atarionline.pl Zamienniki 74LS08 / Stabilizacja Atari - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

  1.  
    @pancio,

    Utworzyłem Ci wątek, żebyś mógł tutaj sobie pisać o projekcie PHIxel. Nie będziesz musiał w ten sposób się podpinać pod nie swoje istniejące projekty.

    pozdrowienia,
    Piotr
    • 2: CommentAuthorzaxon
    • CommentTime23 Jan 2024
     
    Mnie też utworzysz ? O ZAXvo ? bo ja nie umiem...;)
  2.  
    @Zaxon,

    Ty to wszystko potrafisz skopiować ;)
    • 4: CommentAuthorzaxon
    • CommentTime23 Jan 2024
     
    A gdzie tu masz jakąś kopię i własciwie czego ? Sugerujesz że masz licencję na "płytkę z gniazdkiem" i innym nie wolno ?
  3.  
    zaxon,

    Widzę, że chcesz się zaprzyjaźnić znowu :)
    • 6: CommentAuthoradi
    • CommentTime23 Jan 2024
     
    @Zaxon, daj spokój. Dajmy PeterKaczorowski-emu się wyszumieć i nasycić rynek.
    W końcu robi pożyteczną dla Ciebie robotę podbijając ceny elektroniki.
    Jak ktoś powinien protestować to nabywcy.
    • 7:
       
      CommentAuthorsun
    • CommentTime23 Jan 2024
     
    no to PROTESTUJĘ :)
    • 8: CommentAuthorzaxon
    • CommentTime23 Jan 2024
     
    Elektronika prawem ! Nie towarem ! Czy jakoś tak...
    • 9:
       
      CommentAuthorAlex
    • CommentTime23 Jan 2024 zmieniony
     
    Robi się ciekawie :) Ciekawi mnie kiedy pojawi się bufor Phi2 z programowalnym opóźnieniem :D
  4.  
    Tak tylko podpowiem, że jak ktoś by chciał wzmocnić sygnał Φ2 na wyjściu, to zamiast PLL'ki może też spróbować wykorzystać:
    - Mosfet n-channel
    - OpAmp o wysokim paśmie i wysokim SR
    - może wykorzystać układ z Atari 400/800 lub Sweet16 i tworzyć własne Φ2 z Φ0 produkowanego z Antica (lub BΦ0 z 74LS08) . Wówczas musi odciąć to, które jest produkowane przez Sally.

    Wg mnie, PLL to ślepa uliczka.

    Warto jednak uwzględnić, że Φ2 z Sally idzie dalej do dwóch miejsc 74LS08 oraz do Freddiego. Przynajmniej taka sytuacja ma miejsce na płytach Atari 130XE.

    Do Antic, GTIA, PIA, Pokey, catridge dociera wersja buforowana sygnału.
    • 11: CommentAuthorzaxon
    • CommentTime23 Jan 2024
     
    Jakieś 7-8 lat temu zrobiłęm taką duperelkę do poprawy PHI2 z tym że do Orica/Atmosa.Tam też siedzi 6502 i też były problemy z zewnętrznymi interfejsami. Ale tu było klasycznie na 74123.
    • 12: CommentAuthorsolo/ng
    • CommentTime23 Jan 2024
     
    Dlaczego zakladasz w imieniu innego uzytkownika (w tym przypadku mojego kolegi) topic? Dawno 3 plaskich nie otrzymales na uspokojenie?
    • 13: CommentAuthorzaxon
    • CommentTime23 Jan 2024
     
    Solo/ng ale jego to napędza właśnie. Piotr myśli że Atari to Hollywood i uważa , mająć silne i niespełnione w innych miejscach, parcie na szkło, że nieważne jak o tobie mówią, byle by mówili ;) Dostać po mordzie ? Sama radość . Ile razy przy tej okazji można by narobić szumu i niechcący, tak przypadkiem, wtrącić coś o płytce z gniazdkiem albo o Lotharku ?

    Swoją droga dziwię sie Przemkowi że tak to toleruje. Wiekszość wpisów Petera mu firmę w zasadzie trochę ośmiesza poprzez osobę ambasadora marki .
    • 14:
       
      CommentAuthorMq
    • CommentTime23 Jan 2024
     
    ZAXvo to miszczostfo świata:-) Aż monitor zaplułem:-)
    Przypomina mi się Panascanik i Adibas:-)
    Fajny wątek w ogóle, lubię takie śmietniki od czasu do czasu:-) Jest wesoło:-)
    • 15: CommentAuthoras...
    • CommentTime23 Jan 2024
     
    A myślałem że po wczorajszym na discordzie będzie trochę spokoju ..
    • 16: CommentAuthorzaxon
    • CommentTime23 Jan 2024
     
    AS ? A nie wiem ? Przestałem bywać na Discordzie . Wolę wieczorem coś zrobić niż obserwować czy sie udzielać w jakiejś kolejnej kompletnie bezużytecznej gównoburzy ...