atarionline.pl Atari SA kupiło atariage.com - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • 1:
       
      CommentAuthorpirx
    • CommentTime7 Sep 2023
     
    ->link<-

    wygląda na to, że współczesne Atari naprawdę chce coś robić :O
    • 2: CommentAuthoras...
    • CommentTime7 Sep 2023
     
    Grubo to wygląda, kupili forum z użytkownikami. A adminowi dali pracę.
    • 3:
       
      CommentAuthorCyprian
    • CommentTime7 Sep 2023
     
    dobra wiadomość
    • 4:
       
      CommentAuthorPeri Noid
    • CommentTime7 Sep 2023
     
    Czy dobra to się okaże. Że tak zacytuję klasyka: "I have a bad feeling about this."

    • 5: CommentAuthorborg
    • CommentTime7 Sep 2023
     
    Dla ziomka to deal życia, dla społeczności...

    #NieMojeAtari
    • 6: CommentAuthoras...
    • CommentTime7 Sep 2023
     
    Nic dodać nic ująć.
    • 7: CommentAuthorpin
    • CommentTime7 Sep 2023
     
    gość robił coś przez 20 lat za darmo, teraz przynajmniej ktoś to doceni. Z perspektywy chwili obecnej wydaje mi się, że to plus. A jak będzie - się okaże.
    • 8:
       
      CommentAuthorpirx
    • CommentTime8 Sep 2023
     
    Albert napisał, że na stole było zamknięcie strony z powodu wyczerpania zasobów itp. Tak przynajmniej wiemy, że będzie działać przez pewien czas, oby jak najdłuższy.
    A jakby co, to są inne fora, niektóre mają bardzo ciekawie oprogramowany back- i front-end ;]]]
    • 9:
       
      CommentAuthorJacques
    • CommentTime8 Sep 2023
     
    • 10: CommentAuthorPecet
    • CommentTime9 Sep 2023
     
    Co oznacza 'wyczerpanie zasobów'? Brak kasy na serwer, czy jak?
    • 11: CommentAuthorVLX
    • CommentTime9 Sep 2023
     
    Raczej praca zawodowa zajmuje tyle czasu, że nie starcza na zabawę z utrzymaniem forum.
    • 12:
       
      CommentAuthorPeri Noid
    • CommentTime9 Sep 2023
     
    Jakby to była praca zawodowa to nie zatrudniliby admina na etat za sprzedanie forum.
    • 13:
       
      CommentAuthorDracon
    • CommentTime9 Sep 2023
     
    Widocznie (prawie) każdego można kupić, kwestia tylko za ile. :P

    Nie podoba mi się akurat ten zakup, bo forum może utracić pewnego rodzaju samodzielność. :|
    • 14:
       
      CommentAuthorgreymsb
    • CommentTime9 Sep 2023
     
    @Dracon: to jest fantastyczna wiadomość. krok w dobrym kierunku :)
    • 15:
       
      CommentAuthorCyprian
    • CommentTime9 Sep 2023
     
    też tak uważam, cieszy mnie to że /|\ w końcu zaangażowało się w wsparcie tzw sceny
    • 16:
       
      CommentAuthorccwrc
    • CommentTime9 Sep 2023
     
    @Cyprian

    Zaangażowanie we wsparcie tzw. sceny:
    - kasacja niewygodnych plików (bo oficjalnie, bo pozew),
    - kasacja niewygodnych wątków/tematów (bo oficjalnie, bo pozew),
    - usuwanie 'niewygodnych' użytkowników (bo oficjalnie, bo pozew),
    - usuwanie konkurencji (bo konkurencja) takiej jak Larek i projekt RM800XL.

    Co konkretnie tak Cię raduje? Pytam, bo wiem jak to działa i nie do końca rozumiem objawów radości ze strony użytkowników.
    • 17:
       
      CommentAuthorgreymsb
    • CommentTime9 Sep 2023
     
    @ccwrc: skąd takie wnioski? jakieś prywatne przypuszczenia?
    • 18:
       
      CommentAuthorccwrc
    • CommentTime9 Sep 2023
     
    @greymsb

    Prywatne przypuszczenia?
    Zdecydowanie żyjemy w innym świecie. To, że poruszasz się w świecie marzeń nie oznacza, że świat realny nie istnieje. Ma on pewne ramy w których firmy poruszają się swobodnie i korzystają z jego przywilejów jak i ograniczeń.
    Firma ma zarabiać. Ktoś, kto szkodzi jej interesom (wspomniany Larek) jest wrogiem. Tu rządzi kasa, nic nie jest bez celu.

    Nie rozumiem ani radości twojej, ani Cypriana. Odpiszcie w kilku punktach co was tak raduje. Tylko bez udawanego zdziwienia i plasteliny typu "skąd takie wnioski?" bo jestem na to za stary.
    • 19:
       
      CommentAuthorCyprian
    • CommentTime10 Sep 2023
     
    @ccwrc ja już napisałem.
    Swoją drogą ciekawi mnie Twoja odpowiedź na pytania @greymsb
    • 20:
       
      CommentAuthorpirx
    • CommentTime10 Sep 2023 zmieniony
     
    @ccwrc ja się cieszę, bo zainteresowanie Atari SA hobbystami już przynosi efekty w postaci nagród na SV.
    Dla mnie osobiście przejęcie aage przez A.SA oznacza, że nasza giera będzie oficjalnie wydana przez Atari w USA (na 5200). Niby nie zmienia to nic, ale wywołuje mój uśmiech, nawet jeśli carty nie będą złocone ;))))))))))
    OK, evil corp schyla się po ochłapy z rynku hobbystycznego, na pewno powoduje to utratę niezależności aage, np. na razie Albert wyprzedał karty bez praw i nowych nie będzie robić.

    co do kompa Larka to tutaj zawalcza nie atari, ale firma, która kupiła prawa do designu w celu wypusku atari mini (które być może nigdy by nie powstało, ale plan jakiś tam był. jakby powstało to by było atari800 skompilowane na jakiegoś arma i nikt by nie był specjalnie zadowolony i tak).

    co do innych punktów (kasacja/kasacja/usuwanie/usuwanie) to możesz mieć rację, że moderacja będzie ostrzejsza, bo korpo może się obawać pozwu od patent troli i innych przedstawicieli narodu prawniczego, którym nie chciałoby się schylać do nękania prywatnego człowieka i jego hobbystycznej stronki. Zobaczymy. Może się to tak skończyć, jak kupienie twittera przez erona muzga, co spowodowało masowy exxxodus userów do mastodona i threads ;)))))))))))))))

    No i mamy, aage padło, zły cert ;)))))))))
    • 21:
       
      CommentAuthorccwrc
    • CommentTime10 Sep 2023
     
    @pirx
    Odpowiedziałem na pytania @greymsb - jestem starym pesymistą :]
    • 22:
       
      CommentAuthorCyprian
    • CommentTime10 Sep 2023
     

    pirx:

    No i mamy, aage padło

    No i wykrakali, sprzątanie się zaczęło ;)
    • 23:
       
      CommentAuthorgreymsb
    • CommentTime10 Sep 2023
     
    @ccwrc: to nie TO "Atari" nasyłało prawników, to jest nowe kierownictwo (jestem w stałym kontakcie z "nowym" Atari). Myślę, że współpraca Atari z AtariAge przyniesie tylko same korzyści - o czym przekonasz się już wkrótce.

    Co do RM800XL - Atari widziało harmonogram letniej edycji SV, gdzie jednym z punktów było właśnie RM800XL i nie zgłosili żadnych uwag - mało tego, napisali "great agenda" :)
    • 24: CommentAuthoras...
    • CommentTime10 Sep 2023
     
    Grey-u widzę że latamy w tym samym świecie Rules-ów.
    • 25: CommentAuthorzaxon
    • CommentTime10 Sep 2023
     
    Spoko, cynicznie i nauczony życiem tak sobie myślę że działalność tego nowego "Atari" to raczej będzie sie wiązała z wysyłaniem pozwów, ciężką pracą działu prawnego, patentowaniem czego sie da i nie da... . Nie czarujmy sie , przecież nie po to jakieś kolejne korpo wykupuje nazwę a do tego fora żeby małym ludzikom dobrze zrobić.
    • 26: CommentAuthorMKM
    • CommentTime10 Sep 2023
     
    'mało tego, napisali "great agenda" :)'
    to jasne, też (jak np. ja) są fanami Agendy:)
    • 27:
       
      CommentAuthorjhusak
    • CommentTime11 Sep 2023 zmieniony
     
    Są różne formy zarabiania. Można wykupić markę i pozywać, a można też promować, żeby rozkręcić nowe Atari(c), na zasadzie mówcie i promujcie, piszcie gry. Zrobić platformę, konsolę, i taka Laura sprzeda się w milionie egzemplarzy, a nie w 100 czy 200.
    • 28: CommentAuthornosty
    • CommentTime11 Sep 2023
     
    Chyba niektórzy troszkę histeryzują ;) Zapominacie, że dzisiejsze Atari to nie megakorpo jak Nintendo. To niewielka firma, mająca prawa do logo, nazwy i kilkudziesięciu starych tytułów i próbująca jakoś to zmonetyzować. Spotkałem ich tydzień temu na PAX w Seattle, mieli skromne, kilkumetrowe stoisko, gdzie prezentowali nową konsolę 2600+ i sprzedawali gadżety (kupiłem od nich koszulkę ;) Na stoisku stał osobiście sam szef firmy.
    Pewnie wykorzystają forum do komunikacji ze społecznością i reklamy, ale jakiejś specjalnej rewolucji bym się nie spodziewał.
    Przecież jak przegną, to forum opustoszeje, a atarowcy pójdą gdzie indziej.

    Jakoś to będzie.