atarionline.pl SAVO XE / XL - ponownie dostępne od ~20 grudnia - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • 1:
       
      CommentAuthorjhusak
    • CommentTime18 Dec 2023
     
    Oj, widzę, że jak na jednym podwórku upraszam, to się robi spokój bo... idziecie Panowie na inne podwórko. ALE na tym samym osiedlu.
    Zbliżają się Święta, czas zadumy.
    Zaprzestańcie proszę i zastanówcie się 2 x nad tym, co napiszecie, co mogło by urazić stronę przeciwną.

    Naprawdę, niefajnie jest sprowadzać do porządku dorosłych, wykształconych ludzi.
    Proszę więc: PAX.
    • 2:
       
      CommentAuthorpancio
    • CommentTime18 Dec 2023
     
    no i popcorn już nie przyda się...
    • 3:
       
      CommentAuthorjhusak
    • CommentTime18 Dec 2023
     
    (wybuchy, pożar, panika)
    Frank Drebin: "Tu się nic nie dzieje, nie ma na co patrzeć, proszę się rozejść"
    • 4:
       
      CommentAuthormaly_swd
    • CommentTime18 Dec 2023 zmieniony
     
    Przez takie durne dyskusje to forum niczym nie różni się od Onetu i Elektrody.
    Fajnie jest wejść i poczytać co kto nowego robi, jak rośnie jakiś projekt, jak się zmieniał itp.
    Ale jechanie po sobie "ch..." to trochę słabe jest. Większość z nas ma ponad 40 lat, niektórzy mają już dorosłe dzieci a zachowujecie się poniżej jakiegokolwiek poziomu. Jak macie coś "do siebie" to spotkajcie się, wypijcie piwo, dajcie sobie w mordę (jak trzeba) i tyle, możecie jeszcze porównać sobie długość przyrodzenia aby udowodnić kto ma lepszy sprzęt.
    • 5: CommentAuthorkkrys
    • CommentTime18 Dec 2023
     
    • 6:
       
      CommentAuthorpancio
    • CommentTime18 Dec 2023
     
    Rozumiem @kkrys, pokazujesz że kij którym będziemy się okładać nie może być grubszy od kciuka? :-)
    • 7:
       
      CommentAuthormav
    • CommentTime18 Dec 2023
     
    Fajnie, że to co nagrałem jeszcze się przydaje i daje komuś radość ;)
    • 8:
       
      CommentAuthormaly_swd
    • CommentTime18 Dec 2023
     
    I teraz ktoś kto będzie szukał informacji o SAVO i wejdzie tu, zacznie czytać i odechce się zabawy w retro.
    • 9:
       
      CommentAuthorjhusak
    • CommentTime18 Dec 2023
     
    Możemy zagłosować i posprzątać ten wątek, jeśli jest taka potrzeba. Jakby co proszę w komentarzu prywatnym.
    • 10:
       
      CommentAuthorpancio
    • CommentTime18 Dec 2023
     
    Proponuję zamknąć i zostawić jako przykład jak nie powinno się robić.

    ...można też publicznie wybatożyć wszystkich winnych - ja również poddam się karze i pokucie zadanej przez Admina...
    • 11: CommentAuthorkkrys
    • CommentTime18 Dec 2023
     
    Jest sporo wątków z ostatniego miesiąca, które należało by posprzątać.

    mały_swd dobrze to określił że zaczyna tu być tak jak na elektrodzie. Kciukiem poparłem jego słowa.

    To forum POWINNO integrować wszystkich użytkowników celem opracowywania i budowy nowych potrzebnych urządzeń, a nie wytykanie sobie wzajemnych wad i niedoskonałości.
    • 12: CommentAuthorkkrys
    • CommentTime18 Dec 2023
     
    Forum powinno również służyć do wzajemnej pomiocy w razie problemów z naszymi zabawkami. Ostatnio tego tutaj brakuje.
    • 13:
       
      CommentAuthormaly_swd
    • CommentTime18 Dec 2023
     
    Opiszę jak ja to widzę:
    1. Posprzątać te dwa wątki (lub więcej z ostatniego czasu)
    2. Upomnieć "zadymiarzy"
    3. Można zrobić osobny wpis coś na wzór "ciekawostki", gdzie będą toczyły się "wojny" ale dalej w cywilizowany sposób.

    Forum powinno być "miłe i przyjemne" przy piciu kawy, jak chcę atrakcji to idę na pudelka/onet/elektrodę. Tak jak KKrys napisał: "Powinno Integrować". Czyli łączmy nasze siły w budowę czegoś mocniejszego a nie kruszmy to co ostało się z naszych młodzieńczy/dziecięcych lat.

    Takim postępowaniem i wpisami nie przyciągniemy nowych/młodych ludzi do nas.
    • 14: CommentAuthorDope
    • CommentTime19 Dec 2023
     
    A ja tylko powiem, że gdyby nie zaxon i jego allegro to bym dalej miał gołe Atari. A tak to mam do niego sporo zabawek za fajną cenę i bez konieczności przekopywania FB czy forum w poszukiwaniu informacji o tym gdzie mozna cos nabyć. Dziękuję. Świąt nie obchodzę więc życzeń nie umiem.
  1.  
    @Dope,

    Polecam też filmy Larka i Flashjazzcat'a oraz stronę lotharek.pl - jest tam prawie wszystko do każdego retro.
    • 16: CommentAuthorDope
    • CommentTime19 Dec 2023
     
    U lotharka kupowałem zasilacz i jakieś drobiazgi. Larka oglądam na bieżąco a drugi kanał chętnie zobaczę. Dzięki.
    • 17:
       
      CommentAuthorpirx
    • CommentTime19 Dec 2023
     
    popkorn jest dla amatorów. tu się je bigos na uspokojenie.
    • 18:
       
      CommentAuthorpancio
    • CommentTime19 Dec 2023
     
    Ja już się nie odzywam... (od teraz).
  2.  
    • 20:
       
      CommentAuthorsun
    • CommentTime20 Dec 2023
     
    @pirx: ja żuję pszczoły, z tym popcornem to był taki żart.
  3.  
    @sun,

    Nie żujemy pszczółów i pszczółkiń, odkąd robią miód dla Atarowców w ulach Galtrona ;)
  4.  
    Dostawa części z Mousera do projektów SAVO+/SAVO MAX/HAVO i kolejnych.. Tysiaczek poszedł na testy..
    • 23:
       
      CommentAuthorsun
    • CommentTime20 Dec 2023
     
    @PeterKaczorowski dla mnie robią w moim.
  5.  
  6.  
    Aukcja Allegro "SAVO XE":

    ->link<-
  7.  
    Aukcja Allegro "SAVO XL":
    ->link<-
    • 27: CommentAuthoradi
    • CommentTime20 Dec 2023
     
    @galtron:
    Też poczułem się tymi "Polaczkami" obrażony.
    Uważam, że powinieneś Kolegów przeprosić.

    Inne swoje wypowiedzi:
    "Czy jad już wszystkim mózg zeżarł ?! Opamiętajcie się !",
    "Widać że jednak ubodło i słoma z buciorów wylazła aż stąd widać ! Jak nie umiesz pisać i jedyne słowa jakie znasz to epitety, to czas wrócić do podstawówki na podstawy relacji z innymi ludźmi !", "Widzę że jak nerwy się pojawiają to zaczyna znikać myślenie ;)", "Znasz może tego pajaca Konstantyna ? Gość ewidentnie prosi się o klapsa w oko ;)", "poskacz jeszcze trochę tu na forum, niezły mam ubaw, hahahaha ;)", "jakbyś nie był ignorantem i umiał w tym swoim umyśle zatrutym jadem segregować pewne rzeczy", " tylko tych którzy wszystko wiedzą najlepiej, obrażają innych"

    - odnieś przede wszystkim do siebie.

    I nie wypisuj gróźb karalnych, bo nawet nie możesz ich spełnić. Jak zaczynałeś z Atari w latach 90-tych, to teraz jesteś stary dziad i nie masz już gibkości sprzed lat.
    Możesz się przejechać fizycznie bądź prawnie.
  8.  
    @adi,

    "Wiem, jak wygrać tę dysputę. Pójdziemy do lasu, nazbieramy pęk suchych rózg i całą noc będziemy się chłostać, aby udobruchać stworzyciela." :)
    • 29: CommentAuthoradi
    • CommentTime20 Dec 2023
     
    @PeterKaczorowski
    Jak już napisałeś o Stworzycielu, to żeby Go zadowolić, każdy się musi chłostać samodzielnie.
    Nie musimy iść do lasu. Lepiej gdzieś nad rzeczkę, po "gibkie" rózgi :).
  9.  
    @adi,

    "Świetnie. Zapiszmy ten pomysł, żeby nam nie wyleciał i myślmy dalej" :D :D
    • 31: CommentAuthorzaxon
    • CommentTime20 Dec 2023
     
    • 32:
       
      CommentAuthormav
    • CommentTime20 Dec 2023
     
    adi - to tylko cytaty z serialu ;)
  10.  
    Hehehe... Zabawny film, chociaż pierwszego dnia lekko mnie irytował.
  11.  
    DOKUMENTACJA DO SAVO, gdyby ktoś chciał poczytać:

    ftp.pigwa.net/stuff/projects/SAVO/
    ->link<-
    • 35: CommentAuthorzaxon
    • CommentTime20 Dec 2023
     
    Ok, Piotr, chiałem kupić przez Allegro ale jest problem. Nie mogę zaznaczyć, przy zakupie że chcę na to fakturę ? Możesz to , proszę poprawić ?
  12.  
    @zaxon,

    Kupuj przez Retrolemon.co.uk. Retrolemon kupuje przez faktury i sprzedaje na faktury.
    • 37: CommentAuthorzaxon
    • CommentTime20 Dec 2023
     
    Ale ja przez Allegro kupuję u ciebie więc zgodnie z przepisami, chcę fakturę.


    Co mnie jakiś twój reseler obchodzi, w dodatku z Anglii ?
  13.  
    Przemyślę taką możliwość i sprawdzę możliwości z Allegro. Póki co serdecznie zapraszam do zakupów w Retrolemon. Tam na pewno dostaniesz fakturę. Okres świąteczny powoduje, że firmy kurierskie bardzo szybko działają. Wiele osób z Polski również kupowało w Retrolemon. Jest tam również inny mój projekt O2/Fixer. Możesz w Polsce również go kupić przez stronę ->link<-
    • 39: CommentAuthorzaxon
    • CommentTime20 Dec 2023
     
    Nadal nie bardzo rozumiem ? Przecież to ty to produkujesz i wprowadzasz w obieg. Między innymi przez Allegro. Więc jesteś producentem elektroniki. Jako taki jesteś zobowiązany miedzy innymi do wystawiania faktur. i wielu innych powinności zgodnie z polskim prawem i przepisami.
  14.  
    Dziękuję za sugestie.
    • 41:
       
      CommentAuthorpancio
    • CommentTime20 Dec 2023
     
    PIT, CIT, VAT, srat, ZUS srus no i BeeDeeeOooo, ..., kto by się takimi pierdołami przejmował :-)

    Bier Pan i Pan nie marudź o jakiś papier... Ja Panu gwarantuję, że mój laminat się nie zepsuje ever!
  15.  
    No i instrukcja obsługi. Bardzo ważne.
  16.  
    Bez instrukcji w zasadzie produkt nie istnieje.
    • 44: CommentAuthorzaxon
    • CommentTime22 Dec 2023 zmieniony
     
    Piotr, zgodnie z polskim prawem , jeśli produkujesz elektronikę i wprowadzasz ją do obrotu musisz spełnić szereg wymagań prawnych. Miedzy innymi, rejestracja firmy do VAT, rejestracja firmy do BDO i sporo innych rzeczy.

    Nie wiedziałeś o tym ? Tak z głupia frant zrobiłeś sobie płytkę z gniazdkiem i je ot tak sprzedajesz na Allegro ?

    50 sztuk ? Jako prywatny sprzedawca ?

    Gratuluje, nie wiem , czy bardziej odwagi czy bezmyślności wynikającej prawdopodobnie z Twojej z nieznajomości tematu.

    Napędzanej parciem na szkło . Sam sobie szukasz problemów.

    Allegro i Ebay takie aukcje ma obowiązek zgłosić do odpowiednich służb.

    No ale, pewnie jak zwykle , ty wiesz lepiej ;)

    Tylko potem nie biegaj po grupach i nie płacz że ktoś na ciebie doniósł i masz wezwanie w celu wyjaśnienia . Sam sie podkładasz i to głupio.

    50 Płytek, sprzedaż prywatna . LOL ;)
  17.  
    @zaxon,

    To łączony stock, a płytki są bez elektroniki - zwykły breakout board. Wszyscy się przecież śmieją z tego od roku.

    Nowe płytki SAVO+/SAVO MAX będę z elektroniką i wszystkie wymogi rejestracyjne będą spełnione.

    Jedyna płytka O2/Fixer z elektroniką jest sprzedawana przez firmę Lotharek: ->link<-

    Zmniejszyłem liczby dostępnych przedmiotów na aukcjach, tak aby ktoś psikusa nie zrobił i nie przekroczyć założonej sprzedaży miesięcznej. To była dobra sugestia.

    Dziękuję za zainteresowanie.

    Pozdrawiam i Wesołych Świąt!
    • 46:
       
      CommentAuthorpancio
    • CommentTime22 Dec 2023
     
    Nie wiedziałem, że w MM też już można zanabyć...
    Gratuluję!
  18.  
    @pancio,

    Hahaha.... Mam nawet w domu :D
  19.  
    AS wczoraj podrzucił... Komuś znów się nudziło...


    ->link<-
  20.  
    No dobrze... Święty Mikołaj wysyła płytki, a kolejne po Nowym Roku...
    • 50: CommentAuthorpin
    • CommentTime22 Dec 2023
     
    Brzmi, jak byś prasę podziemną wydawał ;)