.
    2) Bootuje Atari z Option - wtedy ładuje mi się mydos z obrazu Turbo2001- systemowa.atr
    3) Po wczytaniu się dosa, naciskam L i wczytuje plik o nazwie thandler
    4) Po jego wczytaniu program instaluje handler T: i wraca do mydosa.
    5) Teraz to już bułka z masłem - wybieram w dosie opcję C - copy
    i wpisuję T:*.*,D2:nazwa.xex
    powoduje to odczyt z magnetofonu (tytuł się wtedy już nie pojawi) i cykliczny zapis programu (dla dużych plików) lub na sam jego koniec na napęd D2 pod podaną nazwą.

    Tak samo będzie to działało przy stacji dysków zamiast sio2pc.
    Jedna rzecz - handler nie działa pod emulatorem Atari800
    Przy programach z L1 pomija się sam loader L1 - bo za nim jest zapisany normalnie program. Dla speedy2700 Ajka należy pominąć sam loader i użyć programu antyajek Sebana a nie handler turbo2000. bo jego narzędzie wyłuskuje zabezpieczony plik z takiej formy nagrania i zapisuje go na dyskietke/plik ATR.
    • 45: CommentAuthorlexx
    • CommentTime2 Nov 2023 zmieniony
     
    Dysponuje wszystkim :) zaraz sprawdzę. Dzięki za instrukcję.
    • 46: CommentAuthorlexx
    • CommentTime2 Nov 2023
     
    Wyciągnąłem z kasety Black lamp
    • 47: CommentAuthorpigula
    • CommentTime2 Nov 2023
     
    W uniwersal copy, też możesz spróbować - tylko najpierw przed jego wczytaniem trzeba w mydosie załadować handler turbo. Wtedy odwołanie przez T: to magnetofon w turbo, C: w normalu, a D: stacja dysków. Możesz w ten sposób nagrać nawet uszkodzonego Ranzirka, a ja go sobie podejrzę pod Qmegiem w Ramie - może namierzę prawdziwą nazwę tej gry ;)
    • 48: CommentAuthorlexx
    • CommentTime2 Nov 2023 zmieniony
     
    Jest na tej dyskietce ten program, bo go nie mogę zlokalizować. poradziłem sobie :)
    • 49: CommentAuthorpigula
    • CommentTime2 Nov 2023 zmieniony
     
    No to proszę CAS z wersji którą wyciągnąłeś...
    Dorzucam też, świeżynkę od Sebana czyli dwie pełne wersje gry Eidolon jedna w formacie Ajka T2000/AST a druga w turbo UM. Tytuł działa na klasycznym Atari z 64KB.
    • 50: CommentAuthorlexx
    • CommentTime3 Nov 2023 zmieniony
     
    Mam do ciebie pytanie, może trochę głupie jak wgrać gry z L1 lub L2, próbuje sczytać też ROBBO z L2 i coś mi nie wychodzi, albo jest kaseta uszkodzona za każdym razem błąd nawet w universal copy. Dzięki za odpowiedź człowiek całe życie się uczy.