atarionline.pl Usunięty bug forum Aktualne Tematy - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • 1:
       
      CommentAuthorjhusak
    • CommentTime6 Jan 2024 zmieniony
     
    Hejka. Usunąłem odwieczny bug (mam nadzieję, że wszystko ok) jako taki niecałojednodniowy projekcik. Przy wdrażaniu skorzystałem z okazji, że wszyscy siedzą na Laście (Pozdro Vasco!)

    Po zalogowaniu się linki do tematów po prawej stronie źle wskazywały koniec wątku, przez co skok był gdzieś do przedostatniej strony np.

    Problem dotyczył prezentacji prywatnych wiadomości, które w ujęciu ogólnym nie mogły być brane pod uwagę (każdy widzi co innego).

    Przeto prawy panel z wiadomościami podzieliłem na 2 części:
    1. część górna, indywidualnie dostosowuje się do zalogowanego użytkownika. W środku było 16 zapytań, teraz są 2. Zmiany powinny nastąpić natychmiast - czyli odpowiemy w wątku a tu od razu widać. Aby przyspieszyć jeszcze, dodane 2 indeksy do tabel.
    2. część dolna jest keszowana i statycznie raz na 5 minut się aktualizuje, jak do tej pory, nie robiłem tam optymalizacji.

    Sprawdźcie co i jak, czy wszystko jest ok, zwłaszcza "ciekawostki" i inne dłuższe wątki z prywatnymi wiadomościami.
    • 2: CommentAuthorAdam
    • CommentTime6 Jan 2024 zmieniony
     
    Dzięki, Kubo. Chyba działa :)

    PS. Jak przeczytałem tytuł wątku, to myślałem, że piszesz o poniższym temacie prawej strony ;) (EDIT: premiera programu jak rozumiem odbędzie się podczas Last Party 2024)

    Death of the Right Side Garbage

    The program displays several high-resolution images measuring 356 pixels wide and 240 pixels high. For the first time in the history of 8bit Atari, 4 additional "junk" pixels on the right side of the screen were used. (...)


    • 3:
       
      CommentAuthorjhusak
    • CommentTime6 Jan 2024
     
    Hehe :) Nie.
    • 4: CommentAuthormono
    • CommentTime6 Jan 2024
     
    @jhusak: Dzięki! To był drażniący bug.
    • 5:
       
      CommentAuthorjhusak
    • CommentTime6 Jan 2024
     
    Tak. Taki rodzaj niedoróby co i spać nie daje i wkurza za każdym razem, aż prawie przywykasz........


    ale...


    Nie.

    NIE.

    NIEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEE!
    • 6:
       
      CommentAuthorAlex
    • CommentTime6 Jan 2024 zmieniony
     
    Mi to się może ze 3 razy przytrafiło, więc nie było jakoś drażniące.

    Bardziej mnie drażni stały błąd przy pierwszej próbie publikacji posta na forum. No i brak skrzynki z wiadomościami. Jak ktoś coś wyśle, to jest nie do odnalezienia...
    • 7:
       
      CommentAuthorjhusak
    • CommentTime7 Jan 2024
     
    Bo nie piszesz prywatnie do ludzi. A ja sporo.
    • 8:
       
      CommentAuthorAlex
    • CommentTime7 Jan 2024 zmieniony
     
    No ja zaprzestałem, bo nawet nie mogę znaleźć tego, co do kogoś wysłałem :/