atarionline.pl Podróbki polskich kaset na OLX / Allegro - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

  1.  
    Gość z olx mieszka niedaleko ode mnie (pomorskie). Chciałem podjechać i obejrzeć kasety to zaczął kombinować, że kasety ma jakiś dziadek w Krakowie, a on je tylko dla niego sprzedaje. Trochę z nim pisałem, ale po obejrzeniu kilku zdjęć zorientowałem się, że to podróbki i zrezygnowałem z zakupu.
    Teraz jak się sprawa rypła typowi i mu o tym napisałem, to stwierdził, że takie kupił z Allegro. Być może tak było, ale sposób wypowiedzi i kombinowanie z pochodzeniem kaset wzbudza mocne podejrzenia.
    • 2: CommentAuthorlexx
    • CommentTime26 Jan 2024 zmieniony
     
    Te kasety porównałem, z tego zdjęcia kaset do Atari z aukcji za 7000 i kasety się różnią, okładki w podróbkach są ucięte przy samym napisie XL/XE a w kasetach ze zdjęcia jest odstęp z 5 mm.

    Link do aukcji co niby kupił ->link<-
    • 3: CommentAuthorgizmomagic
    • CommentTime27 Jan 2024 zmieniony
     
    Niestety również zostałem oszukany.
    • 4: CommentAuthoras...
    • CommentTime28 Jan 2024
     
    Jestem ciekawy finału tej sprawy jak zareaguje policja ;)
    • 5:
       
      CommentAuthorccwrc
    • CommentTime28 Jan 2024
     
    @as...

    Tak jak zwykle, będą dążyć do jak najszybszego zakończenia sprawy.

    Inaczej:
    a. zgłoszenie podróbki: nie udowodnisz? nara.
    b. piractwo: udowodnij. Nara.
    c. piractwo: LK Avalon posiadają prawa do Freda, Zagraniczna firma do Misji, Retronics w dniu dzisiejszym do dystrybucji. Ojej. Coś trzeba zrobić. Tylko co? Może nara? Oby zgłaszający nic nie wspomniał o jakichś prawach... Jak nie wspomni to nara :P
    • 6: CommentAuthoras...
    • CommentTime28 Jan 2024
     
    Obstawiam że tak właśnie będzie
    "nara" i to wszystko.
    • 7:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime28 Jan 2024 zmieniony
     
    Oprócz policji są inne organy i instytucje do takich spraw, momentami nawet bardziej odpowiednie. Można taką sprawę zgłosić do rzecznika praw konsumenta i poprosić o poradę co robić, gdzie zgłaszać. Jest ogólnopolski numer telefonu, są też rzecznicy w poszczególnych miastach. Korzystałem, polecam, czasami to jest skuteczniejsze, szczególnie jak się uda Wam zebrać w grupę i działać wspólnie.
    • 8: CommentAuthorlexx
    • CommentTime28 Jan 2024 zmieniony
     
    Odzyskałem kasę za ten zwrot na OLX. Nawet jak to tylko 200 zł, to nie można tak po prostu odpuścić. Wiele osób może pomyśleć, że szkoda czasu i nerwów na taką kwotę, ale ja nie zamierzam pozwolić, aby oszust się cieszył i rozwijał dalej swoje przekręty. Jak się machnie ręką na takie coś, to tylko zachęca gości do dalszego oszukiwania ludzi. Ważne jest, aby stawać im na drodze i nie dawać za wygraną. Tylko w ten sposób można coś zmienić i nie pozwolić im rosnąć w siłę.


    Jeśli oszuści odwiedzają to forum, mogą napotkać wypowiedzi użytkowników, którzy wyrażają sceptycyzm co do skuteczności działań policji w zwalczaniu przestępczości. Tego rodzaju komentarze, sugerujące, że policja może nie być w stanie skutecznie przeciwdziałać ich działaniom, mogą nieświadomie zachęcać oszustów do kontynuowania ich nieuczciwych praktyk. Ważne jest, aby podkreślać, że zgłaszanie oszustw i ściganie sprawców jest kluczowe dla zapobiegania przestępczości i ochrony społeczności. Nasze dyskusje mogą również zwiększyć świadomość o zagrożeniach i zachęcić innych do działania, co w efekcie przyczyni się do ograniczenia skali i wpływu oszustw.
    • 9:
       
      CommentAuthorccwrc
    • CommentTime28 Jan 2024
     
    @lexx

    Poczułem się jak wywołany do tablicy w sprawie.

    Policja jak najbardziej może coś zdziałać w temacie, ale trzeba brać poprawkę na ich brak kompetencji oraz zwykłą niechęć do pracy (służby).

    Podczas zgłoszenia trzeba wyraźnie i drukowanymi literami wyszczególnić w czym problem: oszustwo, nielegalne kopiowanie i dystrybucja programów komputerowych bez zgody i wiedzy kogokolwiek, produkcja i nielegalne rozprowadzanie podróbek. 278kk to minimum 3 miesiące.

    A kwoty 'niby' są drobne, ale wypowiadał się tu człowiek, który zakupił kaset za min. 800zł. Patrząc na skalę to przychód tego gościa może być w dziesiątkach tysięcy zł.
  2.  
    Patrzcie co mi typ wysłał.
    • 11: CommentAuthorVLX
    • CommentTime4 Feb 2024
     
    Ma tupet.
    • 12:
       
      CommentAuthorjhusak
    • CommentTime4 Feb 2024
     
    I na adwokata starczyło :)
    • 13: CommentAuthoras...
    • CommentTime4 Feb 2024
     
    Trzeba zamówić popcorn.

    CHciałbym zobaczyć finał tej sprawy.
    • 14:
       
      CommentAuthorSantyago
    • CommentTime5 Feb 2024 zmieniony
     
    Finał może być za ho-ho-ho, a nawet jeszcze dłużej.

    Swojego czasu walczyłem z pewnym typem - Barłomiejem S., który handlował lewymi pendrive. Oczywiście - byłem straszony adwokatami, wzywano mnie na Policję - jakbym to ja był ten zły. Koleś oszukał setki jak nie tysiące osób. Koniec, końców skończyło się ekspretyzą sądową (która mam do dziś) i koleś finalnie beknął.

    Nie wiem, czy dziś chciałoby mi się tak wojować.
    • 15:
       
      CommentAuthorBca
    • CommentTime5 Feb 2024 zmieniony
     
    przykro
    • 16: CommentAuthorlexx
    • CommentTime5 Feb 2024
     
    Gość nie dość, że oszust i analfabeta, to jeszcze ma coś nie tak pod kopułą.
    • 17: CommentAuthorVLX
    • CommentTime5 Feb 2024
     
    Oni żerują właśnie na tym, że ludzie się zniechęcają.
    • 18:
       
      CommentAuthorJacques
    • CommentTime5 Feb 2024
     
    "znieważenie DOBREGO imienia"
    ;-)))))))))))))))))))))))))))))))
    • 19: CommentAuthormono
    • CommentTime5 Feb 2024
     
    No co? Imię dobre, jak każde inne...
    • 20: CommentAuthoradi
    • CommentTime5 Feb 2024 zmieniony
     
    Usuń "analfabeta", bo przecież coś tam pisze. Tylko ortografii nie zna :).
    • 21:
       
      CommentAuthorseabrush
    • CommentTime7 Feb 2024
     
    Cześć i czołem! Tu Seabrush (ex Maestro) - może ktoś mnie kojarzy z demosceny Atari ;) Zauważyłem ten wątek i postanowiłem się tylko pochwalić swoimi trzema kasetami, jakie zachowałem na pamiątkę (plus okładka z Barahira, bo mi się grafika podobała).
    Szukałem na necie jakiekolwiek info o Future Compose, ale nic nie znalazłem :)
    Pozdrawiam serdecznie!
  3.  
    o kolejny Zelaxiarz :) witam:) !!!
    • 23:
       
      CommentAuthorccwrc
    • CommentTime10 Feb 2024 zmieniony
     
    Ktoś do mnie napisał w sprawie aukcji. Dziwne błędy pisowni coś mi przypomniały... I tak, to ta osoba, która sprzedawała podróbki: Client5031474 ->link<-

    Jednak błędy do czegoś się przydają.