atarionline.pl Krystone - Atari Rulez! (Retrowave + Rap) - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • 1:
       
      CommentAuthorKrystone
    • CommentTime25 Dec 2023
     
    Pierwotnie miało to trafić na Wild'a, ale może być również i tu. Uwaga (zastrzeżenie): Zachęcam do rozpowszechniania oraz remiksowania. Nie jestem raperem; głos, który słyszycie, pochodzi od AI. Jestem autorem tekstu i aranżacji. Na co dzień nie używam przekleństw; w tej formie są one wyrazem ekspresji artystycznej. Styl muzyczny jest przypadkowy. Akurat tak mi się podobało.

    ->link<-

    ->link<-

    ->link<-

    Wesołych Świąt!
    życzy Krystone
    • 2:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime25 Dec 2023
     
    Tekst bomba! Rap to nie moja bajka, ale doceniam, że w końcu jest ktoś, kto rymuje o współczesnym Atari :D
    • 3:
       
      CommentAuthorpirx
    • CommentTime25 Dec 2023
     
    noice!
    • 4:
       
      CommentAuthorKrystone
    • CommentTime25 Dec 2023
     
    "Rap to nie moja bajka" - a co jest twoją bajką? Daj znać i daj mi chwilę.
    • 5:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime25 Dec 2023
     
    To znaczy podoba mi się z tych trzech wersji najbardziej ta ostatnia, "Polish Aggresive Rap" :D

    Ha, czyli style można generować dowolnie? :D
    To może coś w stylu synthwave '80? :D
    • 6: CommentAuthorgorgh
    • CommentTime25 Dec 2023
     
    Kapitalna sprawa!!!
    • 7:
       
      CommentAuthorKrystone
    • CommentTime25 Dec 2023
     
    Tak, dziś można wszystko robić dowolnie przy pomocy AI... Ale aby uzyskiwać dobre efekty to niestety jeszcze trzeba wygenerować ponad tysiąc różnych prób (w moim przypadku na tą chwilę), a to zajmuje sporo czasu i kosztuje dużo cierpliwości. Nie mniej, synthwave coming up soon.
    • 8:
       
      CommentAuthorKrystone
    • CommentTime26 Dec 2023
     
    Tym razem zajęło mi to kilkanaście godzin... Mniej AI.

    ->link<-

    Key: Cₘ
    Chords: Cₘ E♭ Fₘ Fₘ
    100 BPM (98.740)
    Tuning: 440 Hz
    • 9:
       
      CommentAuthorpancio
    • CommentTime26 Dec 2023
     
    O ciuups - zajefajne :-)
    • 10:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime26 Dec 2023 zmieniony
     
    Dla mnie dalej Polish Agreesive Rap jest najlepszy. Tutaj odczuwam dysonans - młoda laska śpiewa o tym, że koduje w Mad Pascalu i asmie? Jak zobaczę to uwierzę :) Dla mnie Twój tekst to piękny hymn nerdowskiego atarowca! Uwielbiam :D
    • 11:
       
      CommentAuthorDracon
    • CommentTime26 Dec 2023
     
    Rewelacja! Szczególnie ta wersja "agresywna". :D
    • 12:
       
      CommentAuthorKrystone
    • CommentTime28 Dec 2023
     
    Oraz chyba już ostatni z moich utworów w tym roku. Tym razem coś dla ludzi lubiących mocny bass. Oczywiście jest wzmianka o Atari, bo i czemu by nie. Głos: AI, Słowa, aranżacja, produkcja muzyczna: Ja. Pozdrowienia dla fanów Atari. Krystone.

    ->link<-
    • 13:
       
      CommentAuthorpancio
    • CommentTime28 Dec 2023
     
    No brzmi miodnie.. może kiedyś byśmy się spotkali na ZOOM-ie stowarzyszeniowym i poopowiadałbyś jak to robisz?
    • 14:
       
      CommentAuthorKrystone
    • CommentTime28 Dec 2023
     
    Kiedyś może, ale nie prędko. Unikam publicznych wystąpień oraz publikacji mojego wizerunku. Lubię być w cieniu.
    • 15:
       
      CommentAuthorpancio
    • CommentTime28 Dec 2023
     
    ale to zwykle bardzo kameralne spotkania są... i facjaty nie musisz pokazywać :-)
    • 16:
       
      CommentAuthormav
    • CommentTime28 Dec 2023
     
    Kurde, co za czasy, że to brzmi bardziej ludzko, niż glados ;)
    • 17:
       
      CommentAuthorKrystone
    • CommentTime28 Dec 2023
     
    Owszem, rezultaty są na tyle dobre, a będzie lepiej, że mogę jedynie przekazać moje kondolencje pewnej części naszego globalnego społeczeństwa w związku z utratą pracy a tym samym źródła dochodu... Piszę to pół żartem pół serio, bo nie wiadomo czy się cieszyć czy płakać. Jeżeli chodzi o głos w produkcji muzycznej to i tak już od ok. 20+ lat nie był "prawdziwy", czytaj: Auto-Tune. Teraz producenci muzyczni (zwłaszcza EDM) mogą korzystać z AI i nie muszą się przejmować "fochami" wokalistów, czy płacić tantiem (tutaj sprawa się prawnie ureguluje o ile głos będzie imitacją głosu znanej osoby). Chcących bardziej zgłębić temat zachęcam do zerknięcia, chociażby na LaLaLs:

    ->link<-
    • 18:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime28 Dec 2023
     
    Krystone - fajny kawałek :)
    • 19:
       
      CommentAuthorKrystone
    • CommentTime29 Dec 2023
     
    Jak kogoś to interesuje to Atari Ana Banana jest już w serwisach streamingowych, m.in. Spotify, Apple, etc.

    ->link<-

    ->link<-

    Oczywiście można też pobrać z SoundCloud.