atarionline.pl Kieszonkowe Atari Xe na Nintendo DS - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • 1: CommentAuthorzaxon
    • CommentTime15 Dec 2023
     
    Koniec roku, remanent po szufladach robię. Znalazłem moje stare Nintendo Ds Lite , dokupiłem bateryjkę i znalazłem całkiem fajny emulator Atari 8 bit na nie. Trzeba sie pobawić ;)

    ->link<-

    • 2:
       
      CommentAuthorpancio
    • CommentTime15 Dec 2023
     
    bardzo fajne :-)
    • 3:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime16 Dec 2023
     
    ... tyle że w przypadku tej konsoli emulacja jest fatalna, dźwięk strasznie tnie, nie wszystko chodzi, sam posiadam 3DS NEW i jakość emulacji Atari XL/XE dość mocno mnie rozczarowała.
    • 4:
       
      CommentAuthorjhusak
    • CommentTime16 Dec 2023
     
    Pod spodem jest atari800.
    • 5: CommentAuthorzaxon
    • CommentTime16 Dec 2023
     
    Echh ludzie ? zamiast zdopingować autora Emu to jak zwykle, narzekanie.. Poważnie ?
  1.  
    Ja miałem taki emulatorek na PSP i PSP Go.. Fajne to było.
    • 7:
       
      CommentAuthorjhusak
    • CommentTime17 Dec 2023
     
    @zaxon, tylko jedna osoba narzekała. Reszta nie. Pesymista z Ciebie :)
    • 8:
       
      CommentAuthorgaltron
    • CommentTime17 Dec 2023
     
    Super sprawa, Zaxon mnie natchnął żeby ruszyć emulator na konsole typu Dingoo A320 i podobne już od chinola zamówiłem i będę robił testy. Soft mi został jak miałem jeszcze konsolę Dingoo A320. Jedyny mankament to brak klawiatury ale po za tym wszystkie tytuły działały z dźwiękiem ;)
    • 9:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime18 Dec 2023
     
    @galtron to Dingoo A 320 te prostokątne da się jeszcze gdzieś zakupić, bo jak tak to proszę o namiar.
    W podobnym okresie mieliśmy te konsolkę, emulacja Atari dawała radę, nie pamiętam czy aby nie dało się jakąś kombinacją wyświetlić wirtualnej klawiatury. Nawet nie ma co równać z emulatorem dla DS/3DSa czy PSP.
    • 10: CommentAuthorstreak
    • CommentTime20 Dec 2023 zmieniony
     
    Jakby co ja mam oryginalnego pada do Dingoo A330 (sukcesor A320 z wieksza pamiecia) + TV-Out'a do sprzedania. Oba w pelni sprawne. Jedyny mankament to joy jest gumowany wiec wiadomo ze trzeba poczyscic cwaniaczka bo klei :P
    • 11: CommentAuthorBanan
    • CommentTime20 Dec 2023 zmieniony
     
    @CORIelectroni

    trzeba tu dopisać, że są dwie grupy konsol: starsze (DS, DSi) i nowsze (3DS, new3DS, 2DS). do tego dochodzą jeszcze wersje XL.

    na "DeSy" znam 2 emulatory atari:

    - jeden to na starszą serię- A8DS i jest on w zestawie TWiLght Menu++. tu rzeczywiście dźwięk jest do niczego. chyba brakuje trochę mocy do emulacji.

    - drugi dla nowszych konsol odpala się spod homebrew i jest to atari800. moim zdaniem na starym 3DS działa to bardzo zacnie. dźwięk jest prawidłowy.

    wystarczy posłuchać czołówki z Alley Cat na obu emulatorach: przy starszej brakuje miauczenia kota



    I korzystając z okazji: polecam takiego 3DS- po uszlachetnieniu konsolki odpowiednim oprogramowaniem dostaje się możliwość instalowania oryginalnych gier nintendo. A dodatkowo "kilka" emulatorów: Amiga, Amstrad, atari, ColecoVision, Game Gear, GameBoy, GameBoy color, Gameboy advance, Intelvision, Neo Geo Pocket, Neo Geo color, NES, SNES, TurboGrafx 16, Sega mega drive, Sega master system, Sega SG1000, WonderSwan, Sord m5, ZX spectrum.

    przynajmniej tyle ja ogarnąłem na tą chwilę. napewno jest też emulator C64, chociaż udało mi się tylko dojść do basica i nie umiem poradzić sobie z odczytem gier.

    do tego fajna opcja grania bezprzewodowo multiplayer na kilku konsolach- czasami pogrywam z kolegą z pracy na przerwie. Większość współpracowników patrzy na nas tak dość dziwnie...


    dodatkowo może ktoś ma informacje o Sord M5? nie mam żadnego działającego romu z tej konsoli.
    • 12: CommentAuthorBanan
    • CommentTime20 Dec 2023 zmieniony
     
    @CORIelectroni

    trzeba tu dopisać, że są dwie grupy konsol: starsze (DS, DSi) i nowsze (3DS, new3DS, 2DS). do tego dochodzą jeszcze wersje XL.

    na "DeSy" znam 2 emulatory atari:

    - jeden to na starszą serię- A8DS i jest on w zestawie TWiLght Menu++. tu rzeczywiście dźwięk jest do niczego. chyba brakuje trochę mocy do emulacji.

    - drugi dla nowszych konsol odpala się spod homebrew i jest to atari800. moim zdaniem na starym 3DS działa to bardzo zacnie. dźwięk jest prawidłowy.

    wystarczy posłuchać czołówki z Alley Cat na obu emulatorach: przy starszej brakuje miauczenia kota



    I korzystając z okazji: polecam takiego 3DS- po uszlachetnieniu konsolki odpowiednim oprogramowaniem dostaje się możliwość instalowania oryginalnych gier nintendo. A dodatkowo "kilka" emulatorów: Amiga, Amstrad, atari, ColecoVision, Game Gear, GameBoy, GameBoy color, Gameboy advance, Intelvision, Neo Geo Pocket, Neo Geo color, NES, SNES, TurboGrafx 16, Sega mega drive, Sega master system, Sega SG1000, WonderSwan, Sord m5, ZX spectrum.

    przynajmniej tyle ja ogarnąłem na tą chwilę. napewno jest też emulator C64, chociaż udało mi się tylko dojść do basica i nie umiem poradzić sobie z odczytem gier.

    do tego fajna opcja grania bezprzewodowo multiplayer na kilku konsolach- czasami pogrywam z kolegą z pracy na przerwie. Większość współpracowników patrzy na nas tak dość dziwnie...


    dodatkowo może ktoś ma informacje o Sord M5? nie mam żadnego działającego romu z tej konsoli.
    • 13:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime21 Dec 2023
     
    @Banan o, dzięki, nie znalazłem emulatora stricte pod mojego NEW 3DS XL, jeżeli takowym dysponujesz i mógłbyś podesłać to będę wdzięczny.
    Generalnie oprócz złego działania tej starszej wersji emulatora pod zwykłe DSy, to całkiem fajnie zaimplementowano tam dotyk, jak i samo graficzne menu, chcemy odpalić ATRa to pykamy stylusem w stacje, chcemy odpalić cartridge- pykamy w gniazdo cartridge.
    • 14: CommentAuthorBanan
    • CommentTime21 Dec 2023 zmieniony
     
    @CORIelectroni

    proszę cię bardzo:
    ->link<-

    nie wiem jak to będzie z nowym 3DS. ten jest szybszy od zwykłego (268MHzvs 804MHz, 128MB i 256MB)

    tutaj naciska się chyba przycisk R (albo L- nie mam konsoli pod ręką- została w pracy) i pokazuje się menu

    do tego potrzebne są oczywiście romy z systemem, basiciem.
    • 15:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime21 Dec 2023
     
    Dzięki ci wielkie, zaraz zainstaluje :D.
    A znasz może jakieś stronki z grami/ticketami na 3DSa ?
    Pytam gdyż wszystkie mi znane nie działają.
    • 16: CommentAuthorBanan
    • CommentTime23 Dec 2023
     
    ty tak na poważnie?
    bana na google też dostałeś? :-)


    poszukaj coś w stylu "3ds free roms download"
    • 17: CommentAuthorpin
    • CommentTime23 Dec 2023
     
    ...kolega ma czasem słabsze dni. Może to właśnie jeden z nich ;)