atarionline.pl Atari Game System Portable - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • 1:
       
      CommentAuthorAlex
    • CommentTime15 Jan 2024
     
    Taka ciekawostka:

    ->link<-

    I za sensowne pieniądze :)
    • 2:
       
      CommentAuthorlaoo
    • CommentTime15 Jan 2024
     
    No z tym paddle i keypadem to zaskoczonko :)
    • 3:
       
      CommentAuthorPecus
    • CommentTime15 Jan 2024
     
    Spinner zamiast Paddle miałby większy sens jednak.

    Oczywiście w grach "paddlowych" działający jak paddle.

    Ale całą reszta - supeł!
    • 4:
       
      CommentAuthorhospes
    • CommentTime15 Jan 2024
     
    tutaj nieco więcej opisu:
    ->link<-
    • 5: CommentAuthorGekoPL
    • CommentTime15 Jan 2024 zmieniony
     
    "My Arcade" zrobiło już takie cudo:

    Nawet można to coś kupić:
    ->link<-


    teraz bierze się za handler Atari... ciekawe.
    • 6:
       
      CommentAuthorAlex
    • CommentTime15 Jan 2024 zmieniony
     
    Ja tylko nie mogę zrozumieć czemu oni od lat wałkują te stare badziewne gry na A2600 licząc na sukces? Targetem jest grupka freaków, którzy i tak mają w większości oryginalne konsole ;) Normalni ludzie nie widzą w nich nic fajnego, ani ciekawego. Ba, nawet ja tego typu gier nigdy nie lubiłem i z wielą ekscytacją czekałem na porządne produkcje, które dopiero od niedawna się ukazują (pomijając kilka hitów z dawnych lat).
    • 7: CommentAuthormono
    • CommentTime16 Jan 2024
     
    Tru. Tylko Sikor lubi te kwadraty. Też tego nie pojmuję. Może niech ci kolesie zrobią Merę Mini. Albo RIADA.
    • 8:
       
      CommentAuthorjhusak
    • CommentTime16 Jan 2024
     
    To chyba bazuje na odruchach Pawłowa. Też tego nie rozumiem.
    • 9:
       
      CommentAuthorlaoo
    • CommentTime16 Jan 2024 zmieniony
     
    Raczej oczywista oczywistość, ale może mamy błędne założenia myśląc, że dla współczesnego odbiorcy gry na Atari XL/XE są w jakiś sposób lepsze od gier na 2600?
    W porównaniu nawet do dzisiejszych homebrew i to i to to kwadraty. A 2600 ma przewagę bycia pierwszą konsolą i wywarcia większego wpływu na społeczeństwo, podczas gdy XL/XE to tylko kolejne kroki ewolucji, gdzieś obok (i o wiele słabsze niż) Nintendo, Segi itd. Nas 2600 raczej ominęło a trafiliśmy z naszą pierwszą fascynacją na XL/XE, stąd nasza fiksacja akurat na to.
    • 10:
       
      CommentAuthorYosh
    • CommentTime16 Jan 2024 zmieniony
     
    Generalnie patrzac jest to prawda.

    Ja natomiast MEGA sie ciesze, ze trafilem wlasnie na Atari (tak w retrospektywie). Dla Atari - koputera, nie konsoli, killer appem ku mojej ogromnej uciesze byl "Star Raiders"

    Nie znam tak dobrze rynku gier konsolowych - ale mysle, ze lezy tam glowna przyczyna lekcewazacego traktowania tej czesci kultury ("zabawki dla dzieci").

    Flight Simulator, Tomahawk, F-15, Behind Jaggy Lines, Space Shuttle, Solo Flight, Star Raiders, The Last Starfighter
    Estern Front, Conflict in Vietnam

    to gry w ktorych spedzilem najwiecej czasu (no i w archona :D)

    Nawet na c64 gralo sie w gunshipa i laser squad.

    Atari - o wiele slabsze technicznie, o wiele bardziej wszechstronne (czyli lepsze dla mojej duszy) (ale z checia poczytam o konsolowych pozadnych symulatorach lub strategiach)

    Nie ma szans zeby konsole tamtego okresu piescily mi tego bakcyla tak dobrze.


    That being said.... gimbaza musi miec platformówki "bo to retro gry" wiec fakt, 2600 jest lepsza opcja :D
    • 11:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime16 Jan 2024
     
    Przyłaczam się do grona niezrozumialców, którzy wolą XL/XE od 2600/VCS, a komputer od konsoli :)
    • 12:
       
      CommentAuthorAlex
    • CommentTime16 Jan 2024
     
    @laoo - Niekoniecznie. Zobacz jak nowożytne dzieciaki grają w retro gry i jakie preferują. Wybierają te, które sa po prostu ładniejsze i bardziej zrozumiałe. Z resztą warto wspomnieć, że w naszych czasach też wiele osób przesiadło się ze Spectrum czy Atari XE na Pegasusa (NES), bo tam jednak prawie każda gra była łądniejsza i bardziej porządnie zrobiona :)