atarionline.pl Nowe okładki gier - ACE OF ACES - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • 1: CommentAuthorlexx
    • CommentTime8 Feb 2024 zmieniony
     
    Tak mnie, naszło, że zaprojektuje sobie nowe koperty na dyskietki z grami Atari. Na pierwszy rzut poszła gra A.D.2044. Może komuś się spodoba, to sobie wydrukuje. W tym wątku będę stopniowo dodawał kolejne projekty kopert na gry.
    AD 2044 LINK DO PDF: ->link<-

    SPACE TAXI LINK DO PDF ->link<-
    • 2: CommentAuthorPawex (RTG)
    • CommentTime8 Feb 2024 zmieniony
     
    No trzeba przyznać, że ciekawa koperta wyszła.
    • 3:
       
      CommentAuthormaly_swd
    • CommentTime8 Feb 2024
     
    Piękne. To teraz Klątwa i Władca ciemności.
    • 4:
       
      CommentAuthorjhusak
    • CommentTime8 Feb 2024 zmieniony
     
    A - zacna inicjatywa :)

    A tak w ramach "sucharów" - jak ma na imię Avalon?
  1.  
    Elka :)
    • 6:
       
      CommentAuthorMq
    • CommentTime8 Feb 2024
     
    <suchar_mode>
    Jeśli to konkurs, to strzelam, że Avalon ma na imię Leszek Karol
    Z kolei 2044 ma na imię Adrian Daniel
    </suchar_mode>
    • 7: CommentAuthorVidol
    • CommentTime9 Feb 2024 zmieniony
     
    @lexx: Fajnie to wygląda. W instrukcji Masz literówkę: prze- prow- adziła.
    • 8:
       
      CommentAuthorjhusak
    • CommentTime9 Feb 2024
     
    Tam jest jeszcze więcej literówek. Naliczyłem prawie 10.
    • 9: CommentAuthorlexx
    • CommentTime9 Feb 2024
     
    Poprawię dzisiaj, nie zauważyłem, program do wyciągania tekstu ze zdjęcia trochę namieszał.
    • 10: CommentAuthorjakubd
    • CommentTime9 Feb 2024
     
    Nigdy nie wierz AI, zwłaszcza jak tam nie ma AI :)
    Polecam do rozpoznawania krótkich tekstów (o ile to nie dokumenty prawne itd.) google... keep :)
    Gdzie te czasu gdy królem OCRów był ABBY FineReader (dziś używany do pracy z plikami... PDF głównie.

    Wracając do dyskietek - pamiętacie opakowanie do dyskietek z Bajtka, które brało się na ksero?

    Powyższa inicjatywa bardzo fajna. Może jakieś repo (github?) na projekty, albo w ogóle generator do okładek?
    • 11: CommentAuthorbartgo
    • CommentTime9 Feb 2024
     
    Super inicjatywa. Chętnie bym przytulił "generyczne" okładki, w stylu tych z Atari Age ale jakieś ładniejsze.

    Pamiętam kopertę z Bajtka, może ktoś zrobi jej współczesną wersję, taki redux? :)
    • 12: CommentAuthorlexx
    • CommentTime9 Feb 2024
     
    Błędy poprawione.
    • 13: CommentAuthorlexx
    • CommentTime10 Feb 2024 zmieniony
     
    BRUCE LEE LINK DO PDF: ->link<-
    • 14: CommentAuthorlexx
    • CommentTime10 Feb 2024 zmieniony
     
    ROBBO LINK DO PDF: ->link<-
    • 15: CommentAuthorpigula
    • CommentTime10 Feb 2024
     
    Takie ładne koperty na tak brzydkie dyskietki... Kodaki brrrr koszmar dla użytkowników Toms'ów :)
    • 16: CommentAuthorlexx
    • CommentTime10 Feb 2024
     
    Zaprojektuje też etykiety, kodaka nie będzie, papier z etykietami samoprzylepnymi mi nie doszedł :)
    • 17:
       
      CommentAuthorccwrc
    • CommentTime10 Feb 2024
     
    @lexx

    Kodak dostosował klej tak żeby vlepy zostały na flopie.

    Niestety to, co jest stosowane dziś na papierze samoprzylepnym nie nadaje się na chropowaty plastik i zawija się oraz odchodzi. Co gorsze, zawija się przeważnie podczas wyjmowania dyskietki ze stacji.

    I robi się problem z wyjęciem. Wyskrobanie vlepki ze środka stacji jest... Czasochłonne ;)

    Dobry klej na taki chropowaty plastik mają tzw. etykiety gwarancyjne, czyli te, które mają się łamać podczas odrywania. Jedną sztukę ciężko zamówić, bo cennik w zależności od sprzedawcy zaczyna się od 50,100, 200, itd. sztuk.
    • 18: CommentAuthorlexx
    • CommentTime11 Feb 2024 zmieniony
     
    TIMEWIZARD LINK DO PDF: ->link<-
    • 19:
       
      CommentAuthoramarok
    • CommentTime11 Feb 2024
     
    @lexx, wygląda to bardzo profesjonalnie. W szczególności podoba mi się, że jest to zrobione w stylu pixel art. Czy to Twoje osobiste dzieło i czy wspomagałeś się może AI?

    P.S. Twój czasodziej jest już trochę starszy, bo mu broda wyrosła :) I jest już po robocie, bo nie ma robotów :D
    • 20: CommentAuthorlexx
    • CommentTime11 Feb 2024 zmieniony
     
    @amarok , Przed rewolucją AI wszystko robiłem ręcznie, teraz to AI generuje dla mnie poszczególne elementy, a ja składam grafikę w całość. Przyspiesza to pracę. :)
    • 21: CommentAuthorlexx
    • CommentTime11 Feb 2024
     
    @ccwrc , Zobaczymy, jak się nie sprawdzą etykiety będę myślał o czymś innym.
    • 22:
       
      CommentAuthorSantyago
    • CommentTime11 Feb 2024 zmieniony
     
    Robbo i Bruce Lee mega :)

    Czy można zgłaszać uwagi ? :) Co do A.D.2044 - jest szansa na mniej cyberpanku ? :)

    Trzeba zanleźć w pobliżu jaką drukarnię :)
    • 23: CommentAuthorlexx
    • CommentTime11 Feb 2024 zmieniony
     
    MONTEZUMA LINK DO PDF: ->link<-
    • 24: CommentAuthormono
    • CommentTime12 Feb 2024
     
    Wspaniałe robisz te obwoluty. Kurde. Gdzie byłeś jak Avalon robił te koszmarne okładki? :)
    • 25:
       
      CommentAuthorpancio
    • CommentTime12 Feb 2024
     
    Piękne te okładki! Jakieś hinty jak i na czym to drukować?
    • 26: CommentAuthorlexx
    • CommentTime12 Feb 2024
     
    @mono Gdzie byłem, grałem w te gry :)

    @pancio Zamówiłem kilka różnych papierów kredowych, mat, różna gramatura, będę jutro testował, zobaczymy co da najlepsze rezultaty.
    • 27:
       
      CommentAuthorPeri Noid
    • CommentTime12 Feb 2024
     
    Generalnie, kapitalny pomysł. Gratuluję.

    Ale nie byłbym sobą jakby... Brakuje mi do kompletu naklejek na samą dyskietkę. Na upartego to sobie przeskaluję obrazek z frontu (można przykleić taśmą dwustronną).
    • 28: CommentAuthorlzd
    • CommentTime12 Feb 2024
     
    De gustibus non est disputandum, więc włożę kij w mrowisko. Takie okładki do mnie nie przemawiają. Są zbyt nowoczesne i zbyt cukierkowe; zupełnie nie pasują do początku lat dziewięćdziesiątych. Robbo jest jeszcze do zniesienia, ale motyw cyber-panienki w A.D. 2044 - temat oklepany do porzygu.
    • 29: CommentAuthorPawex (RTG)
    • CommentTime12 Feb 2024 zmieniony
     
    .
    • 30: CommentAuthorlexx
    • CommentTime12 Feb 2024
     
    @Izd
    Projektuję te okładki z osobistej pasji i satysfakcji, a następnie dzielę się nimi z szerszą społecznością. W mojej komunikacji początkowej zaznaczyłem, że osoby, które znajdą w nich wartość, mogą je swobodnie wydrukować. Rozumiem, że gust jest subiektywny i niemożliwe jest stworzenie dzieła, które zyska uniwersalne uznanie. Dlatego, jeśli moje projekty nie odpowiadają czyimś preferencjom, przyjmuję to z żalem, lecz z pełnym szacunkiem dla indywidualnych oczekiwań.
    • 31: CommentAuthorPawex (RTG)
    • CommentTime12 Feb 2024 zmieniony
     
    .
    • 32: CommentAuthorlzd
    • CommentTime12 Feb 2024
     
    Lexx, wyraziłem swoją opinię. Nie zamierzam odwodzić Cię od tworzenia czegokolwiek. Najważniejsze, że jak dotąd pozostałym się podoba i mam nadzieję, że to pozytywne przyjęcie będzie Cię motywować do dalszej pracy. Jak śpiewał klasyk:

    Róbmy swoje!
    Pewne jest to jedno, że
    Róbmy swoje!
    Póki jeszcze ciut się chce,
    Skromniutko, ot, na własną miarkę
    Zmajstrujmy coś, chociażby arkę!
    • 33: CommentAuthorPawex (RTG)
    • CommentTime12 Feb 2024 zmieniony
     
    .
    • 34: CommentAuthorGekoPL
    • CommentTime12 Feb 2024 zmieniony
     
    Fajne te projekty kopert do dyskietek. Miło, że robiąc dla siebie podzieliłeś się swoją pracą z innymi za przysłowiowe "dobre słowo".

    Nie zgodzę się z @lzd - że "Są zbyt nowoczesne i zbyt cukierkowe; zupełnie nie pasują do początku lat dziewięćdziesiątych." - według mnie klimat został. Na okładkach gier z lat 80-90tych też były grafiki które nie oddawały grafiki z gry (rzadko kto stosował pixel-art na okładkach). Ten styl okładek oderwanych graficznie od grafiki gry pozostał do dziś i ma on swój urok i klimat.
    Przykład "Moon Patrol" - taką bryką się steruje jak na okładce:
    • 35: CommentAuthorlexx
    • CommentTime12 Feb 2024
     
    Następny projekt to ZORRO, jutro opublikuję w tygodniu mniej czasu.
    • 36: CommentAuthorlexx
    • CommentTime12 Feb 2024 zmieniony
     
    W trosce o zachowanie porządku i czytelności naszego forum, podjąłem decyzję o centralizacji wszystkich materiałów związanych z okładkami Atari, umieszczając je na mojej stronie internetowej. Od tej pory, zamiast bezpośredniego załączania pełnych plików, będę udostępniał wyłącznie wizualne zapowiedzi oraz bezpośrednie odnośniki do pobrania kompletnych wersji PDF. Zachęcam do odwiedzenia strony: ->link<- aby mieć dostęp do zasobów w wygodny i uporządkowany sposób.
    • 37: CommentAuthorlexx
    • CommentTime13 Feb 2024 zmieniony
     
    ZORRO
    Link do PDF ->link<-
    • 38:
       
      CommentAuthorPeri Noid
    • CommentTime13 Feb 2024
     
    Sztos!
    • 39:
       
      CommentAuthorJacques
    • CommentTime13 Feb 2024
     
    Czym kleić dekoracje by koperty razem z nimi nie pofalowały? ;-) Czy drukujecie na papierze samoprzylepnym?
    • 40: CommentAuthorlexx
    • CommentTime13 Feb 2024 zmieniony
     
    Jacques, Koperty nie kleisz do dyskietki, tylko wkładasz tam dyskietkę :)
    • 41:
       
      CommentAuthorJacques
    • CommentTime13 Feb 2024
     
    Aaaa, to pełny gotowiec, rozumiem ;-)
    • 42: CommentAuthorlexx
    • CommentTime14 Feb 2024 zmieniony
     
    FRED
    Link do PDF ->link<-
    • 43:
       
      CommentAuthorJacques
    • CommentTime14 Feb 2024
     
    Myślę, że mógłbyś permanentnie zmienić nazwę wątku na "nowe koperty do gier" i zrezygnować z dopisku o jaką grę chodzi. Jak pierwszy raz zobaczyłem tytuł wątku pomyślałem, że chodzi o tylko jedną kopertę, a tu taka skarbnica się robi :-) Dzięki!
    • 44: CommentAuthorKonstantyn
    • CommentTime14 Feb 2024 zmieniony
     
    Ja myślałem z kolei, że chodzi o kopertę do jakiejś karty rozszerzeń o nazwie FRED (od FREDDIE-go). :-D
    • 45: CommentAuthorkraczaj
    • CommentTime14 Feb 2024
     
    Fred jest rysowany, czy generowany?
    • 46: CommentAuthorGekoPL
    • CommentTime14 Feb 2024
     
    Czyli AI jest już na tyle "dobra" w generowaniu obrazów/zdjęć, że już sami ludzie mają problem w odróżnieniu.
    Albo to AI jest coraz bardziej "ludzkie", albo to sztuka jest coraz bardziej "maszynowa"...
    • 47: CommentAuthorlexx
    • CommentTime14 Feb 2024
     
    Odpowiem tak, 9 elementów jest wygenerowanych i poskładane w całość. AI jest zaraz po ogniu najlepszym wynalazkiem człowieka :)
    • 48: CommentAuthorlexx
    • CommentTime14 Feb 2024 zmieniony
     
    Po kilku próbach, najlepszy papier na koperty według mnie jest taki.
    • 49: CommentAuthorlexx
    • CommentTime15 Feb 2024 zmieniony
     
    RGB LINK DO PDF:
    ->link<-
    • 50: CommentAuthorpigula
    • CommentTime15 Feb 2024
     
    Papier zamówiłem - chociaż nawet na klasycznym 80gr wychodzą nieźle. Rozumiem, że stosujesz klej w sztyfcie...