atarionline.pl PTODT Stereo II - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • 1:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime29 Nov 2023
     
    Dostępna już jest płytka stereo PTODT Stereo II od kkrysa:

    ->link<-

    Dźwięk oczywiście z POKEY-a, z GTIA, a teraz także z SIO (magnetofony, stacje dyskietek), PBI (w komputerach XL) lub ECI (w komputerach XE). I przełącznik trybów pracy dla wybrednych, żeby można było sobie kompletnie odciąć stereo, jeśli tylko się chce.
    • 2:
       
      CommentAuthorpiomet
    • CommentTime29 Nov 2023 zmieniony
     
    Świetna wiadomość. Zbieram pieniądze, bo niedługo będę potrzebował. Szkoda, że tak cena skoczyła w stosunku do poprzedniej rewizji :(. Ale jest to co potrzeba :) Widać solidna robota. Dzięki Kaz, że wam się chce to robić.
    • 3: CommentAuthorpin
    • CommentTime29 Nov 2023
     
    w kierunku płyty i ew. podstawki na płycie to rozszerzenie to ma te cienkie "precyzyjne" piny, czy te grube kwadratowe? Bo ze zdjęcia patrząc, to nie jestem pewny.
    • 4: CommentAuthoras...
    • CommentTime30 Nov 2023 zmieniony
     
    Czy to będzie działać z savo/havo/sravo?
    Ma być kilka różnych wersji "savo" savo gold itd.

    Tak aby nie wiercić obudowy 130xe.
    • 5: CommentAuthorkkrys
    • CommentTime30 Nov 2023
     
    Goldpiny precyzyjne (cienkie) by nie uszkodzić podstawki.

    Co do Savo - nie wiem bo jeszcze nie miałem tego wynalazku w rękach, ale dobry elektronik sobie na pewno z tym poradzi (np. taki jak ja ;) ).....
    • 6: CommentAuthorjakubd
    • CommentTime30 Nov 2023
     
    SAVO to tylko wyprowadza sygnały na zewnątrz, więc wystarczy doprowadzić oba kanały kabelkiem do płytki.
    • 7: CommentAuthorpigula
    • CommentTime30 Nov 2023
     
    @AS - działać będzie - SAVO to sam laminat gniazdo i goldpiny. Zatem tak jak pisze @kkrys - wystarczą 3 przewody z wsuwkami i spinasz lewy/prawy kanał plus GND. Od siebie tylko dodam, że płytka kkrys'a koliduje z płytką Covoxa Lotharka. Ponieważ na płycie Atari POKEY jest bardzo blisko PIA.
    • 8:
       
      CommentAuthorpiomet
    • CommentTime30 Nov 2023
     
    @pigula - To feler. Ma ktoś pomysł jak Lotharkowego covoxa zamontować?
    • 9:
       
      CommentAuthorPeri Noid
    • CommentTime30 Nov 2023
     
    Spróbuj podnieść stereo jedną dodatkową podstawką, może to wystarczy, żeby wcisnąć Covoksa na jego miejsce.
  1.  
    @kkrys - gratuluję wypuszczenia nowego rozszerzenia.
    • 11: CommentAuthorkkrys
    • CommentTime30 Nov 2023
     
    @PeterKaczorowski:
    To nie nowe urządzenie tylko trochę rozbudowane o nadsyłane propozycje zmian.
    • 12: CommentAuthorpin
    • CommentTime30 Nov 2023
     
    As sobie jaja robi z Savo a wy odpisujecie. Macie autyzm albo aspargera? ;)
    • 13: CommentAuthoras...
    • CommentTime30 Nov 2023 zmieniony
     
    pin, jakie jaja?
    To nie Wielkanoc ;)
    - przecież ma być kilka wersji savo, które mają coś poprawiać?

    p.s.
    mam savo opłacone z dwa lata temu, nawet wersję gold ;)
  2.  
    as... przecież Ty masz Atari od miesiąca ;)
    • 15: CommentAuthoras...
    • CommentTime30 Nov 2023
     
    Ale które?
    • 16:
       
      CommentAuthormaly_swd
    • CommentTime30 Nov 2023 zmieniony
     
    Mam trzy dziwne pytania:
    1. Aby zainstalować to rozszerzenie to muszę wylutować pokeya, wlutować podstawkę i wcisnąć to w podstawkę i włożyć pokeya do tego.
    2. Czy mając jednego pokeya to będzie działało (kiedyś dokupię kolejnego)?
    3. Czy coś jeszcze trzeba zrobić/wymienić aby zadziałało?
    • 17: CommentAuthoras...
    • CommentTime30 Nov 2023
     
    Mały:
    ->link<-
    • 18:
       
      CommentAuthormaly_swd
    • CommentTime1 Dec 2023
     
    Dzięki. Nie widziałem linka pierwszym poście
  3.  
    @kkrys,

    Z SAVO oczywiście i starym i nowym będzie działać.

    Nowe będzie miało też mikser, ponieważ brak pełnego miksera na kartach stereo jest zmorą. Również nowe PokeyMax'y 2B ich nie mają.

    serwus,
    Piotr
    • 20: CommentAuthorpigula
    • CommentTime1 Dec 2023
     
    Dołożenie dodatkowej podstawki powoduje, że płytka zaczyna opierać się o spód klawiatury. Także, niestety nie ma złotego rozwiązania. Znaczy się jest - ale wymaga zaprojektowania nowej płytki do PIA. Aby Covoxa odsunąć od Pokeya.
    • 21:
       
      CommentAuthorPeri Noid
    • CommentTime1 Dec 2023
     
    @pigula: Jest jeszcze jedno rozwiązanie, aczkolwiek nie bez oczywistych wad: można wylutować podstawkę spod PIA i wlutować Covox bezpośrednio w płytę. Będzie niejako robił za podstawkę pod PIA. Nie powinien wadzić o nic na płycie.
  4.  
    Podstawka, podstawce nie równa... :)
    • 23: CommentAuthorpigula
    • CommentTime2 Dec 2023
     
    Te nisko profilowe są fajne - stosowalem je w sic'ach
    • 24: CommentAuthorkkrys
    • CommentTime2 Dec 2023
     
    Czepiacie się tej płytki.
    A czy inne płytki oprócz PokeyMax tej wady nie mają ?
    Jakoś nikt o tym nie pisze ....
    • 25:
       
      CommentAuthorPeri Noid
    • CommentTime2 Dec 2023
     
    Mają. Sam planowałem założenie covoksa ale się wstrzymałem bo z pewnych przyczyn ekran klawiatury musi być i niczego podnosić nie mogę.
    • 26:
       
      CommentAuthorpiomet
    • CommentTime2 Dec 2023
     
    TK-II stereo też ma tę wadę:) Dawałem 2 podstawki. Ale to mi nie wadziło,bo atari miało klawiaturę 'na zewnątrz'
  5.  
    @kkrys,

    Czepiają się i będą się czepiać. Taki mamy klimat.
    • 28:
       
      CommentAuthorpiomet
    • CommentTime2 Dec 2023
     
    @kkrys, nabyłem PTODT Stereo II i mam nadzieję, że będę zadowolony. Czekam na przesyłkę:). Pozdrawiam wszystkich:)
    • 29: CommentAuthorKonstantyn
    • CommentTime2 Dec 2023
     
    Panowie, jak te Wasze Ataryny wyglądają, co Wy z nimi robicie? Flaki na wierzchu po to tylko, żeby podpiąć jakieś dziwaczne ustrojstwo, a potem czekanie, czy coś nie wybuchnie? Weźcie lepiej zaprojektujcie na nowo płytę do Atari, co by było można wszystko powkładać w podstawki albo lepiej sloty, rozszerzenia wszelakie, jakie są tylko dostępne, fałbeiksy, ultimaty, sterea oraz inne internety i fudżi klocki. Albo zróbcie jakąś podpinałkę pod Atarynkę, do której będzie można dokładać co tam tylko komu przyjdzie do głowy i na co kogo będzie stać. No. Tylko nie mówcie, że się nie da. Da się, na bank. ;-)
    • 30:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime2 Dec 2023
     
    Piomet - pozdrowienia! I nie omieszkaj dać recenzji płytki i stereo. Z góry dziękujemy! :)
    • 31:
       
      CommentAuthorpiomet
    • CommentTime2 Dec 2023
     
    @ Kaz - Nie omieszkam w miarę możliwości.
    • 32: CommentAuthorpigula
    • CommentTime2 Dec 2023
     
    Jak dobrze pamiętam, to każdy wariant płytki do Stereo koliduje z PIA przy Covoxie. W latach 90 montowało się go zupełnie inaczej (drabinki rezystorów i nalutowane 4 układy na MMU). Cieszy mnie, że w tej wersji płytki jest sioaudio i manualne wyłączanie trybu Stereo. Bo naprawdę wariant auto nie jest dobrym rozwiązaniem - sypie się nawet na produkcjach demoscenowych (czasami w środku produkcji), jako kolejny przykład mogę podać demo Total Daze. Skoro większość ma Ultimate - warto wykorzystać sterowanie trybem Mono/Stereo za jego pomocą.
    • 33:
       
      CommentAuthorpiomet
    • CommentTime2 Dec 2023
     
    Czyli dobrze główkuję, że O2fixer też nie zmieści się pod stereo?
  6.  
    Będę oferował O2/Fixer Gold na Allegro. Taki będzie pasował.
    • 35:
       
      CommentAuthorpiomet
    • CommentTime2 Dec 2023 zmieniony
     
    Zakupiłem u lotharka, ale wyższy jest. Trzeba będzie pająka jakiegoś polutować.
  7.  
    Tzn. technicznie, to ja je robię z tych od Lotharka. Rozlutowuję i zakładam inne piny.
    • 37: CommentAuthoras...
    • CommentTime2 Dec 2023 zmieniony
     
    Uprasza się o nie "rozlutowanie" Pin-a,
    • 38:
       
      CommentAuthorPeri Noid
    • CommentTime2 Dec 2023
     
    A raczej o niewymienianie na innego - ten co jest jest w porządku.
  8.  
    :))))))))))
  9.  
    Ktoś wie czy na taką płytę wejdzie ?
    • 41: CommentAuthorkkrys
    • CommentTime3 Dec 2023 zmieniony
     
    Nie mam takiej płyty na testy ale zmierzyłem płytkę stereo.

    Jest to około 45mm, ale po przelutowaniu pinów do góry jest już około 28mm.

    W razie zamówienia proszę o informację o pionowym montażu pinów.
    • 42: CommentAuthorkkrys
    • CommentTime3 Dec 2023
     
    @pigula: Sprawdziłem to demo i nie zauważyłem nieprawidłowości. Jeżeli są w/g Ciebie to mnie oświeć.... ;) w którym miejscu
    • 43:
       
      CommentAuthorpancio
    • CommentTime3 Dec 2023
     
    @kkrys, nie pozostanie nic innego jak zintegrować COVOX z płytką stereo :-)
  10.  
    @kkrys,

    >@pigula: Sprawdziłem to demo i nie zauważyłem nieprawidłowości. Jeżeli są w/g Ciebie to mnie oświeć.... ;) w którym miejscu

    Absolutnie się tym nie przejmuj. Autostereo jest zawsze heurystyką i nigdy nie wyłapiesz wszystkich nieprawidłowości. Rozwiązaniem jest jedynie softwarowe przełączanie trybu pracy. Idealnie sterowane z U1MB.

    serwus,
    Piotr
    • 45:
       
      CommentAuthorpancio
    • CommentTime3 Dec 2023 zmieniony
     
    Pytanie poboczne... jaki najczęściej adres mają rejestry COVOX? Albo... czy istniejące programy odtwarzacza mają możliwość zmiany adresu tych rejestrów?
  11.  
    @pancio,

    kanał #1 - $D600,
    kanał #2 - $D601,
    kanał #3 - $D602,
    kanał #4 - $D603,

    L = #1+#4
    P = #2+#3

    Ewentualnie inne adresy bazowe, jeśli inaczej podpięty Pokey na płycie głównej.
    • 47: CommentAuthorpigula
    • CommentTime3 Dec 2023
     
    Tak były podpięte covoxy - ale w latach 90.
    Rozwiązanie Lotharka - pozwala też korzystać z D500 i D700.
    Użytkownicy Pokeymaxa używają D280.
    Z softu mamy:
    starą Inertia player 4.5 (moim zdaniem najlepszy odtwarzacz, ale ma na sztywno ustawione adresy na D60x), na drugim miejscu Neo Tracker Epiego - tutaj soft pozwala na wybór zmiany adresu rejestrów. Ale nie poradzi sobie z częścią modów, które odtwarza np. inertia player.
    Jest też odtwarzać pod spartę... ale dawno już nie sprawdzałem, czy nie pojawiła się jego nowsza wersją, a ta którą posiadam jest słaba.
    Dodam jeszcze jedno - mając Covoxa wpiętego na D600, będziemy doświadczać różnego rodzaju dźwięków korzystając z VBXE. Chyba, że ustawi się wyższy adres dla karty. Tylko wtedy część starszych produkcji na niej nie ruszy ;)
    • 48:
       
      CommentAuthorpancio
    • CommentTime3 Dec 2023
     
    W porządku, a czy te odtwarzacze potrafią zmieniać adres bazowy w dowolnym zakresie? I Nie wspomnieliście tu o adresie D1FB używanym w IDE+.. rozumiem, że to rozwiązanie jest tak niszowe, że nie ma sensu pokrywania tego adresu?
    • 49: CommentAuthorpigula
    • CommentTime3 Dec 2023
     
    Pancio - jeżeli po głowie chodzi Ci napisane własnego odtwarzacza do modów - to wzoruj się na Neo Trackerze. Tam jest to naprawdę ładnie i estetycznie rozwiązane. Sam tracker obsługuje jeszcze katalogi i ma możliwość wyboru dowolnego numeru stacji dysków. Inertia Player tej możliwości nie ma. I ma jeszcze jedno ograniczenie ilość odczytywanych plików (odczyta tylko tyle ile zmieści się na ekranie) - jak dobrze pamiętam maksymalnie 16. Oczywiście, trzeba być wyrozumiałym dla autora, sofft powstawał w czasach, kiedy wszyscy korzystali ze stacji dysków - szczęśliwcy posiadający Tomsa mogli na jednej przechowywać 720KB, co przy wielkości plików MOD pozwalało zapisać może 7/8 plików ;)
    • 50:
       
      CommentAuthorpancio
    • CommentTime3 Dec 2023 zmieniony
     
    Nie... programista ze mnie dupiaty - umiem zaadresować rejestry :-). Chodzi mi po głowie zrobienie COVOXa uniwersalnego... a właściwie hybrydy z MC - stąd moje pytania. Wstępnie założyłem, że będzie można wybrać z adresów bazowych: Dx00 i z Dx80 co pokrywa chyba większość przypadków. Jak rozumiem, każde ze znanych rozwiązań ( prócz tego na IDE+ ) "tykał" również rejestry powtórzone?

    Ale nie chcę rozwalać wątku.. oczywistym i bardzo praktycznym rozwiązaniem byłoby zaadoptowanie COVOXa na płytce PTODT STEREO II (PTODT STEREO II+?). Jak tylko zrobię pierwsze testy uderzę do KKRYS-a o upgrade :-)