atarionline.pl Gra "Cyborg Warriors" - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • 1: CommentAuthorvega1
    • CommentTime11 Dec 2023 zmieniony
     
    Witam

    Czy ktoś ma kontakt do mikera?

    Może zrobiłby muzykę + SFX do gry Cyborg Warriors. Kiedyś zrobił do gry BOMB JAKE (BOMB JACK).

    Przekonwertowałem to z BBC Micro.

    Generalnie działa ale chce nad tym popracować jeszcze...może uda się przyśpieszyć bo trochę wolno chodzi...BBC Micro ma 2 MHz procesor 6502 z tego co widzę.

    Można by też zrobić ładniejszy obrazek tytułowy.
    • 2:
       
      CommentAuthorjhusak
    • CommentTime11 Dec 2023
     
    Zacnie - zapodaj filmik, jak to działa.
    • 3: CommentAuthortebe
    • CommentTime11 Dec 2023 zmieniony
     
    muza z BBC, nie ma problemu

    ->link<-


    ->link<-
    • 4: CommentAuthorvega1
    • CommentTime11 Dec 2023 zmieniony
     
    w załączniku film

    tebe...a co to jest? bo nie jestem na bieżąco..

    w oryginalnej grze są tylko efekty dźwiękowe..ale na atari można zrobić muzykę na 3-ch kanałach a 4-ty jako SFX

    o ile uda się grę przyśpieszyć...bo i tak już trochę wolno...a muzyka spowolni bardziej
    • 5: CommentAuthortebe
    • CommentTime11 Dec 2023 zmieniony
     
    ->link<-

    narzędzie do kowersji plików VGM, VGZ, SID etc. na POKEY-a

    z kompresją strumieniową LZSS, player zajmuje ~8 linii rastra

    tutaj strona z muzykami z różnych platform (VGM)
    ->link<-
    • 6:
       
      CommentAuthorjhusak
    • CommentTime11 Dec 2023 zmieniony
     
    @vega1, z moich doświadczeń wynika, że BBC jest szybsze, niż Atari tak może 1.3-1.5 raza maks. Więc albo gra była wycyklowana na ramkę i wyleciałes z ramki i wskoczyłeś na dwie, albo coś, czego nie wiem.

    Wyłącz synchronizację z ramką, jeśli masz, a następnie powtórz test.

    Można przyspieszyć rozwijając obiekty, jeśli przesuwają się sub-bajtowo, a najszybciej chyba tło. Bo ta gra to chyba maksymalne soki wyciska z BBC.
  1.  
    The scrolling playing area is in 38Bytes / 38chars wide so you must be using original BBC code here that haven't horizontal hardware scrolling (don't know the reason but maybe is they to save cpu less 2chars wide and is C64 that use 38chars wide when is on horizontal scrolling but is because of the hardware mode).
    Why not just enable A8 horizontal scrolling? With this you can 'erase' the BBC code char per char / column per column cpu 'by hand' scolling.
    On Ransack we also add 'our player' be PMGs (you seem to add PMGs on the two but guns are PFs) and all enemys are soft sprites but we changed the horizontal scrolling to A8 by hardware...
    • 8: CommentAuthorvega1
    • CommentTime11 Dec 2023
     
    jhusak...no tak...mogę wyłączyć synchronizację i wtedy gra chodzi szybciej...ale czasami jakiś obiekt mignie na ekranie

    mam plan rozpisania kodu w dodatkowej pamięci, żeby to przyśpieszyć...bo na ten moment gra spokojnie pójdzie na 64KB ale robię ją celowo na 128KB, żeby pamięć wykorzystać do przyśpieszenia..

    poza tym muzyka też trochę zajmie a tego na BBC nie ma...

    gra ma już klatki animacji rozpisane z przesunięciem co 2pixele...więc każda klatka występuje podwójnie
    • 9: CommentAuthorvega1
    • CommentTime11 Dec 2023
     
    José Pereira...yes, I think about A8 horizontal scrolling...maybe I use it to speed up the game...I don't know yet
    • 10: CommentAuthorAdam
    • CommentTime11 Dec 2023
     
    @Vega1:
    Fajnie, że ta konwersja powstaje.

    Drobna uwaga: jeśli dobrze patrzę, grafika na oryginalnej stronie tytułowej ma wysokość 208 pikseli (na 256 dostępnych dla BBC Micro).

    Odpowiednik tego obrazka widoczny w Twojej roboczej wersji wydaje się zajmować 192 piksele w pionie (na 240 dostępnych dla PAL na małym Atari), więc dolna część dłoni jest niepotrzebnie ucięta.
    • 11: CommentAuthorvega1
    • CommentTime11 Dec 2023 zmieniony
     
    Adam...to jest celowo..bo pewnie i tak obrazek będzie podmieniony na jakiś z Graph2Font...obraz na ekranie to nie tryb graficzny ale znakowy 40x24(5 kolorów)...podobnie jak w oryginale tej gry na BBC Micro...dla uzyskania jednak grafiki zmieniamy co 3 wiersze zestaw znaków...3 wiersze x 8 zestawów znaków daje nam 24 wiersze

    można oczywiście dodać kolejny zestaw znaków i zyskamy 3 kolejne wiersze(+24 linie)...jednak jak podmienimy obrazek to w sumie nie ma sensu...
    • 12:
       
      CommentAuthormiker
    • CommentTime12 Dec 2023
     
    Hej vega.

    Jestem, żyję, ale co to za życie... ;)
    Coś mogę pomyśleć, ale nie wiem, czy w najbliższym czasie )mam tu nieco problemów ostatnio).

    W razie czego daj znać :)
    • 13: CommentAuthorvega1
    • CommentTime13 Dec 2023
     
    miker...jeszcze jest czas:)...aktualnie usuwam ostatnie błędy z gry...potem mam pomysł na pewną optymalizację i przyśpieszenie kodu...co też trochę potrwa

    A jaki player używaliśmy w BOMB JAKE? bo już bym go sobie przygotował...

    A poźniej plan dla wersji na ATARI:
    1) dodanie muzyki+sfx
    2) lepszy obrazek tytułowy
    3) dodanie 7 nowych bossów, bo w sumie to tam jest tylko jeden...a leveli mamy 8 (na ATARI mamy więcej pamięci)
    • 14: CommentAuthortebe
    • CommentTime13 Dec 2023
     
    vega przespałeś rewolucję programistyczną na Atari XE/XL, teraz nie używa się playerów jako takich, tylko pakuje sie wszystko i dekompresuje w locie, stałe użycie CPU, średnio ~8 linii rastra
    • 15: CommentAuthorvega1
    • CommentTime27 Dec 2023
     
    Prace powoli posuwają się do przodu :)

    Wspierają mnie KAZ, który poprawia grafikę oraz MIKER, który robi muzykę i sfx-y.
    • 16:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime28 Dec 2023
     

    Vega:

    Prace powoli posuwają się do przodu :)


    Zaprzeczam jakoby :). Moim zdaniem robisz konwersję i poprawki w tej grze w tempie błyskawicznym.
    • 17:
       
      CommentAuthorgreymsb
    • CommentTime28 Dec 2023
     
    @vega1: wygląda obiecująco! powodzenia! a Miker to dobry wybór :)
    • 18: CommentAuthorvega1
    • CommentTime1 Jan 2024
     
    kolejny filmik z gry...gra prawie gotowa...aktualnie trwają testy
  2.  
    Wygląda świetnie! Ale jeśli mogę coś rzucić jako luźny pomysł... aż by się przydało jeszcze bardziej wykorzystać dużą paletę barw Atari (trochę już to widać, ale..). Może dać "na ziemi" jakąś tęczę ze zmieniającymi się barwami? Może nie pełną, ale np. tylko w jakimś ograniczonym zakresie barw, np. dla ostatniego cyb1.avi same odcienie czerwonego?
    • 20: CommentAuthorvega1
    • CommentTime2 Jan 2024
     
    można pozmieniać kolory na dole...co zresztą jest robione i jest dość łatwe przy zmianie co wiersz ale można co linię nawet...aktualnie są tam 4-ry odcienie czerwonego...pytanie czy większa liczba kolorów coś poprawi estetycznie...musiałbym zobaczyć na obrazku co masz na myśli dokładnie
    • 21: CommentAuthorvega1
    • CommentTime4 Jan 2024 zmieniony
     
    czy ktoś ma nadmiar czasu? do testów gry czy na pewno nie ma błędów...zwłaszcza testoanie na real ATARI bo gra śmiga na emulatorze ALTIRRA a nie uruchamia się na real atari aktualnie...nie wiedzieć czemu..

    ok...gra już chodzi na real ATARI :)
    • 22:
       
      CommentAuthorAtariteca
    • CommentTime5 Jan 2024
     
    @vega1: Jestem na wakacjach, więc możesz ze mną liczyć.
    • 23:
       
      CommentAuthorzbylu
    • CommentTime5 Jan 2024
     
    @vega1: Jakbyś chciał, to z miłą chęcią potestuję grę :).
    • 24: CommentAuthorvega1
    • CommentTime5 Jan 2024 zmieniony
     
    osoby chętne do testów proszę pisać na maila vegag007 (małpa) gmail.com

    aktualnie gra już gotowa na 99%...raczej wymyślam co tu jeszcze dodać lub ulepszyć:)...ale nie mam czasu na testy
    • 25: CommentAuthoranimaion
    • CommentTime5 Jan 2024
     
    Może animację broni przy strzale i ruchu nóg przy poruszaniu ludzikiem?
    • 26:
       
      CommentAuthorAtariteca
    • CommentTime5 Jan 2024
     
    @vega1: Właśnie wysłałem Ci e-mai :)
    • 27:
       
      CommentAuthorzbylu
    • CommentTime5 Jan 2024
     
    @vega1: Mail wysłany :)
    • 28: CommentAuthorvega1
    • CommentTime7 Jan 2024
     
    animaion: ale animacja broni to tam już jest
    • 29: CommentAuthorvega1
    • CommentTime12 Jan 2024
     
    gra gotowa:) trwają ostatnie testy :)
    • 30: CommentAuthormono
    • CommentTime12 Jan 2024
     
    Ładne! I kolorów jakby więcej niż w standardzie...
  3.  
    Here is a packed version (packed with Exomizer) of Cyborg Warriors. Looks like the program uses page 4 or page 5, so my standard packing with these pages did not work, used $B000 and $B200 instead for the buffer and depacker and this seems to work...

    If you encounter a problem, bug or error with the packed file, let me know.
    • 32: CommentAuthorvega1
    • CommentTime18 Jan 2024 zmieniony
     
    CharlieChaplin...the game don't use page 4 or 5...It uses memory from $1000-above....and some part of STACK ($0100-$1FF)
  4.  
    Well, the program segments do not contain anything visible in page 4 or page 5, thats correct. Still, when I used Exomizer and did set page 4 and page 5 as buffer and depacker the game crashed while loading, no clue why.

    When I used the same file (with the same number of appended segments as before), but with $B000 and $B200 as buffer and depacker it suddenly worked...
    • 34: CommentAuthorkraczaj
    • CommentTime18 Jan 2024
     
    Zabrzmię jak bluźnierca, ale Zybeksa zjada na śniadanie. Takiej gry mi brakowało :)
    • 35: CommentAuthorvega1
    • CommentTime18 Jan 2024 zmieniony
     
    I know! Detect memory uses page 4 and 6!
    I didn't remember about it.

    @TAB_MEM_BANKS = $0400 ; table with the addresses of banks
    @PROC_ADD_BANK = $0600 ; procedure changes banks

    Thanks for information I can correct it in the next version.
    • 36: CommentAuthorvega1
    • CommentTime18 Jan 2024
     
    kraczaj...cieszę się, że gra się podoba :)
    • 37:
       
      CommentAuthorMq
    • CommentTime18 Jan 2024
     
    Dobra robota! Gratuluję, fajna gra.
    • 38:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime21 Jan 2024
     
    Charlie Chaplin - thanks for the files! I just tested them, work fine. Will add it to our archive.