atarionline.pl Moduły Turbo do Atari 1050 - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • 1: CommentAuthorPawex (RTG)
    • CommentTime15 Feb 2024 zmieniony
     
    Tutaj voy coś pisze na temat dump'a oryginalnego romu:
    ->link<-

    edit:
    ok, tu jest wyjaśnienie wątpliwości voy'a:
    ->link<-

    Zdaje się, że oryginalny rom to 8k (2x to samo po 4k)
    Może eprom powinien jednak być zaprogramowany 2x4k.
    ...ale czy to może mieć jakiekolwiek znaczenie?
    • 2: CommentAuthorZenon
    • CommentTime15 Feb 2024
     
    Eprom jest zaprogramowany 2x4k, ale to te same połówki. W sieci jest wsad 8k. To też 2x4k. Procesor ma dostęp tylko pod adresy $F000-$FFFF, (dla EPROM). WIęc wystarczy wsad 4k. Projektant przewidział możliwość wpięcia EPROM pod $E000-$EFFF, ale nadal jako 4k. Nie ma możliwości adresowania 8k w jednym kawałku, chyba że rozbuduje się moduł.
    Mam zdjęcie modułu gdzie EPROM to 2732, (24piny). Płytka nieco się różni od tej z wmontowanym EPROM 2764.
    Czy wsad jest oryginalny... jest taki jaki w sieci znalazłem. Muszę wierzyć że dobry, nie grzebany, modyfikowany
    Czas dostępu do pamięci: procesor zawsze z tą samą szybkością trafia do pamięci, niezależnie czy pamięć ma dostęp 55ns czy ileś tam ponad 100ns. Jak pamięć za wolna to się zawiesi (dają o sobie znać timingi). Jak pamiętam literatura zaleca by czas dostępu nie był większy niż 120ns. Kombinowanie z pamięcią to ślepa uliczka. Wstawiałem w moduł różne, efekt ten sam.
    To będzie kwestia obsługi turbo, przygotowania dyskietki. Lub ktoś przesadził że szybkość jest ponaddźwiękowa.
    Procesor taktowany jest 1Mhz, nie korzysta z przerwań, może zatem swobodnie poświęcić 1Mhz podzielone przez szybkość transferu taktów zegarowych jednemu bitowi przesyłanych danych (teoretycznie).
    Tak obocznie.
    Kiedyś robiłem próby łączności ATARI poprzez rs-232 z takim komputerkiem edukacyjnym 8050 na podobnej szybkości jak dla IS PLATE. Udawało się, ale przypadkowo rwało się. Prawdopodobnie to wina kabelka który łączył. Atari taktowany jest prawie 2Mhz.
    Dlaczego o tym piszę, bo po tych eksperymentach jestem pewien że Atari swobodnie może panować nad transmisją ponad 100 000 bodów.
    Co ja robię..... jest piąta rano a w głowie IS PLATE .... :)
    • 3: CommentAuthorPawex (RTG)
    • CommentTime15 Feb 2024 zmieniony
     
    Trzeba by sprawdzić ten rwtest pod Spartą na oryginalnym module IS PLATE bo może faktycznie te wartości są przesadzone.
    Tylko znalezienie oryginalnego modułu wydaje się na razie niemożliwe.
    • 4:
       
      CommentAuthorgaltron
    • CommentTime15 Feb 2024
     
    @ Pawex (RTG) - rozmawiałem z Nir Dary, przesłał mi też swój wsad z oryginału IS PLATE. Jest to samo co mamy w sieci. Próbowałem robić testy na wszystkich dostępnych wsadach. Mam EPROM-ki więc mogę je kasować UV i robiłem testy. Na wszystkich zachowuje się tak samo. RWTEST wykonuję pod SpartaDOS X 4.49 wersja 128KB. Dzisiaj jeszcze spróbuję na pojedynczej gęstości. Do tej pory robiłem testy na DD, może tu jest problem. Testy gdzie osiągało się 118 000 może był robiony na SD.
    • 5:
       
      CommentAuthorgaltron
    • CommentTime15 Feb 2024
     
    @ CharlieChaplin - When you receive the turbo module, please also conduct tests, maybe you have more experience with this module than me or other people here on the forum.
    • 6:
       
      CommentAuthorgaltron
    • CommentTime15 Feb 2024
     
    @ arctus - użyłem najpewniejszego wsadu z pewnego źródła, ale to niczego nie zmieniło. Wszystkie dostępne wsady mają taki sam kod.
    • 7:
       
      CommentAuthorJacques
    • CommentTime15 Feb 2024 zmieniony
     
    Co do SDX, pozostaje jeszcze kwestia sterownika SIO.SYS. Użyty bez parametru "OS", sprowadzi transmisję do obsługi przez procedury SDX, a to "raczej" nie pozwoli wycisnąć maksimum.
    Bo jak mniemam, nie ma dedykowanego sterownika dla SDX?
    • 8: CommentAuthorZenon
    • CommentTime15 Feb 2024
     
    Mam przeczucie że jeszcze chwilka i jak to AS mówi.... niesamowita szybkość.
    Żadne turbo takich emocji i oczekiwań nie wzbudzało. Choćby z tego powodu, jak to ktoś powiedział IS PLATE to diament.
    • 9:
       
      CommentAuthorJacques
    • CommentTime15 Feb 2024
     
    Emocje jak emocje, ja tam np. nie zrezygnuję z CA-2001 TOMS Multi Drive (z wsadem po fixie Pecusia), ale to IS PLATE wzbudza ciekawość czy broszura reklamowa kłamała czy nie ;-)
    • 10: CommentAuthorZenon
    • CommentTime15 Feb 2024
     
    Ja z kolei przyzwyczajony jestem do TOP DRIVE, najgorsze, nie najgorsze turbo, ale działa od lat, reszta jak wyżej.
    • 11:
       
      CommentAuthorJacques
    • CommentTime15 Feb 2024
     
    No tak, a TOP DRIVE to 1:1 zżynka z Turbo 1050 B.Engla, tylko sobie PZ Karen pozmieniało napisy w sofcie ;-)
  1.  
    Someone wrote that IS Plate works with SuperDOS 4.3 or 4.3e or 4.3t. I asked at AA forum to make these versions available, now 4.3 is uploaded there, while 4.3t is already available at atarionline...

    ->link<-

    ->link<-
    • 13:
       
      CommentAuthormaly_swd
    • CommentTime15 Feb 2024
     
    Czy ktoś mi może to wytłumaczyć, bo już zgłupiałem. Czy udało się uruchomić to IS PLATE? Czy to działa jak należy?

    Znalazłem taki opis na aukcji: Gdzie jest jak wół napisane że wyciąga 112000.


    "I.S. PLATE - moduł turbo do stacji dyskietek ATARI 1050. Wystarczy wyjąć oryginalny EPROM i procesor 6507.W miejsce procesora należy włożyć moduł I.S. PLATE. Wycięcie w układzie EPROM i procesorze musi być w tą samą stronę co oryginał.

    Na płycie głównej stacji dyskietek Atari 1050 należy wylutować lub wyciąć kondensatory o oznaczeniach C56, C57, C58, C61. Należy to zrobić w przypadku gdy po założeniu modułu I.S. PLATE pojawią się kłopoty z zapisem i odczytem z dyskietki.

    Ze standardowej stacji gdzie prędkość odczytu jest 19200 bdps otrzymujemy około 112000 bdps.

    Oprócz tego mamy także możliwość odczytu i zapisu dyskietek w podwójnej gęstości czyli 180KB."
    • 14: CommentAuthoras...
    • CommentTime15 Feb 2024
     
    A zapodaj linka gdzie to znalazłeś?
    Allegro; olx; tam mi się nie udało?

    Galtron z Polski gdzie On to sprzedaje?
    • 15:
       
      CommentAuthorccwrc
    • CommentTime15 Feb 2024 zmieniony
     
    @as...

    180zł
    ->link<-

    200zł
    ->link<-

    Kluczowe jest bezpieczne słowo "około". Albo jak to piszą niektórzy u nas na aukcjach "czytaj opis!".
    • 16: CommentAuthoras...
    • CommentTime16 Feb 2024
     
    @ccwrc,
    Dziękuję, popatrzę..

    Na discordzie arari area...


    Cały czas coś się dzieje "alternatywnie"

    "Happy, toms Multi, Super Archiver vs IS Plate"
    Będzie testowane nad morzem.

    Testował będzie najlepszy człowiek od stacji dysków zabezpieczeń... itd.

    ŻBIK

    *pewnie jeszcze z 15 innych wyciągnie :) stacji systemów.

    @tak Perinoid, staram się przeszkadzać ;)
    • 17: CommentAuthorPawex (RTG)
    • CommentTime16 Feb 2024 zmieniony
     
    Utworzyłem dwa atr'y z rwtest pod Sparte w SD i DD.
    Odpaliłem Altirre z IS PLATE (oryginalny firmware 4k) i zrobiłem testy.
    Najpierw z SD potem z DD.
    Wyniki też raczej kiepskie wyszły.
    • 18: CommentAuthorPawex (RTG)
    • CommentTime16 Feb 2024 zmieniony
     
    W manualu do IS PLATE menu do LIGHTSPEED jest opisane tak:



    Po wgraniu do Altirry atr'a ISP LightSpeed Menu v2.0 wygląda to tak:



    Po wybraniu opcji "0" mamy taki komunikat:



    Zawartość dyskietki LIGHTSPEED wylistowana pod DOS II 2.0S:

    • 19:
       
      CommentAuthorpancio
    • CommentTime16 Feb 2024
     
    W związku z faktem, iż cena modułu została podniesiona przeze mnie (przypomnę - specjalna soldermaska od tajemniczego producenta co to nie można powiedzieć jakiego bo to tajemnica fabryki, oraz specjalny kawał gluta co to zakrywa część logiki pod CPU), ogłaszam promocję!

    Każdemu, kto zakupił ten moduł od Pana Galtrona i przedstawi mi dowód zakupu w postaci paragonu lub faktury - zwrócę różnicę w cenie zakupu, czyli 20 zł. Niech będzie to moja pokuta za brak wkładu w rozwój tego projektu. Forma zwrotu dowolna - preferuję piwo :-)
    Wnioski przyjmuję na priv.
    Ograniczenia:
    -promocja obowiązuję do końca miesiąca.
    -promocja dotyczy tylko jednej sztuki na głowę.
    • 20:
       
      CommentAuthorPeri Noid
    • CommentTime16 Feb 2024 zmieniony
     
    Mi na prawdziwej Atarce wyszło tak. Format DD, wgrana emulacja warp/laser/happy.

    Przy okazji - włączenie Turbo samego z siebie następuje przy włączeniu zasilania stacji przy zamkniętej dźwigni. Nie musi być w środku dyskietki, komputer może być włączony. Oczywiście w celu wgrania emulacji typu warp/laser/happy trzeba komputer zrestartować i uruchomić soft z dyskietki dla turbo ale to inna bajka. Po takim zabiegu stacja przestaje się zachowywać jak IS Plate i narzędzia Nie działają - a do prądowego restartu.
    • 21:
       
      CommentAuthorgaltron
    • CommentTime16 Feb 2024
     
    @ Pawex (RTG) - do modułu jest dołożona dyskietka gdzie jest ISP LIGHTSPEED v.3.0 i wtedy jest to menu z instrukcji.
    @ pancio - Z tobą to już jest naprawdę gorzej ;) , "Każdemu, kto zakupił ten moduł od Pana Galtrona i przedstawi mi dowód zakupu w postaci paragonu lub faktury - zwrócę różnicę w cenie zakupu, czyli 20 zł. Niech będzie to moja pokuta za brak wkładu w rozwój tego projektu. Forma zwrotu dowolna - preferuję piwo :-)", bo kto normalny wypisuje takie rzeczy ?
    W dodatku jak zauważyłeś wystawiam paragony lub fakturę co świadczy o tym że płacę od tego podatki i to dwa ( VAT 23%, oraz dochodowy 19% ) tym samym jak widać nie zarabiam na tym żadnych kokosów jak to niektórzy myślą i sprzedają bez jakiegokolwiek dokumentu sprzedaży ;)
    Co do programu RWTEST, to mam strasznie mieszane uczucia co do jego wiarygodności. Poniżej zamieszczam zdjęcia z testów, gdzie stacja miała wgrane te same ustawienia a RWTEST był odpalony pod 2 różnymi systemami i na każdym wynik jest inny. Wychodzi na to że każdy DOS ma inny transfer danych ... hmmm
    • 22:
       
      CommentAuthorgaltron
    • CommentTime16 Feb 2024 zmieniony
     
    Warp Speed DOS 7 pojedyncza gęstość
    • 23:
       
      CommentAuthorgaltron
    • CommentTime16 Feb 2024
     
    SDX pojedyncza gęstość
    • 24:
       
      CommentAuthorgaltron
    • CommentTime16 Feb 2024
     
    SDX podwójna gęstość
    • 25:
       
      CommentAuthorjhusak
    • CommentTime16 Feb 2024 zmieniony
     
    W sumie dziwne to uruchamianie z zamkniętą stacją, w 1050 jest taka blacha docisku talerzyka, która w wyniku zmęczenia (zamknij/otwórz) się łamie. Czyli 2x krótsza żywotność tego elementu.
    • 26:
       
      CommentAuthorPeri Noid
    • CommentTime16 Feb 2024 zmieniony
     
    RWTEST nie jest idealny ale w pewnych warunkach jest miarodajny. Tutaj należy uznać, że pokazuje prawdę. Nieprawdę pokazuje np. w przypadku Karinki bo tam głupieje zegar z powodu wyłączania Antica. Ale tutaj jest prawdziwie, tak samo jak dla Tomsa czy innych. Dla karty CF w Side2 wyciąga mi 50/70 KB/s. Po włączeniu Rapidusa jest to 70/90 (mniej więcej). Tutaj mamy 2.5/3.2 KB/s.

    Możliwe, że to całe 115kbit/s, które tak as... "reklamuje", to taki marketingowy chwyt i dotyczy samego transferu między kontrolerem stacji a komputerem. Natomiast nie uwzględnia wczytania danych z dyskietki do pamięci kontrolera. Po prostu marketingowa ściema i tyle.

    Mam jeszcze filmik z kopiowania dyskietki pod kopierem z zestawu narzędzi, które przysłałeś. Postaram się go jakoś tu podpiąć.



    Chyba się udało. TO jest dla formatu SD, jakby co.
    • 27:
       
      CommentAuthorgaltron
    • CommentTime16 Feb 2024
     
    @ ccwrc i @ maly_swd - nie wiem czy wiecie ale na innych moich aukcjach przy turbo TOMS, Happy WARP 7.1 i Mini Speedy jest też informacja że można osiągnąć około 72000, co też jest fizycznie nie możliwe i żaden RWTEST tego nie pokaże. Wpisałem dane opierając się na dokumentacji. Tyle że I.S. PLATE jakoś strasznie szczególnie przyciągnęło wszystkich uwagę i wyszukiwane są haki jak tu Galtrona uwalić ! Jak dla mnie odczyt i zapis ze zwykłym stoperem czy nawet obserwacja wzrokowa i słuchowa wypada lepiej w I.S. PLATE. Jak to też już gdzieś zostało napisane I.S.PLATE oparte jest na HAPPY WARP 7.1.
    • 28:
       
      CommentAuthorJacques
    • CommentTime16 Feb 2024
     
    Czy RWTEST odbywał się po wywołaniu SIO.SYS z parametrem OS?
    • 29:
       
      CommentAuthormaly_swd
    • CommentTime16 Feb 2024
     
    @Galtron: Nie uwalić a przekazać prawdę. Skoro jeszcze trwają testy czy to is plate działa i nie ma 100% pewności a ty to sprzedajesz już to nie uważasz że to jest lekka przesada?

    Ja jestem zainteresowany tym IS PLATE ale pod warunkiem że ktoś z was Zenon lub ty napisze: 100% działa zgodnie z oryginałem lub założeniami xyz. A tak obecny przekaz jest "no coś działa ale nie wiem czy tak powinno".
    • 30:
       
      CommentAuthorgaltron
    • CommentTime16 Feb 2024
     
    @ maly_swd - tak działa na 100% - przechodzą wszystkie testy producenta oprogramowania co pokazałem na filmie. Sprzętowo jest wszystko tak jak w oryginale, a to że nie działa z jakimś tam softem no to sorry. Jak kupisz auto z silnikiem np. TSI to wlejesz ON czy BENZYNĘ ? Pokażcie chociaż jedno zdjęcie lub dokument udowadniający że taka prędkość miała kiedyś miejsce, zamiast pisać kocopoły. Na razie to tylko są teksty że tak kiedyś było, ktoś tak widział że działa, itp. UDOWODNIJCIE TO ! Mnie każecie udowadniać a sami nie jesteście w stanie niczego udowodnić że tak było ! Rewelacja na biegunach ;) Możliwe że twórca zrobił pomiar z przesłania jednego sektora pomnożył i mu wyszło 118 000, ale nie uwzględnił czasu na przesunięcie głowicy, ustawienie głowicy na następnym sektorze, czas dostępu głowicy do nośnika, itp.
    • 31:
       
      CommentAuthorSantyago
    • CommentTime16 Feb 2024 zmieniony
     
    to Ci dopiero heca, sprzedający nic nie musi udowadniać, że jego towar działa, kupujący winny.

    więc jeśli to 100% poprawności działania, to nie jest to warte nawet pół zolki.

    jeszcze trochę i będzie wysyp "nie wiem czy działa, lampka się świeci więc sprawne, ale nie mam kabla by sprawdzić."
    • 32: CommentAuthorZenon
    • CommentTime16 Feb 2024 zmieniony
     
    Niestety nie mogę napisać że moduł działa zgodnie z oryginałem z prostego powodu. Oryginału nie mam, nie wiem jak oryginał się zachowuje. Bazuję na tym co znalazłem w sieci i co ludziki mi przysłali. Powtarzam się: znalazłem rzeczy różne.
    Dla mnie testem jest (to tylko przykład). Nagrać np. WARPEM długi plik, byle jaki, odczytać go. Sekundnik do ręki i pomierzyć. Wyszło 15 sekund. To samo pod IS PLATE, wyszło 14 sekund. O czym dyskutujemy... ale gdyby pod IS PLATE wyszło sekund 8.... Oo.... jest się czym cieszyć.
    Nie mam pojęcia na jakiej podstawie w MOJE ATARI ukazała się notka że wyciąga 118000bd. Pytać autora.
    Proszę zatem podać informację jaki test wykonać by pokazał 118000 bd.
    • 33:
       
      CommentAuthorgaltron
    • CommentTime16 Feb 2024
     
    @ Santyago - Grubo się mylisz, ja udowodniłem że działa zgodnie z programem do niego dołączonym. Wszystkie testy przeszły prawidłowo więc czego jeszcze potrzebujesz, złotych fajerwerków ? Zamiast się mądrować sam spróbuj zrobić testy, bo jak na razie to tylko narzekasz i nic nie wnosisz do rozmowy.
    • 34:
       
      CommentAuthormaly_swd
    • CommentTime16 Feb 2024
     
    @galtron: Sorry ale farmazonisz znowu.
    To ze soft wykrywa coś to nie oznacza że to działa w 100% z taką szybkością jak zostało zaprojektowane.
    Z punktu widzenia opisu jesteś czysty jak sprzedawcy łącza internetowego (Do 2Gbitów a że mam 0.5 kb - to przecież jest ok - połączyło się, przesyła coś i jest git).

    Proszę przekonaj mnie w 2-3 zdaniach czemu to TURBO jest lepsze od jakiegokolwiek innego do tej stacji? Co ono ma takiego czego nie ma inne znane (nie mityczne) turbo?
    • 35: CommentAuthorPawex (RTG)
    • CommentTime16 Feb 2024 zmieniony
     

    @Jacques:

    Czy RWTEST odbywał się po wywołaniu SIO.SYS z parametrem OS?

    Jak prawidłowo wywołać pod Spartą SIO.SYS z tym parametrem?

    Ciekawe jak działa procedura pomiaru w tym rwtest?
    • 36:
       
      CommentAuthorgaltron
    • CommentTime16 Feb 2024
     
    @ mały_swd - pokaż test projektanta że osiągnął takie prędkości ! Pokaż projekt w którym jest to napisane ! Na żadne z tych stwierdzeń nie odpowiesz bo nie ma dostępu do takich informacji ! Więc jak się na coś powołujesz to udokumentuj to ! Ja pokazałem że działa, Ty nie pokazałeś na razie niczego !
    • 37:
       
      CommentAuthorSantyago
    • CommentTime16 Feb 2024 zmieniony
     
    @galtron, chętnie zrobię testy, wyślesz mi za free? bo chyba nie oczekujesz że wydam 200zl by wykonać robotę, której odpowiedzialność ciąży na Tobie, skoro bierzesz za to pieniążki
    • 38:
       
      CommentAuthormaly_swd
    • CommentTime16 Feb 2024
     
    Jako potencjalny kupujący chcę wiedzieć jak to działa, jakie osiągi to ma. I to nie ja mam udowodnić sprzedawcy że jego produkt to posiada. Ja się pytam co to potrafi.

    A ty pokazujesz srodkowy palec i mówisz kup to sobie zobaczysz. Każdy producent czegokolwiek pokazuje kartę produktu. Jeśli jest to kopia innego projektu i używa jego nazwy to powinna też działać jak ona (z tym co jest w prospekcie). Jeśli nie masz dostępu do oryginału to nazwij to rozszerzenie: IS GALTRON PLATE wzorowane na IS PLATE - i obiecuję że nic złego na to nie napiszę.
    • 39:
       
      CommentAuthorgaltron
    • CommentTime16 Feb 2024 zmieniony
     
    Przeprowadziłem testy ze stoperem na dwóch plikach i pod dwoma modułami turbo:
    TMOS Multi Drive -
    FRED - czas wgrywania 15,19s
    MISJA - czas wgrywania 17,16s
    I.S.PLATE -
    FRED - czas wgrywania 11,59s
    MISJA - czas wgrywania 14,41s
    Na TOMS-ie dyskietka formatowana pod TOMS-em w I.S.PLATE dyskietka formatowana pod I.S.PLATE Super DOS 3.7T
    Jednym słowem wgrywa się szybciej na I.S.PLATE, a program RWTEST można włożyć między bajki. Poniżej test programem RWTEST pod Super DOS 3.7T - to jakaś porażka ;) Skąd wziął te wyliczenia ... bo program zapierdzielał jak dziki ?
    • 40:
       
      CommentAuthorgaltron
    • CommentTime16 Feb 2024
     
    Takie mam pytanie: Czy jest gdzieś w instrukcji napisane z jaką prędkością to działa, jak była lutowana płytka, jakie zastosowano części, itp. czynności techniczne ? NIE ! Co napisane jest na końcu instrukcji ? Aby po zamontowaniu modułu uruchomić program testowy i jeżeli któraś opcja nie będzie działać to oznacza że moduł jest niesprawny ! Tu testy przechodzą wszystkie co mówi nam o tym że moduł jest w pełni sprawny. To że ktoś sobie kiedyś coś tam napisał że działa tak a nie inaczej to proszę zapytać twórcę tego tekstu skąd wziął te dane a nie mnie.
    Jeżeli macie wątpliwości zawsze można zapytać kogoś kto posiada Mega Speedy z zaimplementowanym modułem I.S.PLATE jakie osiąga prędkości.
    A tak na zakończenie troszkę humorystycznie: Czy jak kupujecie samochód to też pytacie producenta z jaką prędkością kręcą się koła zębate w skrzyni biegów ... ?
    • 41:
       
      CommentAuthorSantyago
    • CommentTime16 Feb 2024
     
    brak słów.... :)
    • 42:
       
      CommentAuthorgaltron
    • CommentTime16 Feb 2024
     
    Jeszcze jedna uwaga - na stronie ->link<- są przekłamania i to dosyć istotne.
    Procesor 65C02 - bzdura ! Moduł nie korzysta w ogóle z dodatkowych rozkazów tego procesora i czy włożymy 6502 czy 65C02 działa tak samo !
    ROM 64KB - kolejna bzdura ! Może być ale wystarczy 4KB !
    No i ta super prędkość 118 000 - jeżeli powyższe informację są przekłamaniem ta też może się do nich zaliczać !
    • 43:
       
      CommentAuthorgaltron
    • CommentTime16 Feb 2024
     
    @ Santyago - brakło materiałów przeciwstawnych ? Ja używam argumentów i potwierdzam je, a Twoje brak słów oznacza tylko jedno. Nie masz nic do powiedzenia ale się wypowiesz ;)
    • 44: CommentAuthormrroman
    • CommentTime16 Feb 2024
     
    Nie wiem czy pytają się ludzi o prędkość z jaką się kręcą koła zębate w skrzyni, ale jak zaglądają do katalogu to jak jest napisane, że jedzie maks 180km/h to znaczy że jedzie. Po prostu chyba chodzi o to, że nie ma co pisać tych 110 kbodów w ogłoszeniu, bo wg mnie jest to podstawą do „niezgodności z umową”. Jak ktoś jest w temacie to doczyta ile to było.
    • 45:
       
      CommentAuthorSantyago
    • CommentTime16 Feb 2024
     
    zgadza się Gal, nie mam już nic więcej do powiedzenia i nie wydam ani złotówki by zastanawiać się jak Ci pomóc :)
    • 46: CommentAuthorzaxon
    • CommentTime16 Feb 2024
     
    Tak sobie czytam, i myślę ? W sumie Strachy na lachy to dawno dobrze podsumowal i ;)
  2.  

    @galtron:

    do modułu jest dołożona dyskietka gdzie jest ISP LIGHTSPEED v.3.0 i wtedy jest to menu z instrukcji.


    Na Altirrze coś nie mogę uruchomić obrazu ISP LIGHTSPEED v.3.0.
    Przy próbie załadowania wyskakuje okno "Altirra error".
    W konsoli (debug) zatrzymuje się na tym:

    FDC: Physical track is now 0.0
    FDC: Density encoding now set to FM
    CPU: Illegal instruction hit: 0001
    (407:237, 73) A=00 X=FE Y=00 S=EF P=36 ( IZ ) 0000: 22 KIL
    • 48:
       
      CommentAuthorgaltron
    • CommentTime17 Feb 2024 zmieniony
     
    @ Pawex (RTG) - ISP LIGHTSPEED v3.0 jak też inne programy dołączone do modułu I.S.PLATE nie były napisane pod emulator tylko pod fizyczne urządzenia. Czy na fizycznym Atari ze stacją Atari 1050 działa ?
    Na 100% działa bo sprawdzałem. Trzeba pamiętać że Altirra to emulator a nie fizyczny sprzęt więc może zachowywać się inaczej. W dodatku mamy w CPU nielegalną instrukcję, prawdopodobnie emulator nie jest w stanie przetworzyć programu który odwołuje się do fizycznego modułu I.S.PLATE którego nie posiada.
    • 49:
       
      CommentAuthorgaltron
    • CommentTime17 Feb 2024 zmieniony
     
    Po rozmowie z Nir Dary, otrzymałem program którym należy sformatować dyskietkę z aktywnym I.S.PLATE. Należy z menu wybrać literę H. Wracając do prędkości, nawet Nir Dary zauważył że programy szybko się wczytują i zapisują i to na pewno nie jest transfer na poziomie 3,5KB/s, co pokazuje program RWTEST.
    • 50:
       
      CommentAuthorPeri Noid
    • CommentTime17 Feb 2024 zmieniony
     
    No to testujemy :-) A na chwilę obecną wiem jedno - komputer musi mieć OS uwzględniający szybką transmisję bo inaczej to kicha jest (właśnie na takim siedzę ze stockowym ROM-em).