atarionline.pl Atari ST gry prg tos - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • 1: CommentAuthordavero
    • CommentTime20 Feb 2024
     
    Witam czy jest paczka gier do ściągnięcia na atari st prg albo tos ? Na atari 8b jest fajna mozliwośc ściągnięcia całości.
    • 2:
       
      CommentAuthorhospes
    • CommentTime20 Feb 2024
     
    Zobacz tutaj.
    ->link<-
    • 3: CommentAuthordavero
    • CommentTime21 Feb 2024
     
    Dzięki , sprawdzę jest tego trochę :)
    • 4: CommentAuthordavero
    • CommentTime23 Feb 2024
     
    Wie ktoś może jak wgrać te pliki na karte, żeby karta widział emulator hdd ? Po sformatowani u na fat nie widzi. Można zrobić image który zobaczy ?
    • 5: CommentAuthorgorgh
    • CommentTime23 Feb 2024
     
    jeśli dobrze rozumiem, to musisz mieć odpowiednio skonfigurowany obraz dysku twardego, normalnie wrzucenie plików na kartę SD nic nie da, są płatne obrazy dysków ale też darmowe jak na przykład linkowany na stronie Lotharka
    • 6: CommentAuthorzaxon
    • CommentTime23 Feb 2024 zmieniony
     
    Nie musi. Acsi2stm widzi normalnie kartę SD w fat 32 jako jeden duży dysk.

    Nowa karta,16 gb Goodram, skopiowane archiwum dburga z linku Hospesa na nią.I to wszystko co trzeba zrobić. Atari 1040 STE. Tos 2.06.

    • 7: CommentAuthorgorgh
    • CommentTime23 Feb 2024
     
    a co z UltraSatanem?
    • 8: CommentAuthorzaxon
    • CommentTime23 Feb 2024
     
    A nie wiem. Davero pytał o Acsi2stm więc mu odpowiedziałem w temacie Acsi2stm.
    • 9: CommentAuthordavero
    • CommentTime29 Jul 2024 zmieniony
     
    Widzi karte fat32 z grami bez problemu, ale jest inny problem po kilku minutach pracy dzieją się dziwne rzeczy. Katalog nie chce się otworzyć, po resecie bombki przy starcie , a po twardym resecie około 20s jak wejdzie to zaczyna się to samo dziać po chwili. Próbowane na różnych kartach sd, to wszystko na STE z tosem 2,06. Na stfm 1mb próbowałem trochę dłużej i nie było problemu. Zastanawiam się co może być problemem jakiś układ który głupieje po nagrzaniu czy fat32 z tym tosem. Co ciekawe z dyskietek gra się normalnie.
    • 10: CommentAuthorKonstantyn
    • CommentTime29 Jul 2024
     
    Przczyn może być dużo w zasadzie. Po pierwsze jaki to model STe i z jaką ilością RAM-u? Dobrze by było sprawdzić z innym gotekiem, jeśli jest możliwość. Należałoby sprawdzić czy firmware jest aktualne, a może przy starszej wersji chodziło poprawnie? TOS jest jeden, czy też może jest jakiś starszy, np. 1.62 i z nim ewentualnie sprawdzić czy jest to samo. Przy jakich grach wyskakują bombki? Może za krótki jest reset? Spróbować dłużej. Czy przy wszystkich grach dzieje się to samo, czy może część z nich pracuje normalnie? Sprawdzić czy RAM dobrze siedzi w slocie. To tyle na początek.
    • 11: CommentAuthordavero
    • CommentTime29 Jul 2024 zmieniony
     
    Tos 2.06 PL ram 4mb. w STFM oryginalny. Wgrałem obraz od Putnika z partycjami po 500 i 250mega siedziałem półtorej godziny i wszystko było ok. Nic się nie zawieszało. Jeszcze będę próbował, ale całkiem możliwe że fat32 na tej karcie był problemem.
    • 12:
       
      CommentAuthorDemorgh
    • CommentTime17 Aug 2024
     
    podepne sie ...
    Zaxon ulatwiles mi zycie :)
    wiecie moze skad pobrac paczuszke z demosceną na st/e?

    pozdr
    • 13:
       
      CommentAuthorDemorgh
    • CommentTime23 Aug 2024
     
    no wiec sprawdzilem u siebie, czy dziala to tak, jak Zaxon podpowiedzial. niestety u mnie nie dziala, pojawia sie ikona dysku twardego, ale folder jest niestety pusty. A1040STe TOS 1,06 - moze to wina TOSu, ze taki archaiczny jest?
    • 14: CommentAuthorzaxon
    • CommentTime23 Aug 2024
     
    To niestety zależy od tosu. ten fejs zaczyna naprawdę fajnie działać od Tos 1.62 w górę.